Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6802892 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13230 Dátum: 2009.06.13 13:18:47 »
Tudom sokakat untatni fogok, tegnap tankoltam...
46,85 liter -> 802 km-re  :flowers: 5,84 l/100km   :cool2:
:cry:
Nem vagy semmi...
Nem igérem hogy megdöntöm a rekordodat, de most már az enyém is jó kislányhoz méltóan viselekedik....
Drasztikusan csökkent a fogyasztásom a GENERÁL óta...!!!! Az eddigi 8.5-9.5 mára már 7 környékén figyel.... Hihetetlen!
És mint kiderült az elvileg 200.000 fölötti (gyakorlatilag kb. 300.000) motor még alig volt megkopva. Pontosabban a gyűrűn csak minimális kopás volt látható! A henegerfalaon meg nem is mutatott eltérést a mikrométer, a kompresszíó is hasonló jó értéket mutatott. De ha már megvettem, akkor bele is tetettem az új gyűrűket, tömítéseket. Az egyik hajtókarcsapágyamon volt egy bemaródás!
Megoldódott az olajfogyasztásom is.... A valószínűsíthető oka az volt, hogy a dugyattyún ugye 3 gyűrű van. Középen az olajlehúzó gyűrű. Ez mögött sok pici lyuk van, amin azt hiszem visszafolyik a "lehúzott" olaj. Ezeken a lyukakon szabad szemmel át lehetne látni!!! Nos, az enyémen nem lehetett!!! Be voltak rakodva valami szurokszerű kosszal! Ezért nem tudott visszaáramlani a motorolaj, bennmaradt az égéstérben és bummm!!!! Elégett! Ezért fogyott valószínűleg!!! Azóta 500 km-t mentem vele, de még nincs hílya az olajnak!!! :clap:Bár arra nem leltünk magyarázatott miért tömődtek el a kis lyukacskák, mert a motor többi része meg gyönyörű tiszta volt.
A motor sokkal halkabb lett, de gondolom ez betudható a vezérműszíj és testvérei cseréjének is!!!
Ja! És kicserétettem a váltó olajat is! Nem azért mert gond volt vele, csak sokan ajánlottátok itt a fórumon. Megkapta a Castrol TAFX olajat és hihetetlenül puhán és könnyen jár azóta, pedig tényleg semmi baj sem volt vele előtte sem. Meg merném kockáztatni, hogy sok új autóban nincs ilyen kellemes kapcsolású váltó!!!
Ért még egy kis meglepetés amikor a motorból ki lett enegedve a hűtőfolyadék is: az alján valami iszapszerű, sárga trutyi volt. Gondolom nem mai fagyálló lehetett benne!!!
No, "röviden" ennyi!

Üdv mindenkinek ;)
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13231 Dátum: 2009.06.13 13:35:33 »
olahtomi, gratula a kocsid megfiatalodásához  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13232 Dátum: 2009.06.13 13:59:20 »
olahtomi, gratula a kocsid megfiatalodásához  :yes: !
Kössssz ;)
már csak a futóművet kellen rendbe tennem, mert valszeg döglöttek a lengéscsillapítóim.... Úgyhogy jövő tavasszal Kárászy vagy Szivák......
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13233 Dátum: 2009.06.14 15:36:14 »
Az olajkokszosodás sok mindentől lehet. Alkamasint szvsz. valamikor nem fordítottam sok gondot a szaxerű olajcserére (szűrővel), és az olajszint sem volt fontos tényező...

Nagyon fontos a jóminőségű optimalizált olajválasztás és a pontos csere.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13234 Dátum: 2009.06.14 21:03:32 »
ha igy felhoztad az olajcserét!Én VALVOLINE MAX LIFEt(15w-40es) használok az elözö autómhoz meg most a CARINAhoz is.Jó választás?vagy használjak másikat!Ja,lehet e rakni a motorhoz olajadalékot(WÜRTH) vagy nem?van még 1pár kérdásem!1. milyen fékolajat használjak mert ki szeretném cserélni?2. milyen szervó olajat használjak?3.kuplungba és a váltóba milyen olaj kell? Egyenlöre ennyi!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13235 Dátum: 2009.06.15 08:09:35 »
ha igy felhoztad az olajcserét!Én VALVOLINE MAX LIFEt(15w-40es) használok az elözö autómhoz meg most a CARINAhoz is.Jó választás?vagy használjak másikat!Ja,lehet e rakni a motorhoz olajadalékot(WÜRTH) vagy nem?van még 1pár kérdásem!1. milyen fékolajat használjak mert ki szeretném cserélni?2. milyen szervó olajat használjak?3.kuplungba és a váltóba milyen olaj kell? Egyenlöre ennyi!
Hát ha kocsikenőccsel akarod kenni a motort, akkor maradhatsz a 15w40nél, de ha nem eszi az olajat akkor simán megpróbálhatnád a 10w40et nekem a 0w40et se eszi, de ez betudható a kis futásteljesítményének :)
Mobil, Castrol, Liqui Molly olajakat használunk általában :)
Kuplunghoz fékhez bármilyen legalább dot 3as olaj jó, de használhatsz még dot 4et vagy dot5.1-et dot 5öt semmiképp sem !!! (2 literből abszolút simán kicserélhető de ügyes szerelőnek a fele is elég az egész művelethez.)
Váltóba Castrol Taf X, vagy SMX-S megfelelő választás Ebből
Szervó olaj élettartam feltöltésű, azaz csak akkor kell cserélni-utántölteni,ha hiányzik, vagy szerelték a szervót...

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13236 Dátum: 2009.06.15 10:38:38 »
Köszi a válaszokat taby!ha jön a következö olajcsere ezeket kiprobálom.Ja,és még valami:a gyári riasztó van benne,ehhez hozálehet kötni hogy az ajtókat is nyissa meg zárja?
Az olajat meg kicsit eszegeti (kb.2000km/1deci)még ekor is használjak 10w-40est? Adalékot használhatok e bele?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #13237 Dátum: 2009.06.15 10:44:39 »
Én a helyedben 5W40 vagy 0W40-et tennék bele.  :) 10W40-et a kb 500 ezer km-t futott, 26 éves dízel Kadettembe raktam anno (nemhogy 15W40... :helpsmilie: , erre szokta egy fórumtárs mondani, hogy ilyet max fűnyíróba, de nem egy Toyotába  :D ).
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13238 Dátum: 2009.06.15 11:05:53 »
R. Gábor: Ajánlom figyelmedbe az Általános/olajtopic tartalmát. Ott kiművelődhetsz, hogy miért is ajánljuk az 5W-40-es olajat. Van némi szakirodalom is, csak bele kell mélyedni!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13239 Dátum: 2009.06.15 12:07:05 »
már nézem is!

Cser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #13240 Dátum: 2009.06.15 20:11:53 »
Sziasztok,
Kérdésem az lenne, hogy -mivel nekifogtam műszerfalizzók cseréjének- találtam ott egy economy visszajelzőt izzóstúl. De sajna nem világít.... Ez is piac függő/"rendelhető extra" volt?
(az automata váltó visszajelzőiben legalább izzó sincs...)
Előre is köszi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13241 Dátum: 2009.06.15 20:37:40 »
Az olajat meg kicsit eszegeti (kb.2000km/1deci)még ekor is használjak 10w-40est? Adalékot használhatok e bele?

Ez a legelterjedtebb, és nagyon káros olajos tévhit, hogy ha a motor eszi az olajat, akkor hidegen sűrűbbet kell tenni bele  ::) ... Miközben az olajfogyasztáshoz annak, hogy az olaj hidegen mennyire sűrű, vajmi kevés köze van; viszont a jóóó sűrű olajtól meg szépen felgyorsul a motor kopása, ugyanis ERRE nézve már nagyon is fontos, hogy hidegindítás után milyen hamar jön létre a megfelelő kenés - márpedig ez annál tovább tart, minél sűrűbb az olaj!

Megjegyzem, 1 deci olaj/2000 km fogyasztásnál én nem aggódnék, hanem így vigyorognék örömömben:  :D ... Ez tök kevés :otlet: !

Szóval, ha nagyon spórolni akarsz az olaj árán, akkor se használj 10 W-40-esnél gyengébbet - 5-6 ezer forint egy rész-szintetikus, 10 W-40-es, négyliteres kanna mobil olaj a netes boltokban (pl. olajshop). 8-9 ezerért pedig már van 5 W-40-es, teljesen szintetikus is, ami minden szempontból jobb választás.

Adalékot én nem tartom jó ötletnek.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.15 20:39:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #13242 Dátum: 2009.06.15 21:32:00 »
OK palaczk akor nem használok!Tik jobban ismeritek már a TOYOTAkat mint én és ezért köszönöm mindenkinek a segitséget!Remélem hogy én is gyorsan megtanulok mindent a TOYOTAkról!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13243 Dátum: 2009.06.15 21:39:29 »
Szólj, ha bármi kérdésed van  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13244 Dátum: 2009.06.16 20:23:20 »
Kaptam franko Stilauto felniket hozzá de az egyik hegesztett. Alapos munkának tűnik de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintetek nyugodtan használhatom őket? (gondolom látni kell, de azért kíváncsi volnék a tapasztalataitokra)

Ha szakszerűen csinálták, akkor állítólag nem gond a hegesztett alufelni; de azért lehetőleg ne az első tengelyre tedd, hátul kisebb terhelés éri.
Köszönöm a választ. Akkor majd hátra fogom rakni. Remélem a gumis sem talál majd rajta kivetnivalót.
Csa
Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)