Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796221 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12255 Dátum: 2008.09.21 19:39:05 »
Profy!

Nekem szük egy hónap alatt jött össze ez, és volt benne szerpentines duhajkodás is (szigorúan max 4000-ig forgatva, nem baj ha nem megy alapon). Nem gondoltam volna, mert jellemzöen a másik autóm képes ilyesmire, de egy lejtös kanyarban keresztbe raktam a Toytit, és tök yol esett:).
Én az 1000 km átforudálasa után azonnal kannáztam a tankot, mert a para addig is már szétcsámcsogta az idegjeimet, na meg nem akartam megvárni, míg az ac elkezd bubit szívni. Utána meg nem volt miböl telitankolni, így egzagt mérés nem történt.
Általában 900 km-t tolok egy töltésre (ha csurig tudom rakni a tankot). Viszont a vezetési stílusomnak meg is van az eredménye, egy haver eléggé beszólt, hogy nem gondolta volna, hogy ennyire lusta az ótó. Hát jah, mindennek ára van...

Ezen mindig csodálkozom, mikor írod. Mármint a lustaságon, azazhogy ekkora különbség lenne a szegénykeverékes meg a nem-szegénykeverékes között. A mi nem-szegénykeverékesünk 2000-nél elváltva is normálisan ment (semmiképpen nem volt guruló útakadály), 4000-nél váltva pedig kifejezetten fürgén haladt. Egyszer tényleg kipróbálnék már egy ilyen szegénykeverékest...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12256 Dátum: 2008.09.21 19:42:59 »
Nos, igen. ez a 96 utáni széria egyik betegsége (a többi mellett). Tudod erre szokta mondani Palaczk, hogy milyen f..sza az angol carina, ugyan olyan jó, mint a japó, meg semmi különbség, sőt még jobb. Bruhaha.

Sztem jól tudod, hogy is szoktam ezt PONTOSAN mondani  :yes: ... Meg azt is, hogy MIBEN jobb az angol Carina (nem szerintem, hanem ténylegesen). Na. Csak a pontosság kedvéért  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12257 Dátum: 2008.09.21 21:09:31 »
Nos, igen. ez a 96 utáni széria egyik betegsége (a többi mellett). Tudod erre szokta mondani Palaczk, hogy milyen f..sza az angol carina, ugyan olyan jó, mint a japó, meg semmi különbség, sőt még jobb. Bruhaha.

Sztem jól tudod, hogy is szoktam ezt PONTOSAN mondani  :yes: ... Meg azt is, hogy MIBEN jobb az angol Carina (nem szerintem, hanem ténylegesen). Na. Csak a pontosság kedvéért  :)
De a rosszról meg tetszik hallgatni kérem...  :tt2: :tt2: :tt2: :surrender: :1eye: ::) ::) :flowers: :flowers: :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.22 05:55:44 írta taby »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12258 Dátum: 2008.09.21 23:25:46 »
Én ugyan nem  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12259 Dátum: 2008.09.22 17:33:01 »
1050 km-et mentem szinte pályás 110-es tempóval majdnem egyhuzamba 60L brenyával,ja 63 L fért utána a tankba.

Nem semmik vagytok. Én, a lámpagyulladást követően örülök, ha 750-et mutat a számláló, és azt már jónak minősítem. Valahol olvastam, hogy a katalizátoros autóknak nem tesz jót, ha nagyon kifogyasztod a tankot. Te úgy csináltad, hogy addig fogyasztottad, amíg már kannázni nem kellett?
Nem vagyok műszakiszaki, deezt nem hozom össze mi a köze a tankban lévő naftamennyiségnek a katalizátorhoz.
Amit elfogadok
nem tesz jót a tápszivattyúnak ha falsot szív...
a naftarendszert eltömítheti a tank alján lévő szutyk.

A listáról hiányzik még egy pont:
-A benzinhiány miatt kimaradó gyújtástól benzin kerülhet a kipufogórendszerbe. (benzin még van, csak nem elég ahoz hogy begyulladjon) Ezt viszont nem szereti a katalizátor (csakúgy mint a hosszas tologatást)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12260 Dátum: 2008.09.22 20:47:21 »
-A benzinhiány miatt kimaradó gyújtástól benzin kerülhet a kipufogórendszerbe. (benzin még van, csak nem elég ahoz hogy begyulladjon) Ezt viszont nem szereti a katalizátor (csakúgy mint a hosszas tologatást)

Ön nyert  :yes: ! Ezért nem javallják katos autónak a tank üresre járatását.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #12261 Dátum: 2008.09.23 11:35:10 »
No, akkor csak jól tudtam. De ezt is Tőletek tanultam ám!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #12262 Dátum: 2008.09.26 08:39:46 »
Szerintem a kluboldalon Boltok, bontók menüpont alatt található vmelyik egységet hívd fel, ők valószínűleg nem fognak hülyeségeket visszakérdezni, hanem tudják majd, hogy mi kell az autóhoz.

