Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791178 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12810 Dátum: 2009.01.20 19:41:20 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #12811 Dátum: 2009.01.20 21:03:03 »
Csak én olvastam sajnálattal ???

http://totalcar.hu/nepitelet/index.php?op=itelet&cat_id=92813

Ez sokkal inkább a tulajdonosról szól mint a kocsiról. Mellesleg 6000 felett teljesen felesleges pörgetni, ott már amúgyis esik a teljesítmény görbe. :oops:

aliasMephisto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Carina
« Válasz #12812 Dátum: 2009.01.21 09:15:46 »
Sziasztok!

Bár nem kérdezte senki, énis megírom.
tavaly május óta mióta Csongor nálam van (km óraállás: 214000-233000) átlagfogyasztásom 7,6 l/100km.
2800rpm-nél vátok szinte mindig, mert egy ismerősöm monta hogy ott optimális a nyomaték, neki meg a barátjának a haverja mesélte.  :wacko:
Mindegy szóval az értékek tuttik.

A motor kiválóan muzsikál, nem fogok benne semmit cseréltetni. Vö korábbi olajos kérdésem.
A váltótömítést pedig csak enmagam megnyugtatására.

Imádom a 4A-FE-t. Olyan egészségesen duruzsol....még hideg (-10 C) indításnál is. :)
Az alapfordultaszám meg szépen 800 körül pötyög.
Kicsaptak a metafizika vizsgáról, mert puskáztam... Belenéztem a mellettem ülő lelkébe.

szabi2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Carina
« Válasz #12813 Dátum: 2009.01.24 10:41:49 »
Üdvözlök mindenkit!
Toyota Carina E-t tervezek vásárolni,szeretném megtudni mennyi lehet ezekben a valós km szerintetek és mennyivel szabad még megvenni?
Van a malami típus hiba amire figyeljek?
A neten keresgéve elég vegyes a kép,nem szeretnék se töröttet,se széthajtottat,se sok gazdásat venni.
Mennyit lehet adni egy 10-15éves vasért(csak benzines)?
Első gazdás végig szervízkönyvest 385000km meg szabad még venni 500000ért?
Esetleg tud-e valaki egy jó vételt!
köszi!

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12814 Dátum: 2009.01.25 23:41:17 »
Üdvözlök mindenkit!
Toyota Carina E-t tervezek vásárolni,szeretném megtudni mennyi lehet ezekben a valós km szerintetek és mennyivel szabad még megvenni?
Van a malami típus hiba amire figyeljek?
A neten keresgéve elég vegyes a kép,nem szeretnék se töröttet,se széthajtottat,se sok gazdásat venni.
Mennyit lehet adni egy 10-15éves vasért(csak benzines)?
Első gazdás végig szervízkönyvest 385000km meg szabad még venni 500000ért?
Esetleg tud-e valaki egy jó vételt!
köszi!
en a www.hasznaltauto.hu -rol szereztem be a jarganyom, de hat a legtobben ott nezegenek autot. maradva az en esetemnel:  probaltam kerulni a kereskedeseket, inkabb maganszemelyeknel erdeklodtem. a maganszemelyek allitasai altalaban kozelebb allnak a valosaghoz mint a kereskedoe, es meg alkudni is konnyebb.  8]
az a 385000km kicst soknak tunik de ha rendszeresen volt szervizelve es normalisan hasznalva, akkor nem lehet olyan nagy problema. viszont meg keves az informacio. pl. nem derult ki hogy a kocsi hany eves, milyen felszereltsegu, stb.
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12815 Dátum: 2009.01.26 08:52:37 »
Sziasztok!

Bár nem kérdezte senki, énis megírom.
tavaly május óta mióta Csongor nálam van (km óraállás: 214000-233000) átlagfogyasztásom 7,6 l/100km.
2800rpm-nél vátok szinte mindig, mert egy ismerősöm monta hogy ott optimális a nyomaték, neki meg a barátjának a haverja mesélte.  :wacko:
Mindegy szóval az értékek tuttik.

A motor kiválóan muzsikál, nem fogok benne semmit cseréltetni. Vö korábbi olajos kérdésem.
A váltótömítést pedig csak enmagam megnyugtatására.

