Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795251 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Carina
« Válasz #13935 Dátum: 2009.11.23 20:06:08 »
Akkor csak itt vannak agyas kutasok. Köszi!

csaby77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Carina
« Válasz #13936 Dátum: 2009.11.23 20:10:28 »
Szaisztok!

Úgy néz ki hogy a Carinámban motort kell cserélni :( Az lenne a kérdésem hogy az én motorszámom ugy kezdődik hogy 4AB....... viszont a bontóban csak olyan találtam hogy 4AK....... Miben különbözik a kettő?  KÜsőleg semmiben az biztos.  MInd a kettő 4A FE. Viszont ha hvatalosan be akarom majd jegyeztetni  forgalmiba akkor nem lesz vele gond hogy nem tipusazonos? Vagy az?

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13937 Dátum: 2009.11.23 21:03:45 »
Szaisztok!

Úgy néz ki hogy a Carinámban motort kell cserélni :( Az lenne a kérdésem hogy az én motorszámom ugy kezdődik hogy 4AB....... viszont a bontóban csak olyan találtam hogy 4AK....... Miben különbözik a kettő?  KÜsőleg semmiben az biztos.  MInd a kettő 4A FE. Viszont ha hvatalosan be akarom majd jegyeztetni  forgalmiba akkor nem lesz vele gond hogy nem tipusazonos? Vagy az?

az en '95-os japan carinamban is 4AB -vel kezdodik, de meg nem mondom hogy mi a kulonbseg. talan fiatalabb, talan nem japanban keszult, talan szegenykeverekes ... hmm nem tudom.
viszont erdekelne hogy miert kell kicserelni a motort es hogy kb. mennyibe kerul egy hasznalt 4a-fe.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.23 21:05:16 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13938 Dátum: 2009.11.23 22:50:21 »
04. kitekertem az olajleereszto csavart es leengedtem az olajat egy oldalra fektetett kannaba, amelynek korabban kivagtam az oldalat (lehet hogy akkor kellett volna leallitani a motort, miutan a nagyja olaj kifolyt)
Hű  :ph34r: ... Az nem lett volna jó ötlet :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13939 Dátum: 2009.11.23 22:53:28 »
Szaisztok!

Úgy néz ki hogy a Carinámban motort kell cserélni :( Az lenne a kérdésem hogy az én motorszámom ugy kezdődik hogy 4AB....... viszont a bontóban csak olyan találtam hogy 4AK....... Miben különbözik a kettő?  KÜsőleg semmiben az biztos.  MInd a kettő 4A FE. Viszont ha hvatalosan be akarom majd jegyeztetni  forgalmiba akkor nem lesz vele gond hogy nem tipusazonos? Vagy az?
Szia! Bejegyeztetéssel szvsz nem lehet gondod, 4A-FE az 4A-FE, típusazonos motor. Kábelkorbáccsal, motorvezérléssel (ECU) viszont lehetnek gondok szerintem, ha pl. egy szegénykeverékes motort akarsz betenni a nem-szegénykeverékesbe, vagy egy facelift előttit a facelift utániba, stb  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13940 Dátum: 2009.11.23 23:10:09 »
04. kitekertem az olajleereszto csavart es leengedtem az olajat egy oldalra fektetett kannaba, amelynek korabban kivagtam az oldalat (lehet hogy akkor kellett volna leallitani a motort, miutan a nagyja olaj kifolyt)
Hű  :ph34r: ... Az nem lett volna jó ötlet :excl:
Helyes sorrend:
motor leállj
leeresztő kiteker
elkezd folyni kicsit enyhül a folyás
régi szűrő levesz megindul megint az olaj bőséggel
várás kicsepegésre
kicsit kihintáztatva rásegít (hardcore módban gyertyákról pipát le majd kicsit köszörülni az önindítóval... majd pipák visszapakol...)
csavar vissza
olajszűrő körbeken zsírral vagy olajjal a csatlakozási felületen akár pici olajt lehet beleönteni majd felcuppant
beöntő nyílást most először kinyit (eddig zárva volt, mert minek menjen bele kosz ennek levétele nélkül is szépen lejön az olaj)
finom lehetőleg 5w30 vagy max 5w40 olaj beleönt lehetőleg mobil1 castrol  eneos esetleg liqui molly márkákból. 3 liternyit (4afe esetén)
olajbetöltő sapi visszateker.  
:surrender:


tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13941 Dátum: 2009.11.24 01:02:06 »
04. kitekertem az olajleereszto csavart es leengedtem az olajat egy oldalra fektetett kannaba, amelynek korabban kivagtam az oldalat (lehet hogy akkor kellett volna leallitani a motort, miutan a nagyja olaj kifolyt)
Hű  :ph34r: ... Az nem lett volna jó ötlet :excl:
Helyes sorrend:
motor leállj
leeresztő kiteker
elkezd folyni kicsit enyhül a folyás
régi szűrő levesz megindul megint az olaj bőséggel
várás kicsepegésre
kicsit kihintáztatva rásegít (hardcore módban gyertyákról pipát le majd kicsit köszörülni az önindítóval... majd pipák visszapakol...)
csavar vissza
olajszűrő körbeken zsírral vagy olajjal a csatlakozási felületen akár pici olajt lehet beleönteni majd felcuppant
beöntő nyílást most először kinyit (eddig zárva volt, mert minek menjen bele kosz ennek levétele nélkül is szépen lejön az olaj)
finom lehetőleg 5w30 vagy max 5w40 olaj beleönt lehetőleg mobil1 castrol  eneos esetleg liqui molly márkákból. 3 liternyit (4afe esetén)
olajbetöltő sapi visszateker.  
:surrender:
koszi szepen, a kovetkezo cserenel a modositom a sorrendet a te sorrended alapjan. ez az oninditos dolog jol hangzik.
egyebkent hutoviz es valtoolaj cseret is tervezek.  8]
Lehettem volna halasz ...

