Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791216 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12840 Dátum: 2009.02.10 14:33:51 »
Köszi, ez végül meglett, de sajnos a biztosítékokkal inden OK, a centrálzárral lesz gond. Most éppen ennek a vezérlőjének helyét keresem, esetleg ehhez van valamilyen ötleted?

Hát, nem sok. Az én elektromos ismeretem kimerül a biztosítékdoboz helyének ismeretében, illetve akkuzabáló tartozékok azonosításában... :-(

Cser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12841 Dátum: 2009.02.10 19:51:17 »
Sziasztok,
Meg tudná vki mondani, hogy hogyan lehet megtudni hogy van-e immobi a kocsiban? (új riasztó miatt érdekel)
Egy kulcsmásoló 2 féle kütyüvel is megnézte a kulcsot, és az azt mutatta, hogy nincs a kulcsban semmi.
Ugyanakkor megnézte még vmi könyvben is, ami szerint meg kellene lennie...
Még kipróbálom a másik két kulcsot is ami kaptam hozzá, bár az egyik rozsdás
Ja és a kocsi egy '97-es Carina E

Yopofa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Carina - 3pontos ov kozepre...
« Válasz #12842 Dátum: 2009.02.10 22:00:31 »
Sziasztok!

Szerintetek be lehet-e utólag szerel(tet)ni Carinába 3-pontos övet középre? Jön a harmadik gyerkőc, nem szeretném lecserélni az autót, viszont kétpontos gyerekülés már nem nagyon létezik...

(Megjegyzés: békaszemű Corollában középen is 3-pontos az öv, ezért reménykedem... bár az eggyel újabb...)


Köszi előre is a tippeket,

Yopofa

« Utoljára szerkesztve: 2009.02.10 22:28:11 írta Yopofa »
Yopofa

----------------
2006- Carina E xli, '97, 1.6, v.szurke
(((2003-2006 Skoda 120L :-)))
2001-2002  Camry LE, '86, 2.0, s.kek

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12843 Dátum: 2009.02.10 23:07:41 »
Sziasztok,
Meg tudná vki mondani, hogy hogyan lehet megtudni hogy van-e immobi a kocsiban? (új riasztó miatt érdekel)
Egy kulcsmásoló 2 féle kütyüvel is megnézte a kulcsot, és az azt mutatta, hogy nincs a kulcsban semmi.
Ugyanakkor megnézte még vmi könyvben is, ami szerint meg kellene lennie...
Még kipróbálom a másik két kulcsot is ami kaptam hozzá, bár az egyik rozsdás
Ja és a kocsi egy '97-es Carina E

Carina kulcsok: a kövérebbik az immós.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12844 Dátum: 2009.02.10 23:09:43 »
Van egy "Autótípusok '94" című könyvem. Egy elég vicces oldalat becsatolnék Nektek lentebb.

Egy világ omlott össze bennem... Aszittem ezeknek lehet hinni - csak átfutottam a Carinát - de a 3.9l olaj egy 1.6-os motorba erős...
(A többi adatáról fogalmam sincs, csak ezt tudom :-)

Hogy érted, hogy "erős" 3.9 liter olaj egy 1.6-os motorba? Szerintem inkább átlagos, és az a 3.2 liter nevezhető kevésnek, ami valójában megy a Carinába.

Ettől függetlenül persze a 3.9-es adat téves, ez nem vitás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12845 Dátum: 2009.02.10 23:13:44 »
VISZONT most a napokban vettem egy 96-os 2l-es GLI változatu Carinát, 15 "-os Avensis felnik vannak rajta. Több szerelőnek is megmutattam a vétel előtt (köztük Toyota szervíznek is) azt mondták komoly baja nincs. Még alig mentem vele 150 km-t, de kérdések merültek fel: 1. ha jár a motor akkor halk egyenletes sípoló hangot hallok az autó hátulja felől. Ez normális? Talán benzin pumpa? 2. A légszűrő doboz oldalán találtam egy szabályos kb.:5mm-es lukat és a környékén egy gumicső libeg (az injektor felől jön), de a lukba kicsi az átmérője. Ez a cső a lukba odavaló  ::) ? 3. Továbbá ha akuplungot benyomom többször egymás után akkor valami a munkahengernél elkezd nyikorogni. Zárt ajtoknál ezt nem hallani. Ez komoly baj?
A fogyasztást nem tudtam még mérni, de a benzinszintjelző félről negyedre drámaian hamar, a már említett 150 km alatt esett le. Ez szokványos ? Kíméletesen vezetek. A tank mekkora?

A tank 60 literes. A szintmérő korántsem pontos, félről negyedre nagyon hamar "leesik", negyedről nullára dettó. Amikor nullát mutat, bőven van még benne. Egyszer tankold tele ilyenkor, és meglátod, hogy mennyi!