Imádom a 4A-FE-t. Olyan egészségesen duruzsol....még hideg (-10 C) indításnál is. :)
Az alapfordultaszám meg szépen 800 körül pötyög.

Váltani érzésre kell, nem adatok alapján  :yes: ... Amúgy a 2800 okés, de igazából nyugodtan felkapcsolhatsz még korábban is. Mi általában a körülmények függvényében 2000-2500 között váltottunk a Carinával (hacsak nem siettünk), így lett 7.3 az átlagunk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12816 Dátum: 2009.01.26 08:56:22 »
Üdvözlök mindenkit!
Toyota Carina E-t tervezek vásárolni,szeretném megtudni mennyi lehet ezekben a valós km szerintetek és mennyivel szabad még megvenni?
Van a malami típus hiba amire figyeljek?
A neten keresgéve elég vegyes a kép,nem szeretnék se töröttet,se széthajtottat,se sok gazdásat venni.
Mennyit lehet adni egy 10-15éves vasért(csak benzines)?
Első gazdás végig szervízkönyvest 385000km meg szabad még venni 500000ért?
Esetleg tud-e valaki egy jó vételt!
köszi!

Ha rendben van ez a kocsi, akkor sokkal inkább vedd meg ezt, mint egy másikat, amiben szintén ugyanennyi van de az órája vissza lett tekerve 185 ezerre, nomeg volt öt tulaja és össze lett törve háromszor. Mert a piacon fellelhető darabok nagy többsége sajnos ilyen. Valós 200 ezer alatt futott ritka, mint a fehér holló; 200-300 között futott is inkább kivétel, mint szabály. Amúgy normális karbantartással és bánásmóddal elmennek simán félmilliót, szal ezért is írtam, hogy adott esetben nyugodtan megveheted azt a 385 ezreset. Persze hogy az 500 ezer jó ár-e érte, azt főleg az évjárata határozza meg. Teszem azt, 93-as autóért elég sok az ötszáz; 95-ösért már okés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aliasMephisto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Carina
« Válasz #12817 Dátum: 2009.01.26 11:08:32 »
Sziasztok!

Bár nem kérdezte senki, énis megírom.
tavaly május óta mióta Csongor nálam van (km óraállás: 214000-233000) átlagfogyasztásom 7,6 l/100km.
2800rpm-nél vátok szinte mindig, mert egy ismerősöm monta hogy ott optimális a nyomaték, neki meg a barátjának a haverja mesélte.  :wacko:
Mindegy szóval az értékek tuttik.

Váltani érzésre kell, nem adatok alapján  :yes: ... Amúgy a 2800 okés, de igazából nyugodtan felkapcsolhatsz még korábban is. Mi általában a körülmények függvényében 2000-2500 között váltottunk a Carinával (hacsak nem siettünk), így lett 7.3 az átlagunk.

Köszi!

Szívemre veszem és megfogadom a jótanácsot.  ::)
Kicsaptak a metafizika vizsgáról, mert puskáztam... Belenéztem a mellettem ülő lelkébe.

kuroi inu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Carina
« Válasz #12818 Dátum: 2009.01.26 23:13:46 »
Sziasztok!

Újabb 4A-FE tunig kérdéssel fárasztanám a tisztelt Carinahódolókat. Ha jól tudom a Corolla AE92-ben és AE101-ben ez a motor volt 114 lovas is (Sőt, mintha eladó Carina E-t is láttam volna 115 lóval).
Mi lehet a különbség a CarinaE/CelicaST180 105 lovas motorja és a Corollák 114 lovasa között? Lehet-e a 105 lovast „Corollásítani” és ettől sokat romlik-e a rugalmasság és a futáskultúra?
De még szimpatikusabb lenne, ha a 7A-FE főtengelyét, dugóit és hajtókarjait - meg gondolom a motorvezérlést és még ki tudja mit - tudná fogadni a 4A-FE blokk...

Köszönöm!


Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12819 Dátum: 2009.01.27 08:42:30 »
Sziasztok!

