Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796260 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Carina
« Válasz #12120 Dátum: 2008.08.19 14:58:13 »
Ha az ülés mellett felszedem valahogy a kárpitot látható vajon a szakadás helye? Sajna csak 6 után jutok a kocsimhoz, ha valaki csinált már ilyet (asszem 1 éve kb. volt már valakinek ilyen gondja csak nincs idôm visszakeresni) írja már meg 2 sorban hogy érdemes-e felszedni vagy sem

Köszi

áksa

squiddynek volt ilyen gondja, próbálj csak az ő hsz-aira keresni, nincs olyan nagyon sok belőlük.
Csak 3684... :ph34r: :whistling:
Gabe 254.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12121 Dátum: 2008.08.19 14:58:47 »
Ha az ülés mellett felszedem valahogy a kárpitot látható vajon a szakadás helye? Sajna csak 6 után jutok a kocsimhoz, ha valaki csinált már ilyet (asszem 1 éve kb. volt már valakinek ilyen gondja csak nincs idôm visszakeresni) írja már meg 2 sorban hogy érdemes-e felszedni vagy sem

Köszi

áksa

squiddynek volt ilyen gondja, próbálj csak az ő hsz-aira keresni, nincs olyan nagyon sok belőlük.
Sajnos nem kevés az olyan LB tulaj, akinek nem volt gondja ezzel.
A csomagtér nyitást fogóval való bowdenvég húzással felejtsétek el. Én anno mindent próbáltam és akkor még a bowdenen a kis gömb is ott volt a  végén. Ugyanis a bowdent nem egyszerűen tépni kell kifele, hanem a külső házhoz képest kell húzni és ez nem mindegy!!!
Sajnos így csak a bowdenen keresztül, vagy a csomagtartóba bújva a hátfal belső borítását megbontva tudod kinyitni a hátulját. E van.
Nekem is egy Sedan bowdenje van benne, ami meg rövidebb, mint az LB-é, sőt teljesen máshol vezettem el, hogy minél könyebben nyissa, de így is imátkozom a nyitáskor!


Egyébként nem minden esetben menthetetlen az a hátsó zárbetét. Nekem pl sikerült feltámasztani és remekül működik, ha megadná magát a bowdenes rész!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12122 Dátum: 2008.08.19 15:23:44 »
squiddynek volt ilyen gondja, próbálj csak az ő hsz-aira keresni, nincs olyan nagyon sok belőlük.
Csak 3684... :ph34r: :whistling:

Öhm, izé, igazad van, ezt elég hülyén írtam  :whistling: ... Azt akartam mondani, hogy nem olyan régen írt róla. De ez így tényleg máshogy hangzott, bocsi  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12123 Dátum: 2008.08.19 16:49:24 »
Na akkor elemet cserélek a fejlámpámban oszt mászok... :( Ha már egyszer ki tudom nyitni csak könnyebb valamit okoskodni. Lábnál megnézem hátha megfogható azért valahogy az a spirál.
Sajna a zár már nem menthetô. Óbudán a Kolossy téren van egy zárszervíz, ott régebben azt mondták menthetetlen de ha viszek egy bontottat, átkódolják a mostani kulcsomra. Persze mikor vannak szabadságon...  :hammer:

Köszi mindenkinek

áksa
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12124 Dátum: 2008.08.19 19:11:24 »
Na akkor elemet cserélek a fejlámpámban oszt mászok... :( Ha már egyszer ki tudom nyitni csak könnyebb valamit okoskodni. Lábnál megnézem hátha megfogható azért valahogy az a spirál.
Sajna a zár már nem menthetô. Óbudán a Kolossy téren van egy zárszervíz, ott régebben azt mondták menthetetlen de ha viszek egy bontottat, átkódolják a mostani kulcsomra. Persze mikor vannak szabadságon...  :hammer:

Köszi mindenkinek

áksa

Semmi nem menthetetlen!

