Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6802806 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13845 Dátum: 2009.11.05 12:41:53 »
Üvegek: ha európai gyártásúak, akkor alul van egy különálló szám, ami a gyártás évét jelzi. A japán gyártásúaknál nem tudom, hogyan lehet megállapítani.

Légzsák-rendszer: én nem merném piszkálni, szervízben ellenőriztetném.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #13846 Dátum: 2009.11.05 19:52:20 »
A XIII. kerület Alig utcában van a villamossági bolt. Mindjárt Haudek mester mellett, ahol viszont műszerfali órákat és hasonló kütyüket varázsolnak működőképessé. Nomeg generátorokat és elektromos kütyüket.

koszi az infot, en videken lakom es nekem nem tudtak adni ilyen izzot az autosboltokban ahol jartam. pestre kicsit koltseges lenne felmenni, marad a LED.  8]
Én is pont a műszerfal ledesítésnek nézek utánna... ( itt kezdem)  :D :lol:
És ahogy látom BA15s- foglalatú és W2,1x9,5d izzók kellenek bele...
Van hasonló foglalatú led esetleg?...(megakarom úszni a barkácsolást, forrasztgatást...) (teljesen ahogy tudom nem úszom meg...az ellenállások miatt...de legalább már jóval kevesebb dolgom lenne :lol:)
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13847 Dátum: 2009.11.05 20:04:59 »
igazabol nem volt sok barkacsolas. ha a kapcsolobol kivesszuk az izzot, azt latjuk hogy egy muanyag foglalatba van beultetve. az izzo labai viszont ravannak tekerve/hajtva a muanyag foglalat peremere. ezeket visszahajtogatva ki lehet belole huzni az izzot es a helyere csak be kell tenni a LED-et aminek a labara mar ra van forrasztva az ellenallas es hasonlo modon visszahajtogatni a labait. csak arra kell figyelni hogy mikor helyre tesszuk/forditjuk a foglalatot, a LED a nyomogomb lapja fele nezzen, mert a LED-nek iranyitott es nem szort(mint az izzoknal) fenye van.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.05 20:06:44 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #13848 Dátum: 2009.11.06 08:14:32 »
igazabol nem volt sok barkacsolas. ha a kapcsolobol kivesszuk az izzot, azt latjuk hogy egy muanyag foglalatba van beultetve. az izzo labai viszont ravannak tekerve/hajtva a muanyag foglalat peremere. ezeket visszahajtogatva ki lehet belole huzni az izzot es a helyere csak be kell tenni a LED-et aminek a labara mar ra van forrasztva az ellenallas es hasonlo modon visszahajtogatni a labait. csak arra kell figyelni hogy mikor helyre tesszuk/forditjuk a foglalatot, a LED a nyomogomb lapja fele nezzen, mert a LED-nek iranyitott es nem szort(mint az izzoknal) fenye van.
Köszi az útbaigazítást...
Most nézegetem a külöbböző ledeket...van irányított (20°) és szórt fényű ( 180°) is... és jónéhányhoz oda van írva hogy műszerfal led... bár különbözőek a foglalataik....
Te amúgy milyet vettél... örülnék egy képnek vagy egy hivatkozásnak ahonnan rendelted...
Előre is kösz ::)
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13849 Dátum: 2009.11.06 09:04:54 »
 az en esetemben ez ugy tortent hogy van egy haver aki benne van az elektromos temakban, vele szamolgattuk az ellenallas erteket. mondta hogy majd ha jar a szomszed varosban (kecskemet) akkor beugrik egy boltba es megveszi amit kell. nade egy harmadik kozos ismeros jart eppen arra es ot kulde el vasarolni. szoval kicsit furcsan alakult.  8]
 az enyem valoszinu hogy iranyitott fenyu lehet, mert egyszer rosszul lett beforditva a kapcsoloba es latszott hogy nem jol vilagitja meg az elolapmintat. ha en vettem volnaa LED-et, biztos hogy szort fenyut valasztottam volna. este (ha minden jol megy) teszek fel kepeket.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.06 22:00:17 írta kleingy »
Lehettem volna halasz ...

