Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793670 alkalommal)

1 tag és 5 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #11925 Dátum: 2008.07.02 12:51:35 »
Ez most egy hátsóablak és egy szélvő-ablaktörlő fütés kapcsoló, tehát a tüköré nincs külön, ahogy írtam.
Vagy van még egy kapcsoló, csak lemaradt a képről?
 :ph34r:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11926 Dátum: 2008.07.02 13:04:10 »
Ez most egy hátsóablak és egy szélvő-ablaktörlő fütés kapcsoló, tehát a tüköré nincs külön, ahogy írtam.
Vagy van még egy kapcsoló, csak lemaradt a képről?
 :ph34r:

Pedig ez a kapcsoló kapcsolja a tükör fűtését is. :D
Szélvédő ablaktörlő fűtés sajos nincsen. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #11927 Dátum: 2008.07.02 13:23:46 »
Ez most egy hátsóablak és egy szélvő-ablaktörlő fütés kapcsoló, tehát a tüköré nincs külön, ahogy írtam.
Vagy van még egy kapcsoló, csak lemaradt a képről?
 :ph34r:
Írtam, hogy az első szélvédő, vagyis inkább csak ablaktörlő fűtése kapcsolja a tükröket is, és a hátsó ablak van egymagában.
Azt nem tudom biztosan, hogy ahol gyárilag fűtött a tükör ott ilyen kapcsoló van, vagy a hátsóval oldják meg.
Az enyém egy jobbkormányos GTi-ből van!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11928 Dátum: 2008.07.02 13:43:57 »
Enyém egy 2000-es GLI ből volt. :clap:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #11929 Dátum: 2008.07.02 14:04:20 »
Ez most egy hátsóablak és egy szélvő-ablaktörlő fütés kapcsoló, tehát a tüköré nincs külön, ahogy írtam.
Vagy van még egy kapcsoló, csak lemaradt a képről?
 :ph34r:

Pedig ez a kapcsoló kapcsolja a tükör fűtését is. :D
Szélvédő ablaktörlő fűtés sajos nincsen. :(

No de a piktogramon nem ez látszik...
Nekem is két ilyen kapcsoló van a kocsiban. Az ablakfűtés kapcsolja a tükröt is, a másik a szélvédőé.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #11930 Dátum: 2008.07.02 14:43:48 »
Ez most egy hátsóablak és egy szélvő-ablaktörlő fütés kapcsoló, tehát a tüköré nincs külön, ahogy írtam.
Vagy van még egy kapcsoló, csak lemaradt a képről?
 :ph34r:

Pedig ez a kapcsoló kapcsolja a tükör fűtését is. :D
Szélvédő ablaktörlő fűtés sajos nincsen. :(

No de a piktogramon nem ez látszik...
Nekem is két ilyen kapcsoló van a kocsiban. Az ablakfűtés kapcsolja a tükröt is, a másik a szélvédőé.

Most mit mondjak erre?
Van egy kapcsolási rajzom, azon is úgy van, hogy az első szélvédő mellé van kötve a tükör

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #11931 Dátum: 2008.07.02 18:32:29 »
A tükörfűtéses kapcsoló, és a tükörfűtés nélküli kapcsoló közötti különbséget jól lehet látni.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.02 18:34:17 írta Jency »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #11932 Dátum: 2008.07.02 19:18:03 »
Ez konkrétan egy tükörbehajásos és a nélküli kapcsoló....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11933 Dátum: 2008.07.03 15:15:04 »
Ez már a 4. fajta lufi Carinából. :D
Ilyet még nem láttam. :( Bár lehet hogy Flint-é ilyen.

A 4. fajta  :eek: ? Én eddig csak kétfélét láttam: ezt a facelift előttit, meg a facelift utánit - a különbség igazából csak annyi, hogy a régebbinél még csak két kis kürt-nyomógomb van a felső küllőknél, míg az újabbnál az egész kormányközép szolgál kürt-nyomólapként.

A másik kettő, az milyen? És nem lehetséges, hogy azok eredetileg nem Carinába való kivitelek?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11934 Dátum: 2008.07.03 15:17:12 »
Nincs valakinél kéznél egy korabeli Carina E prosi? Milyen fizikai méretekkel rendelkezik a kicsikénk? (Konkréten a liftback érdekel). Meg az, hogy mennyivel kisebb/nagyobb a hely egy Priusban.

Most csak körülbelül, fejből tudom írni: kb. 4.5 x 1.7 x 1.4 méteres a Carina.

A Prius hozzávetőlegesen ugyanilyen hosszú és széles lehet; magasságra persze nagyobb valamivel. A csomagtartója biztos, hogy kisebb; az utastéri helykínálata nagyságrendileg azonos lehet, illetve talán a hátsó lábtér kisebb valamivel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11935 Dátum: 2008.07.03 15:20:07 »
Ez konkrétan egy tükörbehajásos és a nélküli kapcsoló....

Így van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11936 Dátum: 2008.07.03 16:49:36 »
Végignéztem a hasznaltauto-n a teljes 96-os és 97-es Carina kínálatot. Lehangoló  :no: ...

A 45 autóból összesen két (2) olyan volt, amire azt mondanám, hogy megérne egy közelebbi megtekintést - de igazából ezek sem nyerték el teljes mértékben a bizalmamat a fotók & leírás alapján. Erről és erről van szó.

