Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6818586 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13380 Dátum: 2009.07.17 11:22:19 »
hali mindenkinek!Profy köszi a válaszodat és remélem hogy akkor nem lett felbontva a motor.
Palaczk-köszi a válaszodat.Nem tudtam,hogy mi az a jel.Ja a nagy kérdést végre felteszem,mert mindig elfelejtem:hol van az utastér szürő vagy klima szürőnek hivják?Egyszerüen nem találom,mert gondolom,hogy van benne ha már klima van benne!
Fapocok-gratulálok az autódhoz és menyen 100évig meg 1napig még!

Hát nagy kókler előző tulajnak kell lenni ki kinyirja a mocit hogy szét kelljen szedni.

A klímaszűrőt a gázpedáltól jobbra a szőnyeget visszahajtva a középkonzol oldalában találod.2 db-ból áll össze a szűrő.
Alapból van olyan tulaj ki sajnálja a szűrőre a 4000 ftt. :(
Helo profy!Megtaláltam a klima szürőt de ez ugy néz ki mintha elvágták volna.Azt szeretném kérni töled(vagy aki tud segiteni),hogy ird már meg hogy mekora meg mi alapján kell megrendelni!Köszi elöre is!

Zoly28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Carina
« Válasz #13381 Dátum: 2009.07.17 14:04:33 »
Én is hali mindenkinek és bocsi hogy nem jelentkeztem eddig!
Nekem is megvolt a nyaralás. Kb 58 literrel mentem 920km-t. (már világított a benzin lámpa mikor tankoltam és pont hazaértem mire ismét világított a benzin lámpa)
Azaz kb 6.3 literes átlag.

A feloszlás:
 400km autópálya (120-130km/h)
 200km főút (90Km/h)
 300km Ausztria (hegyre fel-le, volt ahol csak 2-esbe akart felmenni)
 20km Pesti dugó (araszolva klímával)

Szintén 2 felnőtt és egy gyerek fullra pakolt csomagtartóval!
Ja és szar kocsival mert még mindíg kihagy vagy elgyelgül az egyik hengerem! (injector vagy gyújtás hiba)
 
Szia!
Nekem is volt rángatás,henger kimaradás hosszabb rövidebb időre,végül kiderült hogy az injektor csatlakozó lazult le (menthetetlenül cserés lett, bontóból ingyen kaptam)aztán kapott mind a 4 kontakt sprayt és most jó.
Hátha neked is segít.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #13382 Dátum: 2009.07.17 18:57:29 »
Helo profy!Megtaláltam a klima szürőt de ez ugy néz ki mintha elvágták volna.Azt szeretném kérni töled(vagy aki tud segiteni),hogy ird már meg hogy mekora meg mi alapján kell megrendelni!Köszi elöre is!

kb 230*150mm darabja. 2db-os lásd csatolt kép. Ha budapesti vagy akkor ajánlom: http://filtercenter.hu/

[a csatolmányt egy admin törölte]

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Szűrők
« Válasz #13383 Dátum: 2009.07.17 20:54:59 »
Lassan meglesz tavaly novembertől számítva a 10.000-dik km. Légszűrő, olajszűrő, motorolaj csere. Benzinszűrőt is cseréljek, vagy azt elég 30.000-enként? Ha jól emlékszem a gépkönyv ennyit ír...Árban elég húzós, de természetesen csak gyárit tennék bele.
Pollenszűrő legutóbb lett beletéve (nem cserélve...), de mostanára elég fekete. Ma a leveleket kiszedtem belőle + a környékéről kiporszívóztam. Ennyi elég, vagy szintén csere?