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #13850 Dátum: 2009.11.06 20:18:25 »
várom :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.06 22:00:06 írta kleingy »
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #13851 Dátum: 2009.11.06 23:33:47 »
Sziasztok!
Nagy baj van :(
Motortartó gumit kellene cserélnunk és hát 32k ba jonne ki egy bak..
Valaki esetleg nem tud penztarcakimelobb megoldást?
Köszi
___________________________________________________________

Én nem ledesítek...
Jó nekem a sima pilács is :D
Max ledes belső világítást ilyen "xenon" hatásu kinai valamit :D

üdv

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #13852 Dátum: 2009.11.07 17:39:17 »
az en esetemben ez ugy tortent hogy van egy haver aki benne van az elektromos temakban, vele szamolgattuk az ellenallas erteket. mondta hogy majd ha jar a szomszed varosban (kecskemet) akkor beugrik egy boltba es megveszi amit kell. nade egy harmadik kozos ismeros jart eppen arra es ot kulde el vasarolni. szoval kicsit furcsan alakult.  8]
 az enyem valoszinu hogy iranyitott fenyu lehet, mert egyszer rosszul lett beforditva a kapcsoloba es latszott hogy nem jol vilagitja meg az elolapmintat. ha en vettem volnaa LED-et, biztos hogy szort fenyut valasztottam volna. este (ha minden jol megy) teszek fel kepeket.
A középső konzolon (elakadásjelző stb..) is kicserélted az izzókat? Ha igen...hogy szetted le?
Próbálgattam ma, a kilóméterórát simán szétszedtem... de a középső konzolon még csak egy csavart sem találtam... csak az alattalévő klímapanel alján (két csavart)...de ahogy látom két különböző rész... a Haynes könyvben meg az van, hogy csak ki kell feszíteni egy csavarhúzóval... háááát.... Szívesen várom a tapasztalatokat...
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13853 Dátum: 2009.11.07 19:12:12 »
A középső konzolon (elakadásjelző stb..) is kicserélted az izzókat? Ha igen...hogy szetted le?
Próbálgattam ma, a kilóméterórát simán szétszedtem... de a középső konzolon még csak egy csavart sem találtam... csak az alattalévő klímapanel alján (két csavart)...de ahogy látom két különböző rész... a Haynes könyvben meg az van, hogy csak ki kell feszíteni egy csavarhúzóval... háááát.... Szívesen várom a tapasztalatokat...
en csak ket helyre tettem be LED-eket: a kozepkonzolon levo kodlampa es elakadasjelzo kapcsolokba. ez utobbit nalam eleg egyszeru kivenni mert az automban nincs radio 8\  .  a masik kapcsolot mar csak ugy tudtam kivenni, ahogyan az a Haynes konyvben le van irva, tehat a kozepkonzolt ki kellett fesziteni csavarhuzoval. eleg csak az egyik felet kifesziteni, ha az kijott, az egesz kozepkonzolt magadfele huzva ki fog pattanni a helyerol, mivel egy csavar sem fogja.
sajnos a kepek elegge homalyosak es csikosak  lettek, de remelem a lenyeg lathato.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Lehettem volna halasz ...

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #13854 Dátum: 2009.11.08 17:49:49 »
Sziasztok!
Nagy baj van :(
Motortartó gumit kellene cserélnunk és hát 32k ba jonne ki egy bak..
Valaki esetleg nem tud penztarcakimelobb megoldást?
Köszi


Esetleg bak felújítása, új gumi besütésével?
Próbált már valaki ilyet?
Én kérdeztem egy ismerőstől, de ő nem ajánlotta. Pedig engem is érdekelne, mert nekem is át van szakadva az első motortartó bak.