Ha az említett sípoló hangot az autó mögött állva hallod, akkor fogjuk rá, hogy normális, bár igazából nem kéne hallatszania. Amúgy minden bizonnyal a benzinpumpa lesz, igen. A kuplung nyikorgással ne törődj. A légszűrő doboz oldalán lévő lyukba valszeg egy szenzor (a beszívott levegő hőmérsékletéé) menne, legalábbis az 1.6-osnál így van, ha jól emlékszem. Nem lóg az ott valahol?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12846 Dátum: 2009.02.11 08:01:19 »
Tennap előtt legyorsulták a kicsikémet :yawn: :yawn:
Egy Csuszuki stift sport a 126 lovas 300 méteren befért pont elém kaptam egy ótót tehát... Megnézném majd 17 évesen azt a stift sportot azé... :flowers:

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12847 Dátum: 2009.02.11 17:14:03 »
Van egy "Autótípusok '94" című könyvem. Egy elég vicces oldalat becsatolnék Nektek lentebb.

Egy világ omlott össze bennem... Aszittem ezeknek lehet hinni - csak átfutottam a Carinát - de a 3.9l olaj egy 1.6-os motorba erős...
(A többi adatáról fogalmam sincs, csak ezt tudom :-)

Hogy érted, hogy "erős" 3.9 liter olaj egy 1.6-os motorba? Szerintem inkább átlagos, és az a 3.2 liter nevezhető kevésnek, ami valójában megy a Carinába.

Ettől függetlenül persze a 3.9-es adat téves, ez nem vitás.

Hát a hibára gondoltam

Cser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12848 Dátum: 2009.02.11 19:09:07 »

Carina kulcsok: a kövérebbik az immós.
[/quote]
Köszi a választ.
Nekem sajna a soványabbik kulcsom van :( De abból 3 darab...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12849 Dátum: 2009.02.11 20:05:30 »
Tennap előtt legyorsulták a kicsikémet :yawn: :yawn:
Egy Csuszuki stift sport a 126 lovas 300 méteren befért pont elém kaptam egy ótót tehát... Megnézném majd 17 évesen azt a stift sportot azé... :flowers:

Na jó, itt a világ vége waze. Cserélj ótót, a kislányt meg ad el b.c.-nek, legalább végre békén hagy a projekttel!  :D :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Carina
« Válasz #12850 Dátum: 2009.02.12 09:08:58 »
1. ha jár a motor akkor halk egyenletes sípoló hangot hallok az autó hátulja felől. Ez normális? Talán benzin pumpa?
Lehet az is, igen. Nekem cserélni kellett, megszűnt a zaj. Ha a szűrő koszos, nehezeben kap fel üzemanyagot. Hátsó ülés alatt könnyen hozzáférhetsz, érdemes szerelővel hozzákezdeni. Jó hír, hogy használtat mindig kapni, mert nem gyakori hiba, a bontott autókban általában benne van. Az AVE 1 pumpája is jó hozzá, egy földelőfüllel több csak kívülről. Én ilyet tettem a korábbi 2.0 GLi-be. A hibát okozhatja, hogy a korábbi gazda esetleg hagyta kifogyni a benzint, és sokszor indítózott, így nem volt hűtése a pumpának. Merthogy a benzin hűti.

2. A légszűrő doboz oldalán találtam egy szabályos kb.:5mm-es lukat és a környékén egy gumicső libeg (az injektor felől jön), de a lukba kicsi az átmérője. Ez a cső a lukba odavaló  ::) ?

Khm... hiányozna egy közdarab? Vagy korábban más szűrő volt benne? Kép róla segíthetne...

3. Továbbá ha akuplungot benyomom többször egymás után akkor valami a munkahengernél elkezd nyikorogni. Zárt ajtoknál ezt nem hallani. Ez komoly baj?
A fogyasztást nem tudtam még mérni, de a benzinszintjelző félről negyedre drámaian hamar, a már említett 150 km alatt esett le. Ez szokványos ? Kíméletesen vezetek. A tank mekkora?


Igen, ilyen a tank állapotjelzője. A napi számláló sokat segít... :-)

« Utoljára szerkesztve: 2009.02.12 09:13:48 írta zsono »
Zsono

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12851 Dátum: 2009.02.12 09:36:25 »
1. ha jár a motor akkor halk egyenletes sípoló hangot hallok az autó hátulja felől. Ez normális? Talán benzin pumpa?
Lehet az is, igen. Nekem cserélni kellett, megszűnt a zaj. Ha a szűrő koszos, nehezeben kap fel üzemanyagot. Hátsó ülés alatt könnyen hozzáférhetsz, érdemes szerelővel hozzákezdeni. Jó hír, hogy használtat mindig kapni, mert nem gyakori hiba, a bontott autókban általában benne van. Az AVE 1 pumpája is jó hozzá, egy földelőfüllel több csak kívülről. Én ilyet tettem a korábbi 2.0 GLi-be. A hibát okozhatja, hogy a korábbi gazda esetleg hagyta kifogyni a benzint, és sokszor indítózott, így nem volt hűtése a pumpának. Merthogy a benzin hűti.

