Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6800159 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Carina
« Válasz #12000 Dátum: 2008.07.23 15:37:20 »
Mondom város! Tisztán város!
Szerintem jó!
szerintem is. beraktál egy téglát a pedál alá ?:D vagy tojást  ::)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Carina
« Válasz #12001 Dátum: 2008.07.23 16:44:30 »
Na én meg Gyömrőn jártam, Trottercityben  ::) A Horváth kipufogónál, megcsinálta a szaki a gépet, mert idegesitett már a csörgés-zörgés. Kivágta belőle azt a rezgéscsillapitot es tett bele
fonott drótosat. meg egyúttal vettem egy véget is mert a régi ronda volt és csúnya rozsdás. sokkal csendesebb lett a járgány, úgyhogy heppi vagyok  :clap:

Hát akkor azért volt ilyen tájékozott Carina ügyben. Én meg délután feltetettem vele egy rezgéscsillapító súlyt. Igen korrekt hely, megérte elautóznom odáig.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Carina
« Válasz #12002 Dátum: 2008.07.23 18:20:40 »

Hát akkor azért volt ilyen tájékozott Carina ügyben. Én meg délután feltetettem vele egy rezgéscsillapító súlyt. Igen korrekt hely, megérte elautóznom odáig.

Akkor te voltál a "délután is jön egy dízel Carina" ?  ::)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Carina
« Válasz #12003 Dátum: 2008.07.23 23:45:52 »
akkor te voltál a "délután is jön egy dízel Carina" ?  ::)

Ha nem is dízel, de igen.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.23 23:47:27 írta kalo1 »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12004 Dátum: 2008.07.24 08:41:58 »
Mondom város! Tisztán város!
Szerintem jó!
szerintem is. beraktál egy téglát a pedál alá ?:D vagy tojást  ::)
Ez 70 % mázli, hogy nem pesten lakom. Meg az, hogy a csúcsidőszakot sikerül elkerülni. A maradék csak az én érdemem.(nem, mint ha nem lehetne itt is kicsavarni a gépből akár 9  l-t is)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12005 Dátum: 2008.07.24 08:59:47 »
Mondom város! Tisztán város!
Szerintem jó!
szerintem is. beraktál egy téglát a pedál alá ?:D vagy tojást  ::)
Ez 70 % mázli, hogy nem pesten lakom. Meg az, hogy a csúcsidőszakot sikerül elkerülni. A maradék csak az én érdemem.(nem, mint ha nem lehetne itt is kicsavarni a gépből akár 9  l-t is)

Nagyon jó a tisztán városi 7.4-es fogyi  :clap: ! Ez úgy nagyjából az alsó határ, amit meg lehet csinálni ezzel a kocsival. Na jóóó, talán Szegeden vagy Békéscsabán lehetne 7.0 is, esetleg...

Engem anno a 2006-os őszi orfűi tali után, mikor először tapasztaltam Zénóka vezetési stílusát ;) , elkapott a spór-vírus  :yes: ... Pár száz km-en át nagyon odafigyelve, az összes trükköt alkalmazva ekonóztam a városban a Carinával. Így csináltam 7.5-öt - mondjuk ez Pécs, ugye, de tényleg nagyon koncentráltam.

Nekünk itt 8.5-9-eket eszegetett a városban a kocsi leginkább, és ez is tiprás nélkül, inkább kíméletes stílusban (váltás bőven 3000 alatt) jött ki. Dehát az emelkedőn nincs mit csinálni, ott nem tudod simogatni a gázpedált.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.24 09:01:28 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Polír
« Válasz #12006 Dátum: 2008.07.24 09:11:23 »
Sziasztok,

nem tudtok BP-en ügyeskező polírozót? Meg lett húzva a járgány oldala, de talán polír elég lenne (de abból jó durva :-) Kösz!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Carina
« Válasz #12007 Dátum: 2008.07.24 09:37:16 »
Mondom város! Tisztán város!
Szerintem jó!
szerintem is. beraktál egy téglát a pedál alá ?:D vagy tojást  ::)
Ez 70 % mázli, hogy nem pesten lakom. Meg az, hogy a csúcsidőszakot sikerül elkerülni. A maradék csak az én érdemem.(nem, mint ha nem lehetne itt is kicsavarni a gépből akár 9  l-t is)
Na jóóó, talán Szegeden vagy Békéscsabán lehetne 7.0 is, esetleg...
Mikor jártál utoljára Szegeden?!
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Polír
« Válasz #12008 Dátum: 2008.07.24 09:56:00 »
Sziasztok,

nem tudtok BP-en ügyeskező polírozót? Meg lett húzva a járgány oldala, de talán polír elég lenne (de abból jó durva :-) Kösz!