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13855 Dátum: 2009.11.08 17:59:55 »
igazabol nem volt sok barkacsolas. ha a kapcsolobol kivesszuk az izzot, azt latjuk hogy egy muanyag foglalatba van beultetve. az izzo labai viszont ravannak tekerve/hajtva a muanyag foglalat peremere. ezeket visszahajtogatva ki lehet belole huzni az izzot es a helyere csak be kell tenni a LED-et aminek a labara mar ra van forrasztva az ellenallas es hasonlo modon visszahajtogatni a labait. csak arra kell figyelni hogy mikor helyre tesszuk/forditjuk a foglalatot, a LED a nyomogomb lapja fele nezzen, mert a LED-nek iranyitott es nem szort(mint az izzoknal) fenye van.
Hello
Érdekes ez a ledesítés... Van róla képed hogy hogy néz ki beépítés után? Kiváncsi vagyok mennyire mutat jól?
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.08 18:01:42 írta olahtomi »
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #13856 Dátum: 2009.11.08 18:02:25 »

Én is pont a műszerfal ledesítésnek nézek utánna... ( itt kezdem)  :D :lol:
És ahogy látom BA15s- foglalatú és W2,1x9,5d izzók kellenek bele...
Van hasonló foglalatú led esetleg?...(megakarom úszni a barkácsolást, forrasztgatást...) (teljesen ahogy tudom nem úszom meg...az ellenállások miatt...de legalább már jóval kevesebb dolgom lenne :lol:)


Corában lehet ledes "izzót" kapni. Csak az a baj vele, hogy kicsi benne az ellenállás értéke, 430ohm körüli ami 14,4V-hoz nagyon kevés.
Én kicseréltem 1k ohmosra, a fényereje alig csökken, viszont így tovább bírja.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13857 Dátum: 2009.11.08 23:31:11 »
Hello
Érdekes ez a ledesítés... Van róla képed hogy hogy néz ki beépítés után? Kiváncsi vagyok mennyire mutat jól?
nem erdemes kepet csinalni rola, csak kis kulonbseg lathato.  az ablakfutes kapcsolojaban meg a hagyomanyos izzo van de csak annyi a elteres hogy a kodlampa-kapcsolo elolapja - ami mar LED-es - kicsit vilagosabb es zoldebb.  8]

- zold?
- szuperzold!!!



Corában lehet ledes "izzót" kapni. Csak az a baj vele, hogy kicsi benne az ellenállás értéke, 430ohm körüli ami 14,4V-hoz nagyon kevés.
Én kicseréltem 1k ohmosra, a fényereje alig csökken, viszont így tovább bírja.
en is  1 k ohmos ellenallast hasznaltam elotetnek, de igy is eros a fenye.
Lehettem volna halasz ...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #13858 Dátum: 2009.11.09 01:05:19 »
Sziasztok!
Nagy baj van :(
Motortartó gumit kellene cserélnunk és hát 32k ba jonne ki egy bak..
Valaki esetleg nem tud penztarcakimelobb megoldást?
Köszi


Esetleg bak felújítása, új gumi besütésével?
Próbált már valaki ilyet?
Én kérdeztem egy ismerőstől, de ő nem ajánlotta. Pedig engem is érdekelne, mert nekem is át van szakadva az első motortartó bak.

Hnap felhívom a céget akik foglalkoznak ilyennel majd kiderül...

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Carina
« Válasz #13859 Dátum: 2009.11.09 08:38:04 »
Sziasztok!
Nagy baj van :(
Motortartó gumit kellene cserélnunk és hát 32k ba jonne ki egy bak..
Valaki esetleg nem tud penztarcakimelobb megoldást?
Köszi
Melyikre gondolsz?
Mert ha arra, ami a hűtő mögött van, akkor egy olyanom van!
Igazából használt. Kicseréltették velem, mert azt hitték az ad fura hangot, majd miután kicseréltük jöttünk rá, hogy nem az, de már nem akartam visszacserélni.
Ha érdekel, szólj!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019