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13942 Dátum: 2009.11.24 21:51:53 »
Sziasztok

Egy kicsit más téma. Vasárnap voltam egy TOYOTA szalonban tesztvezetésen. Gondoltam kipróbálom az új Priust és az Avensist. A fogadtatásom hűvösen udvarias volt, főként miután a kérdésükre kiderült, hogy nem vagyok potenciális vevő. Igaz farmerban voltam és hajnali 9 óra volt. Azt is elhiszem, hogy vasárnap volt....
Szóval igy csak a Priust kértem el. Egy hölgy jött velem aki udvarias de kijelentő stílusban mondta mit kell tennem és merre menjek. Értem én, hogy egy majd 10M autórol volt szó de aláírtam minden papírjukat és teljesen udvariasan beszéltem, viselkedtem. A hölgy az autó főbb műszaki adatain kívül nem tudott más információt (ez talán rendben), de a prospektuson kívül további információkat mástól sem kaptam. Úgy éreztem nem szívesen válaszolgatnának.
Az autó különben nagyon tetszett. Hangtalan, látványos, kényelmes. Nem érezni, hogy hibrid  :yes:
Kíváncsi lettem volna ha más a ruházatom, vagy/ és potenciális vevőnek adom ki magam...
Sajnálom az Ave tesztvezetését de oda se neki.

Üdv
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13943 Dátum: 2009.11.25 11:06:50 »
Sziasztok

Egy kicsit más téma. Vasárnap voltam egy TOYOTA szalonban tesztvezetésen. Gondoltam kipróbálom az új Priust és az Avensist. A fogadtatásom hűvösen udvarias volt, főként miután a kérdésükre kiderült, hogy nem vagyok potenciális vevő. Igaz farmerban voltam és hajnali 9 óra volt. Azt is elhiszem, hogy vasárnap volt....
Szóval igy csak a Priust kértem el. Egy hölgy jött velem aki udvarias de kijelentő stílusban mondta mit kell tennem és merre menjek. Értem én, hogy egy majd 10M autórol volt szó de aláírtam minden papírjukat és teljesen udvariasan beszéltem, viselkedtem. A hölgy az autó főbb műszaki adatain kívül nem tudott más információt (ez talán rendben), de a prospektuson kívül további információkat mástól sem kaptam. Úgy éreztem nem szívesen válaszolgatnának.
Az autó különben nagyon tetszett. Hangtalan, látványos, kényelmes. Nem érezni, hogy hibrid  :yes:
Kíváncsi lettem volna ha más a ruházatom, vagy/ és potenciális vevőnek adom ki magam...
Sajnálom az Ave tesztvezetését de oda se neki.

Üdv

Melyik szalonban voltál? Mert ez az infó, azért lényeges lehet(ne). Másrészt az sem lenne elvetendő, hogy a márkakereskedések megfelelő topicjába is belekerüljön a post.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13944 Dátum: 2009.11.25 15:19:41 »
Egy kicsit más téma...
De ez nem ide tartozik... Pláne, hogy beírtad máshova is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13945 Dátum: 2009.11.26 19:38:59 »
Egy kicsit más téma...
De ez nem ide tartozik... Pláne, hogy beírtad máshova is.
OK
Előbb írtam, aztán gondolkodtam.  ::) és megint írtam
Különben a Sakurában jártam
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #13946 Dátum: 2009.12.02 20:21:42 »

Sziasztok,

olyan kérdésem van hogy ABS-es Carinát szeretnék vásárolni a biztonság miatt de mi van akkor ha olyat találok, amibe nincsen.
Utólag lehet beépíteni? Vagy annak igazából sok értelme nincs? Anyagilag is gondolom nem olcsó mulatság.
ABS nélkül mennyire "veszélyes" vele a közlekedés? Vagy nélküle is biztonságos az autó?
 

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Carina
« Válasz #13947 Dátum: 2009.12.02 21:42:48 »
Ez egy érdekes kérdés. Van aki nem szereti az ABS-t, mert megnöveli a fékutat és van olyan (mint Te), aki nem akar nélküle meglenni. ;) Nekem volt szerencsém az ABS-hez, jelenleg pedig ABS nélküli autót vezetek. Nem igazán veszem észre a különbséget. Nem vezetek annyira a határon, hogy csak az húzzon ki a csávából, hogy az autó irányítható marad a fékezés teljes ideje alatt. Az ABS nélküli autókkal is meg lehet úgy állni, hogy szakaszosan fékezel.(ilyenkor tul.képpen te játszod az ABS szerepét.)
Szal csak annyit akarok mondani, hogy ne ez legyen a döntő. Ha jó a gép amit kinéztél, akkor vedd meg! Az utólagos beszerelést meg szerintem felejtsd el! ;) :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #13948 Dátum: 2009.12.02 21:44:26 »
inkább asr kellene bele akarva akaratlanul van ugy h megforognak a kerekek ha egy picit is...:D

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Carina
« Válasz #13949 Dátum: 2009.12.02 21:51:56 »
Be kell idomítani a bal lábadat! :devil: :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV