Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796289 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12150 Dátum: 2008.09.08 00:44:25 »
Én egészen biztosan nem kísérleteznék vele, ha nem szerepel a gyári ajánlásban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12151 Dátum: 2008.09.08 07:43:37 »
Én egészen biztosan nem kísérleteznék vele, ha nem szerepel a gyári ajánlásban.
A castrol txt softec 5w30 se igazán szerepel környékünkre a gyári ajánlásban Mégis tök jól muzsikál nekem. 6 ekm után egy mili se hiányzik a szintből.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12152 Dátum: 2008.09.08 20:18:19 »
Én egészen biztosan nem kísérleteznék vele, ha nem szerepel a gyári ajánlásban.
A castrol txt softec 5w30 se igazán szerepel környékünkre a gyári ajánlásban Mégis tök jól muzsikál nekem. 6 ekm után egy mili se hiányzik a szintből.
Igen, amíg a csapágyanyag megvan addig nincs is gond!
Aztán meg....

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12153 Dátum: 2008.09.09 08:26:06 »
Mehetel csapágyat cserélni. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12154 Dátum: 2008.09.10 17:57:35 »
Én egészen biztosan nem kísérleteznék vele, ha nem szerepel a gyári ajánlásban.
A castrol txt softec 5w30 se igazán szerepel környékünkre a gyári ajánlásban Mégis tök jól muzsikál nekem. 6 ekm után egy mili se hiányzik a szintből.

Igen, de az olaj, és most gyertyáról volt szó ;) ... Van amiben lehet (sőt néha egyenesen érdemes) felülbírálni a gyári előírást, és van amiben nem.

(Meg ugye a te autód valamennyire speciális eset a kevés km-ével. Egy 250 ezret futott Carinába pl. biztosan nem tennék 30-as olajat.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12155 Dátum: 2008.09.10 18:25:45 »
Én egészen biztosan nem kísérleteznék vele, ha nem szerepel a gyári ajánlásban.
A castrol txt softec 5w30 se igazán szerepel környékünkre a gyári ajánlásban Mégis tök jól muzsikál nekem. 6 ekm után egy mili se hiányzik a szintből.

Igen, de az olaj, és most gyertyáról volt szó ;) ... Van amiben lehet (sőt néha egyenesen érdemes) felülbírálni a gyári előírást, és van amiben nem.

(Meg ugye a te autód valamennyire speciális eset a kevés km-ével. Egy 250 ezret futott Carinába pl. biztosan nem tennék 30-as olajat.)
:flowers: :tt2: :tt2: :surrender: :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12156 Dátum: 2008.09.10 18:35:14 »
 :innocent: :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12157 Dátum: 2008.09.10 18:50:48 »
:innocent: :flowers:
Akkor megegyeztünk  :flowers: Kár hogy nincs partyman ... :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12158 Dátum: 2008.09.10 21:02:08 »
:innocent: :flowers:
Akkor megegyeztünk  :flowers: Kár hogy nincs partyman ... :(

Nagyon sok emotikonért kár. Igen sokszor zörögtem ez ügyben a megfelelő topikban, de úgy láccik, a Főnökség ezzel kapcsolatosan hajthatatlan  :whistling: ... Pedig ezekkel a mostaniakkal egész egyszerűen egy csomó (!) mindent nem lehet kifejezni, amit a régiekkel ki lehetett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12159 Dátum: 2008.09.11 15:02:17 »
Én egészen biztosan nem kísérleteznék vele, ha nem szerepel a gyári ajánlásban.
A castrol txt softec 5w30 se igazán szerepel környékünkre a gyári ajánlásban Mégis tök jól muzsikál nekem. 6 ekm után egy mili se hiányzik a szintből.

Igen, de az olaj, és most gyertyáról volt szó ;) ... Van amiben lehet (sőt néha egyenesen érdemes) felülbírálni a gyári előírást, és van amiben nem.

(Meg ugye a te autód valamennyire speciális eset a kevés km-ével. Egy 250 ezret futott Carinába pl. biztosan nem tennék 30-as olajat.)
Nem való az az övébe se, csak nem fogja belátni soha!

