Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804281 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Carina
« Válasz #12315 Dátum: 2008.10.18 20:20:20 »
de az elf csak franciába valo, nem? az a sárga?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12316 Dátum: 2008.10.18 20:28:49 »
de az elf csak franciába valo, nem? az a sárga?
Most is csak azt tudom írni, hogy olajostopic! ;-)

Amúgy a flakonja kík....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12317 Dátum: 2008.10.18 22:58:56 »
a motorterben van egy diagnostic vagy milyen csatlakozo. mit lehet oda kotni es milyen informaciokat lehet vele kiolvasni? erdemes egyaltalan foglalkozni vele?
Lehettem volna halasz ...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12318 Dátum: 2008.10.18 23:48:14 »
Az arra van, hogy amíg a tűzoltók próbálják kivágni a kasztniból a sofőrt, a mentők már tudják vizsgálni a fickót egy EKG-val.
Annak a csatlakozója.
 :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #12319 Dátum: 2008.10.19 00:07:32 »
a motorterben van egy diagnostic vagy milyen csatlakozo. mit lehet oda kotni es milyen informaciokat lehet vele kiolvasni? erdemes egyaltalan foglalkozni vele?
Ha nincs hiba a kocsi motorjával, akkor ne foglalkozz vele.

Joe Fermansky

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Carina
« Válasz #12320 Dátum: 2008.10.19 11:31:48 »
Köszönöm a véleményeteket olaj ügyben, a következő kérdésem az lenne hozzátok, hogy vezérműszíj és feszítőgörgök cseréjekor jó e az ha eltérő a vezérműszíj gyártója és a feszítőgörgöké pl. Bosch szij és japáncsapágyak, vagy komplett szett pl. gates készlet. Mert árban nagy különbségek vannak akár 15-20ezer ft-ot is lehetne spórólni ha külön válogatnám össze. Válaszotokat előre is köszönöm.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12321 Dátum: 2008.10.19 12:06:00 »
Köszönöm a véleményeteket olaj ügyben, a következő kérdésem az lenne hozzátok, hogy vezérműszíj és feszítőgörgök cseréjekor jó e az ha eltérő a vezérműszíj gyártója és a feszítőgörgöké pl. Bosch szij és japáncsapágyak, vagy komplett szett pl. gates készlet. Mert árban nagy különbségek vannak akár 15-20ezer ft-ot is lehetne spórólni ha külön válogatnám össze. Válaszotokat előre is köszönöm.
Szerintem ha veszel egy JC szettet akkor 15ezerből majdnemhogy munkadíjjal együtt megvan. Egyébként nekem gyári szíj+ Koyo görgő 20ezer környékéből volt meg.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12322 Dátum: 2008.10.19 13:20:31 »
Az arra van, hogy amíg a tűzoltók próbálják kivágni a kasztniból a sofőrt, a mentők már tudják vizsgálni a fickót egy EKG-val.
Annak a csatlakozója.
 :ph34r: :ph34r: :ph34r:

szomoru hogy egy globalis moderatortol ilyen valaszt lehet kapni.
Lehettem volna halasz ...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12323 Dátum: 2008.10.19 13:24:15 »
Igen, dolgozunk azon, hogy a jövőben csak az lehessen globális moderátor, akinek nincs semmi humorérzéke.

Mivel olyan kérdést tettél fel, amire biztos voltam, hogy bárki válaszolni fog neked, gondoltam megengedek egy kis tréftát.
Látom, hibáztam.
Kivégzésemről intézkedtem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12324 Dátum: 2008.10.19 13:34:04 »
Az arra van, hogy amíg a tűzoltók próbálják kivágni a kasztniból a sofőrt, a mentők már tudják vizsgálni a fickót egy EKG-val.
Annak a csatlakozója.
 :ph34r: :ph34r: :ph34r:

szomoru hogy egy globalis moderatortol ilyen valaszt lehet kapni.

Szomorú, hogy nem érted a viccet  ::) ...

Arra a csatira a hibakód-kiolvasó számítógépet lehet rádugni a szervízben. Diagnosztikai csati, ahogy az rá is van írva ;)
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.19 13:35:53 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12325 Dátum: 2008.10.19 13:42:06 »
komolyan gondolom ezt a carina e dolgot. a keretem 8-9kilo megvan rá. lehet h 1kollégám elviszi az enyémet akkor pillanatok alatt kocsi kell.
nagyon de nagyon kéne a lufi, klima , abs, hármas. a carina e sztem ezerszer jobban néz ki mint az e11cor sedan. nekünk nagy auto kell mert én nem nyomorgok
láttam már rohadt carinae hátso sárvédoivet. :ph34r:
mindenképp a kissebbik 1,6os motorral kell.
a legendás 4A-FE van benne asszem.
mirol tudom megismerni a faceliftet?

ez a kocsi szimpatikus. nézd meg lécci Palaczk
http://www.hasznaltauto.hu/2438828_toyota_carina_1997

ez sem rossz de messze van
http://www.hasznaltauto.hu/2376915_toyota_carina_1997

Na, akkor itt folytassuk.

