Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804273 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12030 Dátum: 2008.07.28 22:00:20 »

Hogy ki ad ki 1.1-et egy 97-es Carináért? Én  :yes: ... Mert két kulcsszó van, ha nem akarsz szopni egy autóval, ugye: alacsony futás, törésmentes kasztni. Inkább most adok ki erre pluszban 200 ezret, és tudom, hogy van egy jó autóm, ami öt év múlva is jó autó lesz, és nem fog xarban hagyni, se rohadni, se zörögni stb - mintsem hogy később ráköltsek ugyanennyit vagy még többet javításokra, ami ugye egyben bosszankodás, szívás is. Nekem ez ennyit megér.

Attól a 99-es Avétól meg, amit itthon meg lehet venni 1.1-ért, mentsen meg az Isten  :wacko: ... Ahogy nézem, 1.3 körül indulnak itthon a normálisabban kinéző, 98-as Avék. És ezeknél is sokkal nagyobb lesz a visszatekert óra, a rejtett előző törés kockázata, mint a német Carináknál - nem mellesleg pedig xarabb utakon futottak.

Itthon ilyet hol találsz?

Jóvan csak húúúzlak.Vegyél olyat amilyet akarsz ;) ha rám halgatol. :D
Hát hogy ilyet hun kapok?Hát itthol. :D kiglancolva,tekert órával.ÉS senki nem hiszi a 125E km-es futást teljesítményt. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12031 Dátum: 2008.07.28 22:19:04 »
Gyári méretű gumit akarok felrakni rá/ 185/65R14 /,amikor vettem az autót kaptam egy garnitúra téli gumit felni nélkül,ezeket acélfelnire akarom rakni, a nyárit akarom a kérdéses alufelnire feltetetni.Tehát szerintetek OK,köszönöm a segítséget!

Azzal a gumival szerintem abszolút OK  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12032 Dátum: 2008.07.28 22:21:23 »
Jóvan csak húúúzlak.Vegyél olyat amilyet akarsz ;) ha rám halgatol. :D
Hát hogy ilyet hun kapok?Hát itthol. :D kiglancolva,tekert órával.ÉS senki nem hiszi a 125E km-es futást teljesítményt. :(

OK, OK ;) ...

Amúgy a valós 125 ezret meg elhiszi, aki látott már sok ilyen autót  :yes: ...

Viszont a kombi, az ugye tényleg nagyon ritka itthon. Kint meg ebből van a legtöbb. Szerencsés dolog, mert ez javítja majd az autó eladási esélyeit, amikor leszolgálta nálam az idejét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12033 Dátum: 2008.07.28 22:27:59 »

OK, OK ;) ...

Amúgy a valós 125 ezret meg elhiszi, aki látott már sok ilyen autót  :yes: ...

Viszont a kombi, az ugye tényleg nagyon ritka itthon. Kint meg ebből van a legtöbb. Szerencsés dolog, mert ez javítja majd az autó eladási esélyeit, amikor leszolgálta nálam az idejét.

Én ki már jó pár kocsit cserélt rájöttem hogy így nem szabad gondolkodni. :(
Vettem 8 éves Corollát,8 éves Carinát,4 éves Yarist,5 éves Avensist és rájöttem hogy az amiért később el tudnád még csekély bukással adni az biza max 1-2 év. :( utána pénzügyi bukta az egész.
Azt nézd hogy adott intervallumba mit ér a kocsi pl most egy 92,94-es Carina.Na ezt fogod kapni a kombidért 4 év múlva max.mennyi az árkülömbség?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12034 Dátum: 2008.07.28 22:50:59 »
Én ki már jó pár kocsit cserélt rájöttem hogy így nem szabad gondolkodni. :(
Vettem 8 éves Corollát,8 éves Carinát,4 éves Yarist,5 éves Avensist és rájöttem hogy az amiért később el tudnád még csekély bukással adni az biza max 1-2 év. :( utána pénzügyi bukta az egész.
Azt nézd hogy adott intervallumba mit ér a kocsi pl most egy 92,94-es Carina.Na ezt fogod kapni a kombidért 4 év múlva max.mennyi az árkülömbség?

Úgy saccolom, hogy ha behozok tényleg ősszel egy ilyen autót, vagyis egy kifogástalan állapotú, 97-es, keveset (bőven 200 ezer alatt) futott 1.6 (vagy esetleg 1.8 ) benzin kombit (!), akkor az, ha valami miatt rögtön el kéne adnom, egymilliót biztosan hozna a konyhára. Négy év múlva, szerintem, érhet kb. 550-600 ezret. Mármint mostani értéken számolva (inflációt nem bekalkulálva). A megkíméltséget (ami nálam meg fog maradni) és a kombiságot akkor is díjazni fogják az emberek.