Kell egy bármilyen hátsó zár és szét kell kapni.Utána tök egyszerűen átlamellázható.Én már ezt megjátszottam nálam vax adot neki totális megállást.
Fékolajba ne rakd mert feloldja a zár belső részét. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12125 Dátum: 2008.08.19 20:59:27 »
Na akkor elemet cserélek a fejlámpámban oszt mászok... :( Ha már egyszer ki tudom nyitni csak könnyebb valamit okoskodni. Lábnál megnézem hátha megfogható azért valahogy az a spirál.
Sajna a zár már nem menthetô. Óbudán a Kolossy téren van egy zárszervíz, ott régebben azt mondták menthetetlen de ha viszek egy bontottat, átkódolják a mostani kulcsomra. Persze mikor vannak szabadságon...  :hammer:

Köszi mindenkinek

áksadítottd
Na, akkor:

Azt jól tetted, hogy a szőnyeget kiszabadítottad.
Nagyjából az első ülés csavarja környékén van egy 10-es kulcsnyillású bitkulccsal kicsavarható csavar, ez rögzíti a kart, amivel nyitod az üa tankot, és csomagteret. Ha ez megvan, akkor hátrafele az oldalütközés merevítőjén keresztül fejtve jön ki a kar (a bowden irányába).
Ott már látni fogod, hogy hogyan lehet leakasztani a bowdent.
Az egész művelet előtt érdemes minél több bowdent kiszabadítani a küszöb patentjai alól, így könnyebb hajtogatni a bowdent, meg hátrahúzni az egész cuccot. Szerintem praktikusabb egyébként a nyitó mechanikában hagyni a bowden burkolatát, mert könnyebb az egészet megmarkolni, illetve mint már említettem a bowden tokjához képest kell húzni a belső sodrott szálat, máskép cibálva  nem történik semmi!!!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Olajszűrő
« Válasz #12126 Dátum: 2008.08.21 09:09:48 »
SZiasztok,

rászántam magam, hogy egy olajcserét egyedül oldjak meg. Olajszűrőből milyet érdemes venni? VAgy abból nincs gagyi? Esetleg melyiket érdemes kerülni?

Kösz!

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Olajszűrő
« Válasz #12127 Dátum: 2008.08.21 09:37:51 »
SZiasztok,

rászántam magam, hogy egy olajcserét egyedül oldjak meg. Olajszűrőből milyet érdemes venni? VAgy abból nincs gagyi? Esetleg melyiket érdemes kerülni?

Kösz!

gyárit :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12128 Dátum: 2008.08.21 09:41:41 »
Valaki meg tudná mondani hol található az autó gyári festékkódja?/'93-as 1.6 xli Carina/ A Haynes könyv szerint a tűzfalon lévő táblán van, csak azt nem írja,hogy a sok adat közül melyik volna az, mármint ennyi amit gyatra angoltudásommal ki tudtam bogozni. Elöre is köszönöm!

Emlékeim szerint a modellkód alatti sor első háron karaktere, amelyet egy szám, egy betű és újra egy szám alkot.
Azt keresőbe írva akár a színt is beazonosíthatod a neten.
Ez az alsó adatsor / jellel van tagolva.
A modelkód alatti sorban C/TR/A/TM tagolásból gondolom a C /color/ jelenti a színt,jelen esetben nekem a kékes-zöldes metálszínre 742-es kód jutott. Nem tudtok Pesten vagy környékén olyan helyet ahol a kód alapján kikeverik a színt és festékspray formájában a kezembe adják? Első lökhárítóm van egy kicsit leharcolva, azt szeretném kicsit kipofozni.
'93 Carina Xli 1.6

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12129 Dátum: 2008.08.21 10:00:42 »
Valaki meg tudná mondani hol található az autó gyári festékkódja?/'93-as 1.6 xli Carina/ A Haynes könyv szerint a tűzfalon lévő táblán van, csak azt nem írja,hogy a sok adat közül melyik volna az, mármint ennyi amit gyatra angoltudásommal ki tudtam bogozni. Elöre is köszönöm!

