Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804339 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12045 Dátum: 2008.07.29 18:11:59 »
Én is drukkolok Palaczknak. Ha Carinát szeretne, akkor valóban érdemes kint nézni egy jó állapotut. És egy kevesset futott megkímélt gyári fényezésű Carinánál nem fog eltűnni a lemez a festék mögül (gyári fényezést feltételezve).
Nagyon ritka kivételtől eltekintve még nem is láttam igazán megkímélt Carinát (itthon)...

Ez így van. Amióta figyelem a Carinákat (2001), Magyarországon összesen három olyat láttam, amire azt mondtam, hogy kifogástalan (!). Az egyik a tabyé, a másik egy ezüstszínű darab, amit pár éve itt Pécsett árultak kereskedésben - a harmadik a miénk.

Ezeken kívül láttam még talán öt-hat darabot (pl. a squiddy-é), amit jónak lehet nevezni.

A többi? Nos, a többit magamnak nem venném meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12046 Dátum: 2008.07.29 19:40:00 »
Elmondom én is sokat gondolkodtam német vásárláson.Mert ott a Tüv tényleg bünteti az óra tekergetést és az átlag polgár viszi a kötelező szervízbe akár a 10-12 éveskocsiját.

Nem a TÜV bünteti, hanem az LKA.... :excl: :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12047 Dátum: 2008.07.29 20:46:54 »
Elmondom én is sokat gondolkodtam német vásárláson.Mert ott a Tüv tényleg bünteti az óra tekergetést és az átlag polgár viszi a kötelező szervízbe akár a 10-12 éveskocsiját.

Nem a TÜV bünteti, hanem az LKA.... :excl: :excl:

Sztem BKA, de mindegy, a lényeg, hogy ez ott külön nevesített bcs, és jól megbaxnak érte, amivel én teljesen egyet is értek  :yes: ... Nem véletlenül szokták a bizonytalan előéletű autókat ott "csak exportra" árulni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina GT
« Válasz #12048 Dátum: 2008.07.29 21:56:42 »
Tegnap este láttam a használauto.hu-n egy '94-es fekete Carnia GT-t; fotók/leírás alapján akár őszintének is látszót, 399 ezerért. Bár egyáltalán nem terveztem most autócserét/autóvásárlást, nem hagyott nyugodni a dolog. Ma reggel felhívtam az eladót; megvolt még az autó. Sejtettem, hogy délutánra már nem lesz meg; így is lett; eltűnt a hirdetés. Szóval, ha esetleg valaki itt a fórumról lett az új tulaj, kérdezem, hogy milyen a gép???  ::)
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina GT
« Válasz #12049 Dátum: 2008.07.29 22:32:07 »
Tegnap este láttam a használauto.hu-n egy '94-es fekete Carnia GT-t; fotók/leírás alapján akár őszintének is látszót, 399 ezerért. Bár egyáltalán nem terveztem most autócserét/autóvásárlást, nem hagyott nyugodni a dolog. Ma reggel felhívtam az eladót; megvolt még az autó. Sejtettem, hogy délutánra már nem lesz meg; így is lett; eltűnt a hirdetés. Szóval, ha esetleg valaki itt a fórumról lett az új tulaj, kérdezem, hogy milyen a gép???  ::)

399-ért  :eek: ?!?!?! Nem csoda hogy elvitték  :yes: ... Bármilyen (ép, üzemképes) '94-es Carina ingyen van 399-ért, nemhogy egy GT! Rendesen meg lehetett szorulva a gazdája  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina GT
« Válasz #12050 Dátum: 2008.07.30 10:34:42 »
Tegnap este láttam a használauto.hu-n egy '94-es fekete Carnia GT-t; fotók/leírás alapján akár őszintének is látszót, 399 ezerért. Bár egyáltalán nem terveztem most autócserét/autóvásárlást, nem hagyott nyugodni a dolog. Ma reggel felhívtam az eladót; megvolt még az autó. Sejtettem, hogy délutánra már nem lesz meg; így is lett; eltűnt a hirdetés. Szóval, ha esetleg valaki itt a fórumról lett az új tulaj, kérdezem, hogy milyen a gép???  ::)

399-ért  :eek: ?!?!?! Nem csoda hogy elvitték  :yes: ... Bármilyen (ép, üzemképes) '94-es Carina ingyen van 399-ért, nemhogy egy GT! Rendesen meg lehetett szorulva a gazdája  ::) ...
Rendesen k lehetett nyírva inkább!

