Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793671 alkalommal)

1 tag és 5 vendég van a témában

Yopofa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Carina
« Válasz #11880 Dátum: 2008.06.24 22:51:48 »
Kb. már egy éve kezdte azt, hogy néha-néha nem indult el elsőre, vagy inkább első háromra. Mondjuk, kéthavonta egyszer. Ilyenkor az tűnt a megoldásnak, hogy kinyitottam a motorháztetőt, megpiszkáltam a levegőszűrőházban lévő szenzort (hőmérő vagy légtömegmérő? - nem tudom...), és utána rendszerint elindult, de lehet, hogy csak azért, mert lecsaptam a motorháztetőt, vagy mert egyszerűen csak vártam egy kicsit...

Most viszont feladta a dolgot: szombaton erősen kifogyasztottuk a benzint (ennek is vagy van köze az eseményhez, vagy nincs), majd egy félóra állás után nem akart indulni. 5L benzin bele, még mindig nem indul. 1 óra állás (kajáltunk), majd utána riasztva sógor vontatásilag, majd erre azért elindult (sógor még nem ért ki...). Elmentünk, tankoltunk, visszamentünk, stb., működött. Egy óra múlva, egy másik helyen megint nem akart elindulni, csak kb. 10 perc után, a kb. 10. indításra.

Másnap (azaz vasárnap) viszont csinált egy durvát: 70-nel a soroksári úton egyszer csak motorféküzem... visszaváltok, semmi. index, parkoló, kuplung ki, motor leáll. Nem indul, csak kb. 10-re. Utána otthon hasonló véletlenszerű nem indulások...

Sziasztok ujra,

fenti jelenseg jo ket hete volt, utana 3 napig pihent az auto. Aztan elvittem a szokasos szervizbe, ahol egy napig neztek, diagnosztizaltak, CO-t mertek, stb, nem talaltak semmit. Azota semmi baja, poccre indul mindig.

Lehetseges, hogy tenyleg valami csunyat szippantott fel a tankbol?

A mostani strategiam az az, hogy negyed tank jelzes es narancssarga lampa kozott megtankolom... Ha nem jon elo a problema, akkor ez volt a baj.

Kerdes: tankba van valami beleontendo szutyok?

Udv,

Yopofa




Yopofa

----------------
2006- Carina E xli, '97, 1.6, v.szurke
(((2003-2006 Skoda 120L :-)))
2001-2002  Camry LE, '86, 2.0, s.kek

Denzel

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Carina
« Válasz #11881 Dátum: 2008.06.25 21:59:23 »
Sziasztok!

Igaz 1 éve már egy 10 éves Carine -t nyúzok (azóta persze 11 lett), de csak most jutottam el ide is.
És gurulok is tovább, óra szerint 150ekm, egy komolyabb szervíz esedékes neki. (max 200 lehet benne, de én inkább olyan 30e-t gondolok hogy visszatekerték, szervíz is azt mondta, ha tekerték se sokat, kb korrekt)

Yopofa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Carina
« Válasz #11882 Dátum: 2008.06.26 19:01:17 »
Kb. már egy éve kezdte azt, hogy néha-néha nem indult el elsőre, vagy inkább első háromra. Mondjuk, kéthavonta egyszer. Ilyenkor az tűnt a megoldásnak, hogy kinyitottam a motorháztetőt, megpiszkáltam a levegőszűrőházban lévő szenzort (hőmérő vagy légtömegmérő? - nem tudom...), és utána rendszerint elindult, de lehet, hogy csak azért, mert lecsaptam a motorháztetőt, vagy mert egyszerűen csak vártam egy kicsit...

Most viszont feladta a dolgot: szombaton erősen kifogyasztottuk a benzint (ennek is vagy van köze az eseményhez, vagy nincs), majd egy félóra állás után nem akart indulni. 5L benzin bele, még mindig nem indul. 1 óra állás (kajáltunk), majd utána riasztva sógor vontatásilag, majd erre azért elindult (sógor még nem ért ki...). Elmentünk, tankoltunk, visszamentünk, stb., működött. Egy óra múlva, egy másik helyen megint nem akart elindulni, csak kb. 10 perc után, a kb. 10. indításra.

Másnap (azaz vasárnap) viszont csinált egy durvát: 70-nel a soroksári úton egyszer csak motorféküzem... visszaváltok, semmi. index, parkoló, kuplung ki, motor leáll. Nem indul, csak kb. 10-re. Utána otthon hasonló véletlenszerű nem indulások...

fenti jelenseg jo ket hete volt, utana 3 napig pihent az auto. Aztan elvittem a szokasos szervizbe, ahol egy napig neztek, diagnosztizaltak, CO-t mertek, stb, nem talaltak semmit. Azota semmi baja, poccre indul mindig.

