Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795273 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13920 Dátum: 2009.11.18 21:37:57 »
Sajnos a km órám beadta a kulcsot. :cry: Lehet, hogy a nepperek megelöző áldásos tevékenységének köszönhető vagy csak szimplán elromlott. Mostmár csak a sebességet méri  . Szóval ha valakinek van egy VDO SEBESSÉGMÉRŐJE a 96-os évjáratból, legyen szíves szoljon. Essetleg ötlete valakink, mi lehet a bajság???
Ha a sebességmérő továbbra is működik, de a km-számláló megállt, akkor sanszos, hogy ez tényleg valami korábbi buherálás következménye  ::) ... Műszercsoportot nagyságrendileg 10-15 ezer körüli összegért lehet kapni; de lehet javíttatni is, Trotter Mester korábban többször is említett egy ezzel foglalkozó szakműhelyt. Írj neki egy privit, mert én sajnos nem emlékszem, hogy pontosan hogy hívják ezt a céget és hol található a műhely.
Nekem 2002körül toyota márkaszervíz 200ezres szervízdíjjal kecsegtetett...
Aligutcaiak szintén kecsegtettek, hogy jó eséllyel nem javítható(valami típushibáról dumáltak), így gps számlálja a km-eket ... pedig ez nem buherált

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13921 Dátum: 2009.11.18 21:56:53 »
Idézet
Nekem 2002körül toyota márkaszervíz 200ezres szervízdíjjal kecsegtetett...
Aligutcaiak szintén kecsegtettek, hogy jó eséllyel nem javítható(valami típushibáról dumáltak), így gps számlálja a km-eket ... pedig ez nem buherált
Eeegen!

Alig u-val tárgyaltam, ha javítható akkor kb annyiba kerülne mint a bontott. Most várakoznom kell, bontott alkatrészre... Deee ha volna az jó lenne. Egyébként nem tudjátok talán csereszabatos másik tipussal? Vaaagy felmerülhet pl.: áttételezési gond, ha kinézetre egyébként azonosak ???

üdv.

Légyszi figyeljetek oda az idézetekre!!! Ha elkülditek a hsz-t és látjátok hogy hülyén néz ki, ugyan próbáljátok már meg úgy szerkeszteni, hogy rendben legyen! Ti is tudjátok utólag szerkeszteni a sajátotokat. Alig pár hozzászólással lejjebb is kértem... Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.18 22:40:58 írta Palaczk »
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13922 Dátum: 2009.11.18 22:38:36 »
Nekem 2002körül toyota márkaszervíz 200ezres szervízdíjjal kecsegtetett...
Aligutcaiak szintén kecsegtettek, hogy jó eséllyel nem javítható(valami típushibáról dumáltak), így gps számlálja a km-eket ... pedig ez nem buherált
És a bontott miért ne lett volna jó?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13923 Dátum: 2009.11.18 22:46:04 »
Egyébként nem tudjátok talán csereszabatos másik tipussal? Vaaagy felmerülhet pl.: áttételezési gond, ha kinézetre egyébként azonosak ???
Más típusé biztosan nem jó bele. Carina E-é elvileg igen; ezek elektromos meghajtásúak, így nem hinném, hogy áttétel-probléma lehetne. Viszont azt nem tudom, hogy minden egyéb is kompatibilis-e pl. egy korai gyártású japán, és egy késői angol Carina között  :?: ... Legcélszerűbb lenne olyat keresni, amiben az a bizonyos kód (a sebességmérő alján, pl. T22) azonos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13924 Dátum: 2009.11.18 23:04:34 »
Nekem 2002körül toyota márkaszervíz 200ezres szervízdíjjal kecsegtetett...
Aligutcaiak szintén kecsegtettek, hogy jó eséllyel nem javítható(valami típushibáról dumáltak), így gps számlálja a km-eket ... pedig ez nem buherált
És a bontott miért ne lett volna jó?
Hol találtál volna még akkor már akkor 33000km körüli állású órát?  :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13925 Dátum: 2009.11.18 23:07:23 »
Hol találtál volna még akkor már akkor 33000km körüli állású órát?  :innocent:
Erre is van megoldás  :whistling: ... És esetetekben nem is lett volna csalás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13926 Dátum: 2009.11.19 11:20:19 »


Légyszi figyeljetek oda az idézetekre!!! Ha elkülditek a hsz-t és látjátok hogy hülyén néz ki, ugyan próbáljátok már meg úgy szerkeszteni, hogy rendben legyen! Ti is tudjátok utólag szerkeszteni a sajátotokat. Alig pár hozzászólással lejjebb is kértem... Palaczk

Igyexik az ember  :D

                                                              Valahogy így  :whistling: 
                                                                                                     MrIP
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.19 13:16:06 írta MrIP »
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13927 Dátum: 2009.11.20 21:16:15 »
sürgős segitség kellene mert holnap veszem meg az olajcseréhez ami kell és a kuplungban az olajat is ki cserélném csak nem tudom hogy milyen kell bele (tudom megbirnám nézni az olaj topikban csak gondoltam igy gyorsabb lenne).Elöre is köszi a választ

u.i.-ha esetleg leirnátok hogy milyen olajak kellenek fék-,szervo-,váltó- és persze a váltóba(ha valamit kifelejtetem akkor bocs,irjátok le)
           
        Köszi elöre a válaszokat!

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Carina
« Válasz #13928 Dátum: 2009.11.20 21:24:43 »
Sziasztok!

