Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796273 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #12225 Dátum: 2008.09.18 22:04:12 »
Appám...mekkora arcod van! Én meg tegnap, mikor a szíjakat vettem, 19.800-at kellett volna fizetnem. Gondolom Te elhoztad volna 18-ért mind :D. De én inkább odaadtam a 20-ast, mert örülök, hogy Náluk (Thököli utcai alkatrészbolt)  készséges és segítőkész eladókra találok, a ködlámpán kívül meghoztak eddig mindent, és igen olcsón. Úgy gondoltam, ha 200 Ft-al is, de hozzárájulok a "jólétükhöz", hogy igen is csinálják, mert szükség van Rájuk. Jó...persze, egy pincei csativásárlás azért más..ott lehet én is sóherkodtam volna.

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12226 Dátum: 2008.09.18 23:31:14 »
Appám...mekkora arcod van! Én meg tegnap, mikor a szíjakat vettem, 19.800-at kellett volna fizetnem. Gondolom Te elhoztad volna 18-ért mind :D. De én inkább odaadtam a 20-ast, mert örülök, hogy Náluk (Thököli utcai alkatrészbolt)  készséges és segítőkész eladókra találok, a ködlámpán kívül meghoztak eddig mindent, és igen olcsón. Úgy gondoltam, ha 200 Ft-al is, de hozzárájulok a "jólétükhöz", hogy igen is csinálják, mert szükség van Rájuk. Jó...persze, egy pincei csativásárlás azért más..ott lehet én is sóherkodtam volna.

Mekkora arcom van? Miről beszél? Sóherség az, hogy egy 1200ft-os csatit 4000-ért akar adni, egy 500ft-osat meg 1000-ért és nem hagyom magam átverni? Már megbocsáss, de hiába volt nálam pár száz ezer, hülye nem vagyok. Ez nem sóherkedés, hanem józan ész. Nem mindegy, hogy 3 szoros áron akarnak eladni valamit (ergó át akarnak verni), vagy adok 10k borravalót. Mert, ha azt mondja nekem, hogy figyelj 1200ft bárhol az országban én is odaadom neked 1200-ért, meg elkérek a csatiért 500-at és még segítek is, ha netán van valamilyen kérdésed, akkor ugyanúgy megkapta volna a 3k-t értük, csak nem mindegy, hogy hülyének akarnak nézni, vagy segítőkészek, lehet te szereted, ha át akarnak verni (bár abból amit és ahogy írsz, szerintem legtöbbször észre sem veszed), én nem. Kicsit fura szitu lenne, ha bejönne hozzám az üzletbe egy emberke, hogy kell neki valami és én azt 3szoros áron akarnám eladni neki, az biztos, hogy ő többet vissza nem jönne hozzám és még az ismerőseit se küldené hozzám vásárolni, de ha normális vagyok vele és jó árat mondok (nem kell a legolcsóbbnak lenni, csak nem sokzoros áron kell adni) akkor vissza fog jönni hozzám vásárolni és még az ismerőseit is hozzám küldi, ergó lényegesen többet keresek rajtuk, mint egy átveréssel. És mi a különbség köztem, mint kereskedő és a media alatti kereskedő között? Az, hogy én legalább 10szer több hasznot csinálok 1 év alatt mint ő, mert olyan a hozáállásom a vevőkhöz. Arról ne is beszéljünk, hogy más egy üzletben alkudni ahol megmondják a fix számlás árakat és más egy kábelekkel teleszórt koszos dobozból kivett kábel irreálisan magas árából alkudni egy bazári árusnál. Remélem érted a kettő közötti különbséget.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #12227 Dátum: 2008.09.19 00:06:11 »
No fene, de le teremtettél Diegho. A miértet nem tudom. Semmi rossz indulat nem volt bennem, mikor reflektáltam a hozzászólásodra. De belátom, két értelmű volt. Te viszont elég egyértelműen pocskondiáztál amit nem látok indokoltnak. Egyébként én is túlestem ezen az ISO csatlakozós dolgon, de én még pénzt sem áldoztam rá. Megoldottam másképp, szépen, csinosan. Csatlakozó azért sem kellett, mert a rádiót amúgy sem lehet kivenni csak úgy, mert le van csavarozva a boxba. De ez már egyén dolga, hogy csatizza-e, vagy sem. Továbbá igen, elismerem, hogy némely téren, különösen, amiben nem vagyok járotos, átvágható vagyok, naív vagyok. De ez nem féltétlen jelent butaságot, tudatlanságot. Ezt lehet hiszékenységnek hívni, ami nem a butaságból ered, hanem személyiség kérdése csupán. Továbbá, az is tény, hogy minnél több van valakinek, annál jobban veri is a garast a fogához. Ez nem más, mint zsidóság. Én úgy vagyok vele, hogy az az ember is ebből a kicsiből él, annak is van családja... Ez nem azt jelenti, hogy hajlandó vagyok 2x, 3x magasabb árat fizetni az árucikkért, hanem azt, hogy nem vagyok sóher, nem kérem vissza azt a 200 Ft-ot. Külösen ebben a szíjvásárlási esetben, mert előtte 10 webáruházat és 8 alkatrészüzletet hívtam fel, hogy mi mennyi, és itt volt ugyan az a termék a legolcsóbb.

Nem, nem értem a hasonlatod. S tudod miért? Azért mert pl. kellett nekem egy Nipparts feszítőgörgő, és maga a Nipparts Kft. drágábban akarta adni, mint az a kis bazáros. Úgy látszik, pont fordított tapasztalatink vannak ezeket illetően. Vagy ott van példának a Skála mögötti elektronikai bolt. Illetve kettő is. Van a pince, a kis "bazár", ahol minden kérdésedre válszolnak, és totál normálisak, míg a másik, a puccosabb, olyan tapló eladókkal van ellátva, hogy akkor megyek csak oda, ha az előbbinél netán nem sikerült valamit beszerezni. Vágod ugye?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12228 Dátum: 2008.09.19 00:11:57 »
Na ezt a hangnemet most kéne abbahagyni!
A következő hasonló stílusú hozzászólást komment nélkül törlöm, bármelyikőtök is alkotja meg.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12229 Dátum: 2008.09.19 01:03:20 »
Üdv mindenkinek!


Olvasgatom itt a hozzászólásokat a szíjakról, s azt szűröm le belőle, hogy a más autónál méltán rettegett vezérműszíj itt valahogyan kevésbé bír jelentőséggel. Van némi opelos múltam (illetve jelenem ::)) is, szigorú 60 ezrenkénti szíj+vízpumpacserén vannak edzve a szíjas autókra összpontosító idegeim :)

'95-ös 7A-FE Carinámban jelenleg 170 ezer kilométer van (pörgetés valószínűtlen, mivel angol autó). Ha abból indulok ki, hogy legalább egyszer már volt benne szíjcsere, akkor ugye nem olyan valószínű, hogy az elkövetkezendő 3000 kilométer során szakítaná el a szíjat? Készülök ugyanis hazamenni vele, de az itteni szervizóradíjak mellett egy szíjcsere ára nagyságrendileg kb annyi, mintha trélerrel hazavitetném az autót. S a későbbiekben már nem áll szándékomban használni, otthon mégis eladásra kerül szegény (sokat vacilláltam rajta, de itt kicsit más világ az autófenntartás, mint otthon).

Szóval valamennyire azt szeretném mindezzel kérdezni (bár tudom, hogy nehezen megválaszolható kérdés), hogy a Carinák motorjai nem annyira szíjszaggatósak, mint más típusoké? S ha mégis szakadna, akkor nincs szelepkócolás, dugótörés, hajtókar-kikönyökölés és hasonló finomságok? A népítéleten olvastam egy írást, melyben sikerült elszakítani a szíjat, de a szövegkörnyezet alapján a szóban forgó jószág igencsak igásló kategóriájú volt. Nyilván nem nyomnám ki a szemét addig, bár nem is nagyon van rá lehetőség, még Németországban sem.

