Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796334 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Olajszűrő
« Válasz #12135 Dátum: 2008.08.22 17:28:25 »
SZiasztok,

rászántam magam, hogy egy olajcserét egyedül oldjak meg. Olajszűrőből milyet érdemes venni? VAgy abból nincs gagyi? Esetleg melyiket érdemes kerülni?

Kösz!
szvsz a denso az igazán belevaló vagy a gyári toyota :) nem is túl vészes nekem asszem 2ezer volt a szűrő legutóbb.

Kösz mindkettőtöknek!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12136 Dátum: 2008.08.22 23:50:52 »
Sziasztok,

A carinamnak rossz a tetoablaka, nem lehetett mozgatni mert valami eltort benne..mar igy vettem. Nem is hasznaltam, nem volt baja, nem azott, nem mozgott..Egyik este veletlenul mellenyultunk es a lampakapcsolo helyett a teto gombjara tevedt kezunk. Onnantol az Istennek se tudtam visszarakni a helyere. Gondoltam megcsinaltatom, elvittem szervizbe, ahol kozoltek, hogy 100 e ft osszesen, mert cserelni kell az egeszet ..(bonto+szervizdijak). Mondtam, hogy egyenlore koszi, de nem, mert nincs annyi kp-m, igy is sokat koltottem ra mostanaban.. Nem igazan tudom, mit csinaljak, kicsit ketsegbe estem, mert felek, hogy be fog azni. Azt mondtak, megprobaljak visszarakni rendesen, de a szigeteles nem jo mar..Erdekes, ezelott jo volt, mosattam, esoben sem azott. Volt valakinek ilyesmi?
Lehetseges az, hogy a lehetosegekhez merten kihuzzam igy egy ideig??
Nagyon koszi.
Mate  (bocs, nincs ekezetem)
Es bocs, ha a kerdes hulye, merthat vagy van megoldas, vagy nincs, de hatha volt mar ilyen..

Hát ha eddig nem ázott be, nyilván ezután sem fog, csak valahogy vissza kéne juttatni zárt állásba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12137 Dátum: 2008.08.25 20:08:12 »
Sziasztok,

A carinamnak rossz a tetoablaka, nem lehetett mozgatni mert valami eltort benne..mar igy vettem. Nem is hasznaltam, nem volt baja, nem azott, nem mozgott..Egyik este veletlenul mellenyultunk es a lampakapcsolo helyett a teto gombjara tevedt kezunk. Onnantol az Istennek se tudtam visszarakni a helyere. Gondoltam megcsinaltatom, elvittem szervizbe, ahol kozoltek, hogy 100 e ft osszesen, mert cserelni kell az egeszet ..(bonto+szervizdijak). Mondtam, hogy egyenlore koszi, de nem, mert nincs annyi kp-m, igy is sokat koltottem ra mostanaban.. Nem igazan tudom, mit csinaljak, kicsit ketsegbe estem, mert felek, hogy be fog azni. Azt mondtak, megprobaljak visszarakni rendesen, de a szigeteles nem jo mar..Erdekes, ezelott jo volt, mosattam, esoben sem azott. Volt valakinek ilyesmi?
Lehetseges az, hogy a lehetosegekhez merten kihuzzam igy egy ideig??
Nagyon koszi.
Mate  (bocs, nincs ekezetem)
Es bocs, ha a kerdes hulye, merthat vagy van megoldas, vagy nincs, de hatha volt mar ilyen..

Hát ha eddig nem ázott be, nyilván ezután sem fog, csak valahogy vissza kéne juttatni zárt állásba.

Szia,

Igen-igen, a szaz ezer Ft kicsit mellbe vagott, de ismeros szerelom azert kicsit megnyugtatott, mar nala a kocsi, remelem jo lesz..
Egyebkent szo szerint SEMMI baja a kocsinak, nagy orommel hasznalom, megy, nem hagy ott, kenyelmes, szoval csak jot tudok rola mondani.
Majd rakok kepeket, ha vegre megszabadultam az ocsmany felniktol..:D

'94 Carina 2.0 GLi

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #12138 Dátum: 2008.09.04 09:28:19 »
Sajnos azt nem tudom, 2 gyerekkel parkolóban nem álltam neki... Ha az ülés mellett felszedem valahogy a kárpitot látható vajon a szakadás helye? Sajna csak 6 után jutok a kocsimhoz, ha valaki csinált már ilyet (asszem 1 éve kb. volt már valakinek ilyen gondja csak nincs idôm visszakeresni) írja már meg 2 sorban hogy érdemes-e felszedni vagy sem
áksa
Hello!

