Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796384 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Joe Fermansky

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Carina
« Válasz #12300 Dátum: 2008.10.16 08:44:04 »
Köszi tomahawk, elolvastam a totalcar olajdokiját, de voltam már szerelőnél és a mobil1-et és valvoline-t ajánlotta ö is csak a mobil az olcsobb és az is nagyon jó. Olyan gondom van még, hogy az utastérvilágítás állandóan világít ha az ajtó állásba kapcsolom akkor is, a kézikönyve német nyelvű kintről való az autó,  esetleg tudnál-e ebben is segíteni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12301 Dátum: 2008.10.16 18:12:11 »
Köszi tomahawk, elolvastam a totalcar olajdokiját, de voltam már szerelőnél és a mobil1-et és valvoline-t ajánlotta ö is csak a mobil az olcsobb és az is nagyon jó. Olyan gondom van még, hogy az utastérvilágítás állandóan világít ha az ajtó állásba kapcsolom akkor is, a kézikönyve német nyelvű kintről való az autó,  esetleg tudnál-e ebben is segíteni.

Hagyjuk már a valvoline-t.... :sweatdrop:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12302 Dátum: 2008.10.16 19:32:05 »


Hagyjuk már a valvoline-t.... :sweatdrop:

en nem ajanlottam a valvoline-t, csak megemlitettem. 8]]]  mivel nekem is sokfele olajamarkat javasoltak, igy en azt nezem hogy az olaj markaja ismert/nepszeru legyen(pl. ne tesco gazdasagos). ha ez a helyzet akkor mar annyira rossz nem lehet hogy 10 000 km-et ne birjon ki ... raadasul ilyen tav alatt lehet hogy megeszi a felet vagy az egeszet es az utantoltogetessel valamelyest cserelodik.  8]]

Köszi tomahawk, elolvastam a totalcar olajdokiját, de voltam már szerelőnél és a mobil1-et és valvoline-t ajánlotta ö is csak a mobil az olcsobb és az is nagyon jó. Olyan gondom van még, hogy az utastérvilágítás állandóan világít ha az ajtó állásba kapcsolom akkor is, a kézikönyve német nyelvű kintről való az autó,  esetleg tudnál-e ebben is segíteni.

a 4 ajtonal plusz a csomagtartonal (kombinal nemtudom), vannak kis gumival burkolt gombok. benyomott allapotban (ajto becsukva) nyitjak, kiengedett allapotban (ajto kinyitva) zarjak a beltervilagitas aramkoret. ezeket kezzel is tudod nyomogatni. az egyik valoszinu beragadt vagy eltort az erintkezoje. probald vegig nyomogatni a gombokat ugy, hogy csak az az ajto legyen nyitva amelyikhez tartozo gombot vizsgalod. ha van hozzaerto ismerosod, akkor muszerrel nezzetek vegig melyik gomb hasalt el.
ha viszont a muszerfalon levo nyitott ajtot jelzo lampa jol mukodik, akkor mashol lesz a baj, talan maganal a beltervilagitas kapcsolojanal.
meg annyit hozza hogy ha hasznalsz torrentet vagy van olyan ismerosod aki hasznal, akkor erdemes letolteni ezt a doksit: Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.Manual.pdf
igaz, ez meg angol nyelvu.  8]
Lehettem volna halasz ...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12303 Dátum: 2008.10.17 13:03:05 »
Köszi tomahawk, elolvastam a totalcar olajdokiját, de voltam már szerelőnél és a mobil1-et és valvoline-t ajánlotta ö is csak a mobil az olcsobb és az is nagyon jó. Olyan gondom van még, hogy az utastérvilágítás állandóan világít ha az ajtó állásba kapcsolom akkor is, a kézikönyve német nyelvű kintről való az autó,  esetleg tudnál-e ebben is segíteni.

Hagyjuk már a valvoline-t.... :sweatdrop:
Mi baj van vele, nekem mindíg az volt benne?

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #12304 Dátum: 2008.10.17 14:41:59 »
Hagyjuk már a valvoline-t.... :sweatdrop:
Mi baj van vele, nekem mindíg az volt benne?
Nekem is 1x, de többet nem fogok beletölteni. Most LM van az autóban, és észrevehető a különbség.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12305 Dátum: 2008.10.17 15:01:12 »
na most mar kezd engem is erdekelni hogy mi gaz a valvoline-al. irjatok konkretumokat.  8]]]
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12306 Dátum: 2008.10.17 16:00:45 »
Az olajostopicban már 2x leírtam a valvós kálváriámat. Nekem lehet csilivili valvós :hammer: olaj, a gépeimbe nem teszem. Punktum. :devil:

Ettől még lehet jó olaj, csak nem nekem.

Mobil1, Castrol, és egy speciális Elf olaj az SC-be. Ennyi az olajspektrum számomra. No meg a motorba a Repsol, de ez egy másik kategória.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12307 Dátum: 2008.10.17 19:40:18 »
Az olajostopicban már 2x leírtam a valvós kálváriámat. Nekem lehet csilivili valvós :hammer: olaj, a gépeimbe nem teszem. Punktum. :devil:

Ettől még lehet jó olaj, csak nem nekem.