Tudom, sok Carina-rajongót megbotránkoztatnak ezek a sorok, nem is vagyok rá büszke, főleg, hogy autós körökben épp arról voltam/vagyok ismert, hogy az autóim mindig megkapják a maximumot. Ez otthon működött is, de ebben a kapitálista kizsákmányoló világban money talks, szigorúan...

Mentségemül szolgáljon talán, hogy a következő itteni autóm is Carina lesz, de az hosszabb távra és már meg is vettem hozzá az első olajcseréhez szükséges gyári Toyota olajat gyári Toyota szűrővel  ::)

Ha valós a 170 ezer km, és feltételezzük, hogy egyszer már cserélték a szíjat az előírt 100 ezer km környékén, akkor szinte kizárt, hogy elszakadjon. Szerelőm szerint is marha ritka, hogy Carinában elszakadjon a vezérműszíj, és azok is többnyire utángyártott szíjak, ÉS még ezek is általában csak akkor szakadnak el, ha messze a csereintervallumon túl használják őket. Szal szvsz nincs miért aggódnod. Annál is inkább, mert ebben a motorban valóban nem érnek össze a szelepek meg a dugók, ha elszáll a vezérlés. Vagyis "csak" megáll az autó, de nem károsodik a motor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12230 Dátum: 2008.09.19 01:08:01 »
Bele ment a 4l 5W-40 Castrol Magnatec, mind egy cseppig.

4 liter motorolaj ment az 1.6-os Carinába  :eek: ? A miénkben 3 liter betöltése után majdnem maxon volt a nívó!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12231 Dátum: 2008.09.19 01:11:32 »
mai eset: bementem budaörsi médiába toyota iso átlakítóért, de mondta a hifi-s srác, hogy alul a garázsban van egy emberke nála találok. Odamegyek. Kérdezem van? Mondja van. Antenna átalakító van? Milyen kell? Mutatott 2 fajtát. Mondom ez kell. Mennyi? Azt mondja 5000 azaz ötezer a kettő együtt. Mondom felejtsük el egymást megveszem futárszolgálattal kihozzák 3000-ből a kettőt. Azt mondja 4000. Végül 3000-ért elhoztam, had örüljön, nyert rajtam ~1500ft-ot, de legalább a kezemben van a csati és holnap össze tudom rakni a cuccost.

Médiában néha egész figyelemre méltóan lehet alkudni, ha meggyőzően adja elő magát az ember. Nekem decemberben sikerült egy 33 ezres fejegységet és egy 7 ezres hangszóró-párt összesen 30 ezerért elhoznom  :yes: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12232 Dátum: 2008.09.19 07:51:09 »
Bele ment a 4l 5W-40 Castrol Magnatec, mind egy cseppig.

4 liter motorolaj ment az 1.6-os Carinába  :eek: ? A miénkben 3 liter betöltése után majdnem maxon volt a nívó!
Belemegy abba még 5 is :D "csak a hajtókar sonkái majd jól felhabosícsák" (egy környékbeli szaki szavajárása szerint)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12233 Dátum: 2008.09.19 09:32:15 »

VÉGRE TALÁLTAM egy olyan weboldalt, ahol szemöldök kapható. Mi több, még két féle spoiler is Carinához! Egy szolídabb, amolyan nem is látszik, hogy van, és vaaaaan egy bruuutááál. Az nagyon tetszik! Van itt olyan, akinek van a Carináján szemöldök? Megmutatná???

http://www.spoilershop.hu/shop.html

Nem lesz jó a szemöldök.Oké hogy morcosít de elég jól kitakar az amúgyse jól világító lámpatestbe.Kb annyira fogol látni a tompítottal mintha egy nagy adag sárt vágnál a lámpatesthez és az szépen megtapad rajta.