Most olvasom vissza a hsz-eket nyaralás után :) Tehát kb 1,5 hónapja javítottam meg a sajátomat. Az ülést kiszedve és a kárpitot félig felhajtva hozzá lehet férni a nyitó szerkezethez - az ujjaim épp befértek a lukon. Egy - asszem-  8-as anyát kell lehajtani (látni nem lehet, csak érzésre tudtam én is megtalálni dugóskulcssal). ha ez megvan, akkor ki tudod húzni az egész nyitó szerkezet (tank és csomagtartó nyitó együtt) és egyből látszik, hogy a bowden, vagy a kar a hibás. Nálam a kar volt letörve, így a csere kart könnyedén beapplikáltam.  Kb olyan szintű meló ez, mint bringán fékbowdent beakasztani a fékkarba. Visszarakni megint kissé macerás, de nem lehetetlen :)

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12139 Dátum: 2008.09.04 10:27:40 »
Néhány oldallal elôrébb írtam hogy sikerült a Liftback-es Carinám ülés melletti csomtartónyitó bowdenjét elszakítani... Na félúton megfutamodtam, és a 20.-ai ünnepi bográcsozás alatt mégsem borítottam szét az autót, hanem fejlámpa-fel-kúszás módszrével a hátsó ülés felôl közelítettem meg a könnyebbnek ígérkezô megoldást: a kulcsos zárat.
Persze az rég nem nyílik kívülrôl. Az 1-es képen látható kép fogadott miután a takaró mûanyagot lepattintottam. Persze nem forgott semerre. A kalaptartó alatti 50 fokban arra a gyors dömntésre jutottam hogy nem a sárga pöcköt feszegetem, hátha letörik, hanem a Zégergyûrût kapom le. Azután fogóval megfogtam a rudat és erôsen megtoltam: már nyitva is volt... Fontosabb holmikat kivettem és visszacsuktam.
Pár nappal késôbbre beszéltem meg idôpontot a Kolossy téren a zárjavítóval, elôtte bekúszás-csavarok ki-zár ki. (2. kép) Ok, ez megvan. Bevittem, azt mondták nem a kulcshoz való betét, de átlamellázzák (Ha a kulcsot bedugjuk és mozognak még a lamellák, egy síkba kell álljanak). Erre számítottam, délben mehettem érte. Kicsit többe került mert cserélni is kellett a lamellákat. Utolsó kúszás-csavarozás: betét a helyére: a beütött nyilacska jelzi a felfelé irányt (3. kép). Rudazat, gyûrû vissza: Tadáááámmmm! Kész. Nyílik.
A bowdent lehet hogy meghagyom a szervíznek, nem igazán mertem feszegetni a kárpitot. szétbarmolni meg nincs kedvem.

Röviden ennyi.



képek:

http://www.aksamac.extra.hu/zar/1.jpg
http://www.aksamac.extra.hu/zar/2.jpg
http://www.aksamac.extra.hu/zar/3.jpg



áksa
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12140 Dátum: 2008.09.04 10:35:24 »
hello,

A küszöb takaró mûanyagját könnyen leszedtem, de azok a szônyeget tartó, hosszúkás patentek vagy mik makacs dolgok... Hogy jönnek azok ki?
Este lehet hogy lefotózom mire gondolok, ha nem egyértelmû...

á
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12141 Dátum: 2008.09.04 11:33:02 »
hello,

A küszöb takaró mûanyagját könnyen leszedtem, de azok a szônyeget tartó, hosszúkás patentek vagy mik makacs dolgok... Hogy jönnek azok ki?
Este lehet hogy lefotózom mire gondolok, ha nem egyértelmû...

á
Cibálással, egy határozott cibálással.
Aztán, ha kell utána a lemezfüleket vissza lehet hajtogatni, de nem jellemző ez utóbbi beavatkozás.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #12142 Dátum: 2008.09.04 14:53:07 »
A küszöb takaró mûanyagját könnyen leszedtem, de azok a szônyeget tartó, hosszúkás patentek vagy mik makacs dolgok... Hogy jönnek azok ki?
Én nem onnan közelítettem (mert nekem se akarta könnyen adni magát), hanem az ülés alatt lévő, a hátsó ülésen utazóknak friss levegőt szállító műanyag csonkot szedtem le és azon keresztül nőgyógyászkodtam.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12143 Dátum: 2008.09.04 19:22:27 »
A küszöb takaró mûanyagját könnyen leszedtem, de azok a szônyeget tartó, hosszúkás patentek vagy mik makacs dolgok... Hogy jönnek azok ki?
Én nem onnan közelítettem (mert nekem se akarta könnyen adni magát), hanem az ülés alatt lévő, a hátsó ülésen utazóknak friss levegőt szállító műanyag csonkot szedtem le és azon keresztül nőgyógyászkodtam.
Kipattan az nincs azzal nagy gond. nem károsodik. Arra kell figyelni, hogy ne a kárpitnál fogva cibálja az ember. Lehetőleg közvetlenül a műanyagot kell kifeszengetni a küszöbre rögzített lemezrögzítőfülből.
Van valahol a dokumentumarzenálomban egy képsorozat, hogy hogyan kell szakszerűen kivenni, de abban is van némi erőszak.
Persze most meg nem mondom, hogy hol van.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12144 Dátum: 2008.09.05 18:23:18 »
Ez akkor 4 WD-s?