Emlékeim szerint a modellkód alatti sor első háron karaktere, amelyet egy szám, egy betű és újra egy szám alkot.
Azt keresőbe írva akár a színt is beazonosíthatod a neten.
Ez az alsó adatsor / jellel van tagolva.
A modelkód alatti sorban C/TR/A/TM tagolásból gondolom a C /color/ jelenti a színt,jelen esetben nekem a kékes-zöldes metálszínre 742-es kód jutott. Nem tudtok Pesten vagy környékén olyan helyet ahol a kód alapján kikeverik a színt és festékspray formájában a kezembe adják? Első lökhárítóm van egy kicsit leharcolva, azt szeretném kicsit kipofozni.
Használt autónál nem szabad a gyári keverést csináltatni, mert egész biztosan el fog ütni.
Azért szokták csak megkérdezni, mert ebből indulnak ki, de az a legjobb, ha lekapod a tanksapka ajtaját, azt adod oda nekik és az alapján keverjék ki.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12130 Dátum: 2008.08.21 11:54:44 »
Az is egy megoldás lenne,köszi a tippet!
'93 Carina Xli 1.6

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12131 Dátum: 2008.08.21 15:25:43 »
Sziasztok,

A carinamnak rossz a tetoablaka, nem lehetett mozgatni mert valami eltort benne..mar igy vettem. Nem is hasznaltam, nem volt baja, nem azott, nem mozgott..Egyik este veletlenul mellenyultunk es a lampakapcsolo helyett a teto gombjara tevedt kezunk. Onnantol az Istennek se tudtam visszarakni a helyere. Gondoltam megcsinaltatom, elvittem szervizbe, ahol kozoltek, hogy 100 e ft osszesen, mert cserelni kell az egeszet ..(bonto+szervizdijak). Mondtam, hogy egyenlore koszi, de nem, mert nincs annyi kp-m, igy is sokat koltottem ra mostanaban.. Nem igazan tudom, mit csinaljak, kicsit ketsegbe estem, mert felek, hogy be fog azni. Azt mondtak, megprobaljak visszarakni rendesen, de a szigeteles nem jo mar..Erdekes, ezelott jo volt, mosattam, esoben sem azott. Volt valakinek ilyesmi?
Lehetseges az, hogy a lehetosegekhez merten kihuzzam igy egy ideig??
Nagyon koszi.
Mate  (bocs, nincs ekezetem)
Es bocs, ha a kerdes hulye, merthat vagy van megoldas, vagy nincs, de hatha volt mar ilyen..
'94 Carina 2.0 GLi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12132 Dátum: 2008.08.21 16:43:11 »
A modelkód alatti sorban C/TR/A/TM tagolásból gondolom a C /color/ jelenti a színt,jelen esetben nekem a kékes-zöldes metálszínre 742-es kód jutott. Nem tudtok Pesten vagy környékén olyan helyet ahol a kód alapján kikeverik a színt és festékspray formájában a kezembe adják? Első lökhárítóm van egy kicsit leharcolva, azt szeretném kicsit kipofozni.

Dehogynem: Én mindíg IDE megyek, ha gondom van, már lassan 10-15 éve. Persze rajtuk kívül is van rengeteg, INNEN válogathatsz, ha neked van esetleg közelebbi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12133 Dátum: 2008.08.21 20:07:04 »
Kösz Trotter,nekem már az első cím is tökéletesen megfelel! :yes:
'93 Carina Xli 1.6

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Olajszűrő
« Válasz #12134 Dátum: 2008.08.22 16:17:40 »
SZiasztok,

rászántam magam, hogy egy olajcserét egyedül oldjak meg. Olajszűrőből milyet érdemes venni? VAgy abból nincs gagyi? Esetleg melyiket érdemes kerülni?

Kösz!
szvsz a denso az igazán belevaló vagy a gyári toyota :) nem is túl vészes nekem asszem 2ezer volt a szűrő legutóbb.