Tiszta sor, hogy bukik az ember - naná. De ugye minél fiatalabb autót veszel, annál nagyobbat buksz - mármint összegben. Ha a 97-es Carina helyett 98-as Avét vennék, azon se buknék kevesebbet, sőt. Mindez igaz lenne akkor is, ha egy 2000-2001 körüli Yaris lenne végül a befutó. Bukni bukok mindenképpen, ez elkerülhetetlen.

Az is világos persze, hogy azt a különbözetet, ami Carina esetén az autó teljes beszerzési költsége és a mostani itthoni piaci ára között van (ez mondjuk szűk 200 ezer), azonnal elbukom. De én ezt úgy tekintem, mint a későbbi tartós, problémamentes használat zálogát. És ezért ez cserébe nem túl nagy ár szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #12035 Dátum: 2008.07.28 22:55:10 »
Szenya kérdés, de lesz ember, aki elhiszi, hogy a megkíméltség miatt hozattál be egy ilyet kintről, még te is vigyáztál rá és nem két-három autóból van összerakva és rommá törve?  :ph34r:
         

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12036 Dátum: 2008.07.28 22:59:05 »
Szenya kérdés, de lesz ember, aki elhiszi, hogy a megkíméltség miatt hozattál be egy ilyet kintről, még te is vigyáztál rá és nem két-három autóból van összerakva és rommá törve?  :ph34r:

Igen jogos kérdés.
Nem hiába kérdezni tudni kell. :clap:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12037 Dátum: 2008.07.28 23:56:01 »
Szenya kérdés, de lesz ember, aki elhiszi, hogy a megkíméltség miatt hozattál be egy ilyet kintről, még te is vigyáztál rá és nem két-három autóból van összerakva és rommá törve?  :ph34r:

Igen jogos kérdés.
Nem hiába kérdezni tudni kell. :clap:

Ja, és válaszolni is tudni kell ;) ... Amúgy - miért ne hinnék el? A nem törött mivolt pár perc alatt kideríthető, egy festékvastagság-mérő meg egy akna (vagy emelő) kell hozzá. A megkímélt mivoltot szintén látja, akinek van hozzá szeme. Abban pedig biztos lehetsz, hogy a teljes történetet fotókkal és hiánytalan dokumentációval (kinti adásvételi másolata stb.) tudom majd alátámasztani  :yes:

Persze a sok tapír, aki előbb elhiszi azt, hogy a neppercenterben fals méretű gumikon búslakodó 12 éves "megkímélt" Carinában 139 ezer km van, mint azt, hogy egy magánszemély hozhat be magának nyugatról egy autót a jó állapot végett, persze fel sem fog hívni. Xarok rájuk  :tt2: ... Majd felhív az, aki tudja, mire kell figyelni egy hirdetésben, meg a hirdetéshez tartozó fotókon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12038 Dátum: 2008.07.29 08:48:44 »
Palaczk húzzalak még kicsit?

Ki a fene fog egy 14-15 éves kocsit festékvastagság mérővel körbemérni? :whistling:
Lehet hogy a festék szép és egybe lesz esetleg és úgy jársz mint én a Corollánál hogy a festék mögött a lemez eltünt.  :(

Na mindegy vegyedcsak és 4-5 év múlva visszatérünk a témára. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12039 Dátum: 2008.07.29 14:41:55 »
Palaczk húzzalak még kicsit?

Ki a fene fog egy 14-15 éves kocsit festékvastagság mérővel körbemérni? :whistling:
Lehet hogy a festék szép és egybe lesz esetleg és úgy jársz mint én a Corollánál hogy a festék mögött a lemez eltünt.  :(

Na mindegy vegyedcsak és 4-5 év múlva visszatérünk a témára. :D


taby autóját érdemes lenne festékvastagság-mérővel körbemérni? Azon netán eltűnt a lemez a festék mögül?

Az a baj, hogy itt kishazánkban már ki se látunk a sok romhalmaz autó mögül. Természetesnek vesszük, hogy egy 14-15 éves autó vagy törött, vagy szétrohadt, vagy mindkettő. Pedig ez, bocsánat a megfogalmazásért, JÓ nagy baromság :nono:

--------------------------

Tegnap este sokáig nézegettem a 98-as, 99-es Avensiseket. Rakás xar úgy nagyjából mindegyik, amit 1.3-1.4 alatt kínálnak. Ugyanaz van ezekkel is, mint a magyar használt piaci Carinákkal. Nem lehet normálisat (értsd: nem törött, keveset futott) találni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.29 14:43:32 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #12040 Dátum: 2008.07.29 14:42:15 »
Ne húzzátok már szegény Palaczkot! Én igenis drukkolok neki, hogy sikerüljön a beszerző körút. Szerintem igenis jól csinálja. Ha járatos lennék a német nyelvben én is elgondolkoznék új (használt) autó vásárlása esetén a német beszerzésen. Mindenesetre Palaczk ha mész ki az ősszel és kell egy útitárs én szívesen csatlakoznék (ha az időm engedi). Sokat lehetne tanulni egy ilyen beszerzésből.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12041 Dátum: 2008.07.29 14:46:43 »
Ne húzzátok már szegény Palaczkot! Én igenis drukkolok neki, hogy sikerüljön a beszerző körút. Szerintem igenis jól csinálja. Ha járatos lennék a német nyelvben én is elgondolkoznék új (használt) autó vásárlása esetén a német beszerzésen. Mindenesetre Palaczk ha mész ki az ősszel és kell egy útitárs én szívesen csatlakoznék (ha az időm engedi). Sokat lehetne tanulni egy ilyen beszerzésből.

Köszönöm, hogy valaki képes megérteni azt a "különcséget", hogy szeretnék jó autót venni a pénzemért  :yes: !

Nemtom még pontosan, hogy hogy lesz ősszel, de ha kimegyek, akkor ez egy -utazással együtt- kb. egy hetes, rokonlátogatással egybekötött út lesz. Unokatesóméknál fogok lakni, és nagybátyámékat is felkeresem, idén úgysem voltam még náluk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12042 Dátum: 2008.07.29 14:50:48 »
Elmondom én is sokat gondolkodtam német vásárláson.Mert ott a Tüv tényleg bünteti az óra tekergetést és az átlag polgár viszi a kötelező szervízbe akár a 10-12 éveskocsiját.
DE sajna a regadó és egyéb fa..ságok miatt lemodtam róla.

Itthol tényleg ahogy Palaczk mondja vagy tekergetett vagy rommátört kocsi kapható átlagba.
Ami jó azt el se adják csak nagy néha.Viszont akkor amikor kínálod a kocsid biza nem hiszik el a tégleges állapotot.Ezt tapasztaltam a Yaris eladásakor.Az győzte meg hogy a szervízkönyvbe a számlák is ott voltak semmi más.

Azért én is drukkolok neked de javallom az 1,8-as motort. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12043 Dátum: 2008.07.29 15:02:46 »
Azért én is drukkolok neked de javallom az 1,8-as motort. :D

Jó lenne az 1.8-as, de akkor kb. 250 helyett kb. 380 lesz az az összeg, amit kapásból lenullázok már a behozatalkor (mint az itthoni piaci ár, és a teljes beszerzési költség közötti különbözetet). Ez "kicsit" zavarna  ::) ...

Azt tudom (elvégre hat évig volt ilyen autónk), hogy elég a Carinába az 1.6-os. Ez tiszta sor. Nem versenyló, de elég. Többnyire egyedül járnék úgyis vele. Viszont az 1.8 karakterisztikája (a már 2600-nál megérkező 150 Nm-es csúcsnyomaték) biztos, hogy sokkal jobban feküdne az általam kedvelt stílusnak, továbbá spórolósabb vezetést is tenne lehetővé, ergo valszeg nem is enne többet nálam az 1.8, mint az 1.6. És azért ha kell, csak jobban megy - valamivel.

Ráadásul ha bent van a körben az 1.8-as is, akkor sokkal nagyobb a választék kint. A többség ott ezzel vette, és voltak belőle jól felszerelt, egyéni limitált szériák a 97-es évjáratban (Flash, Magic, Scala), amik 1.6-ossal nem voltak.

Szóval szólnak mellette komoly érvek. A komoly ellenérv meg a plusz 130 ezer  ::) ... Nem egyszerű ügy ez sem. Igazából az a fő kérdés, hogy meddig fogom megtartani ezt az autót? Most úgy tervezem, hogy csak 3-4 évig, és utána lecserélem 1.4 dízel Corollára, amivel oktatóskodni fogok. De ez nem biztos, hogy összejön! És akkor viszont meg kéne maradjon tovább a Carina, 5-6 évig vagy akár még tovább. Utóbbi verzió esetén gondolkodás nélkül az 1.8-ast venném, dehát ezt most nem tudhatom előre  :wacko: ...............
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #12044 Dátum: 2008.07.29 18:07:26 »
Én is drukkolok Palaczknak. Ha Carinát szeretne, akkor valóban érdemes kint nézni egy jó állapotut. És egy kevesset futott megkímélt gyári fényezésű Carinánál nem fog eltűnni a lemez a festék mögül (gyári fényezést feltételezve).
Nagyon ritka kivételtől eltekintve még nem is láttam igazán megkímélt Carinát (itthon)...
Xanyi