Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6802889 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13830 Dátum: 2009.11.02 23:10:02 »
Nem hiszem, hogy ne lehetne valahogy utánamenni a dolognak  :hmmmm: ...

Mondjuk én qssolok, mert forgalmi szerint 95 lóerős a valójában 105 lovas autóm  :whistling: ... Soha nem is létezett 95 lovas Camry; tudnám, honnan szedték ezt az adatot a lúzerek  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13831 Dátum: 2009.11.03 06:47:57 »
nalam 79kW van irva a forgalmiba, pedig ha jol tudom 85kW-os a motor. vegul is mindegy mert tudtommal a nyomatek csucshoz 4500rpm felett kezd jonni, de en 3000rpm fole ritkan megyek. 
Lehettem volna halasz ...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13832 Dátum: 2009.11.03 09:30:55 »
Nekem is 79kW szerepel a forgalmiban :). De tegnap egy Ráncfelvarrott AveII 2.0 valahogy nem bírt el a 79kW-vel :cool2: (városban 2es szabályzásig 3asba beleforgatva egy keveset, pont betudtam menni elé :) ) Néha kell kicsit gyorsulni is.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13833 Dátum: 2009.11.03 11:58:06 »
Az enyém 96-os, a jel a motorháztetőn van és 2 vese alakú nyílás van a hütőrácson. (vagy valami hasonló  :hmmmm: )Azt hiszem ez a faceliftes kivitel. A gyújtáskulcs pedig a kövérebbik, ez ha jól tudom akkor immo-s. Szóval most  bonyolultabbá vált a dolog. Gondolom a gyujtáskapcsolót nem befojásolja, de a 2l-es benzines Carináknál 2 féle teljesítmény adat kering az interneten.  93 kw és 98 kw Ez valós adat?
Igen - a korábbi 2.0 Carinák 133 lovasok voltak (98 kW), a későbbiek 126 lovasok (93 kW). És a leírás alapján a tiéd faceliftes ('96-ban volt a facelift), és immós. Sanszos, hogy a '93-as gyújtáskapcsoló nem fog passzolni. Bár nem vagyok biztos benne.
Köszönöm a választ
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13834 Dátum: 2009.11.03 20:08:41 »
a kozepkonzolon levo 3 kapcsolo kozul (kodlampa, hatsoablak-futes, elakadasjelzo) kettobol kiegtek az izzok (csak a hatsoablak-futes vilagitott) igy sotetben nem lehetett latni oket.  3mm-es nagy fenyereju ledekkel amikhez 1K-s ellenallas lett forrasztva, siman megoldhato volt a problema. csak a ledet kellett a kapcsolo nyomofeluletere iranyitani es a beepitese sem tul bonyolult.
ezt csak azert irtam le mert tudtommal ezekbe a kapcsolokba elegge dragak az izzok. nekem 1500huf koruli osszeget is mondtak autosboltban amit tobbnyire markakereskedesekben lehet beszerezni. a ledek es az ellenallasok ara meg szinte fillerekbe kerul. tehat ha vkit erdekel a dolog akkor szoljon es teszek fel kepeket. 
...ja es joval kevesebbet fogyasztanak.  8]

Komolyabb autóvillamossági boltokban lehet kapni az abba való pici rízsszem izzót. Én Bp-en, a Lehel téri piaccal szemben lévő kis utcában vettem. Az ára nem volt húzós, pontosan nem emlékszem, de vettem vagy 5öt...így gondolom olyan 200 Ft körül lehet darabja. Ha kell, utána nézek a pontos címnek.

