Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791212 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12780 Dátum: 2009.01.10 17:28:00 »
nna megneztem az alapjaratot. inditas utan 1100-1200 rpm (inkabb 1200) korul volt a fordulat a ford.szam mero szerint. igy ment kb. 5 percig es kozben fogdostam a csoveket hogy mennyire melegszenek. a felso cso szepen lassan melegedett de az alulrol jovo cso hideg maradt. szal kb. 5 perc utan a fordulat hirtelen leesett ugy 970 es 1000 koze, majd ezzel a leesett fordulattal jarattam tovabb szinten kb. 5 percig. a felso cso ekkor mar egeszen meleg volt de az also tovabbra is hideg maradt. kozben a fordulat lassan visszaemelkedett es eppen nem erte el az 1000 rpm-et.
hat ennyi. ahogy korabban emlitettem, engem nem igazan zavar hogy magas a fordulat mert aprosagnak tartom (plane hogy korabban kispolskim volt  8]]]  ), de hatha ez mond valamit nektek es lesz megoldas.
kulonben nem lehet hogy teved a ford.szam mero ora?

Nomármost a fordulatszám alapjáraton hideg motornál konstans lefele megy. Nem felfele.
A normális az hogy -10 fokban kb 1500 körülről indul (+20 fokban 1200 körülről), majd lassan szépen (nem hirtelen!) lemegy 7-800 körülre. És ott marad.
Tehát sajnos nem szimplán a fordulatszámmérő skálája csúszott el... :-)  :-(

Azért nyugtass meg, hogy valamikor csak meleg lett az a fránya alsó cső is nem? (Bár nemtom ilyen hidegben alapjáraton kinyit-e egyáltalán a termosztát...)

Egyébként az alapjáratod ingadozik, vagy "mint a cövek"? Mert az írásból ingadozást veszek ki, és az is sok mindentől lehet (de nem én fogom megmondani hogy mitől..:-) Normél esetben semmi ingadozás nincs, csak lassú-lassú alapjáratcsökkenés.
amig neztem, nem melegedett az also cso es fulre a motor alapjarata egyenletesnek mondhato.
majd egy hosszabb ut alkalmaval megnezem, de nincs tul surun hasznalva a kocsi. csak 3 hetente-havonta megyek az autoval 2x 150 km-ert, de itt a varosban szinte csak parkolva tolti a koztes heteket.
Lehettem volna halasz ...

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Carina
« Válasz #12781 Dátum: 2009.01.11 21:28:54 »
HI.szedett már szét valaki utolso szériáju carina-e beltér szellözöjét?Szürök radiátor...Az a bajom hogy edigi tapasztalataim alapján ki kell ugrasztani az egész möszerfalat középkonzol stb. valaki tud 1* übbet?
Probléma: állandoan meleg levegőt fuj a klimát gyengitve nagyon kevés szállitott levegö mennyisége de a hangja nagy. :helpsmilie:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12782 Dátum: 2009.01.11 23:11:52 »
HI.szedett már szét valaki utolso szériáju carina-e beltér szellözöjét?Szürök radiátor...Az a bajom hogy edigi tapasztalataim alapján ki kell ugrasztani az egész möszerfalat középkonzol stb. valaki tud 1* übbet?
Probléma: állandoan meleg levegőt fuj a klimát gyengitve nagyon kevés szállitott levegö mennyisége de a hangja nagy. :helpsmilie:

Nincs ennél egyszerűbb megoldás,De mielőtt szétszeded a kocsit előtte nézesd meg a klímással a feltöltés mértékét.
Hasonló gondom nekem is volt annó egyik nyomástartó szelep kicsit engedett.

Szállított levegő mennyiségének hiánya lehet persze a szűrők kellő mértékű elkoszolódása vagy eltőmődése.Illetve érdemes megnézni a ventilátornál hogy levél vagy más nem került-e be a légcsatornába.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #12783 Dátum: 2009.01.11 23:29:02 »
HI.szedett már szét valaki utolso szériáju carina-e beltér szellözöjét?Szürök radiátor...Az a bajom hogy edigi tapasztalataim alapján ki kell ugrasztani az egész möszerfalat középkonzol stb. valaki tud 1* übbet?
Probléma: állandoan meleg levegőt fuj a klimát gyengitve nagyon kevés szállitott levegö mennyisége de a hangja nagy. :helpsmilie:

Valószínüleg nem kell kivenni a műszerfalat. Legalábbis a klíma hőcserélőjéhez hozzáférni anélkül is. Elsőként én megnézném a pollenszűrőt (a gázpedál mellett jobbra)...
Xanyi

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12784 Dátum: 2009.01.12 09:45:58 »
HI.szedett már szét valaki utolso szériáju carina-e beltér szellözöjét?Szürök radiátor...Az a bajom hogy edigi tapasztalataim alapján ki kell ugrasztani az egész möszerfalat középkonzol stb. valaki tud 1* übbet?
Probléma: állandoan meleg levegőt fuj a klimát gyengitve nagyon kevés szállitott levegö mennyisége de a hangja nagy. :helpsmilie:

Valószínüleg nem kell kivenni a műszerfalat. Legalábbis a klíma hőcserélőjéhez hozzáférni anélkül is. Elsőként én megnézném a pollenszűrőt (a gázpedál mellett jobbra)...

SAjna szét kell berhálni a műszerfalat.középen szép nagy tömbe van az egész.
Este csatolok róla robbanttt ábrát.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BigSteel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Carina
« Válasz #12785 Dátum: 2009.01.12 17:56:50 »
Sziasztok,
"kis" Carinámban a lámpa búra, illetve a foncsor eléggé besötétült.  :cry: Jelenleg xenon izzók vannak benne.
Kérdésem az lenne felétek, hogy milyenre érdemes kicserélni? Hallottam már olyant, hogy sima lámpa búra jó. Szerintetek?
Jelenleg a gyári van fent.
'97-es 1.6-os

köszi
'97 Carina E XLi 1.6

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12786 Dátum: 2009.01.12 18:19:14 »
Sziasztok,
"kis" Carinámban a lámpa búra, illetve a foncsor eléggé besötétült.  :cry: Jelenleg xenon izzók vannak benne.
Kérdésem az lenne felétek, hogy milyenre érdemes kicserélni? Hallottam már olyant, hogy sima lámpa búra jó. Szerintetek?
Jelenleg a gyári van fent.
'97-es 1.6-os
köszi
ahogy en tudom az a gond hogy a carinak idoszakaban es regebben gyartott autok foncsorait nem a xenon izzok homersekletere terveztek es ezert feketedik be. nyilvan cseres lesz, es ha ragaszkodsz a xenonhoz akkor nem lesz jo neked a bontott. ha szerencsed van, vki itt tud neked szerezni olcsobban alkatreszt.  8]
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.12 18:24:29 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

BigSteel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Carina
« Válasz #12787 Dátum: 2009.01.12 18:25:06 »
Sziasztok,
"kis" Carinámban a lámpa búra, illetve a foncsor eléggé besötétült.  :cry: Jelenleg xenon izzók vannak benne.
Kérdésem az lenne felétek, hogy milyenre érdemes kicserélni? Hallottam már olyant, hogy sima lámpa búra jó. Szerintetek?
Jelenleg a gyári van fent.
'97-es 1.6-os
köszi
ahogy en tudom az a gond hogy a carinak idoszakaban es regebben gyartott autok foncsorait nem a xenon izzok homersekletere terveztek es ezert feketedik be. nyilvan cseres lesz, es ha ragaszkodsz a xenonhoz akkor nem lesz jo neked a bontott.

Ok, ezt vágom, hogy a bontott cucc sajnos nem lesz nekem jó.
De mégis milyent érdemes venni? Bár azt csak szóbeszédből hallottam, hogy sima búrájút, meg ilyen foncsor, olyan foncsor...
'97 Carina E XLi 1.6

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12788 Dátum: 2009.01.12 19:23:50 »
Sziasztok,
"kis" Carinámban a lámpa búra, illetve a foncsor eléggé besötétült.  :cry: Jelenleg xenon izzók vannak benne.
Kérdésem az lenne felétek, hogy milyenre érdemes kicserélni? Hallottam már olyant, hogy sima lámpa búra jó. Szerintetek?
Jelenleg a gyári van fent.
'97-es 1.6-os
köszi
ahogy en tudom az a gond hogy a carinak idoszakaban es regebben gyartott autok foncsorait nem a xenon izzok homersekletere terveztek es ezert feketedik be. nyilvan cseres lesz, es ha ragaszkodsz a xenonhoz akkor nem lesz jo neked a bontott. ha szerencsed van, vki itt tud neked szerezni olcsobban alkatreszt.  8]

Ez nagy tévhit a Xenon cső (trafó) 35W-os, míg a halogén lámpa 60/55W-os. Ez utóbbi nagyobb hőt ad le adott idő alatt.
Sajnos a Carinák lámpái elöregednek, ez van. A feketedés és a búra sárgulása az angol kocsikat is utoléri.
Csak jó minőségű utángyártottat érdemes beletenni. Ha jól emlékezem akkor a gyári Valeo.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12789 Dátum: 2009.01.12 20:35:44 »
Ha lehet csak Valeósra cseréljétek a lámpatestet a Depós nem mindíg jól szórja a fényt.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12790 Dátum: 2009.01.12 20:42:23 »
Klíma beltéri helyzete.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12791 Dátum: 2009.01.12 20:42:48 »
egész egység

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #12792 Dátum: 2009.01.12 20:53:16 »
Idézet
SAjna szét kell berhálni a műszerfalat.középen szép nagy tömbe van az egész.
Este csatolok róla robbanttt ábrát.

Nézd... Az biztos, hogy a hőcserélőt és az expanziós szelepet ki lehet venni a kesztyűtartó felöl. Az igaz, hogy a komplett egység kiszedéséhez le kell venni a műszerfalat, de a leírt hiba orvoslásához nem biztos, hogy kell...
Xanyi

BigSteel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Carina
« Válasz #12793 Dátum: 2009.01.12 22:01:34 »
Ha lehet csak Valeósra cseréljétek a lámpatestet a Depós nem mindíg jól szórja a fényt.

Köszönöm a válaszokat.
A Valeós lámpatest meddig bírja a xenont?
'97 Carina E XLi 1.6

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12794 Dátum: 2009.01.13 08:56:34 »
Ha lehet csak Valeósra cseréljétek a lámpatestet a Depós nem mindíg jól szórja a fényt.

Köszönöm a válaszokat.
A Valeós lámpatest meddig bírja a xenont?

Nekem bírta. :D
A 100-asizzót nem bírta csak. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16