Nekem azért sikerült elbénázniuk az anyós oldali biztonsági öv csatot, pedig fotón is küldtem milyen kellene nekem...

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12263 Dátum: 2008.09.26 19:02:55 »
sziasztok,
meg nyar elejen leptem meg magam egy '95-os carinaval, igy ha nem banjatok csatlakoznek a tarsasaghoz. 8]  mint minden ujoncnak nekem is kerdeseim lennenek. mivel nemhogy az ismeroseim kozott de meg a varosban, sot az orszaguton is alig-alig latok ebbol a tipusbol, ezert itt probalkozom nalatok. 8]  szerencsere sikerult letoltenem egy ilyen ilusztraciokkal es kapcsolasi rajzokkal telenyomott  260 oldalas "Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.Manual.pdf"-et, igy sok kerdesre valaszt talalok. megis van jonehany dolog amihez inkabb a ti tapasztalatotok lenne a legjobb. ugy latom ez a legsurubben latogatott topic, igy inkabb ide irok.

egyelore csak egy dolog lenne:
amikor vettem az autot a motorterben levo nagyobb biztositekdobozban (a balelso lampa mogott), talatam egy kiolvadt biztositekot. gondoltam nemerdekes veszek masikat. csakhogy ilyen bizti nem nagyon van azokban az autosboltokban ahol jartam es azt mondtak hogy a  markakereskedesben is nehezen tudnak hozni, az is elegge draga. a kapcsolasi rajzot nezve egy ventillatornak a biztositeka, de oszinten szolva mennek a vantillatorok. mindenesetre kicserelnem, hatha van olyan venti amirol nem is tudok. 8]]
itt egy kep(remelem latszani fog) amin piros pottyel jeloltem a bizti helyet es a hivatkozast.
elore is koszi a segitseget.



[a csatolmányt egy admin törölte]
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12264 Dátum: 2008.09.27 00:03:30 »
No, akkor csak jól tudtam. De ezt is Tőletek tanultam ám!

Asszem, itt többnyire leginkább egymástól tanulunk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #12265 Dátum: 2008.09.27 13:51:58 »
Sziasztok!

Valakinek van valamilyen tippje, hogy a jobb hátsó ajtó alatt milyen tartály lehet Carina E-ben? Találtam egy foltot a kocsi alatt, elég nagy és valami olaj lehet, szép sárga színnel, alánéztem, meg van rohadva annak a tartálynak a sarka, onnan szivárog. Megnéztem az olajszinteket, mindegyik rendben, talán a váltónak lehet?  :wacko:

ELőre is köszi!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12266 Dátum: 2008.09.27 13:53:56 »
Sziasztok!

Valakinek van valamilyen tippje, hogy a jobb hátsó ajtó alatt milyen tartály lehet Carina E-ben? Találtam egy foltot a kocsi alatt, elég nagy és valami olaj lehet, szép sárga színnel, alánéztem, meg van rohadva annak a tartálynak a sarka, onnan szivárog. Megnéztem az olajszinteket, mindegyik rendben, talán a váltónak lehet?  :wacko:

ELőre is köszi!

Hátul csak az üzemanyag tartály van.
A sárga tócsa lehet akár rozsdás esőlé is.Ami összegyült a jobb oldali emelőtartónál és szépen átrohasztotta a kasznit.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #12267 Dátum: 2008.09.27 14:09:00 »


Hátul csak az üzemanyag tartály van.
A sárga tócsa lehet akár rozsdás esőlé is.Ami összegyült a jobb oldali emelőtartónál és szépen átrohasztotta a kasznit.
[/quote]

Köszi! Nem egészen hátul van, a hátsó ülés lábrésze alatt kb, még a benzintank előtt. De akkor remélem tényleg csak rozsdalé, csak nagyon olaj szaga és állaga van...

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #12268 Dátum: 2008.09.27 19:50:10 »
Sziasztok!

