Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793740 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11910 Dátum: 2008.06.30 16:48:14 »
...........................
ABS sincs, szerintem előnyére, legalább nem kell mit kiiktatni.(Bár tudom, hogy ezzel most felháborodást keltek sokatokban.)
...........................

Engem nem botránkoztattál meg, én is kaptam hideget az ABS fenntartással kezeléséért... :censored:

Bennem nagyon is felháborodást keltett, de kibírtam hogy ne reagáljak rá, pedig nagyon csúnyákat tudtam volna írni... Önmagunk & mások veszélyeztetéséről...  :censored: ... Szóval hagyjuk, léccilécciléccilécci  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11911 Dátum: 2008.06.30 16:52:42 »
Nekem még sosem volt olyan kocsim, amiben ez így lett volna.
Megjegyzem még a Yarisban is közös a kapcsoló, szóval nem kell hozzá Lexus.
 :whistling:

Azért csak legyen az a Lexus!  ::)

Megjegyzem lefényképeztem ezt a kapcsolót, csak ebben a ....... rendszerben nem tudom láthatóvá tenni!

Az Avensisben sincs külön kapcsoló. A Corollában sincs.

Szal akkor a Carina megoldása képezi a kivételt ebben a kérdésben. Bár én ezt tartom okosabbnak - mármint a külön kapcsolhatóságot. Van olyan szitu, amikor a hátsó ablak tiszta, de a tükör párás vagy épp havas, jeges. Most akkor miért működtessem egyben a bazi sok áramot felvevő hátsóablak-fűtést is, ha elég lenne csak a tükörét?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11912 Dátum: 2008.06.30 17:17:05 »
Sziasztok!

A következő kérésben szeretném a segítségeteket kérni.
Használt autó vásárlásra adtam a fejemet, és a Toyota Carina E mellett döntöttem. Ezzel kapcsolatban lenne néhány rövid kérdésem Hozzátok.

Szerencsére elég rendesen van kínálat az országban, és talán éppen ezért nehéz a választás. A legtöbb kocsi 1992 és 1994 között készült. Úgy tudom, hogy az 1993 előtt gyártott kocsik még eredeti japán termékek, az utána készültekben van néhány kevésbé jó minőségű alkatrész. Én úgy gondolom, hogy ha ezeket én, vagy a korábbi tulajdonos kicserélteti, akkor már nem lesz gond. Mit gondoltok, illetve mik a tapasztalataitok erről?

Szintén megfigyeltem, hogy ABS-es és légzsákos kocsikból sokkal kevesebb van. Gondolom ez is korral függ össze, leginkább az 1996+ gyártású autókban van ilyen felszerelés. Ezek gyárilag lettek beépítve, vagy utólag, rosszabb esetben csak mutatónak vannak a kocsiban? Tehát érdemes ezekért egy-két százezerrel többet fizetni, vagy esetleg úgyis csak "átverés" a dolog?

Ezenkívül mit azok, amikre érdemes odafigyelnem egy Carina vásárlásakor?

Most első körben ennyi jutott eszembe, de természetesen bármi érdekel, ami fontos lehet ebben a témakörben.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv, Tibor

Az első és legfontosabb: a gyártás helyének a minőség szempontjából nincs jelentősége. Hülye előítélet, miszerint ez számítana. Nem számít.

Egyébként a Carinát kezdettől, azaz 92-től vegyesen gyártották Angliában és Japánban, a 96-os modellfrissítéstől kezdve pedig (ennek fő -látható- ismertető jele, hogy elöl az embléma a hűtőrács közepéről a hűtőrács fölé, a motorháztetőre került, a hátsó indexek pedig a korábbi szürke helyett sárgák lettek, kivéve a kombin) csak Angliában. Piaci sajátosságok miatt a nálunk fellelhető, 96 előtti darabok többsége japán. De, mondom, ennek nincs jelentősége.

ABS-el és légzsákkal (pláne dupla légzsákkal) felszerelt autókat elsősorban a facelift utáni, tehát 96-os és 97-es évjáratból lehet találni - bár ezek sem mind ilyenek, főleg az ABS hiányzik elég gyakran. Érdemes olyat keresni, amiben van, lévén az ilyen autók kevésbé vannak lemaradva a mai biztonsági színvonaltól. Nem mellesleg klímát is elsősorban ebben a két utolsó évjáratban lehet találni a Carinákban.

Ami az állományt illeti. Igen, elég sok Carinát hirdetnek az országban - de a többsége xar. Értek ezalatt nagyon sokat futott, bizonytalan előéletű, visszatekert km-számlálós, törött autókat. Ezek az autók bírják a strapát, tartósak, ergo nyúzzák is őket. A használat csak sokára látszik meg rajtuk, ezért aztán simán vissza lehet nyomni az órát mondjuk 350 ezerről 180 ezerre, hihető lesz - hacsak nem ismered a típust behatóan. Tisztességes, ismert előéletű (szervízelés!), aránylag keveset futott (200 ezret futott Carina, ha kapott rendes karbantartást, simán "keveset futott"-nak mondható!) Carinát nagyon (!!) nehéz találni a piacon.