Úgy tűnik bekrepált a hátsó ködlámpa kapcsolóm.
Eddig néha magától bekapcsolt, most viszont már ha akarom se tudom bekapcsolni.
Szerintetek lehet javítani?

Köszi a választ előre is.

Zsolti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13929 Dátum: 2009.11.21 00:23:34 »
sürgős segitség kellene mert holnap veszem meg az olajcseréhez ami kell és a kuplungban az olajat is ki cserélném csak nem tudom hogy milyen kell bele (tudom megbirnám nézni az olaj topikban csak gondoltam igy gyorsabb lenne).Elöre is köszi a választ

u.i.-ha esetleg leirnátok hogy milyen olajak kellenek fék-,szervo-,váltó- és persze a váltóba(ha valamit kifelejtetem akkor bocs,irjátok le)
           
        Köszi elöre a válaszokat!
A kuplungba fékfolyadék kell. Mondjuk DOT 4-es. Ugyanilyen kell a fékbe is  :) ... A kormányszervóba ATF (automata váltó-olaj) kell, az egyszerűbb fajta (Dexron III szint). A váltóba API GL 4-es hajtóműolaj kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13930 Dátum: 2009.11.21 21:51:31 »
Sziasztok!

Tegnap fékgenerál keretében új Brembo tárcsák és Akebono betétek kerültek fel. A fékhatás végre határozott, jól adagolható és erős.  :yes: A régi féktárcsák belső felén a betét kb 1/3-ad részben feküdt fel. Ez számomra hihetetlen, mert a fékhatás azért jó volt.  A tárcsáknak nem volt még válla így ez sajnos nem midíg lehet támpont.  :otlet: Bátorságot merítettem és a műszerfalat is szétszedtem és össze is tudtam rakni, most mér  :yes: deeee hátulról valami kopogó hang kezd erősödni......   :wacko: Az autószerelőm azt mondta, hogy szerint többet kéne pihennem.....
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13931 Dátum: 2009.11.21 22:38:26 »
hátulról valami kopogó hang kezd erősödni......   :wacko: Az autószerelőm azt mondta, hogy szerint többet kéne pihennem.....
Vagy talán neki kéne a típust jobban ismernie  ::) ... A hátulról érkező kopogásra minden bizonnyal a stabilizátor-szilent garnitúra, és/vagy egyik vagy mindkét hátsó stabilizátor-összekötő cseréje lesz a megoldás. Nem egy vészes összeg szerencsére; ha mindegyiket ki kell cserélni, az talán olyan huszonezres történet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13932 Dátum: 2009.11.23 19:37:25 »
nem muszaj elolvasni, csak ugy leirtam  8]  :

olajcsere recept tomahawk modra:
01. beinditottam a motort, megvartam hogy uzemmeleg legyen
02. letekertem az olajbeonto kupakot, resnyi nyilast hagyva
03. a motort leallitottam
04. kitekertem az olajleereszto csavart es leengedtem az olajat egy oldalra fektetett kannaba, amelynek korabban kivagtam az oldalat (lehet hogy akkor kellett volna leallitani a motort, miutan a nagyja olaj kifolyt)
05. kb. 30-40 percig hagytam csepegni, neha kezzel meghintaztattam a kocsit (1 orat is hagyhattam volna mert meg cseppent)
06. visszatekertem a leeresztocsavart, a kornyeket szarazra toroltem de az alatetet nem csereltem ki mert meg elegge jonak tunt
07.  mivel a motor mar lehult, letekertem az olajszurot (kezzel lejott), ... hoppa egy kis olaj kifolyt, mindegy legkozelebb jobban figyelek
08. letorolgettem az olajszuro helyenek kornyeket
09. elovettem az uj olajszurot es az uj olajjal korbekentem vekonyan a gumitomitest
10. kezzel visszatekertem az olajszurot, amennyire tudtam meghuztam
11. a 4 liter uj olajbol (Mobil Synt 5w-40) nem egeszen 3 litert toltottem be
12. beonto nyilas kupak vissza, motor beindit, es jarattam mig uzemmeleg nem lett, majd leallitottam es tettem ala kartonpapirt hogy lassam ha szivarog
13. kb. 20 perc utan szint ellenozes es feltoltottem a felso nivo jelig
14. motor ujra beindit/leallit, szint ellenorzes, utan toltes ha kellett, motor letorolgetese

megj.:  kb 3,2-3,3 liter olaj ment be. a levegoszurot nem csereltem ki mert nem tunt nagyon koszosnak, lehet hogy egy porszivozas is eleg lesz.

kb. ennyi volt, ha van otlet hogy legkozelebb mit csinaljak maskent, annak nagyon orulnek.   8]


« Utoljára szerkesztve: 2009.11.23 19:39:21 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Carina
« Válasz #13933 Dátum: 2009.11.23 19:46:01 »
A fáradt olaj hova kerül? Mert tapasztalatom szerint a benzinkutak nem lelkesednek, ha odaviszem.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13934 Dátum: 2009.11.23 19:57:57 »
A fáradt olaj hova kerül? Mert tapasztalatom szerint a benzinkutak nem lelkesednek, ha odaviszem.
azt beleontottem egy regebbi 4 literes olajos kannaba. korabban erdeklodtem egy kozelebb eso kutnal (agip) hogy naluk lelehet e adni es mondtak hogy persze, mert erre a celra van nekik egy veszelyes hulladek tarolojuk. vegul nem adtam le mert most tele van a csomagtarto es mar nem fert be a cucc, sebaj majd legkozelebb.  8]
Lehettem volna halasz ...