Valakinek van valamilyen tippje, hogy a jobb hátsó ajtó alatt milyen tartály lehet Carina E-ben? Találtam egy foltot a kocsi alatt, elég nagy és valami olaj lehet, szép sárga színnel, alánéztem, meg van rohadva annak a tartálynak a sarka, onnan szivárog. Megnéztem az olajszinteket, mindegyik rendben, talán a váltónak lehet?  :wacko:

ELőre is köszi!

Nagyot fogtok röhögni (pontosabban kiröhögni).   ::)

Szóval a diagnózisom félig helyesnek bizonyult, tényleg olaj volt a kocsi alatt. Viszont a másik felét illetően tévedtem, nem a kocsiból jött, illetve tulajdonképpen onnan, de mégsem úgy... Most feltehetném találós kérdésnek és segítségként megadhatnám, hogy az olaj motorolaj volt, de mivel a megoldás nem rendeltetésszerű használatból ered és emberi mulasztásnak köszönhető, ezért nem teszem.

Szóval mikor vettem drága Carinkát, az előző tulaj benne hagyott vmi noname 5 literes motorolajat, amit én akkor benyomtam a csomiba hátra a szerszámosláda mögé ahol nem is látszott (off: VW Caddy elszégyellhetné magát). Múltkor feleségem takarította ki a kocsit, lehet kicsit átrendezte a dolgokat, lényeg a lényeg: lecsavarodhatott kicsit a motorolajos flakon kupakja, lassan szivárgott ki az olaj, végig a kárpit alatt le a hátsó ülés lábterébe ott pedig megtalált valami rést és szépen lecsöpögött a természet lágy ölébe (ami tudom nem vicces)...   :yinyang:
Tette mindezt úgy, hogy sehol sem láttam olajfoltot a kárpitokon, csak a csomitérben az illesztésnél ahogy a kárpit alá szökött, a lábtérnél is csak a kárpitot felszedve láttam...
Tehát ennyi, más esetben most ideges lennék, hogy tiszta olaj minden, most viszont boldogan itatom majd pár napig rongyokkal és elégedett vagyok, hogy nem a kocsival volt a baj :)
Szóval minden relatív, éljenek a japók, jó éjt!  :yawn:


tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12269 Dátum: 2008.09.27 20:24:15 »
Sziasztok!

Valakinek van valamilyen tippje, hogy a jobb hátsó ajtó alatt milyen tartály lehet Carina E-ben? Találtam egy foltot a kocsi alatt, elég nagy és valami olaj lehet, szép sárga színnel, alánéztem, meg van rohadva annak a tartálynak a sarka, onnan szivárog. Megnéztem az olajszinteket, mindegyik rendben, talán a váltónak lehet?  :wacko:

ELőre is köszi!

Nagyot fogtok röhögni (pontosabban kiröhögni).   ::)

Szóval a diagnózisom félig helyesnek bizonyult, tényleg olaj volt a kocsi alatt. Viszont a másik felét illetően tévedtem, nem a kocsiból jött, illetve tulajdonképpen onnan, de mégsem úgy... Most feltehetném találós kérdésnek és segítségként megadhatnám, hogy az olaj motorolaj volt, de mivel a megoldás nem rendeltetésszerű használatból ered és emberi mulasztásnak köszönhető, ezért nem teszem.

Szóval mikor vettem drága Carinkát, az előző tulaj benne hagyott vmi noname 5 literes motorolajat, amit én akkor benyomtam a csomiba hátra a szerszámosláda mögé ahol nem is látszott (off: VW Caddy elszégyellhetné magát). Múltkor feleségem takarította ki a kocsit, lehet kicsit átrendezte a dolgokat, lényeg a lényeg: lecsavarodhatott kicsit a motorolajos flakon kupakja, lassan szivárgott ki az olaj, végig a kárpit alatt le a hátsó ülés lábterébe ott pedig megtalált valami rést és szépen lecsöpögött a természet lágy ölébe (ami tudom nem vicces)...   :yinyang:
Tette mindezt úgy, hogy sehol sem láttam olajfoltot a kárpitokon, csak a csomitérben az illesztésnél ahogy a kárpit alá szökött, a lábtérnél is csak a kárpitot felszedve láttam...
Tehát ennyi, más esetben most ideges lennék, hogy tiszta olaj minden, most viszont boldogan itatom majd pár napig rongyokkal és elégedett vagyok, hogy nem a kocsival volt a baj :)
Szóval minden relatív, éljenek a japók, jó éjt!  :yawn:

meg a totalcar nepiteletben olvastam olyan velemenyeket a toyotaktol hogy csak igy kepesek elromlani. nyilvan tulzas, nade ezert vettem en is tojglit.  8]]]
Lehettem volna halasz ...