Természetesen szinte mindegyik példány "kitűnő" vagy legalábbis "megkímélt" állapotú; alig páran voltak olyan bátrak, hogy odaírják a rettentő, nyilván roppant vevő-riasztó "normál" állapot-megjelölést. "Korának megfelelő"-t (ami ugye Magyarországon a "roncs" szinonimája) egyet sem láttam. Dehát nem is csoda, hisz üdítően keveset futott, kvázi alig használt az egész állomány: 266 ezres volt a legmagasabb bevallott futásteljesítmény, és persze a nagy többség még bőven alulról szagolta a 200 ezret. Naná, hisz mint tudjuk, a Carina sokat zabál és gyakran elromlik, nameg egyébként is egy szűk, kétüléses sportkocsi, így aztán a gazdáik többnyire csak nézegetik őket, álló helyzetben, vagy maximum hétvégén joyride-olnak velük néhány kilométerecskét. Tekintsétek csak meg pl. ezt a fotót, ahol gyönyörűen látható a 12 év alatt szűziesnek mondható futást szépen alátámasztó, újszerű állapotú kormánykerék:



Megtudhattam olyan érdekességeket is, mint pl. hogy a Carinában hátul "kagylóülés" van; létezik "Avensis motoros" Carina; és persze olyan apróságból senki nem csinál problémát, hogy '96 decemberi forgalomba helyezésű lenne a facelift előtti autó ...........
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: Carina
« Válasz #11937 Dátum: 2008.07.03 17:12:55 »
Hahó!
Meg volt a nagy motorgenerál a Supratrendnél. Főtengely köszörülés, csapágyak, új gyűrűk, hajtókarcsapágy, szelepek becsiszolva, ilyen-olyan tömítés, szelepszárszimmeringek, meg a kuplung. Kb. ezek voltak, lehet nem teljesen pontosak a megnevezések.
Megtakarított pénz volt, nincs.
A váltás sokkal jobb lett (jó lett), igaz még olykor kicsit beremeg a cucc (200km futott csak) - igen meredek a kapubeállóm, rendes próba a kuplungnak.
A motor sokkal halkabb, főleg egyenletes tempónál. A régi szörnyű hang meg 3500 fordulat felett volt csak, de addig még egy ideig nem pörgetem. Remélem később is rendben lesz és sok-sok kilométert (mondjuk 250.000-et) gond nélkül teljesít még. Aztán megyek 2000km-nél olajcserére.......
üdv.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #11938 Dátum: 2008.07.03 17:25:03 »
Üdv ismét!

Jó rég nem voltam itt...hála Istennek, mert Carinám az utóbbi időben is hozta a formáját, semmi baja nem volt....eddig. És ebben kérném a segítségeteket, javaslatotokat.

A probléma.....

A minap sziszegésre lettem figyelmes...azt hittem, hogy a gumi ereszt....de nem...felnyitottam a motorháztatőt....a hűtő tetején és egész hosszán műanyag bigyusz van, amin van a betöltő-nyílás, és valami cső is megy rá...no, eme műanyag megadta magát, egy hajszál repedésből némi gőz szivárgott ki, egy kevéske víz is volt a környéken látható.

A megoldási kísérlet.....

Felhívtam egy szervízt, ahova korábban is hordtam (leszögezném, hogy általam okozott kár miatt) és ott persze megtekintést kértek...
Ma, elmentem egy lökhárítóshoz, gondolván, hát ez is műanyag....hátha tud valamit kezdeni vele....az ipse valami olyasmit magyarázott, hogy nincs hozzá akkora szerszáma...na mindegy, szerintem nem akarta megcsinálni....

Itt tartok most, szombaton viszem szervizbe...

Az egyik bontós 20-ért bontott komlett hűtőt adna, és 25-ért utángyártott újat...

Szeretném, ha mihamarabb hozzászólnátok, s tennétek javaslatot, mert jövőhéttől új munkahelyem lesz, ahova napi 50km-t kell megtennem és aggódom, hogy az autó miatt nem fogom tudni vállalni az új munkát....

Előre is köszönöm válaszotok, s mindenkinek kellemes napot kívánok!
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.03 18:24:31 írta tomka1982 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11939 Dátum: 2008.07.03 18:21:35 »
Üdv ismét!

Jó rég nem voltam itt...hála Istennek, mert Carinám az utóbbi időben is hozta a formáját, semmi baja nem volt....eddig. És ebben kérném a segítségeteket, javaslatotokat.

A probléma.....

A minap sziszegésre lettem figyelmes...azt hittem, hogy a gumi ereszt....de nem...felnyitottam a motorháztatőt....a hűtő tetején és egész hosszán műanyag bigyusz van, amin van a betöltő-nyílás, és valami cső is megy rá...no, eme műanyag megadta magát, egy hajszál repedésből némi gőz szivárgott ki, egy kevéske víz is volt a környéken látható.

A megoldási kísérlet.....

Felhívtam egy szervízt, ahova korábban is hordtam (leszögezném, hogy általam okozott kár miatt) és ott persze megtekintést kértek...
Ma, elmentem egy lökhárítóshoz, gondolván, hát ez is műanyag....hátha tud valamit kezdeni vele....az ipse valami olyasmit magyarázott, hogy nincs hozzá akkora szerszáma...na mindegy, szerintem nem akarta megcsinálni....

Itt tartok most, szombaton viszem szervizbe...

Az egyik bontós 20-ért bontott komlett hűtőt adna, és 25-ért utángyártott újat...

Szeretném, ha mihamarabb hozzászólnátok, s tennétek javaslatot, mert jövőhéttől új munkalyem lesz, ahova napi 50km-t kell megtennem és aggódom, hogy az autó miatt nem fogom tudni vállalni az új munkát....

Előre is köszönöm válaszotok, s mindenkinek kellemes napot kívánok!

Hát ez sajnos elég egyszerű  ::) ... Elrepedt a hűtőd - csere! Ha 20 a bontott és 25 az új, akkor én pillanatig se gondolkoznék, hanem az utóbbit venném.

Lehet persze, hogy be lehet ragasztani a repedést, de kérdés, hogy ez mennyire állna ellen a hőnek & nyomásnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )