Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796199 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12855 Dátum: 2009.02.12 22:09:00 »
Ha már úgyis szétszedik a vezérlést, szerintem érdemes a vízpumpát is kicserélni.
Ha pár ezer km múlva megszorul, akkor elég nagy galibát okoz.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12856 Dátum: 2009.02.12 22:33:30 »
Ha már úgyis szétszedik a vezérlést, szerintem érdemes a vízpumpát is kicserélni.
Ha pár ezer km múlva megszorul, akkor elég nagy galibát okoz.
A vízpumpát külön ékszíj hajtja nem kell szétszedni cseréjéhez a vezérlést. külön van az ékszíj a vízpumpának

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12857 Dátum: 2009.02.12 23:09:24 »
Én kérek elnézést.
 :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12858 Dátum: 2009.02.13 15:47:05 »
Köszönöm a sok hozzászólást. Az,hogy a tank nem 70 literes (az előző tulaj ezt állította) hanem csak 60 és a mutató nem egyenletesen mér egy kissé megyugtat . A fogyasztást pedig lemérem. A kérdéses lyukba megtaláltuk az odavaló szenzort. Ez ok. A sípolás igazából nem zavar remélem nem hagy ott shol sem az autó. A válaszokból az derül ki, hogy ezzel nem nagy a baj. A szűrőjét kitakarítom magam vagy majd szerelővel.

Visszaélve a segítőkészségetekkel megkérdezném, hogy milyen márkájú alkatrészeket vegyek a vezérlés cseréjéhez (görgő, vez. mű szíj, vízpumpa)? Csak a gyári jó vagy van valami frankó utángyártott is?

Azért majd alkalomadtán hasonlítsd össze azt a benzinpumpa-sivítást más ugyanilyen autóéval - mert ha meghal a benzinpumpád, akkor ott maradsz állva, kampec. Valamennyi hang normális, ahogy korábban is írtam - de ugye, mi nem halljuk innen azt a hangot ;) ...

Alkatrészből szvsz teljesen megfelelő a Nipparts vagy Jakoparts márkájú - illetve szíjból még a Gates is ajánlható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12859 Dátum: 2009.02.15 08:53:09 »
Sziasztok,

tudom, ez nagyon távdiagnosztika, de hátha..

Tehát a jobb hátsó keréknél közepes-erős fékezésnél surrogó hangot hallok. Gumi OK.
Néhány nagyobb fékezés után ez megszűnt, de ismét előjött másnap.
enyhe fékezésnél semmi. Kocsi nem húz félre sem.

a fékpofa kopna? Mennyire sürgős ezt cserélni? Hogy tudom megnézni hogy valóban-e?

Köszönöm!

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #12860 Dátum: 2009.02.16 00:35:25 »
Sziasztok!!!

Megint csak köszönetet mondhatok nektek minden segítségér. (a benzinpumpa sípolását megnézettem de a Toyota szerelő szerint ok  :yes: )A gépem igyekszem minél jobb formába hozni, tartani.

Üdv mindenkinek
Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12861 Dátum: 2009.02.16 23:54:45 »
Sziasztok,

tudom, ez nagyon távdiagnosztika, de hátha..

Tehát a jobb hátsó keréknél közepes-erős fékezésnél surrogó hangot hallok. Gumi OK.
Néhány nagyobb fékezés után ez megszűnt, de ismét előjött másnap.
enyhe fékezésnél semmi. Kocsi nem húz félre sem.

a fékpofa kopna? Mennyire sürgős ezt cserélni? Hogy tudom megnézni hogy valóban-e?

Köszönöm!

Lehet, hogy szét kéne szedni és megpucolni (fékportól megtisztítani) a féket azon a keréken.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12862 Dátum: 2009.02.17 12:47:23 »
Sziasztok,

Lassan elerkezik a vezermuszij csere ideje. (Szijakat, gorgoket szeretnek csereltetni..szoval mindent) Tud valaki nekem egy jo szerelot mondani (cimet is), aki megcsinalna? Mennyi lesz a vege szerintetek?
Egyebkent megjelent az elso, korrodalodasra utalo jel a kocsin. Jobb hatso kerekiv, festek puposodik 3-4 centi hosszan...Majdnem sirtam, mikor meglattam.. :no:
Dehat 15 ev..Majd valamit kezdunk ezzel is.

Koszi.

m
'94 Carina 2.0 GLi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Carina
« Válasz #12863 Dátum: 2009.02.17 13:32:17 »
van sárvédo javitoiv, ha van egy jo lakatos meg tudja csinálni...nekem is kéne :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12864 Dátum: 2009.02.17 15:41:58 »
Sziasztok,

Lassan elerkezik a vezermuszij csere ideje. (Szijakat, gorgoket szeretnek csereltetni..szoval mindent) Tud valaki nekem egy jo szerelot mondani (cimet is), aki megcsinalna? Mennyi lesz a vege szerintetek?
Egyebkent megjelent az elso, korrodalodasra utalo jel a kocsin. Jobb hatso kerekiv, festek puposodik 3-4 centi hosszan...Majdnem sirtam, mikor meglattam.. :no:
Dehat 15 ev..Majd valamit kezdunk ezzel is.

Koszi.

m

Tessék a Szerelők, akiket ajánlunk fórumrészben szétnézni, kapsz ötleteket!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12865 Dátum: 2009.02.17 18:58:01 »
Koszi,

Megtalaltam. Holnap fel is hivom.

m

Felesleges idézeteket töröltem.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.17 19:02:07 írta Misi »
'94 Carina 2.0 GLi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12866 Dátum: 2009.02.17 20:13:27 »
Koszi,
Megtalaltam. Holnap fel is hivom.
m
Szívesen!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #12867 Dátum: 2009.02.19 21:45:30 »
Tiszteletem mindenkinek!!!

Sajnos újabb hibára bukkantam, szerencsére ez nem a világvégét jelenti. Viszont elakadtam a javításban. Sajnos nem működik az első ködlámpám. Azt ki tudtam mérni, hogy a kapcsolóig megy feszültség és a kapcsoló is jónak tűnik. Viszont a lámpákhoz már nem jut fesz. Az izzókat direktbe kötöttem azok is jók. Szerintem a relé a ludas, (legalábbis nem kattan sehol) de nem tudom melyik lehet az. Esetleg tudja valaki, hogy hol keressem?? Vagy lehet valami más hiba ami tipikus ??  :helpsmilie: (a hátsó viszont meg időnként magától bekapcsol, indításkor)
1996 2l GLI

Érdekes módon a jobb hátsó sárvédőív nekem is rozsdásodik  :no: deeee tavassszal javítunk  ::) (lehet javító ívet kapni hozzá?)

Köszönöm
Bundi

[a csatolmányt egy admin törölte]
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12868 Dátum: 2009.02.20 09:06:35 »
Tiszteletem mindenkinek!!!

Sajnos újabb hibára bukkantam, szerencsére ez nem a világvégét jelenti. Viszont elakadtam a javításban. Sajnos nem működik az első ködlámpám. Azt ki tudtam mérni, hogy a kapcsolóig megy feszültség és a kapcsoló is jónak tűnik. Viszont a lámpákhoz már nem jut fesz. Az izzókat direktbe kötöttem azok is jók. Szerintem a relé a ludas, (legalábbis nem kattan sehol) de nem tudom melyik lehet az. Esetleg tudja valaki, hogy hol keressem?? Vagy lehet valami más hiba ami tipikus ??  :helpsmilie: (a hátsó viszont meg időnként magától bekapcsol, indításkor)
1996 2l GLI

Érdekes módon a jobb hátsó sárvédőív nekem is rozsdásodik  :no: deeee tavassszal javítunk  ::) (lehet javító ívet kapni hozzá?)

Köszönöm
Bundi

A relét a vezető oldalon lábtérnél bal oldalt a van egy műanyag idom.
Azt leszeded és mögötte kell lenni egy T vagy Kereszt alaku műanyag relé foglalatnak.
De előtte nézd meg hogy a ködlámpa külön lévő biztosítéka jó-e. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #12869 Dátum: 2009.02.22 00:51:55 »
A relét a vezető oldalon lábtérnél bal oldalt a van egy műanyag idom.
Azt leszeded és mögötte kell lenni egy T vagy Kereszt alaku műanyag relé foglalatnak.
De előtte nézd meg hogy a ködlámpa külön lévő biztosítéka jó-e. nagymosoly


Köszönöm a biztosíték is renben volt  :D A jelzett helyen találtam 3 db relét, abból egy az első lámpa bekapcsolásakor kattan, de a másik kettő nem reagál semmire sem. Akármelyik fogyasztót is kapcsolom. Viszont kipróbáltam őket és átvezetnek, behuznak. Üres relé csatlakozást nem leltem.  :?: Talán egy kapcsolási rajz segítene.
Azt könyvesboltban találok, vagy valahonnan letölthető, stb?

Előre is köszönöm.
Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)