Újabb 4A-FE tunig kérdéssel fárasztanám a tisztelt Carinahódolókat. Ha jól tudom a Corolla AE92-ben és AE101-ben ez a motor volt 114 lovas is (Sőt, mintha eladó Carina E-t is láttam volna 115 lóval).
Mi lehet a különbség a CarinaE/CelicaST180 105 lovas motorja és a Corollák 114 lovasa között? Lehet-e a 105 lovast „Corollásítani” és ettől sokat romlik-e a rugalmasság és a futáskultúra?
De még szimpatikusabb lenne, ha a 7A-FE főtengelyét, dugóit és hajtókarjait - meg gondolom a motorvezérlést és még ki tudja mit - tudná fogadni a 4A-FE blokk...

Köszönöm!

A butitás a motorvezérlőbe és a külömböző érzékelőkbe van.Piactól és emissziótól függően állítgatták a lovakat.Bővebbet eddig nem tudtunk kideríteni. :(
A 7A-FE-----4A-FE átépítésben B.C kolléga is gondolkodott.DE sajna a blokk úgy van megépítve hogy ne lehessen megoldani. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12820 Dátum: 2009.01.31 13:58:27 »
Sziasztok!

Újabb 4A-FE tunig kérdéssel fárasztanám a tisztelt Carinahódolókat. Ha jól tudom a Corolla AE92-ben és AE101-ben ez a motor volt 114 lovas is (Sőt, mintha eladó Carina E-t is láttam volna 115 lóval).
Mi lehet a különbség a CarinaE/CelicaST180 105 lovas motorja és a Corollák 114 lovasa között? Lehet-e a 105 lovast „Corollásítani” és ettől sokat romlik-e a rugalmasság és a futáskultúra?
De még szimpatikusabb lenne, ha a 7A-FE főtengelyét, dugóit és hajtókarjait - meg gondolom a motorvezérlést és még ki tudja mit - tudná fogadni a 4A-FE blokk...

Köszönöm!

Háromféle teljesítménnyel léteztek a 4A-FE motoros Carina E-k. 99, 107 és 115 LE (tehát 105 lovas egyáltalán nem volt). A 96-os faceliftet megelőzően egyszerű az ábra: eddig a pontig a nem szegénykeverékes motorok 115 lovasok, a szegénykeverékesek 107 lovasok voltak. Utána nagyobb lett a keveredés, mert bejött a képbe a 99 lovas kivitel (elsősorban a nyugati piacokon), de volt, ahol megmaradt erősebbnek. Tehát innentől piacfüggő volt a dolog. A forgalmiba írt adatnak nem nagyon kell hinni, az esetek jelentős részében hibás az ott megadott teljesítmény!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Carina
« Válasz #12821 Dátum: 2009.02.01 08:17:17 »
Sziasztok!

Lassan olyan korba ér a gyerek, hogy gyerekülést kell vegyek a Carinába. Van valami tapasztalatotok, hogy lehet jó, vagy biztos nem jó a Carinába? Nem lehet bármilyet beszerelni ugye?

Másik kérdés: xenon világítással van-e tapasztalat valakinek, mert éjszaka semmit nem látok,és szeretnék beszerelni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12822 Dátum: 2009.02.01 11:33:43 »
Gyerekülés ügyben javaslom az általános/Gyerekülések-Legifjabb toyotások topicot.
 ;)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12823 Dátum: 2009.02.01 14:36:38 »
Sziasztok!

Lassan olyan korba ér a gyerek, hogy gyerekülést kell vegyek a Carinába. Van valami tapasztalatotok, hogy lehet jó, vagy biztos nem jó a Carinába? Nem lehet bármilyet beszerelni ugye?

Másik kérdés: xenon világítással van-e tapasztalat valakinek, mert éjszaka semmit nem látok,és szeretnék beszerelni.

Isofixes ülést nem tudol berakni az Carinába. :(

Világítással kapcsolatban pedig a H4-Bi xenont tudom javallani.Nagyon jól lehet látni vele egy gond van a 6000K-s izzóval hogy vizes úton nagyon tükröződik a fény és az zavaró lehet.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12824 Dátum: 2009.02.01 16:10:27 »
Sziasztok!

Lassan olyan korba ér a gyerek, hogy gyerekülést kell vegyek a Carinába. Van valami tapasztalatotok, hogy lehet jó, vagy biztos nem jó a Carinába? Nem lehet bármilyet beszerelni ugye?

Másik kérdés: xenon világítással van-e tapasztalat valakinek, mert éjszaka semmit nem látok,és szeretnék beszerelni.

Van világítással foglalkozó topic is a Tunning fórumrészben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.