Ezért nagyon fontos, hogy az autót mindenképpen lássa hozzáértő, mielőtt megveszed. Lehetőleg több is! Tehát pl. vigyél magaddal autókhoz értő (!) ismerőst/rokont/barátot, és utána még nézesd is át az autót márkaszervízben - ha csak a legapróbb kétely is felmerül. Festékvastagság-mérővel is végig kell nézni az autót. Ha egy-két elemnél több fényezve volt - ott kell hagyni! Pont azért, amit te is írsz - pl. mert lehet, hogy a korábbi sérülés után nem javították ki szakszerűen a biztonsági rendszert, nem pótolták a légzsákot. Ezen később az élete múlhat az embernek, inkább keresgélj mondjuk egy héttel tovább.

Amúgy meg - át kell nézni mindent. Nincs markáns, veszélyes típushibája a kocsinak - de egy minimum 11 éves autóról beszélünk, szóval szépen le kell mindent checkolni vétel előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11913 Dátum: 2008.06.30 18:33:53 »
És azt nem tudja valaki, hogy Carina E-t gyártottak alapból krómozott hűtőráccsal?
Mert az enyémen ('92-es GLI Liftback 1.6, klímás, ABS-es, padlizsán színű) ilyen van, és már két szerelő is 'elirigyelte' akiknek szintén Carina E-jük volt. Egyikük szerint felszereltségfüggő, a másik szerint ehhez a színhez (forgalmiban: 05 BÍBOR/LILA) tartozott. Viszont amennyire figyeltem, nem nagyon láttam más Carinán ilyet.
Másik kérdés, hogy nem tud valaki olyan oldalt (Toyotást vagy 'univerzálist') ahová az alvázszámot beírva kiírja a felszereltséget, adatokat, stb?
Toyota Szervízben használnak valami ilyet (bár az lehet nem netes adatbázis). Belgiumban gyártottak valaha Carina E-t? Mert nekem a szervízben nyomtatott adatlapon a Típus-Modell után többször is ez volt, vagy ez lehet az az ország, ahol először forgalomba helyezték (lehet ezt már kérdeztem ezen a fórumon, ez esetben bocsi).
GLI felszereltségbe bele tartozott a vezetőoldali légzsák?

Ezer kösziii!

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11914 Dátum: 2008.06.30 19:59:09 »
láthatnám a kormányképét én is?

Közkívánatra:
És kb így megyen egyenesen!

[a csatolmányt egy admin törölte]
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11915 Dátum: 2008.06.30 20:25:20 »
És azt nem tudja valaki, hogy Carina E-t gyártottak alapból krómozott hűtőráccsal?
Mert az enyémen ('92-es GLI Liftback 1.6, klímás, ABS-es, padlizsán színű) ilyen van, és már két szerelő is 'elirigyelte' akiknek szintén Carina E-jük volt. Egyikük szerint felszereltségfüggő, a másik szerint ehhez a színhez (forgalmiban: 05 BÍBOR/LILA) tartozott. Viszont amennyire figyeltem, nem nagyon láttam más Carinán ilyet.
Másik kérdés, hogy nem tud valaki olyan oldalt (Toyotást vagy 'univerzálist') ahová az alvázszámot beírva kiírja a felszereltséget, adatokat, stb?
Toyota Szervízben használnak valami ilyet (bár az lehet nem netes adatbázis). Belgiumban gyártottak valaha Carina E-t? Mert nekem a szervízben nyomtatott adatlapon a Típus-Modell után többször is ez volt, vagy ez lehet az az ország, ahol először forgalomba helyezték (lehet ezt már kérdeztem ezen a fórumon, ez esetben bocsi).
GLI felszereltségbe bele tartozott a vezetőoldali légzsák?

Ezer kösziii!

A kifutó Carina E volt krómozott hűtőráccsal.
SAjna Carinás prosival még nem találkoztam bár B.C adott egy brossúrát de azt nem tom holvá lett a költözéskor. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Carina
« Válasz #11916 Dátum: 2008.06.30 22:31:22 »
láthatnám a kormányképét én is?

Közkívánatra:
És kb így megyen egyenesen!
Én nem bántanám a kormányt. Vidd el futómű állításra, ott egyenesbe hozzák.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11917 Dátum: 2008.06.30 22:56:32 »
És azt nem tudja valaki, hogy Carina E-t gyártottak alapból krómozott hűtőráccsal?
Mert az enyémen ('92-es GLI Liftback 1.6, klímás, ABS-es, padlizsán színű) ilyen van, és már két szerelő is 'elirigyelte' akiknek szintén Carina E-jük volt. Egyikük szerint felszereltségfüggő, a másik szerint ehhez a színhez (forgalmiban: 05 BÍBOR/LILA) tartozott. Viszont amennyire figyeltem, nem nagyon láttam más Carinán ilyet.
Másik kérdés, hogy nem tud valaki olyan oldalt (Toyotást vagy 'univerzálist') ahová az alvázszámot beírva kiírja a felszereltséget, adatokat, stb?
Toyota Szervízben használnak valami ilyet (bár az lehet nem netes adatbázis). Belgiumban gyártottak valaha Carina E-t? Mert nekem a szervízben nyomtatott adatlapon a Típus-Modell után többször is ez volt, vagy ez lehet az az ország, ahol először forgalomba helyezték (lehet ezt már kérdeztem ezen a fórumon, ez esetben bocsi).
GLI felszereltségbe bele tartozott a vezetőoldali légzsák?

Ezer kösziii!

A krómozott hűtőrács-keret szinte biztosan tartozék, amit utólag tettek rá. Láttam már egy-két ilyen Carinát, nem nézett ki gyárinak a cucc. Gyári fotón még nem is láttam ilyet. Elképzelhető persze, hogy volt olyan kivitel valamelyik piacon valamelyik évjáratban, amire gyárilag, vagy legalábbis még újkorában a márkakereskedésben tettek ilyet.

Belgiumban tudtommal nem gyártottak Carinát. Csak Angliában és Japánban. A tiéd alkalmasint valóban belga első forgalomba helyezésű lehet.

Azt, hogy ott és akkor a lufi alapfelszereltség volt-e vagy sem, korabeli árlistákból, prosikból lehetne kideríteni. Szerintem egyébként nem tartozott bele. '92-ben a légzsák még meglehetősen ritkán fordult elő szériában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11918 Dátum: 2008.06.30 22:57:34 »
láthatnám a kormányképét én is?

Közkívánatra:
És kb így megyen egyenesen!

Ez szerintem Carina kormány! A facelift előtti változatú légzsákos Carina kormány.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11919 Dátum: 2008.06.30 23:10:08 »
Ez már a 4. fajta lufi Carinából. :D
Ilyet még nem láttam. :( Bár lehet hogy Flint-é ilyen.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11920 Dátum: 2008.07.01 08:55:49 »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #11921 Dátum: 2008.07.01 14:46:06 »
Nincs valakinél kéznél egy korabeli Carina E prosi? Milyen fizikai méretekkel rendelkezik a kicsikénk? (Konkréten a liftback érdekel). Meg az, hogy mennyivel kisebb/nagyobb a hely egy Priusban.

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11922 Dátum: 2008.07.01 20:18:09 »
Nincs valakinél kéznél egy korabeli Carina E prosi? Milyen fizikai méretekkel rendelkezik a kicsikénk? (Konkréten a liftback érdekel). Meg az, hogy mennyivel kisebb/nagyobb a hely egy Priusban.

Prius felé én is kacsingattam  :winkiss:
Kisebb, mármint a beltér, meg a csomi is (akksi miatt) de nem vészes egyik sem. Csomi 400 liter körül van, ha jól tudom, magam mögött bőven elférek hátul is (183cm), igaz ez is inkább csak 4 személynek kényelmes, mint a Carina (ne tessék megdobálni :hang:  )
Az automata váltó király, és mikor átkapcsol csak eletromos hajtásra...  Hmmmmmm  :clap: :clap: :clap:
Érdemes a 2003 utánit venni, erősebb valamivel, meg az akksi is nagyobb benne (emiatt is erősebb).
Használtan 2,2-2,5 M-tól már lehet kapni, szerintem ennyiért nagyon megéri (az újonnani 7 milla azért kicsit sok, annyiért már hibrid Camry-t lehet behozatni).

Tudom,  :offtopic: de Carinás kollégának kötelező segíteni   :yes:


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #11923 Dátum: 2008.07.02 07:38:21 »
Egyelőre még nincs szó vásárlásról, csak épp játszom a gondolattal, hogy mi lenne ha...egyébként mindenképp 2004 utáni jöhetne csak szóba, de az olyan 3,7 milliótól kezdődik :(

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #11924 Dátum: 2008.07.02 12:03:42 »
Nekem még sosem volt olyan kocsim, amiben ez így lett volna.
Megjegyzem még a Yarisban is közös a kapcsoló, szóval nem kell hozzá Lexus.
 :whistling:

Azért csak legyen az a Lexus!  ::)

Megjegyzem lefényképeztem ezt a kapcsolót, csak ebben a ....... rendszerben nem tudom láthatóvá tenni!

Az Avensisben sincs külön kapcsoló. A Corollában sincs.

Szal akkor a Carina megoldása képezi a kivételt ebben a kérdésben. Bár én ezt tartom okosabbnak - mármint a külön kapcsolhatóságot. Van olyan szitu, amikor a hátsó ablak tiszta, de a tükör párás vagy épp havas, jeges. Most akkor miért működtessem egyben a bazi sok áramot felvevő hátsóablak-fűtést is, ha elég lenne csak a tükörét?
Nos, az én kapcsolóm így néz ki. nem kizárt, hogy a GLi-kben, ahol tudtommal szintén nem széria volt a fűtött tükör elképzelhető, hogy a hátsó ablak kapcsoló vezérli a tükör fűtését is.
De szerintem ez így praktikusabb és elegánsabb megoldás is!

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.02 12:10:23 írta b.c. »