&feature=related

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12145 Dátum: 2008.09.06 10:53:12 »
Szokásomhoz híven, most is közvéleményt kutatok, ha segítetek.

Olvasgattam kicsit a DENSO gyertyákról és azt írja a megfelelő oldal, hogy carina-hoz is használható az iridium gyertya, amiről annyi szépet írtak.(IK 20, VK 20 Y)

Érdeklődnék tehát, hogy volt-e közületek valaki olyan bátor, hogy kipróbálja ezeket a szuper gyertyákat, illetve, milyen tapasztalatai voltak vele.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.06 10:54:57 írta b.c. »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12146 Dátum: 2008.09.07 09:36:09 »
Szokásomhoz híven, most is közvéleményt kutatok, ha segítetek.

Olvasgattam kicsit a DENSO gyertyákról és azt írja a megfelelő oldal, hogy carina-hoz is használható az iridium gyertya, amiről annyi szépet írtak.(IK 20, VK 20 Y)

Érdeklődnék tehát, hogy volt-e közületek valaki olyan bátor, hogy kipróbálja ezeket a szuper gyertyákat, illetve, milyen tapasztalatai voltak vele.

Nekem volt a Primerában, még gyári eredeti Denso. 100E Km körül hajítottam ki, az amúgy normálisan működő kocsiból. Kicsi a középső elektróda már gömbölyödött. Következőre nem kapott ilyet, mert hanyattvágtam magamat az ára miatt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12147 Dátum: 2008.09.07 13:34:55 »
Szokásomhoz híven, most is közvéleményt kutatok, ha segítetek.

Olvasgattam kicsit a DENSO gyertyákról és azt írja a megfelelő oldal, hogy carina-hoz is használható az iridium gyertya, amiről annyi szépet írtak.(IK 20, VK 20 Y)

Érdeklődnék tehát, hogy volt-e közületek valaki olyan bátor, hogy kipróbálja ezeket a szuper gyertyákat, illetve, milyen tapasztalatai voltak vele.

Nekem volt a Primerában, még gyári eredeti Denso. 100E Km körül hajítottam ki, az amúgy normálisan működő kocsiból. Kicsi a középső elektróda már gömbölyödött. Következőre nem kapott ilyet, mert hanyattvágtam magamat az ára miatt.
Persze azt gondoltam, hogy nem pénztárca barát az akció, de mit kap érte az ember?
Mert írnak többek közt fogyasztás csökkenést is róla.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12148 Dátum: 2008.09.07 13:51:09 »
Persze azt gondoltam, hogy nem pénztárca barát az akció, de mit kap érte az ember?
Mert írnak többek közt fogyasztás csökkenést is róla.

Hát, az üza. csökkenésről nem tudok mit mondani 8,5 litereket evett nagy átlagban, annyira nem nézegettem. Ha tökéletesebb az égés, az csak jó dolog lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12149 Dátum: 2008.09.07 20:59:58 »
Persze azt gondoltam, hogy nem pénztárca barát az akció, de mit kap érte az ember?
Mert írnak többek közt fogyasztás csökkenést is róla.

Hát, az üza. csökkenésről nem tudok mit mondani 8,5 litereket evett nagy átlagban, annyira nem nézegettem. Ha tökéletesebb az égés, az csak jó dolog lehet.

Igen-igen, de milyen áron.
Mert az, hogy cserébe csak az illúzió van, hogy elvileg jobb, vagy jobbnak kell lenni (mert azt mondják) az nekem kevés.
Igaz, hogy specilis körülmények közt, de 7,5 a városi fogyim, szerintem ehhez össze kell tenni a kezem és nem hinni benne, hogy ezen olyan nagyot lehet javítani, hogy gazdaságos is legyen.
No mindegy csak elgondolkoztam rajta, mert az autópályás fogyasztással nem vagyok teljesen elégedett, meg annyi szépet írtak róla, és hát a DENSO oldalon!!! :wub: