Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793717 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11895 Dátum: 2008.06.29 14:58:55 »
Én kérnék egy fotót arrol a kormányról ;) ha lehetne. :D

Misi feltevésében lehet valami ;) bár akkor ha van lufi köllene benne lenni abs-nek is.
Tényleg van benne?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11896 Dátum: 2008.06.29 15:02:06 »
bár akkor ha van lufi köllene benne lenni abs-nek is.

A miénkben volt lufi (kettő is), de ABS nem volt. Nem függ össze a kettő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11897 Dátum: 2008.06.29 16:31:30 »
bár akkor ha van lufi köllene benne lenni abs-nek is.

A miénkben volt lufi (kettő is), de ABS nem volt. Nem függ össze a kettő.

Nekem pedig ABS van benne, és lufi nincs (bár az eladó esküdött rá  :dots: )

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11898 Dátum: 2008.06.29 17:09:00 »
Na ez már válaszözön!!! :clap:

Tisztelt Uraim!
Köszönettel vettem az infókat, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy egy kicsit közelebb kerüljek az autómhoz(már persze képletesen is).
Az egyenesfutással nincsen gond, mint alapjában véve az egyész futóművel sem. A kormányt valszeg kopottsága miatt kellett lecserélni, csupán az eladhatósága miatt. Szerintem nincs benne sem kiégve sem egyáltalán visszajelző izzó, de mivel csínján bánnék minden tákolt dologgal, ezért kérdeztem rá, hogy mire és hol kell figyelni.
ABS sincs, szerintem előnyére, legalább nem kell mit kiiktatni.(Bár tudom, hogy ezzel most felháborodást keltek sokatokban.)
Futóművészt lehet, hogy felkeresek, ha így egyszerűbb.

Viszont láttam egy eladó Carinát(97-es évj.) a használtauton, amiben ugyanaz a 4 küllős kúrmány volt mint az enyémben, csak bőrözve!! Na az most megmozgatta a fantáziámat egy kicsit.

« Utoljára szerkesztve: 2008.06.29 17:14:30 írta sztpuhi »
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11899 Dátum: 2008.06.29 21:16:53 »
Na ez már válaszözön!!! :clap:

Tisztelt Uraim!
Köszönettel vettem az infókat, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy egy kicsit közelebb kerüljek az autómhoz(már persze képletesen is).
Az egyenesfutással nincsen gond, mint alapjában véve az egyész futóművel sem. A kormányt valszeg kopottsága miatt kellett lecserélni, csupán az eladhatósága miatt. Szerintem nincs benne sem kiégve sem egyáltalán visszajelző izzó, de mivel csínján bánnék minden tákolt dologgal, ezért kérdeztem rá, hogy mire és hol kell figyelni.
ABS sincs, szerintem előnyére, legalább nem kell mit kiiktatni.(Bár tudom, hogy ezzel most felháborodást keltek sokatokban.)
Futóművészt lehet, hogy felkeresek, ha így egyszerűbb.

Viszont láttam egy eladó Carinát(97-es évj.) a használtauton, amiben ugyanaz a 4 küllős kúrmány volt mint az enyémben, csak bőrözve!! Na az most megmozgatta a fantáziámat egy kicsit.



Ha befut talán a második bőrös kormányom akkor az enyím eladó lesz. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11900 Dátum: 2008.06.29 21:56:30 »
Viszont láttam egy eladó Carinát(97-es évj.) a használtauton, amiben ugyanaz a 4 küllős kúrmány volt mint az enyémben, csak bőrözve!! Na az most megmozgatta a fantáziámat egy kicsit.

Négyküllős? Biztos, hogy nem Carinába való ez a te légzsákos kormányod? Egyébként az Avensis I-esben is pontosan ugyanez a kormány volt, legalábbis a faceliftig biztosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11901 Dátum: 2008.06.29 22:01:13 »
láthatnám a kormányképét én is?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11902 Dátum: 2008.06.29 22:35:30 »
Valaki meg tudná mondani, hogy azokban a Carinákban ahol fűthető a tükör, annak hol van a kapcsolója?
Nekem elektromosan állíthatóak ugyan, de nem fűthetőek (vagy csak én nem tudok róla?).    :wacko:

Ezer köszi! 

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #11903 Dátum: 2008.06.29 22:57:05 »
A fűthető tükrüknek nincs külön kapcsolója. A hátsóablak fűtésének kapcsolója kezeli azt is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #11904 Dátum: 2008.06.30 07:20:37 »
...........................
ABS sincs, szerintem előnyére, legalább nem kell mit kiiktatni.(Bár tudom, hogy ezzel most felháborodást keltek sokatokban.)
...........................

Engem nem botránkoztattál meg, én is kaptam hideget az ABS fenntartással kezeléséért... :censored:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #11905 Dátum: 2008.06.30 11:06:15 »
A fűthető tükrüknek nincs külön kapcsolója. A hátsóablak fűtésének kapcsolója kezeli azt is.

A Lexus-ban esetleg!!!
A fűtött tükör kapcsoló úgy náz ki hivatalosan, hogy a hátsó ablak fűtás lapcsoló ketté van osztva, az egyik fél a hátsó ablakot, a másik a tükröket fűti egyes modelleken (amiből egy darab sincs magyarországon az első szélvédő alját is!!!)
Nagyon nehéz ilyen kapcsolót találni, nekem is nehezen sikerült egy jobb kormányos  bontottból.
Megoldható persze, hogy a hátsó ablak kapcsoló vezérelje azt is, de ügyesen kell csinálni, mert mindenfajta fűtéssel a nagy áramok miatt vigyázni kell!!!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #11906 Dátum: 2008.06.30 11:24:59 »
Nekem még sosem volt olyan kocsim, amiben ez így lett volna.
Megjegyzem még a Yarisban is közös a kapcsoló, szóval nem kell hozzá Lexus.
 :whistling:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11907 Dátum: 2008.06.30 11:26:45 »
A fűthető tükrüknek nincs külön kapcsolója. A hátsóablak fűtésének kapcsolója kezeli azt is.


Az avénál. :D A Carinában külön osztott kapcsoló van. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #11908 Dátum: 2008.06.30 13:41:02 »
Nekem még sosem volt olyan kocsim, amiben ez így lett volna.
Megjegyzem még a Yarisban is közös a kapcsoló, szóval nem kell hozzá Lexus.
 :whistling:

Azért csak legyen az a Lexus!  ::)

Megjegyzem lefényképeztem ezt a kapcsolót, csak ebben a ....... rendszerben nem tudom láthatóvá tenni!
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.30 13:43:38 írta b.c. »

tyborman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Carina
« Válasz #11909 Dátum: 2008.06.30 14:39:51 »
Sziasztok!

A következő kérésben szeretném a segítségeteket kérni.
Használt autó vásárlásra adtam a fejemet, és a Toyota Carina E mellett döntöttem. Ezzel kapcsolatban lenne néhány rövid kérdésem Hozzátok.

Szerencsére elég rendesen van kínálat az országban, és talán éppen ezért nehéz a választás. A legtöbb kocsi 1992 és 1994 között készült. Úgy tudom, hogy az 1993 előtt gyártott kocsik még eredeti japán termékek, az utána készültekben van néhány kevésbé jó minőségű alkatrész. Én úgy gondolom, hogy ha ezeket én, vagy a korábbi tulajdonos kicserélteti, akkor már nem lesz gond. Mit gondoltok, illetve mik a tapasztalataitok erről?

Szintén megfigyeltem, hogy ABS-es és légzsákos kocsikból sokkal kevesebb van. Gondolom ez is korral függ össze, leginkább az 1996+ gyártású autókban van ilyen felszerelés. Ezek gyárilag lettek beépítve, vagy utólag, rosszabb esetben csak mutatónak vannak a kocsiban? Tehát érdemes ezekért egy-két százezerrel többet fizetni, vagy esetleg úgyis csak "átverés" a dolog?

Ezenkívül mit azok, amikre érdemes odafigyelnem egy Carina vásárlásakor?

Most első körben ennyi jutott eszembe, de természetesen bármi érdekel, ami fontos lehet ebben a témakörben.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv, Tibor