2. A légszűrő doboz oldalán találtam egy szabályos kb.:5mm-es lukat és a környékén egy gumicső libeg (az injektor felől jön), de a lukba kicsi az átmérője. Ez a cső a lukba odavaló  ::) ?

Khm... hiányozna egy közdarab? Vagy korábban más szűrő volt benne? Kép róla segíthetne...

3. Továbbá ha akuplungot benyomom többször egymás után akkor valami a munkahengernél elkezd nyikorogni. Zárt ajtoknál ezt nem hallani. Ez komoly baj?
A fogyasztást nem tudtam még mérni, de a benzinszintjelző félről negyedre drámaian hamar, a már említett 150 km alatt esett le. Ez szokványos ? Kíméletesen vezetek. A tank mekkora?


Igen, ilyen a tank állapotjelzője. A napi számláló sokat segít... :-)
1.: abszolút normális. első perctől kezdve ilyen az enyimé is... az első perc pedig lassan 17 éve volt.
2.: a luk a légmennyiség méréséhez tartozó csatlakozóé, hőmérő szerepkörrel ha jól tévedek, de legfeljebb majd jönnek az okosak.
3.: passzoltam viszont nekem is nyiszog a kuplung pedál benyomásakor valami  :flowers:

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #12852 Dátum: 2009.02.12 21:49:13 »
Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást. Az,hogy a tank nem 70 literes (az előző tulaj ezt állította) hanem csak 60 és a mutató nem egyenletesen mér egy kissé megyugtat . A fogyasztást pedig lemérem. A kérdéses lyukba megtaláltuk az odavaló szenzort. Ez ok. A sípolás igazából nem zavar remélem nem hagy ott shol sem az autó. A válaszokból az derül ki, hogy ezzel nem nagy a baj. A szűrőjét kitakarítom magam vagy majd szerelővel.

Visszaélve a segítőkészségetekkel megkérdezném, hogy milyen márkájú alkatrészeket vegyek a vezérlés cseréjéhez (görgő, vez. mű szíj, vízpumpa)? Csak a gyári jó vagy van valami frankó utángyártott is?

Igazán sokat segítettetek. :yes:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12853 Dátum: 2009.02.12 21:59:39 »
Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást. Az,hogy a tank nem 70 literes (az előző tulaj ezt állította) hanem csak 60 és a mutató nem egyenletesen mér egy kissé megyugtat . A fogyasztást pedig lemérem. A kérdéses lyukba megtaláltuk az odavaló szenzort. Ez ok. A sípolás igazából nem zavar remélem nem hagy ott shol sem az autó. A válaszokból az derül ki, hogy ezzel nem nagy a baj. A szűrőjét kitakarítom magam vagy majd szerelővel.

Visszaélve a segítőkészségetekkel megkérdezném, hogy milyen márkájú alkatrészeket vegyek a vezérlés cseréjéhez (görgő, vez. mű szíj, vízpumpa)? Csak a gyári jó vagy van valami frankó utángyártott is?

Igazán sokat segítettetek. :yes:
Vízpumba aisin, görgő koyo, szíj toyota
Itt elég olcsó

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #12854 Dátum: 2009.02.12 22:07:19 »
Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást. Az,hogy a tank nem 70 literes (az előző tulaj ezt állította) hanem csak 60 és a mutató nem egyenletesen mér egy kissé megyugtat . A fogyasztást pedig lemérem. A kérdéses lyukba megtaláltuk az odavaló szenzort. Ez ok. A sípolás igazából nem zavar remélem nem hagy ott shol sem az autó. A válaszokból az derül ki, hogy ezzel nem nagy a baj. A szűrőjét kitakarítom magam vagy majd szerelővel.

Visszaélve a segítőkészségetekkel megkérdezném, hogy milyen márkájú alkatrészeket vegyek a vezérlés cseréjéhez (görgő, vez. mű szíj, vízpumpa)? Csak a gyári jó vagy van valami frankó utángyártott is?

Igazán sokat segítettetek. :yes:
Vízpumpát csak akkor cserélj, ha valami gond van vele, egyébként nem kell. A szűrőket és minőségi olajat mindenképpen érdemes cserélni. A vezérlés alkatrészeiben majd a szakik válaszolnak.