A XIII. kerület Alig utcában van a villamossági bolt. Mindjárt Haudek mester mellett, ahol viszont műszerfali órákat és hasonló kütyüket varázsolnak működőképessé. Nomeg generátorokat és elektromos kütyüket.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13835 Dátum: 2009.11.03 20:40:03 »
Az enyém 96-os, a jel a motorháztetőn van és 2 vese alakú nyílás van a hütőrácson. (vagy valami hasonló  :hmmmm: )Azt hiszem ez a faceliftes kivitel. A gyújtáskulcs pedig a kövérebbik, ez ha jól tudom akkor immo-s. Szóval most  bonyolultabbá vált a dolog. Gondolom a gyujtáskapcsolót nem befojásolja, de a 2l-es benzines Carináknál 2 féle teljesítmény adat kering az interneten.  93 kw és 98 kw Ez valós adat?
Igen - a korábbi 2.0 Carinák 133 lovasok voltak (98 kW), a későbbiek 126 lovasok (93 kW). És a leírás alapján a tiéd faceliftes ('96-ban volt a facelift), és immós. Sanszos, hogy a '93-as gyújtáskapcsoló nem fog passzolni. Bár nem vagyok biztos benne.

Különben tudod, hogy mivel folytották le a motort?  :?: Kíváncsi vagyok.  :hmmmm:
Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13836 Dátum: 2009.11.03 22:03:32 »
A XIII. kerület Alig utcában van a villamossági bolt. Mindjárt Haudek mester mellett, ahol viszont műszerfali órákat és hasonló kütyüket varázsolnak működőképessé. Nomeg generátorokat és elektromos kütyüket.

koszi az infot, en videken lakom es nekem nem tudtak adni ilyen izzot az autosboltokban ahol jartam. pestre kicsit koltseges lenne felmenni, marad a LED.  8]
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 08:42:17 írta kleingy »
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13837 Dátum: 2009.11.04 09:26:01 »
nalam 79kW van irva a forgalmiba, pedig ha jol tudom 85kW-os a motor. vegul is mindegy mert tudtommal a nyomatek csucshoz 4500rpm felett kezd jonni, de en 3000rpm fole ritkan megyek. 
1.6-os Carinákhoz előszeretettel írták be ezt a 79 kW-ot, úgy tűnik  ::) ... Pedig a facelift előttiek többsége (a nem szegénykeverékesek) 85 kW-os volt, a facelift utániak meg 72 kW-osak... A miénk ez utóbbi volt, de persze ennek is 79 volt a forgalmijába írva  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13838 Dátum: 2009.11.04 09:27:13 »
Nekem is 79kW szerepel a forgalmiban :). De tegnap egy Ráncfelvarrott AveII 2.0 valahogy nem bírt el a 79kW-vel :cool2: (városban 2es szabályzásig 3asba beleforgatva egy keveset, pont betudtam menni elé :) ) Néha kell kicsit gyorsulni is.
Az szép  :yes: ... Én nyáron lemértem az Avénk gyorsulását (ez is kétliteres): 9.9 jött ki (óra szerint 105-ig, kb. ez jelenti a valós 100-at).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13839 Dátum: 2009.11.04 09:29:43 »
Különben tudod, hogy mivel folytották le a motort?  :?: Kíváncsi vagyok.  :hmmmm:
Nem hinném, hogy lefojtották volna; inkább az Euro 2-es normára átállással lehet összefüggésben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Carina
« Válasz #13840 Dátum: 2009.11.04 16:11:42 »
nalam 79kW van irva a forgalmiba, pedig ha jol tudom 85kW-os a motor. vegul is mindegy mert tudtommal a nyomatek csucshoz 4500rpm felett kezd jonni, de en 3000rpm fole ritkan megyek. 
1.6-os Carinákhoz előszeretettel írták be ezt a 79 kW-ot, úgy tűnik  ::) ... Pedig a facelift előttiek többsége (a nem szegénykeverékesek) 85 kW-os volt, a facelift utániak meg 72 kW-osak... A miénk ez utóbbi volt, de persze ennek is 79 volt a forgalmijába írva  :nonono:
Nekem a '97-es Carina forgalmijába 85 KW van írva. Tudtok valami olyan oldalt, ahol motorszám, vagy valami egyéb jellemző alapján meg lehet tudni, hogy a gyárban hány KW-osra álmodták meg a tervezők?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13841 Dátum: 2009.11.04 18:52:31 »
nalam 79kW van irva a forgalmiba, pedig ha jol tudom 85kW-os a motor. vegul is mindegy mert tudtommal a nyomatek csucshoz 4500rpm felett kezd jonni, de en 3000rpm fole ritkan megyek.  
1.6-os Carinákhoz előszeretettel írták be ezt a 79 kW-ot, úgy tűnik  ::) ... Pedig a facelift előttiek többsége (a nem szegénykeverékesek) 85 kW-os volt, a facelift utániak meg 72 kW-osak... A miénk ez utóbbi volt, de persze ennek is 79 volt a forgalmijába írva  :nonono:
Nekem a '97-es Carina forgalmijába 85 KW van írva. Tudtok valami olyan oldalt, ahol motorszám, vagy valami egyéb jellemző alapján meg lehet tudni, hogy a gyárban hány KW-osra álmodták meg a tervezők?
Nem, de annyit el tudok árulni, hogy az első darabok erősebbek, már csak a környezetkíméletlenségük okán is. :) Magyarán 6 kW-nyi teljesítményadót elcsalok :D

