Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6818330 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13305 Dátum: 2009.06.26 10:42:07 »
Ilyenkor nem ugyanúgy 5ezer mintha bejáratós lenne?
5ezerig lehet taposni bejáratósan? Ez biztos?
5ekm-ig ne taposd legalább így gondolta
Uuuhhh....
Én kis naiv!!!! :wacko:
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13306 Dátum: 2009.06.26 10:49:06 »
olahtomi-gratula az autódhoz!Volna igy kérdésem?Az enyém is 4A FE kódú és gondolom hogy tudod már hogy az enyém szegénykeverékes és ha jol emlékszek a müszerfalon van egy valami jelzés (T18),ez mit jelent?
Hát igy kicsit irigyelek mert voltaképen új motor van a verdádban és ha jol bejáratod akor még sokáig autód lesz!
Hát...ha hazamegyek megnézem azt a T18at, de nem emlékszem rá hogy lenn ilyen...
Az a geba* a gépemmel, hogy valszeg törve volt a jobb hátulja, ki lett gondolom kasztnizva és egy hangyányit mintha rohadna a jobb hátsó sárvédő (púposodik már másfél éve.... de nem nől a pukli). Ja és átfényezték az autót valami egyedi színnel, látod a képen is. Ez nem is lenne baj. Alapos munkát végeztek, mert szét lett szedve darabokra az egész autó - igényes munka! Csak nem igazán jól rakhatták össze és Carinához képest nagyon zörög meg nyöszörög, ja és a színkódját sem ismerem.....
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13307 Dátum: 2009.06.26 10:57:24 »
olahtomi-gratula az autódhoz!Volna igy kérdésem?Az enyém is 4A FE kódú és gondolom hogy tudod már hogy az enyém szegénykeverékes és ha jol emlékszek a müszerfalon van egy valami jelzés (T18),ez mit jelent?
Hát igy kicsit irigyelek mert voltaképen új motor van a verdádban és ha jol bejáratod akor még sokáig autód lesz!
Hát...ha hazamegyek megnézem azt a T18at, de nem emlékszem rá hogy lenn ilyen...
Az a geba* a gépemmel, hogy valszeg törve volt a jobb hátulja, ki lett gondolom kasztnizva és egy hangyányit mintha rohadna a jobb hátsó sárvédő (púposodik már másfél éve.... de nem nől a pukli). Ja és átfényezték az autót valami egyedi színnel, látod a képen is. Ez nem is lenne baj. Alapos munkát végeztek, mert szét lett szedve darabokra az egész autó - igényes munka! Csak nem igazán jól rakhatták össze és Carinához képest nagyon zörög meg nyöszörög, ja és a színkódját sem ismerem.....
Bocs eszembe jutott mit is jelenthet a T18: amikor vettem a kocsihoz az alkatrészeket, akkor előjött valami T19. Nem vagyok benne biztos, de valami motorkódhoz van köze, esetleg karosszéria kód...
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Carina
« Válasz #13308 Dátum: 2009.06.26 12:09:33 »
Helló FLInt!Neked menyi a fogyasztásod ha normálisan hajtod(90-110közöt)?Hát én is gondoltam már rá hogy megnézetetem a kocsit,de ha leirod hogy mit keresek akor lehet hogy én is ki tudnám pucolni(Toyotát még nem anyira ismerem mint ez elöző autómat(kadett GSI volt és azt én csinálgatam és elég jól megismertem))
Engem a vásárlásnál megijesztettek,hogy a toyotát csak szervizbe vigyem és én ne nyuljak hozá mert biztosan tönkre teszem.Már egy jó pár dolgot én csináltam rajta és még mindig megy!
Hali RGábor! Az enyémnek legutóbb hosszú úton (autópálya kb. 110-es átlaggal, meg főutakon 50-90 között) Nyíregyháza-Sopron távon valamivel 6 l/100km alatt jött ki a fogyasztása. Nyilván ezen lehetne még javítani, lásd Taby benzintermelő gépét, ami nem is szegény keverékes.  :clap:
A fojtószelepházat egyszerű megtalálni, mert arra megy rá a vastag, bordás, fekete gumicső, ami a légszűrőházból jön. Egyébként a gázbowden is azon van, mert az mozgatja magát a fojtószelepet. A tisztítás lényegesen könnyebb, ha leszereled a fojtószelepházat, csak 4 csavar tartja. A koszlerakódás a fojtószelep peremén szokott lenni, amiatt nem tud alaphelyzetbe visszatérni (sőt nekem néha meg is szorult), ez okozta a magasabb alapjáratot. Jó barkácsolást!  :)
Toyotáról csak jót vagy semmit...

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13309 Dátum: 2009.06.26 13:10:33 »
olahtomi-köszi a segitségedet!Az enyémnek még azt vettem észre hogy a motorja piros szilikonal van öszerakva(tuti hogy nem gyári és valamiért szét lett szedve),de utána járok,hogy miért!Tényleg jol nézni ki az autód!
FLInt-köszi akor majd megnézem és remélem hogy jó fog lenni.Jó a fogyasztásod és remélem,hogy nekem is legalább enyi lesz!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #13310 Dátum: 2009.06.28 20:10:21 »
olahtomi-köszi a segitségedet!Az enyémnek még azt vettem észre hogy a motorja piros szilikonal van öszerakva(tuti hogy nem gyári és valamiért szét lett szedve),de utána járok,hogy miért!Tényleg jol nézni ki az autód!
FLInt-köszi akor majd megnézem és remélem hogy jó fog lenni.Jó a fogyasztásod és remélem,hogy nekem is legalább enyi lesz!

Hali!
A hőálló és olajáló szilikon tömítés a toyotánál peros,a váltónál fekete szilikont használnak.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Carina
« Válasz #13311 Dátum: 2009.06.28 22:41:13 »
Sziasztok,

Vízpumpát kellene cserélnem, és a Haynes-t használva eljutottam a főtengely szíjtárcsa levételéig. A tárcsa elfordulás elleni rögzítését a könyv, egy "special tool"-lal oldja meg, amit házilag is el lehet készíteni, de nincs leírás róla. Van-e valakinek fogalma, hogy ez mi lehet? (Alternatív megoldást is ír, de nekem automata váltós az autóm, az alternatív megoldás sokkal bonyolultabb)
Esetleg tudtok küldeni 1 rajzot, fotót, leírást?

1993-as Carinám van 2000 cm3 3S-FE motorral és automata váltóval.

Üdv,
Zoli

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13312 Dátum: 2009.06.28 23:44:43 »
...a müszerfalon van egy valami jelzés (T18),ez mit jelent?
Ez a sebességmérő kódja. Bár véletlenül erősen hasonlít a Carina E modellkódjára (T19), nem keverendő össze vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fapocok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Carina
« Válasz #13313 Dátum: 2009.06.29 11:14:23 »
Üdv mindenkinek!

Elég új vagyok még itt (konkrétan ez az első hozzászólásom), de büszkén népesítem a Carinások táborát..

Egészen pontosan tavaly ősszel sikerült szert tennem egy Carina II 2.0 GLI-re, aminek az órája az 55.000-ik km környékén ténfergett. Nem vicc, az előző tulaj megvette 1991-ben Svájcban, majd behozta magyarországra, és második autóként a garázsban pihent. Vásárlás után átnézettem egy szerelő ismerőssel is, ő is csak hüledezett, hogy ebben az autóban tényleg ennyi van, ami kész csoda. (Hátul még az eredeti japán gumik voltak fönn). Egyszóval azóta tapasztalom, hogy milyen érzés egy ilyen autóval közlekedni, és igencsak tetszik!

Konkrétan apróbb nyűgjeim vannak csak vele, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha találkoztatok már ilyesmivel. Az egyik, hogy szükségem lenne hozzá egy tetőcsomagtartóra, illetve, hogy hol és mennyiért lehet hozzájutni. Emellett pedig a hátsó ablaktörlőnek van meg az a jó szokása, hogy ha első állásba kapcsolom (a szakaszos működés), akkor megindul, majd megáll félúton és nem mozdul tovább.

Minden ötletet és hozzászólást örömmel fogadok!

F.

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13314 Dátum: 2009.06.29 21:00:37 »
hali mindenkinek!Profy köszi a válaszodat és remélem hogy akkor nem lett felbontva a motor.
Palaczk-köszi a válaszodat.Nem tudtam,hogy mi az a jel.Ja a nagy kérdést végre felteszem,mert mindig elfelejtem:hol van az utastér szürő vagy klima szürőnek hivják?Egyszerüen nem találom,mert gondolom,hogy van benne ha már klima van benne!
Fapocok-gratulálok az autódhoz és menyen 100évig meg 1napig még!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #13315 Dátum: 2009.06.29 22:07:41 »
hali mindenkinek!Profy köszi a válaszodat és remélem hogy akkor nem lett felbontva a motor.
Palaczk-köszi a válaszodat.Nem tudtam,hogy mi az a jel.Ja a nagy kérdést végre felteszem,mert mindig elfelejtem:hol van az utastér szürő vagy klima szürőnek hivják?Egyszerüen nem találom,mert gondolom,hogy van benne ha már klima van benne!
Fapocok-gratulálok az autódhoz és menyen 100évig meg 1napig még!

Hát nagy kókler előző tulajnak kell lenni ki kinyirja a mocit hogy szét kelljen szedni.

A klímaszűrőt a gázpedáltól jobbra a szőnyeget visszahajtva a középkonzol oldalában találod.2 db-ból áll össze a szűrő.
Alapból van olyan tulaj ki sajnálja a szűrőre a 4000 ftt. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13316 Dátum: 2009.06.30 00:00:31 »
Konkrétan apróbb nyűgjeim vannak csak vele, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha találkoztatok már ilyesmivel...

Üdv, és gratula, nagy mázli kifogni egy ilyen autót  :yes: ! Tetőcsomagtartót 1000 helyen lehet venni, nézz körül a neten, pl. a Bárdi, az Unix és a Láng honlapjain... A hátsó ablaktörlő valszeg a sok hosszú állás miatt szorul - esetleg próbáld szétszedni, megkenni, ilyesmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13317 Dátum: 2009.06.30 07:03:27 »
...a müszerfalon van egy valami jelzés (T18),ez mit jelent?
Ez a sebességmérő kódja. Bár véletlenül erősen hasonlít a Carina E modellkódjára (T19), nem keverendő össze vele.
Aha, tényleg...
Nekem is van T18!!! Köszi  a választ a relytéjre.
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #13318 Dátum: 2009.06.30 16:19:33 »
Sziasztok!

3 hete vettem egy 96-os 2.0Gli szedán Carina-t.
A cserélendő cuccok egy részén túlvagyok (motorolaj, vezérműszíj,…), egy része még hátravan (első futómű szilentek, gömbcsuklók).
Bár eddig minden alkatrészt sikerült beszereznem alkatrész kereskedésekből, de jó lenne tudni hogy Debrecenben vagy környékén hol van Toyota autósbolt.
A motorolaj cserével érdekes dolgot tapasztaltam a leírás mindenhol 4,6 liter olajat írt, de nekem már 4 liter betöltése után is kb. 5mm-el a max felett volt. Le kellett engednem belőle jó 4 decit.
A segítséget előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.30 16:22:32 írta tzar »

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #13319 Dátum: 2009.06.30 17:37:49 »
Sziasztok!

3 hete vettem egy 96-os 2.0Gli szedán Carina-t.
A cserélendő cuccok egy részén túlvagyok (motorolaj, vezérműszíj,…), egy része még hátravan (első futómű szilentek, gömbcsuklók).
Bár eddig minden alkatrészt sikerült beszereznem alkatrész kereskedésekből, de jó lenne tudni hogy Debrecenben vagy környékén hol van Toyota autósbolt.
A motorolaj cserével érdekes dolgot tapasztaltam a leírás mindenhol 4,6 liter olajat írt, de nekem már 4 liter betöltése után is kb. 5mm-el a max felett volt. Le kellett engednem belőle jó 4 decit.
A segítséget előre is köszönöm.
en ugy tudom hogy a 4A-FE motorba 3.9 litert lehet tolteni, nemtudom hogy ez igaz e a 3S-FE -re. gondolom nagy kulonbseg nem lehet.
grat a kocsihoz.
Lehettem volna halasz ...