Mobil1, Castrol, és egy speciális Elf olaj az SC-be. Ennyi az olajspektrum számomra. No meg a motorba a Repsol, de ez egy másik kategória.
Jó, jó, de mi sem szeretnénk hülyén meghalni, ha annyira rossz foglald már itt össze nekünk, mi történt, mert mi sem szeretnénk tönkre tenni a gépet. Keresgélni meg nem szeretnék most , ne haragudj.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12308 Dátum: 2008.10.17 19:55:26 »
Az olajostopicban már 2x leírtam a valvós kálváriámat. Nekem lehet csilivili valvós :hammer: olaj, a gépeimbe nem teszem. Punktum. :devil:

Ettől még lehet jó olaj, csak nem nekem.

Mobil1, Castrol, és egy speciális Elf olaj az SC-be. Ennyi az olajspektrum számomra. No meg a motorba a Repsol, de ez egy másik kategória.
Jó, jó, de mi sem szeretnénk hülyén meghalni, ha annyira rossz foglald már itt össze nekünk, mi történt, mert mi sem szeretnénk tönkre tenni a gépet. Keresgélni meg nem szeretnék most , ne haragudj.

Vettem Valvót, betöltöttem, nem sokkal később, kb. 100 km, elment az olajnyomás. Nívópálca ki. Olaj sehun. :eek:  Olajleeresztő ki, olaj nyema. :eek: :eek: Valami takony van a luk fölött. Rongy?????? :eek: :eek:
beleesett???? Hogyan??? :eek:  Karter le, beletekint, csodálkoz: vattapehely olaj helyett. :hammer:   Ezt volt az utolsó csepp a pohárban, mert nem sokkal ezelőtt hasonló eredménnyel végződött a Tribolin nevű "motorelixír" olajbaöntése is. (másik kocsi)

Nem tudom, hogy mi okozta a Valvo ilyentén hatását, de nem is érdekel. Meszire elhajítottam a maradék Valvót, (szigorúan környezetkímélő módon), és azóta a TV-t is elkapcsolom, ha a logót meglátom. :devil:

Úgyhogy vattásodásban vannak élmények, jó tanulópénz volt, mire ki lett takarítva a dzsuva. :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #12309 Dátum: 2008.10.17 20:03:27 »
Jó, jó, de mi sem szeretnénk hülyén meghalni, ha annyira rossz foglald már itt össze nekünk, mi történt, mert mi sem szeretnénk tönkre tenni a gépet. Keresgélni meg nem szeretnék most , ne haragudj.
Nálam a Valvoline olajtól, hangosabb lett az autó, szelepek sokkal hangosabb lett előjött egy minimális varrógép efektus, teljesítményben is észrevehető volt a romlás, kissé remegős alapjárat jelentkezett, és ez közvetlen az olajcsere után jelentkezett.
Miután lecseréltem LM-ra visszaállt minden.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Carina
« Válasz #12310 Dátum: 2008.10.18 17:28:42 »
50e km ota 10w-40 valvo topguardot toltok az automba. soha semmi gondom nem volt vele.  olcso, 6500ft/5 liter
sztem jó a kenés, jó hideginditás, és nem eszi.
magam cseréltem le mindig és a fáradtolaj leengedésnél soha semmiféle taknyot meg ilyesmit nem tapasztaltam. direkt vizsgáltam. nem ég át a hengerfejtömités nagy fordulatot  simán birja és nem melegszik a motor sem. pl 800km egy megállással 140el horvátoktol 40fokban

ismerem már annyira a nascart h szeressem. :wub:
evvan :-*
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.18 17:40:52 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12311 Dátum: 2008.10.18 19:13:03 »
50e km ota 10w-40 valvo topguardot toltok az automba. soha semmi gondom nem volt vele.  olcso, 6500ft/5 liter
sztem jó a kenés, jó hideginditás, és nem eszi.
magam cseréltem le mindig és a fáradtolaj leengedésnél soha semmiféle taknyot meg ilyesmit nem tapasztaltam. direkt vizsgáltam. nem ég át a hengerfejtömités nagy fordulatot  simán birja és nem melegszik a motor sem. pl 800km egy megállással 140el horvátoktol 40fokban

ismerem már annyira a nascart h szeressem. :wub:
evvan :-*

Rendben, tanultam az esetből.
Muray kollégának meg csak annyit, hogy ugye nem hiszed, hogy a Te.coban kapható top guard olajnak van köze a Nascar-ban használt cuccokhoz?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12312 Dátum: 2008.10.18 19:17:06 »
Mán hogyne lenne köze?
Ugyanaz a neve!
A Renault Thalia is sokban hasonlít Alonso autójához.
 :wacko: :wacko: :wacko:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12313 Dátum: 2008.10.18 19:21:09 »
Mán hogyne lenne köze?
Ugyanaz a neve!
A Renault Thalia is sokban hasonlít Alonso autójához.
 :wacko: :wacko: :wacko:
Ja, kb ennyi.
Nos, én még csak ilyet tettem bele, igaz a két kezemen meg tudom számolni hányszor bántom a kocsit. szal nagyon nincs igénybe véve.
Az is igaz, hogy engem is az ára fogott meg, hát....
Nem mondom, hogy nem tettetek bogarat a fölembe. De a meglévő készletet azért felélem, aztán majd meglátjuk.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12314 Dátum: 2008.10.18 20:10:47 »
50e km ota 10w-40 valvo topguardot toltok az automba. soha semmi gondom nem volt vele.  olcso, 6500ft/5 liter
...............
Olcsó? A szinti spec. Elf 7700.- HUF/5 liter... asse drága.... Na mindegy, nem akarok én senkit sem, se pro, se kontra meggyőzni. Mindenki töltse azt, amit jónak lát.  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.