Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804379 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12060 Dátum: 2008.08.01 19:02:04 »
újabb fogyasztás adat 4 személlyel: 799 km 51,8l naftából átlag mengetsebesség gps log szerint 55km/h legnagyobb sebesség 160km/h a jellemzően nagy forgalomban km-ek száma 85%ban országút, ja és volt két lámpás gyorsulás is egy pug 307 benzines meg egy mini cooper(3.ban is kiforgattam rendesen, pedig próbálkozott ő is ám...) ellen jelentem mindakettő sikerrel zárult büntetve lettek. Mindezek fényében nem is rossz a ~6,5l/100km

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12061 Dátum: 2008.08.02 09:31:20 »
Üdv mindenkinek,
Már nézegetem a fórumot egy ideje, mivel Toyota Carina volt a terv. Hétfőn végre megvan.:D Úgyhogy most öröm...
Nagyon hasznos információcsere zajlik itt, azt hiszem gyakori látogató leszek errefelé. Szóval gratula azoknak, akik működtetik, sokmindent megtudok itt.. A kocsi egyebként '94-es, japán, 2.0-es, tegnap voltam átnézetni egy ismerős szerelőnél, fékbetét, hátsó szilent csere lesz, a tag azt mondta, 5-6 évig hozzá se kell nyúlni, csak az alap szerelési rítusok lesznek :D
Szóval megnyugodtam, mert kicsit elkeserítő volt végignézni kb. 10 kocsit és látni, hogy Toyotákat is szét lehet alázni..Ja, bűnranda alufelnijei vannak, ezek minél hamarabb lekerülnek róla. Jövő héten pakolok képeket, ha érdekel valakit..:D
Máté
'94 Carina 2.0 GLi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12062 Dátum: 2008.08.02 12:15:47 »
Üdv mindenkinek,
Már nézegetem a fórumot egy ideje, mivel Toyota Carina volt a terv. Hétfőn végre megvan.:D Úgyhogy most öröm...
Nagyon hasznos információcsere zajlik itt, azt hiszem gyakori látogató leszek errefelé. Szóval gratula azoknak, akik működtetik, sokmindent megtudok itt.. A kocsi egyebként '94-es, japán, 2.0-es, tegnap voltam átnézetni egy ismerős szerelőnél, fékbetét, hátsó szilent csere lesz, a tag azt mondta, 5-6 évig hozzá se kell nyúlni, csak az alap szerelési rítusok lesznek :D
Szóval megnyugodtam, mert kicsit elkeserítő volt végignézni kb. 10 kocsit és látni, hogy Toyotákat is szét lehet alázni..Ja, bűnranda alufelnijei vannak, ezek minél hamarabb lekerülnek róla. Jövő héten pakolok képeket, ha érdekel valakit..:D
Máté

Szia! Naná hogy érdekel :) ! Ami a szétalázottságot illeti: igen, a piacon lévő darabok többsége hulladék, sajnos pont azért, mert erről az autóról mindenki tudja, hogy mennyit kibír mindenféle karbantartás nélkül, így aztán nagyon sokan csak nyúzzák a szerencsétleneket.

Kíváncsi vagyok azokra a felnikre is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #12063 Dátum: 2008.08.02 13:16:15 »
Üdv mindenkinek,
Már nézegetem a fórumot egy ideje, mivel Toyota Carina volt a terv. Hétfőn végre megvan.:D Úgyhogy most öröm...
Nagyon hasznos információcsere zajlik itt, azt hiszem gyakori látogató leszek errefelé. Szóval gratula azoknak, akik működtetik, sokmindent megtudok itt.. A kocsi egyebként '94-es, japán, 2.0-es, tegnap voltam átnézetni egy ismerős szerelőnél, fékbetét, hátsó szilent csere lesz, a tag azt mondta, 5-6 évig hozzá se kell nyúlni, csak az alap szerelési rítusok lesznek :D
Szóval megnyugodtam, mert kicsit elkeserítő volt végignézni kb. 10 kocsit és látni, hogy Toyotákat is szét lehet alázni..Ja, bűnranda alufelnijei vannak, ezek minél hamarabb lekerülnek róla. Jövő héten pakolok képeket, ha érdekel valakit..:D
Máté