De: http://www.apolloauto.hu/

Ha mélt küldessz, árajánlatkéréssel, akkor készült, hogy Jesse egy-két napon belül válaszol, de magyarul, ami dícséretes.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Polír
« Válasz #12009 Dátum: 2008.07.24 13:18:41 »
Ha mélt küldessz, árajánlatkéréssel, akkor készült, hogy Jesse egy-két napon belül válaszol, de magyarul, ami dícséretes.

Ez a mondat pontosan mit is akar elmondani?
 :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12010 Dátum: 2008.07.24 16:15:41 »
Na jóóó, talán Szegeden vagy Békéscsabán lehetne 7.0 is, esetleg...
Mikor jártál utoljára Szegeden?!

Májusban. Azóta történt valami lényeges változás ;) ?

Jó, OK, nem élek ott. De jártam arra eleget, hétköznap is. A forgalom nem sűrűbb a pécsinél (ami nem is meglepő, nagyságrendileg ugyanakkora a két város). Viszont nincsenek dombok, ugye. Na mármost, feltételezem, hogy ha Pécsett a városban meg tudtam csinálni (többszáz km-re számolva, tehát volt benne minden, hétköznap is, sűrű forgalom is stb) a 7.5-ös átlagot a Carinával, akkor Szegeden összejöhetne a 7.0.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Polír
« Válasz #12011 Dátum: 2008.07.24 16:16:43 »
Ha mélt küldessz, árajánlatkéréssel, akkor készült, hogy Jesse egy-két napon belül válaszol, de magyarul, ami dícséretes.

Ez a mondat pontosan mit is akar elmondani?
 :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Sztem "készült" helyett "készülj"-t akart írni Trotter Mester, de amúgy teljesen érthető  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12012 Dátum: 2008.07.24 17:36:18 »
Ezért lenne az a tiszta, ha a benzint súlyra adnák. Az mindig állandó, mármint az adott tömegű üzemanyagban lévő energia, nem?
Még jó, hogy ólom mentest kell tankolni. :clap:
Na jó ezt most elviccelitek, de ha komolyan beszélünk akkor ezek szerint ti is aláírjátok, hogy pusztán e miatt is van, ha a téli (-10 fok)-nyári(+30fok) időszakot vetjük össze min. 0.5 l/100km eltérés, ami ezek szerint nem elkerülhető.

Én ekkora eltérést sosem észleltem a Carinánkon a téli meg a nyári fogyi között, pedig ugye ezt az említett tágulási problematikán kívül még más dolgok is befolyásolják (amiket fel is soroltál). Ezzel együtt is nagyjából ugyanannyit evett az autó télen-nyáron. A nálunk töltött idő alatti legkedvezőbb autópályás fogyi (130-140-el 6.8) éppenséggel a leghidegebb hőmérsékleten megtett utunkon jött ki. Na, erre lehet gombot varrni ;) ...

Az rendben van, hogy az autó VÁROSBAN többet fog enni télen, mint nyáron - naná, hiszen többet megy hideg motorral. Városon kívül viszont ezeknél a modernebb autóknál már eléggé minimális a különbség. A Camrynél sem tapasztaltam soha számottevő eltérést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Polír
« Válasz #12013 Dátum: 2008.07.24 17:40:58 »
Ha mélt küldessz, árajánlatkéréssel, akkor készült, hogy Jesse egy-két napon belül válaszol, de magyarul, ami dícséretes.

Ez a mondat pontosan mit is akar elmondani?
 :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Palaczk Mester megválaszolta. :winkiss:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Carina
« Válasz #12014 Dátum: 2008.07.24 18:01:40 »
nálunk töltött idő alatti legkedvezőbb autópályás fogyi (130-140-el 6.8) éppenséggel a leghidegebb hőmérsékleten megtett utunkon jött ki. Na, erre lehet gombot varrni ;) ...

Az rendben van, hogy az autó VÁROSBAN többet fog enni télen, mint nyáron - naná, hiszen többet megy hideg motorral. Városon kívül viszont ezeknél a modernebb autóknál már eléggé minimális a különbség. A Camrynél sem tapasztaltam soha számottevő eltérést.

Ez sztem azoknal szamottevo, akiknek csak akkor megy 1000 fole a fordulatszam, ha az automata szivato bekapcsol... lasd leszilaci-t  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX