Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6800206 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12015 Dátum: 2008.07.25 00:28:58 »
nálunk töltött idő alatti legkedvezőbb autópályás fogyi (130-140-el 6.8) éppenséggel a leghidegebb hőmérsékleten megtett utunkon jött ki. Na, erre lehet gombot varrni ;) ...

Az rendben van, hogy az autó VÁROSBAN többet fog enni télen, mint nyáron - naná, hiszen többet megy hideg motorral. Városon kívül viszont ezeknél a modernebb autóknál már eléggé minimális a különbség. A Camrynél sem tapasztaltam soha számottevő eltérést.

Ez sztem azoknal szamottevo, akiknek csak akkor megy 1000 fole a fordulatszam, ha az automata szivato bekapcsol... lasd leszilaci-t  :whistling:

Miért? Én is meglehetősen kíméletesen vezetek, főleg városban - a Camry fsz-mérője pl. ritkán megy 2000 fölé lakott területen belül, hacsak nem sietős az út. De nem is értem, hol kéne lennie a hőmérséklet-függő fogyasztáseltérés, meg a vezetési stílus közötti összefüggésnek?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Carina
« Válasz #12016 Dátum: 2008.07.25 08:12:36 »
Májusban. Azóta történt valami lényeges változás ;) ?
Csak annyi, hogy gyakorlatilag az egész várost feldúrták, amitől megzakkannak az emberek, nem lehet haladni, mindenhol sár van, stb, stb. (csak egy példa: az Anna-kúti csomópontot most 2 és fél hónapra lezárták...Ja, meg a hozzánk közeli vasúti átjárót egy hétre, úgy, hogy mindezt elfelejtették időben kitáblázni (Szabadkai út, nemzetközi útvonal). Így egy darabig autósok, motorosok meg 40 tonnás kamionosok próbáltak itt a lakóparkban megfordulni, mikor észrevették, hogy mi a szitu. Ja, és közben 200 m-rel visszább körforgalom épül, meg még 300 m-rel odébb bevásárlóközpont.... :censored: :hammer:
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12017 Dátum: 2008.07.25 10:31:29 »
tudom senkit sem érdekel, de akkor is elmondom, hogy megszületett a legújabb városi fogyasztási rekordom:  7,4 l/100 km
(nyíregyháza városban, nem csúcsforgalmi időszakokban haladva!!!)
Kivi lennék ha nem a 185ös misiken hanem a 205ös falkeneken gurulva mit tudnál összehozni? :tt2: :cool2:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12018 Dátum: 2008.07.25 12:02:45 »
tudom senkit sem érdekel, de akkor is elmondom, hogy megszületett a legújabb városi fogyasztási rekordom:  7,4 l/100 km
(nyíregyháza városban, nem csúcsforgalmi időszakokban haladva!!!)
Kivi lennék ha nem a 185ös misiken hanem a 205ös falkeneken gurulva mit tudnál összehozni? :tt2: :cool2:
Mármint, ha meg bírna mozdulni velük? :laugh:

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #12019 Dátum: 2008.07.25 17:33:36 »
Kivi lennék ha nem a 185ös misiken hanem a 205ös falkeneken gurulva mit tudnál összehozni? :tt2: :cool2:
Mármint, ha meg bírna mozdulni velük? :laugh:
Én is 205-ös gumikkal megyek, és most volt a fogyim ebben a kánikulában 7.04 liter, igaz ennek csak a 80%-a volt város.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12020 Dátum: 2008.07.27 12:44:49 »
Nézegetem erősen a német használtautós oldalakon a Carinákat, mert ugye ez az egyik fő jelöltem az őszi autóvásárláskor.

A regadó miatt a kör minden bizonnyal az 1.6-osokra fog szűkülni, lévén pl. egy 97-es példányra 1.6-os esetében kb. 250 ezer lenne a regadó, míg egy 1.8-asra már 380  :censored: ... Kár, mert a kinti állomány nagy többsége 1.8-as, ott az fogyott a legjobban. (A szegénykeverékes, 107 lovas 7A-FE motorról beszélünk.)

No, azért 1.6-os is akad szépen. 3000 euro körül vannak tisztességes, 97-es darabok, bőven 200 ezer alatti futásokkal.

Viszont ennek az állománynak a nagy része kombi. Ami nem baj, sőt  :yes: ... Kombit még szívesebben vennék, mint liftbacket. De eszembe jutott, hogy mintha régebben Szeke azt írta volna, hogy az 1.6-os kombik mind szegénykeverékesek voltak. Ti mit tudtok erről? 99 lovasok egyébként ezek az autók, de a szedánok meg a liftbackek is azok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12021 Dátum: 2008.07.27 18:58:41 »
Én mindig azt szoktam mondani, hogy olyan autót kell venni, amibe 3 év múlva is szívesen ül be az ember.
Ha ez 1.8-as, piros, rózsaszín masnival, akkor olyat. És ha ehhez egy picit többet kell spórolni, akkor tessék várni egy picit. Szóval 130.000 forinton én nem vacakolnék. Inkább vár egy picit még a vásárlással.
Szerintem.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12022 Dátum: 2008.07.27 19:54:51 »
Én mindig azt szoktam mondani, hogy olyan autót kell venni, amibe 3 év múlva is szívesen ül be az ember.
Ha ez 1.8-as, piros, rózsaszín masnival, akkor olyat. És ha ehhez egy picit többet kell spórolni, akkor tessék várni egy picit. Szóval 130.000 forinton én nem vacakolnék. Inkább vár egy picit még a vásárlással.
Szerintem.
+egy százast nem árt félretenni ez esetben egy esetleges oxigénszenzorbetegségre, mert ugye a lean-burn moci rákfenéje a derága oxigénszenzor melyből nincs holmi utángyártott 7-8 ezer forintos, ellenben ha ez beteg akkor az fogyasztás lesz a csúnyája. :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12023 Dátum: 2008.07.28 00:33:28 »
Én mindig azt szoktam mondani, hogy olyan autót kell venni, amibe 3 év múlva is szívesen ül be az ember.
Ha ez 1.8-as, piros, rózsaszín masnival, akkor olyat. És ha ehhez egy picit többet kell spórolni, akkor tessék várni egy picit. Szóval 130.000 forinton én nem vacakolnék. Inkább vár egy picit még a vásárlással.
Szerintem.

Félreértesz, nem ez a gond. Meg tudnám venni a kocsit 130 ezerrel drágábban is, nem ezzel van a probléma.

Hanem, ugye, az autónak van itt Magyarországon egy piaci értéke. Ennyit, és nem többet fognak érte kifizetni, mikor majd eladom (ami előreláthatólag 3-4 év múlva bekövetkezik). Szóval nem mindegy, hogy mennyit adok ki most az autóért (kinti vételár+regadó+egyebek összesen), és mennyit ér majd 3-4 év múlva, magyarul mennyit bukok az értékvesztésen.

Márpedig az a plusz 130 ezer forint, amivel az 1.8-as regadója az 1.6-osét meghaladja, gyakorlatilag azonnal elvész, lévén itthon senki nem fog többet fizetni egy 1.8-asért, mint egy 1.6-osért. Na, ez a bökkenő. És igaz ugyan, hogy 130 ezer nem a világ pénze, de lévén itt egy bő egymillió körüli beruházásról van szó, ez azért egy jócskán 10 %-os tétel. Nem mindegy!

Úgy számolom, hogy egy 97-es 1.6-os megállhat -mindennel együtt- olyan 1.1 körül, mire itthon van, vizsgáztatva, névre írva stb. Miközben ér, mondjuk, itthon 950-egymillió körül. Nem vészes különbség! Ennyit bevállalok cserébe azért, hogy a kocsi tényleg jó legyen (nem törött, nem sokat futott). Na most, az 1.8-as ugye 130 ezerrel többen állna meg - miközben ugyanannyit ér. Ezzel van a problémám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12024 Dátum: 2008.07.28 08:23:12 »
Palack!
Nem akarlak elkeseríteni de itthol 1,1-ért már 99-es Ave1 et veszel 1,6 4A-FE-vel. :cool2:
ÉS ki ad egy 97-es Carináért ma 1,1-et még ha tényleges futás és rendszeres szervíz van mondjuk Németbe.A dilemma nem kicsi.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12025 Dátum: 2008.07.28 19:17:03 »
Mivel a gumik és felnik fórumban nem kaptam választ,megpróbálom itt,hátha több szerencsém lesz.Szerintetek 6x14-es alufelni ET 35-ös számmal a Carinára felrakható-e? :helpsmilie:Tudtommal gyárilag ET 45-ös felnik vannak rajta.
'93 Carina Xli 1.6

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #12026 Dátum: 2008.07.28 19:36:20 »
Mivel a gumik és felnik fórumban nem kaptam választ,megpróbálom itt,hátha több szerencsém lesz.Szerintetek 6x14-es alufelni ET 35-ös számmal a Carinára felrakható-e? :helpsmilie:Tudtommal gyárilag ET 45-ös felnik vannak rajta.
Én is úgy tudom, hogy 45-ös ET kell az autóra, és az ET35-ös felnivel 10 mm-rel kerül kifelé a kerék. Mekkora a gumit akarsz az autóra tenni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12027 Dátum: 2008.07.28 20:06:40 »
Palack!
Nem akarlak elkeseríteni de itthol 1,1-ért már 99-es Ave1 et veszel 1,6 4A-FE-vel. :cool2:
ÉS ki ad egy 97-es Carináért ma 1,1-et még ha tényleges futás és rendszeres szervíz van mondjuk Németbe.A dilemma nem kicsi.

Hogy ki ad ki 1.1-et egy 97-es Carináért? Én  :yes: ... Mert két kulcsszó van, ha nem akarsz szopni egy autóval, ugye: alacsony futás, törésmentes kasztni. Inkább most adok ki erre pluszban 200 ezret, és tudom, hogy van egy jó autóm, ami öt év múlva is jó autó lesz, és nem fog xarban hagyni, se rohadni, se zörögni stb - mintsem hogy később ráköltsek ugyanennyit vagy még többet javításokra, ami ugye egyben bosszankodás, szívás is. Nekem ez ennyit megér.

Attól a 99-es Avétól meg, amit itthon meg lehet venni 1.1-ért, mentsen meg az Isten  :wacko: ... Ahogy nézem, 1.3 körül indulnak itthon a normálisabban kinéző, 98-as Avék. És ezeknél is sokkal nagyobb lesz a visszatekert óra, a rejtett előző törés kockázata, mint a német Carináknál - nem mellesleg pedig xarabb utakon futottak.

Itthon ilyet hol találsz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12028 Dátum: 2008.07.28 20:17:33 »
Mivel a gumik és felnik fórumban nem kaptam választ,megpróbálom itt,hátha több szerencsém lesz.Szerintetek 6x14-es alufelni ET 35-ös számmal a Carinára felrakható-e? :helpsmilie:Tudtommal gyárilag ET 45-ös felnik vannak rajta.

Én úgy gondolom, hogy ennyi belefér. Jóbarátom Carinájára olyan alufelnik kerültek fel, amiknek nem tudom pontosan az ET-jét, de ránézésre is 1 cm-t jóval meghaladó mértékben kijjebb van a szélük, mint a gyári kerekeknek. Na, ezeken van 195-ös gumi, és így sem ér bele semmibe. Úgyhogy az ET 35 szerintem bőven felmehet az ET 45 helyett, pláne hogy a felni nem is szélesebb a gyárinál (az is 6 collos). Csak ne akarj valami bazi széles gumit tenni rá, de a 6-os felnire ez amúgy sem lenne ajánlatos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12029 Dátum: 2008.07.28 20:48:13 »
Gyári méretű gumit akarok felrakni rá/ 185/65R14 /,amikor vettem az autót kaptam egy garnitúra téli gumit felni nélkül,ezeket acélfelnire akarom rakni, a nyárit akarom a kérdéses alufelnire feltetetni.Tehát szerintetek OK,köszönöm a segítséget!
'93 Carina Xli 1.6