Zolio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
problem
« Válasz #12051 Dátum: 2008.07.30 12:20:28 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kb. egy hónapja alkalmanként ingadozott az alapjáratom, ilyenkor erő sem volt az autóba, azaz nem akart gyorsulni. Nos ez a problémám most már szinte mindennapos! Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez, illetve mitől alakulhat ki ilyesmi (pl. szar benzin, szűrő-tavaly lett cserélve stb.)
Illetve tud valaki pesten helyet, ahol végeznek teljes állapotfelmérést, és nem egy vagyonért?
Válaszokat előre is köszönöm.
Zolio

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: problem
« Válasz #12052 Dátum: 2008.07.30 12:54:39 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kb. egy hónapja alkalmanként ingadozott az alapjáratom, ilyenkor erő sem volt az autóba, azaz nem akart gyorsulni. Nos ez a problémám most már szinte mindennapos! Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez, illetve mitől alakulhat ki ilyesmi (pl. szar benzin, szűrő-tavaly lett cserélve stb.)
Illetve tud valaki pesten helyet, ahol végeznek teljes állapotfelmérést, és nem egy vagyonért?
Válaszokat előre is köszönöm.
Zolio

Bocsánat az indulatért, de.....

Tudjuk már meg legalább, hogy milyen motor, milyen évjárata!
Sajnos más fórumokon is előfordulok és ott is ez a divat kezdi felütni a fejét, hogy feldobnak egy hibajelenséget és várják a választ. Se egy típus, se egy motor, se egy évjárat, semmi értitetek. És várja, hogy valamit mondjunk.
Hát ilyet..... :wacko: :wacko: :wacko:

Zolio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: problem
« Válasz #12053 Dátum: 2008.07.30 13:23:13 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kb. egy hónapja alkalmanként ingadozott az alapjáratom, ilyenkor erő sem volt az autóba, azaz nem akart gyorsulni. Nos ez a problémám most már szinte mindennapos! Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez, illetve mitől alakulhat ki ilyesmi (pl. szar benzin, szűrő-tavaly lett cserélve stb.)
Illetve tud valaki pesten helyet, ahol végeznek teljes állapotfelmérést, és nem egy vagyonért?
Válaszokat előre is köszönöm.
Zolio

Bocsánat az indulatért, de.....

Tudjuk már meg legalább, hogy milyen motor, milyen évjárata!
Sajnos más fórumokon is előfordulok és ott is ez a divat kezdi felütni a fejét, hogy feldobnak egy hibajelenséget és várják a választ. Se egy típus, se egy motor, se egy évjárat, semmi értitetek. És várja, hogy valamit mondjunk.
Hát ilyet..... :wacko: :wacko: :wacko:

sorry, nem vagyok nagy forumozó...
a gép: carina e 97-es, 1.6, xli, 16v, a motorkód:4a-fe.
mi kellhet még??

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: problem
« Válasz #12054 Dátum: 2008.07.30 14:52:40 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kb. egy hónapja alkalmanként ingadozott az alapjáratom, ilyenkor erő sem volt az autóba, azaz nem akart gyorsulni. Nos ez a problémám most már szinte mindennapos! Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez, illetve mitől alakulhat ki ilyesmi (pl. szar benzin, szűrő-tavaly lett cserélve stb.)
Illetve tud valaki pesten helyet, ahol végeznek teljes állapotfelmérést, és nem egy vagyonért?
Válaszokat előre is köszönöm.
Zolio

Bocsánat az indulatért, de.....

Tudjuk már meg legalább, hogy milyen motor, milyen évjárata!
Sajnos más fórumokon is előfordulok és ott is ez a divat kezdi felütni a fejét, hogy feldobnak egy hibajelenséget és várják a választ. Se egy típus, se egy motor, se egy évjárat, semmi értitetek. És várja, hogy valamit mondjunk.
Hát ilyet..... :wacko: :wacko: :wacko:

sorry, nem vagyok nagy forumozó...
a gép: carina e 97-es, 1.6, xli, 16v, a motorkód:4a-fe.
mi kellhet még??
Kösz, így kicsit könnyebb.

Nézd meg a gyertyákat, illetve a gyújtókábeleket. A normál motoros változatnál 0,8 a gyertyahézag, és szerintem nagyon érzékeny is rá. Gyújtókábel ellenállásuk 4-6-8-10 kohm nagyságrendileg, és hossz szerint. Ezen a vonalon vetnék egy pillantást a gyújtótrafóra is, bár ezzel nem szokott gond lenni.
egyelőre ezeket kellene megnézni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.30 14:54:11 írta b.c. »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: problem
« Válasz #12055 Dátum: 2008.07.30 17:29:52 »
... 0,8 a gyertyahézag, és szerintem nagyon érzékeny is rá...
Khm khm...
Tetszik emlékezni mikor nekem 1,2 hézagú DENSO K20RU került be a a kislányba? aszondtad ne bántsam a hézagot mert úgy jó ahogy megveszi az ember... :censored: :cool2: :tt2: :tt2: :tt2:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12056 Dátum: 2008.07.30 18:01:20 »
Sztem BKA, de mindegy, a lényeg, hogy ez ott külön nevesített bcs, és jól megbaxnak érte, amivel én teljesen egyet is értek  :yes: ... Nem véletlenül szokták a bizonytalan előéletű autókat ott "csak exportra" árulni.

Hidd el, az LKA, a Landeskriminamt. Most itt nem fejteném ki a dolgot, mert itt  :offtopic:k, de ha érdekel elmondom-leírom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12057 Dátum: 2008.07.30 20:19:24 »
Sztem BKA, de mindegy, a lényeg, hogy ez ott külön nevesített bcs, és jól megbaxnak érte, amivel én teljesen egyet is értek  :yes: ... Nem véletlenül szokták a bizonytalan előéletű autókat ott "csak exportra" árulni.

Hidd el, az LKA, a Landeskriminamt. Most itt nem fejteném ki a dolgot, mert itt  :offtopic:k, de ha érdekel elmondom-leírom.

Tudom mi az az LKA, de úgy gondúnám, hogy a Bundeskriminalamt, mint főszerv a felelős a bűnüldözésért ;) ... Ez aztán persze leosztja a feladatokat a tartományi szerveknek. Na jó, OK, abbaoffoltam ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: problem
« Válasz #12058 Dátum: 2008.07.30 20:21:28 »
Nézd meg a gyertyákat, illetve a gyújtókábeleket. A normál motoros változatnál 0,8 a gyertyahézag, és szerintem nagyon érzékeny is rá. Gyújtókábel ellenállásuk 4-6-8-10 kohm nagyságrendileg, és hossz szerint. Ezen a vonalon vetnék egy pillantást a gyújtótrafóra is, bár ezzel nem szokott gond lenni.
egyelőre ezeket kellene megnézni.

Első körben tényleg célszerű checkolni a gyertyákat meg a gyújtáskábeleket, bár én sajnos a leírás alapján inkább vmelyik érzékelő haldoklására tippelnék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #12059 Dátum: 2008.07.31 07:40:08 »
Ezeken kívül láttam még talán öt-hat darabot (pl. a squiddy-é), amit jónak lehet nevezni.
Vigyázok is rá rendesen :)