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Carina
« Válasz #13842 Dátum: 2009.11.04 23:24:20 »
A XIII. kerület Alig utcában van a villamossági bolt. Mindjárt Haudek mester mellett, ahol viszont műszerfali órákat és hasonló kütyüket varázsolnak működőképessé. Nomeg generátorokat és elektromos kütyüket.

koszi az infot, en videken lakom es nekem nem tudtak adni ilyen izzot az autosboltokban ahol jartam. pestre kicsit koltseges lenne felmenni, marad a LED.  8]

Ha mégis kellene, akkor a jövő héten tudok arra menni és postán elküldöm az izzókat.
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13843 Dátum: 2009.11.05 09:53:38 »
A XIII. kerület Alig utcában van a villamossági bolt. Mindjárt Haudek mester mellett, ahol viszont műszerfali órákat és hasonló kütyüket varázsolnak működőképessé. Nomeg generátorokat és elektromos kütyüket.

koszi az infot, en videken lakom es nekem nem tudtak adni ilyen izzot az autosboltokban ahol jartam. pestre kicsit koltseges lenne felmenni, marad a LED.  8]

Ha mégis kellene, akkor a jövő héten tudok arra menni és postán elküldöm az izzókat.
koszonom szepen. 8]
ha a ledezes esetleg nem jonne be, mindenkepp szolok.
Lehettem volna halasz ...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #13844 Dátum: 2009.11.05 12:21:45 »
Sziasztok, a már régebben lekoccoltam kicsit a kocsi oldalát, és akkor láttam, hogy van bizony némi gittréteg a festék alatt. Igazából nem foglalkoztam vele. tegnap megnéztem az ablaküvegek számait, és bizony a "koccolt" oldalon teljesen más számok vannak mindkét ajtó üvegén.

-Gyártási időt ki lehet belőlük silabizálni valahogy?

És akkor úgy felvetődött, hogy megnézzem a légzsákok megvannak-e, tuti ami biztos (a lámpa megfelelően viselkedik). A kormányról a Haynes alapján úgy látom könnyen le lehet venni a légzsákot, viszont az utas oldalról hogy tudom megnézni, hogy van-e benne tényleg, nemcsak szivacs? :-)

Ja, és okoz az bármi problémát, ha a légzsákot levéve, kicsatlakoztatva adom rá a gyújtást a kocsira (ekkor hibát kell jeleznie ugyebár), majd (megfelelő fesztelenítés után)visszaszerelem a légzsákot? (ezzel az egész rendszert letesztelném). Vagy ha egyszer hibát észlelt, utána nem fog működni rendesen, összedugás után sem?

Köszönöm!