Ha láttál már rohadt hátsó íves Carinát, akkor az bizonyára törött volt előtte - ahogy már írtam. Vagy folyton sóoldatban áztatták, mit tudom én :) ... 15-16 éves autók éppenséggel kezdhetnek már rozsdásodni, de ugye téged a fiatalabb (faceliftes) kiadások érdekelnek, amik 11-12 évesek még csak.

A facelift megismerhető kívülről arról, hogy az embléma elöl nem a hűtőrács közepén van, hanem fölötte a motorháztetőn; illetve a hátsó lámpatestekben az index nem szürke, hanem sárga. Bent más lett kicsit a kormánykerék, és a kárpitok. Ezt leszámítva változott még egy csomó láthatatlan dolog, de ezek a külső jegyek. A faceliftes kocsi úgy néz ki, mint amiket belinkeltél :) !

Az 1.6 motor ne legyen kizáró feltétel, az autó ugyanolyan megbízható az 1.8-as 7A-FE, vagy a 2.0 3S-FE motorokkal is. Fix költségeik kvázi azonosak, jobban megy velük az autó és alig esznek többet. A kétliteressel lehet a leggazdaságosabban vezetni, azzal hihetetlen korán fel lehet kapcsolni! Az 1.6-ost mindig jobban kell pörgetni, kicsit stresszesebb. De önmagában véve az is elég bele. Szóval ne ez legyen a döntő érv, benzinesből majdnem mindegy, melyik motor van benne. Dízelektől már inkább érdemes tartózkodni, több volt velük a gond.

A bordó autó elég barátságosan fest így képeken & leírás alapján, én a helyedben elkocognék megnézni :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.19 13:48:29 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Carina
« Válasz #12326 Dátum: 2008.10.19 13:55:58 »
aha. köszi.olvasom a népitéletet állitolag 95ig madein japan utána angol. erröl mit tudsz?
dizel nálam kilöve ez nem is kérdés. 1,8ast nem is tuttam h van :surrender:
akkor nézek nagyobb motort esetleg
azt a bordot megnézem holnap felhivom a fickot.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12327 Dátum: 2008.10.19 14:41:40 »
Igen, dolgozunk azon, hogy a jövőben csak az lehessen globális moderátor, akinek nincs semmi humorérzéke.

Mivel olyan kérdést tettél fel, amire biztos voltam, hogy bárki válaszolni fog neked, gondoltam megengedek egy kis tréftát.
Látom, hibáztam.
Kivégzésemről intézkedtem.
Én azt a kivégzést határozatlan ideig de legalább 100 évig elhalasztanám!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12328 Dátum: 2008.10.19 15:10:18 »
aha. köszi.olvasom a népitéletet állitolag 95ig madein japan utána angol. erröl mit tudsz?
dizel nálam kilöve ez nem is kérdés. 1,8ast nem is tuttam h van :surrender:
akkor nézek nagyobb motort esetleg
azt a bordot megnézem holnap felhivom a fickot.

Semmi jelentősége, hogy hol gyártották. Az angol gyártású ugyanolyan megbízható.

Amúgy a faceliftig, tehát kb. 96 közepéig vegyesen jöttek Japánból és Angliából, de hozzánk többségében japán gyártásúak kerültek, tehát a Magyarországon ma fellelhető facelift előttiek nagyobb része japán; a facelift után mind Angliában készültek.

Az 1.8-ast hozzánk nem importálták hivatalosan, ezért nálunk ebből van a legkevesebb, de nyugaton meg ebből van a legtöbb. Nincs amúgy jelentősége, bár kétségtelenül szerencsésebb dolog egy magyar első forgalomba helyezésű példányt venni.

A motorra még egyszer azt mondom, hogy ne ehhez kösd. Amilyet először találsz jó feltételekkel, jó állapotban, azt vedd meg. Ne a motor döntsön. Alapvetően az 1.6 is elég bele, a Corolládnál az is gyorsabb lesz (óra szerint 200, 11-12 mp gyorsulás 100-ra), és elmegy vegyesben 7-7.5 között, ha nem nyomod neki nagyon. Az 1.8 talán 2-3 decivel eszik többet, a 2.0 kábé fél literrel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12329 Dátum: 2008.10.19 16:04:27 »
Igen, dolgozunk azon, hogy a jövőben csak az lehessen globális moderátor, akinek nincs semmi humorérzéke.

Mivel olyan kérdést tettél fel, amire biztos voltam, hogy bárki válaszolni fog neked, gondoltam megengedek egy kis tréftát.
Látom, hibáztam.
Kivégzésemről intézkedtem.

jol van mar elnezest, csak kivancsi voltam milyen infokat lehet kiolvasni abbol a bigyobol. mivel az en elozo autoim(?)ban elegge minimalis volt az elekrtonika. volt amelyikben uzemanyag szintjelzo sem volt, nemhogy diagnosztikai csatlakozo.
Lehettem volna halasz ...