Melyik hátsó szilentet akarjátok cserélni? Csak mert ha az autóval párhuzamos lengőkar első szilentjét, akkor azt nem biztos hogy kell. Ugyanis az újnak is lesz egy kis mozgása, mind olyan. Amíg nem lóg kopogósan nagyot, addig jó.
Xanyi

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12064 Dátum: 2008.08.02 13:21:34 »
Üdv mindenkinek,
Már nézegetem a fórumot egy ideje, mivel Toyota Carina volt a terv. Hétfőn végre megvan.:D Úgyhogy most öröm...
Nagyon hasznos információcsere zajlik itt, azt hiszem gyakori látogató leszek errefelé. Szóval gratula azoknak, akik működtetik, sokmindent megtudok itt.. A kocsi egyebként '94-es, japán, 2.0-es, tegnap voltam átnézetni egy ismerős szerelőnél, fékbetét, hátsó szilent csere lesz, a tag azt mondta, 5-6 évig hozzá se kell nyúlni, csak az alap szerelési rítusok lesznek :D
Szóval megnyugodtam, mert kicsit elkeserítő volt végignézni kb. 10 kocsit és látni, hogy Toyotákat is szét lehet alázni..Ja, bűnranda alufelnijei vannak, ezek minél hamarabb lekerülnek róla. Jövő héten pakolok képeket, ha érdekel valakit..:D
Máté

Melyik hátsó szilentet akarjátok cserélni? Csak mert ha az autóval párhuzamos lengőkar első szilentjét, akkor azt nem biztos hogy kell. Ugyanis az újnak is lesz egy kis mozgása, mind olyan. Amíg nem lóg kopogósan nagyot, addig jó.

OK,
Köszi, újabb értékes info, merthogy arrol a szilentről van szó..Tegnap felemeltük, és kicsit mozog, de menet közben nem lehet érezni semmit belőle.
'94 Carina 2.0 GLi

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12065 Dátum: 2008.08.02 13:27:26 »
Üdv mindenkinek,
Már nézegetem a fórumot egy ideje, mivel Toyota Carina volt a terv. Hétfőn végre megvan.:D Úgyhogy most öröm...
Nagyon hasznos információcsere zajlik itt, azt hiszem gyakori látogató leszek errefelé. Szóval gratula azoknak, akik működtetik, sokmindent megtudok itt.. A kocsi egyebként '94-es, japán, 2.0-es, tegnap voltam átnézetni egy ismerős szerelőnél, fékbetét, hátsó szilent csere lesz, a tag azt mondta, 5-6 évig hozzá se kell nyúlni, csak az alap szerelési rítusok lesznek :D
Szóval megnyugodtam, mert kicsit elkeserítő volt végignézni kb. 10 kocsit és látni, hogy Toyotákat is szét lehet alázni..Ja, bűnranda alufelnijei vannak, ezek minél hamarabb lekerülnek róla. Jövő héten pakolok képeket, ha érdekel valakit..:D
Máté

Szia! Naná hogy érdekel :) ! Ami a szétalázottságot illeti: igen, a piacon lévő darabok többsége hulladék, sajnos pont azért, mert erről az autóról mindenki tudja, hogy mennyit kibír mindenféle karbantartás nélkül, így aztán nagyon sokan csak nyúzzák a szerencsétleneket.

Kíváncsi vagyok azokra a felnikre is.

Szia,
A kocsi még fenn van az oldalon, de a tulaj vidékre utazott, az autó meg a kertben várja a hétfőt.:) Meg én is..:)
http://www.hasznaltauto.hu/1447609_toyota_carina_1994
Csodás felnik, mi? :D
'94 Carina 2.0 GLi

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12066 Dátum: 2008.08.02 14:03:53 »
Gratula a kislányhoz! :clap:Szép a színe,és a képekről itélve egyben van az autó,de hozzá ez a felnik, tényleg kicsi gáz!Hátul a lökös mintha meg lenne húzva,kár érte!
'93 Carina Xli 1.6

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #12067 Dátum: 2008.08.02 14:50:02 »
Akkor ne cseréljétek a szilentet!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12068 Dátum: 2008.08.02 14:59:26 »
Szia,
A kocsi még fenn van az oldalon, de a tulaj vidékre utazott, az autó meg a kertben várja a hétfőt.:) Meg én is..:)
http://www.hasznaltauto.hu/1447609_toyota_carina_1994
Csodás felnik, mi? :D

A felnik tényleg rondák  ::) ... Na ja, akkoriban ez nagy divat volt, mai szemmel nézve viszont pocsék. Eladni se valami sokért tudod majd őket... Dehát ez legyen a legnagyobb probléma.

A kocsi amúgy szépnek tűnik  :yes: ... A klíma + elektromos tetőablak kombóhoz pedig külön gratula, ez irigylésre méltó  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #12069 Dátum: 2008.08.05 11:06:45 »
Mate6!

Gratu a Carinához, valóban nem látszik meg rajta az a negyed millió km, sem a hisztis tinédszer kor. Kvázi félidös az autó...
Tettszik a kormány (börzve van?), viszont a kipu (és a kerekek) sem jönnek be.
Tetöablak valóban nagyszerü dolog, én imádom.
A napi számláló + benyatank szintje szerint bö 8 lityós átlagfogyival járhatták...
böszme pijos degusztátorkám...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12070 Dátum: 2008.08.05 12:28:27 »
Mate6!

Gratu a Carinához, valóban nem látszik meg rajta az a negyed millió km, sem a hisztis tinédszer kor. Kvázi félidös az autó...
Tettszik a kormány (börzve van?), viszont a kipu (és a kerekek) sem jönnek be.
Tetöablak valóban nagyszerü dolog, én imádom.
A napi számláló + benyatank szintje szerint bö 8 lityós átlagfogyival járhatták...

Bakker dzsóbáttya, mikre nem figyelsz fel....  :clap: :clap: :clap: (feltéve, ha tankoláskor nyomták le...)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12071 Dátum: 2008.08.05 13:20:46 »
Udv,

Na, megvan a kocsi, szep es jo, de azert van egy par dolog, amit megnezetnek..
Pl.: Bizonyos fordulaton periodikusan ismetlodo bugas a motorbol, mintha regi Ikaruson ulnek.>D (persze halkabb)..Na ez mi lehet?
Illetve a futomu, na az se tokeletes, meg egyszer atnezetem.
Tudtok valami jo szerelot a budai oldalon? A szentendrei Jap-Kerrol tud valaki valamit?
Felidos a kocsi? Remelem is..:D kicsit riaszt, ha a km szamlalora nezek, de akkor is ez volt a legjobb kocsi, amit megneztem..  Bocs, a melohelyemen nincs ekezet..:D
Sziasztok,

Mate
'94 Carina 2.0 GLi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12072 Dátum: 2008.08.05 13:25:57 »
Udv,

Na, megvan a kocsi, szep es jo, de azert van egy par dolog, amit megnezetnek..
Pl.: Bizonyos fordulaton periodikusan ismetlodo bugas a motorbol, mintha regi Ikaruson ulnek.>D (persze halkabb)..Na ez mi lehet?
Illetve a futomu, na az se tokeletes, meg egyszer atnezetem.
Tudtok valami jo szerelot a budai oldalon? A szentendrei Jap-Kerrol tud valaki valamit?
Felidos a kocsi? Remelem is..:D kicsit riaszt, ha a km szamlalora nezek, de akkor is ez volt a legjobb kocsi, amit megneztem..  Bocs, a melohelyemen nincs ekezet..:D
Sziasztok,

Mate


Búg? Az lehet adott esetben normális, ha nem, akor viszont bolygómű (difi).
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12073 Dátum: 2008.08.05 13:39:18 »
Udv,

Na, megvan a kocsi, szep es jo, de azert van egy par dolog, amit megnezetnek..
Pl.: Bizonyos fordulaton periodikusan ismetlodo bugas a motorbol, mintha regi Ikaruson ulnek.>D (persze halkabb)..Na ez mi lehet?
Illetve a futomu, na az se tokeletes, meg egyszer atnezetem.
Tudtok valami jo szerelot a budai oldalon? A szentendrei Jap-Kerrol tud valaki valamit?
Felidos a kocsi? Remelem is..:D kicsit riaszt, ha a km szamlalora nezek, de akkor is ez volt a legjobb kocsi, amit megneztem..  Bocs, a melohelyemen nincs ekezet..:D
Sziasztok,

Mate


Búg? Az lehet adott esetben normális, ha nem, akor viszont bolygómű (difi).

Igen, nekem is ez volt a tippem..Koszi. Mert a hang olyan.
'94 Carina 2.0 GLi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #12074 Dátum: 2008.08.05 16:43:13 »
Vagy csak a gumik fűrészfogasak!
Xanyi