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13384 Dátum: 2009.07.17 21:46:25 »
Helo profy!Megtaláltam a klima szürőt de ez ugy néz ki mintha elvágták volna.Azt szeretném kérni töled(vagy aki tud segiteni),hogy ird már meg hogy mekora meg mi alapján kell megrendelni!Köszi elöre is!

kb 230*150mm darabja. 2db-os lásd csatolt kép. Ha budapesti vagy akkor ajánlom: http://filtercenter.hu/
Thomasino-köszi hogy küjdtél képet is,de én csak 1 valami darabot vettem ki a helyéröl(még nem is hasonlit a képen lévöre).Kb. tudsz árat is irni? Ja és nem pesti hanem vajdasági vagyok!

Sallang

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Carina
« Válasz #13385 Dátum: 2009.07.18 13:27:21 »
Sziasztok!
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy mik a méretei az elsőféltengely-szimmeringnek egy '96-os, 5 ajtós, 1.6 XLi Carina E-ben? Unixnál fogalom nélküliek, rámsóztak egy tök más méretű szart.
köszi
B
Carina E 1.6 XLi (4A-FE) 1996 - reményeim szerint a jó választás...... ugye?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13386 Dátum: 2009.07.18 13:46:41 »
Sziasztok!
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy mik a méretei az elsőféltengely-szimmeringnek egy '96-os, 5 ajtós, 1.6 XLi Carina E-ben? Unixnál fogalom nélküliek, rámsóztak egy tök más méretű szart.
köszi
B

Kattints a linkre és valszeg megvan a kérdésedre a válasz. Nyilván arra gondolsz, ami a sebváltóházban fogadja a féltengelyt. (a féltengely a diffihez kapcsolódik a sebváltóházban)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sallang

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Carina
« Válasz #13387 Dátum: 2009.07.18 14:21:34 »
Biztos arra gondolok, amit írsz, de akkor most melyiket kell néznem? A differenciálműhöz való gyűrűt? És melyiket a kettő közül, mert két különböző paraméterű izéről van szó.
Esetleg az egyik a jobb, a másik a bal oldali (különböző méretűek)?
Folyik a váltóolajam, szerelő mondta, hogy ez lehet a baj. Csak azért szeretném tudni a méretét, hogy mit vegyek meg előre, hogy ne álljon az autó napokig szétszedve, amíg szimmeringet vadászok...
és kösz
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.18 14:30:05 írta Sallang »
Carina E 1.6 XLi (4A-FE) 1996 - reményeim szerint a jó választás...... ugye?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13388 Dátum: 2009.07.18 14:53:49 »
Biztos arra gondolok, amit írsz, de akkor most melyiket kell néznem? A differenciálműhöz való gyűrűt? És melyiket a kettő közül, mert két különböző paraméterű izéről van szó.
Esetleg az egyik a jobb, a másik a bal oldali (különböző méretűek)?
Folyik a váltóolajam, szerelő mondta, hogy ez lehet a baj. Csak azért szeretném tudni a méretét, hogy mit vegyek meg előre, hogy ne álljon az autó napokig szétszedve, amíg szimmeringet vadászok...
és kösz


Logikájából ítélve én a kimeneti szimmeringeket venném meg. Az tudható, hogy jobb, vagy ban oldal? Mert ugye nem mindegy.  Amúgy én a Dai-n is cseréltettem féltengelyszimmeringeket és ott is a diffi külsőt kellett cserélni.
Nézd, nem egy nagy tétel minden normálisabb szimmering és csapágyboltban lehet kapni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #13389 Dátum: 2009.07.19 21:22:29 »
Sziasztok!
Kérdeztem már a klímás topicban is, de úgy látszik mindenki szabin van. Meg itt is, de csak arról ment a vita, hogy hány liter hány deci olaj kell a Carinába.
Szóval kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy hol vannak a klímának nyomásérzékelői vagy egyéb szenzorai? A motortérben én nem találtam. Jó, azért nem bontottam szét csavarokra. Még mindig ott tartok, hogy a klimakuplung behúzó relé nem kap jelet, hiába kapcsolom be. Addig eljut, hogy az alapjárati  motorfordulatot megemeli. Valami miatt nem kap feszültséget a relé és én arra gyanakszom, hogy vagy én nyomtam le nagynomásúval valami vezetéket, vagy netán tényleg valami szenzor tilt le. Gáz van benne, voltam nyomáspróbán.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.19 21:24:51 írta Tííítusz »

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #13390 Dátum: 2009.07.20 13:28:39 »
Sziasztok!
Kérdeztem már a klímás topicban is, de úgy látszik mindenki szabin van. Meg itt is, de csak arról ment a vita, hogy hány liter hány deci olaj kell a Carinába.
Szóval kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy hol vannak a klímának nyomásérzékelői vagy egyéb szenzorai? A motortérben én nem találtam. Jó, azért nem bontottam szét csavarokra. Még mindig ott tartok, hogy a klimakuplung behúzó relé nem kap jelet, hiába kapcsolom be. Addig eljut, hogy az alapjárati  motorfordulatot megemeli. Valami miatt nem kap feszültséget a relé és én arra gyanakszom, hogy vagy én nyomtam le nagynomásúval valami vezetéket, vagy netán tényleg valami szenzor tilt le. Gáz van benne, voltam nyomáspróbán.

A hűtő mellett lévő szárítón van egy nyomáskapcsoló. Lehet ez nem díjazta a mosást.
A 88654H jelű a képen: http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1996_TOYOTA_CARINA+E_ST191L-BEMNKW_8718.html

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #13391 Dátum: 2009.07.20 14:45:17 »
Köszönöm a választ!
A poén benne az, hogy ma délben kimentem az egyik kollégámmal megnézni, és most egyből észrevettem a szárítót és rajta a nyomásérzékelőt. Ha hazamegyek az lesz az első, hogy nekiesek méricskélni. Sztem itt lesz a bibi.

Sziasztok!
Kérdeztem már a klímás topicban is, de úgy látszik mindenki szabin van. Meg itt is, de csak arról ment a vita, hogy hány liter hány deci olaj kell a Carinába.
Szóval kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy hol vannak a klímának nyomásérzékelői vagy egyéb szenzorai? A motortérben én nem találtam. Jó, azért nem bontottam szét csavarokra. Még mindig ott tartok, hogy a klimakuplung behúzó relé nem kap jelet, hiába kapcsolom be. Addig eljut, hogy az alapjárati  motorfordulatot megemeli. Valami miatt nem kap feszültséget a relé és én arra gyanakszom, hogy vagy én nyomtam le nagynomásúval valami vezetéket, vagy netán tényleg valami szenzor tilt le. Gáz van benne, voltam nyomáspróbán.

A hűtő mellett lévő szárítón van egy nyomáskapcsoló. Lehet ez nem díjazta a mosást.
A 88654H jelű a képen: http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1996_TOYOTA_CARINA+E_ST191L-BEMNKW_8718.html

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Carina
« Válasz #13392 Dátum: 2009.07.21 11:45:55 »
Sziasztok itt egy kép a kocsimról a szobati vihar után!
No casco , motorháztető szélvédő-tető-tropa (+egyéb apró)!
A fa súját a jobb első torony tartotta.
Miután a tűzoltók leszették a fát kiderült hogy a kocsi hibátlanul működik!


[a csatolmányt egy admin törölte]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #13393 Dátum: 2009.07.21 11:58:18 »
Anyám, ez  :censored: ... nagyon sajnálom!  :no:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13394 Dátum: 2009.07.21 12:27:44 »
Részvétem...

Ha meg tudod állapítani, hogy a fa kinek a területén állt (önkormányzat, magánszemély), akkor a Tűzoltóság igazolásával eredményesen kéred a vétlen károkozásért a helytállást. Tudtommal a pomeshivnak van ilyen vis maior biztije, vagy alapja. Mindenesetre egy próbát megér.  Hameg magánszemély, akkor a lakásbiztosítása fedezi, ha van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.