Hátsó gyárihoz hasonló spoiler 25E körül van lámpával vaterán szokot fent lenni.+ hozzá jön a színre festés. :(

nekem ilyen volt. :D http://www.cardomain.com/member_pages/show_image.pl?bg=FFFFFF&image=http://memimage.cardomain.com/member_images/1/web/2233000-2233999/2233951_3_full.jpg
http://www.cardomain.com/member_pages/show_image.pl?bg=666666&image=http://memimage.cardomain.com/member_images/8/web/2984000-2984999/2984770_20_full.jpg

A kábelt meg szerintem sokért vetted. :( Egyébként nem kell az antennához átalakító,csak az ISO csati. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12234 Dátum: 2008.09.19 13:51:34 »
Bele ment a 4l 5W-40 Castrol Magnatec, mind egy cseppig.

4 liter motorolaj ment az 1.6-os Carinába  :eek: ? A miénkben 3 liter betöltése után majdnem maxon volt a nívó!
Belemegy abba még 5 is :D "csak a hajtókar sonkái majd jól felhabosícsák" (egy környékbeli szaki szavajárása szerint)

Ja, hát belemenni belemegy ;) ... Belemegy, körülnéz, átrendez ezt-azt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #12235 Dátum: 2008.09.19 14:07:08 »
Hejj!!!

Csaxólok! Meglett az 1000 km egy tankra... Kanna volt nálam, de nem kellett. Kiparáztam a benzinszint jelzöt.
Hónap végén müszaki, ettöl viszont parázok egy nem keveset. Az egyik elsö lámpa tartó el van törve, és nem igazán jó irányba szórja a fényt...

Vasárnap pedig haveréknak segítek az Ikeából konyhabútort szállítani (csomagolva). Két db 2,5 m hosszú bö fél méter széles lap is be fog figyelni többekközt. Fabia-ja van, és nem hitte el, hogy simán elsüllyesztem a Toytiba a cumót. Prezentáltam neki a tényállást, utána már nem volt kérdése (anyós ülés ki, hátsó üléslap ki, háttámla ledönt, kalaptartó ki, woofer elsüllyeszt - mindezre szánva szük tíz percet, és visszhangzik a belsö tér). Bemértünk mindent, és félö, hogy lötyögni fog a dolog...

Hiába no, nem lehet mindenkinek ennyire praktikus autója... (a fábiából még az elsö ülést sem lehet kivenni speckó fej nélkül).
A múltkor elhozott egy komplett offos hátsó futömüvet váltóra szerelve (olyan autóba valót, ahol még normális helyen van az ilyesmi) féltengelyekkel, lengökarokkal, fékdobokkal... stb, és meg sem kottyant neki. Nem darabonként, hanem egybe szerelve... Hazafelé rakéta volt a japó, 10 sebességgel csak úgy suhantunk az úton.

Nem tudjátok, ha beleteszek hátra négy akumulátort akkor ennek is priusza lesz???
böszme pijos degusztátorkám...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12236 Dátum: 2008.09.19 14:51:54 »
Hejj!!!

Csaxólok! Meglett az 1000 km egy tankra... Kanna volt nálam, de nem kellett. Kiparáztam a benzinszint jelzöt.
Hónap végén müszaki, ettöl viszont parázok egy nem keveset. Az egyik elsö lámpa tartó el van törve, és nem igazán jó irányba szórja a fényt...

Vasárnap pedig haveréknak segítek az Ikeából konyhabútort szállítani (csomagolva). Két db 2,5 m hosszú bö fél méter széles lap is be fog figyelni többekközt. Fabia-ja van, és nem hitte el, hogy simán elsüllyesztem a Toytiba a cumót. Prezentáltam neki a tényállást, utána már nem volt kérdése (anyós ülés ki, hátsó üléslap ki, háttámla ledönt, kalaptartó ki, woofer elsüllyeszt - mindezre szánva szük tíz percet, és visszhangzik a belsö tér). Bemértünk mindent, és félö, hogy lötyögni fog a dolog...

Hiába no, nem lehet mindenkinek ennyire praktikus autója... (a fábiából még az elsö ülést sem lehet kivenni speckó fej nélkül).
A múltkor elhozott egy komplett offos hátsó futömüvet váltóra szerelve (olyan autóba valót, ahol még normális helyen van az ilyesmi) féltengelyekkel, lengökarokkal, fékdobokkal... stb, és meg sem kottyant neki. Nem darabonként, hanem egybe szerelve... Hazafelé rakéta volt a japó, 10 sebességgel csak úgy suhantunk az úton.