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12160 Dátum: 2008.09.11 15:43:57 »
sziasztok

úgy 1-1.5 éve kérdeztem még, hogy a gyári rádiót ha ki akarom cserélni, akkor hogyan tudom azt kiszerelni, valaki rakott is fel képeket róla, de a csere akkor elmaradt, most viszont aktuális lenne a dolog, tudnátok ebben segíteni nekem? Holnap délután akarunk nekiesni.
Az ajtóba mekkora hangszórók mennek bele maximum? 14.5cm-es átmérőt mértem a lyuknak, így hozattam bele 16-os magnat-okat amiknek a beépítési átmérőjük 14.45cm, remélem ezek jók lesznek bele, lyukakat meg bökünk neki.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12161 Dátum: 2008.09.11 16:44:53 »
sziasztok

úgy 1-1.5 éve kérdeztem még, hogy a gyári rádiót ha ki akarom cserélni, akkor hogyan tudom azt kiszerelni, valaki rakott is fel képeket róla, de a csere akkor elmaradt, most viszont aktuális lenne a dolog, tudnátok ebben segíteni nekem? Holnap délután akarunk nekiesni.
Az ajtóba mekkora hangszórók mennek bele maximum? 14.5cm-es átmérőt mértem a lyuknak, így hozattam bele 16-os magnat-okat amiknek a beépítési átmérőjük 14.45cm, remélem ezek jók lesznek bele, lyukakat meg bökünk neki.
16,5es még pont befér. A kábelezésre meg már sajna nem emlékszek, de jönnek majd okosabbak nálam és kikupálnak.

kiscsero

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Carina
« Válasz #12162 Dátum: 2008.09.11 20:44:10 »
Sziasztok.

Tudnátok e abban segíteni h. elmondjátok ,mennyiben külömbözik a 94-ig és a 95-től gyártott Carina E karosszéria,belső felszereltség, ilyesmi...
szóval ha van egy 94'-esmodellem akkor mennyire tudom felhasználni alkatrésznek újjab évjáratúhoz?
-köszi a segítséget-
zoli-

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12163 Dátum: 2008.09.11 22:05:12 »
Sziasztok.

Tudnátok e abban segíteni h. elmondjátok ,mennyiben külömbözik a 94-ig és a 95-től gyártott Carina E karosszéria,belső felszereltség, ilyesmi...
szóval ha van egy 94'-esmodellem akkor mennyire tudom felhasználni alkatrésznek újjab évjáratúhoz?
-köszi a segítséget-

Átlagba csere szabatosak az alkatrészek.Karoszéria,váltó,belsőkárpit mindenképpen.

Ami változott nagyott az motor elektonika,denso helyet bosch.Illetve az ajtók meg lettek erősítve.

Mit akarnál átrakni?Hátha specifikusan tudunk segíteni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12164 Dátum: 2008.09.11 22:13:08 »
sziasztok

úgy 1-1.5 éve kérdeztem még, hogy a gyári rádiót ha ki akarom cserélni, akkor hogyan tudom azt kiszerelni, valaki rakott is fel képeket róla, de a csere akkor elmaradt, most viszont aktuális lenne a dolog, tudnátok ebben segíteni nekem? Holnap délután akarunk nekiesni.
Az ajtóba mekkora hangszórók mennek bele maximum? 14.5cm-es átmérőt mértem a lyuknak, így hozattam bele 16-os magnat-okat amiknek a beépítési átmérőjük 14.45cm, remélem ezek jók lesznek bele, lyukakat meg bökünk neki.

Szellőző rácsnál illetve a levegő szabályozó felett a tárolónál megfogva és magad felé meghúzva ki lehet venni a közép konzolt.Utána a gyári rádió be van csavarozva.
Egy ISO csatlakozóval ami 1200-1500 ft tétel hallgatható bármilyen rádió a gyári kábelen de én végig kábeleztem az egészet újra.A cérna kábel nem nagyon volt jó. :( Egyébként . :D
Ne felejtkezz el majd a beépítő keretről amit a középkonzolba érdemes behajtani,kis szelíd erőszakkal.

Kábelek vissza hajtogat levett ködlámpa és vészjelző illetve óra kábel visszadug,majd a középkonzol vissza a helyére.
Utána jön az iso csati csatlakozása az új fejegységre illetve a helyére kell dugni az új fejet.
Ja jut eszembe a sárga kábel csak kulcsal ad 12 voltot a piros kábelen fix 12 volt van,ha jól emlékszem. :D
Ha kell elő keresem a régi kapcsolási sémákat. :D

A 16-os hangfal az első és hátsó ajtóba elfér de a hátsónál ügyelni kell a fóliára nagyon hogy ne essen pára/víz a hangfalra.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16