Nem tudjátok, ha beleteszek hátra négy akumulátort akkor ennek is priusza lesz???

Ja-ja, priusza lesz  :yes: ...

Amúgy ha bátor vagy (tehát nem ijedsz meg a bazi régóta nullában lógázó szintmérőtől), akkor persze hogy meg lehet csinálni az 1000 km-t egy tankkal - 60 literes a tank, ha mondjuk elmész 5.9-es fogyival, meg is van simán az 1000 km! Persze ez egy ekkora batár benzines autóval finoman szólva is szép eredmény  :clap: ... Nem sok másikkal lehet megcsinálni.

A beltérben kb. 1.9 méter hosszú cuccokat lehet úgy vinni, hogy még ülnek is elöl - ha a jobb 1-en nincs senki, akkor szvsz 3 méteres tárgy is befér; mondjuk, a Camryvel is vittem már 3 méteres szörfdeszkát úgy, hogy le volt csukva az ötödik ajtó  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Carina
« Válasz #12237 Dátum: 2008.09.19 15:09:46 »

Ha valós a 170 ezer km, és feltételezzük, hogy egyszer már cserélték a szíjat az előírt 100 ezer km környékén


Állj!
100 ezer az előírt km a vezérműszíjcserére???? Hát ezt nem gondoltam volna  ::)
A 60 ezer az akkor csak az elmaradt európaiakra vonatkozik?  :tt2:

Több mint valószínű, hogy valós a km, errefelé nem divat az óratekergetés, nem is nagyon ismerik a jelenséget. Már csak azért sem, mert az évente esedékes műszakin bekerül az óraállás a központi adatbázisba, amit aztán bárki lekérdezhet.

Köszönöm a tanácsot, bizakodó vagyok :)
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12238 Dátum: 2008.09.19 17:40:25 »

Ha valós a 170 ezer km, és feltételezzük, hogy egyszer már cserélték a szíjat az előírt 100 ezer km környékén


Állj!
100 ezer az előírt km a vezérműszíjcserére???? Hát ezt nem gondoltam volna  ::)
A 60 ezer az akkor csak az elmaradt európaiakra vonatkozik?  :tt2:

Több mint valószínű, hogy valós a km, errefelé nem divat az óratekergetés, nem is nagyon ismerik a jelenséget. Már csak azért sem, mert az évente esedékes műszakin bekerül az óraállás a központi adatbázisba, amit aztán bárki lekérdezhet.

Köszönöm a tanácsot, bizakodó vagyok :)

Klikk ide! 100 ezernél kell cserélni a szíjat. OK, a 7A-FE motor ebben a táblázatban nincs benne, de kizárt, hogy pont arra írna elő a gyár kevesebbet - annál is inkább, mert gyakorlatilag azonos konstrukció a 4A-FE géppel.

Amúgy további érdekesség, hogy az ugyanilyen motorral szerelt, facelift előtti Avensis I-esekben már 150 ezer km a gyári csere-intervallum a vezérműszíjra  :yes: !

Egyébként gyártója (sőt, típusa) válogatja, hogy ki mit ír elő (bár nyilván minden esetben megvan a jó oka annak, hogy annyi, amennyi). Az európaiak között is van olyan, amelyiknek 60 ezernél jóval ritkábban kell csak cserélni a szíját.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12239 Dátum: 2008.09.19 18:26:04 »
Csúcs ez a mai nap,megtörtént az első crash,fa kontra csomagtartófedél + bal hátsó lámpa a fedélen,én bénáztam el,nem figyeltem.Jövő héten szétnézek mit lehet tenni az ügy érdekében,a lemezt szerintem ki lehet húzatni,max. egy kis glett és fényezés.Lámpát nézek bontóban,vagy ha esetleg van valakinek elfekvőben díjazás ellenében szívesen átvenném./'93-as 1.6 xli, négyajtós/
'93 Carina Xli 1.6