Lehetseges, hogy tenyleg valami csunyat szippantott fel a tankbol?

A mostani strategiam az az, hogy negyed tank jelzes es narancssarga lampa kozott megtankolom... Ha nem jon elo a problema, akkor ez volt a baj.

Kerdes: tankba van valami beleontendo szutyok?

Udv,

Yopofa

Sziasztok.

Update: ma volt olajcsere, es akkor benzinszuro cseret is kertem. Igen nehez volt a regi az ujhoz kepest es eleg fekete cucc jon ki belole, ha megrazza valaki...

Tovabb vizsgalodom.

Yopofa
Yopofa

----------------
2006- Carina E xli, '97, 1.6, v.szurke
(((2003-2006 Skoda 120L :-)))
2001-2002  Camry LE, '86, 2.0, s.kek

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #11883 Dátum: 2008.06.26 19:37:10 »
Sziasztok.
Update: ma volt olajcsere, es akkor benzinszuro cseret is kertem. Igen nehez volt a regi az ujhoz kepest es eleg fekete cucc jon ki belole, ha megrazza valaki...
Tovabb vizsgalodom.
Yopofa

Szia!

Vegyél bele egy adag Wynn's, vagy STP injektortisztító adalékot, tedd bele a tankba, majd tankolj rá egy teljes adagot. Menj vele a tanknyi benzin kihasználásáig haladósabb tempókat, ha teheted,  hogy a forulatszám 3-4000 körül mozogjon.  Mire kifogy a benzin, javulni fog a helyzet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11884 Dátum: 2008.06.27 19:32:11 »
Szasztok!

Kormány leszerelés ügyben kérném a segítségeteket!
Konkrétan: hogyan kell leszedni? Sajna már úgy vettem, hogy nem vízszintes a kormány egyenes haladásnál. Nem okoz semmilyen problémát, de ha már vízszintesnek kéne lennie, akkor megpróbálnám orvosolni.
Az előző tulaj szerint nem a gyári, hanem egy fiatalabb lufis kivitel lett beleépítve.(csak azt nem értem mér lett cserélve)
Előre is kösz minden segítséget!
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11885 Dátum: 2008.06.27 22:38:37 »
Sziasztok!

Igaz 1 éve már egy 10 éves Carine -t nyúzok (azóta persze 11 lett), de csak most jutottam el ide is.
És gurulok is tovább, óra szerint 150ekm, egy komolyabb szervíz esedékes neki. (max 200 lehet benne, de én inkább olyan 30e-t gondolok hogy visszatekerték, szervíz is azt mondta, ha tekerték se sokat, kb korrekt)

Szia!

Mi tavaly 201 ezerrel adtuk el a miénket, és a belseje majdnem újszerű volt. Szerintem ha visszatekerem az órát 101 ezerre, tutira szinte mindenki elhitte volna, hogy annyi van benne. Vagy "legfeljebb 30 ezerrel" több ;) ...

Amivel annyit akarok mondani, hogy nem igazán érdemes ilyen becslésekbe bocsátkozni. Lehet hogy 180 van az autódban, lehet hogy 200, lehet hogy 250. Sosem értettem, miért gondolják az emberek, hogy ha már valaki nekiáll órát tekergetni, megelégszik némi kis visszaállítással. Ha már lúd, legyen kövér ...

De mindegy is - lényeg hogy az autód jó állapotú, megkímélt. Onnantól fogva, hogy kapott egy komolyabb szervízt, kvázi tiszta lappal indul nálad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11886 Dátum: 2008.06.27 22:49:53 »
Szasztok!

Kormány leszerelés ügyben kérném a segítségeteket!
Konkrétan: hogyan kell leszedni? Sajna már úgy vettem, hogy nem vízszintes a kormány egyenes haladásnál. Nem okoz semmilyen problémát, de ha már vízszintesnek kéne lennie, akkor megpróbálnám orvosolni.
Az előző tulaj szerint nem a gyári, hanem egy fiatalabb lufis kivitel lett beleépítve.(csak azt nem értem mér lett cserélve)
Előre is kösz minden segítséget!


Lehetséges magyarázat, hogy törött volt az autó, eldurrant a lufi, és ilyen kormányt sikerült találni. Kérdés, hogy működne-e az "új" lufi egy újabb csatt során? Én azért ennek utánanézetnék a helyedben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #11887 Dátum: 2008.06.28 14:34:23 »
Szasztok!

Kormány leszerelés ügyben kérném a segítségeteket!
Konkrétan: hogyan kell leszedni? Sajna már úgy vettem, hogy nem vízszintes a kormány egyenes haladásnál. Nem okoz semmilyen problémát, de ha már vízszintesnek kéne lennie, akkor megpróbálnám orvosolni.
Az előző tulaj szerint nem a gyári, hanem egy fiatalabb lufis kivitel lett beleépítve.(csak azt nem értem mér lett cserélve)
Előre is kösz minden segítséget!


Lehetséges magyarázat, hogy törött volt az autó, eldurrant a lufi, és ilyen kormányt sikerült találni. Kérdés, hogy működne-e az "új" lufi egy újabb csatt során? Én azért ennek utánanézetnék a helyedben.
Igen, igen!
Nos, köszi a reagálást. Az autó tényleg törött volt, de csak a kaszni, fő alkatrészek, vagy alváznyulvány, ilyesmi nem sérült, ezt megvizslattuk.
Viszont én úgy lettem informálva, hogy az xli felszereltségben a 95-ös évjáratban (japán)még nem volt légzsák(gyárilag?). A műszerfalban nincs is visszajelzés.
Viszont aki belerakta azt mondta, hogy valahogyan be lett kötve, tehát aktív? a rendszer. Viszont nem szeretném, ha beköszönne a nagy fehér lufi a ki-beszerelés közben!Ezért kéne a leírás a szerelés konkrét menetéről!

A problémáról már korábban is tárgyaltunk, de sajnos akkor sem reagált más, érdemi infót akkor sem kaptam. Tehát: vagy nem ért senki hozzá, vagy nem olvassák elegen a fórumot, vagy a sok szétoffolt választól elsikkad a kérdés.....
...vagy nemtom...
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #11888 Dátum: 2008.06.28 17:29:14 »
A légzsákrendszert úgy lehet inaktívvá tenni, hogy leveszed az akksisarut és vársz kb. 5 percet. Ilyenkor már széthúzhatók a csatlakozók, stb...
Valószínüleg a kormánykerék két oldalán hátulról lesz 1-1 torxfejű csavar, azokat kell oldani, és ki lehet emelni a kormány közepét (légzsákot). A csatlakozót úgy lehet oldani, hogy a közepét kell elöször kipattintani egy kis csavarhúzóval. Magát a kormánykereket középen fogja egy nagy anya, de miután leveszed valószínüleg rá lesz gyógyulva rendesen, így lehet hogy szükséges lesz lehuzató...
Szinte minden Toyotánál így jön szét, gondolom akkor a Carina is ilyen.
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #11889 Dátum: 2008.06.28 20:27:18 »
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁcsi, kollégák!!!

Miért kell a kormánykereket leszedni??? Azért, hogy "egyenesen" inkább vízszintesen álljon?
Valóban az egyik (szvsz. a bonyolultabb) megoldás a volán leszedése. Azonban sokkal egyszerűbb (egy anya oldása) megoldás is van, nevesül a kormányoszlop és a kormánymű kapcsolatának oldása. Igaz a kocsi alá kell feküdni, illetve akna kell hozzá.  Nem tudom, hogy a Carina kormányoszlopa milyen e tekintetben, de több olyan más típust ismerek, amin fix kapcsolódási pontja van a volánnak, így csak alul lehet beállítani a volán állását.

Futóműves kb. 3 perc alatt beállítja és kb 500.- HUF-ért. Én biztosan nem szenvednék vele, habár imádok bütykölni.

« Utoljára szerkesztve: 2008.06.28 20:38:34 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #11890 Dátum: 2008.06.28 20:35:52 »
Na most én ott kezdeném, hogy a futómű rendben van?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #11891 Dátum: 2008.06.28 22:02:26 »
Ha a kormánykerék ki lett cserélve akkor előfordul hogy 1-2 foggal arrébb kerül a kormány az egyenestől. :(
Én is így jártam az avénál.

Viszont el kell hogy szomorítsalak.
Ahoz hogy működjön a lufi kell oldalanként egy egy lufi indító,1 computer a könyöklő alol,ütközés érzékelő 1-1 a váznyulványoknál ill a B oszlopnál.

Most van egy szép lufis 4 küllős kormányod. :D Az is érték eladásnál ;)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11892 Dátum: 2008.06.29 09:14:45 »
Igen, igen!
Nos, köszi a reagálást. Az autó tényleg törött volt, de csak a kaszni, fő alkatrészek, vagy alváznyulvány, ilyesmi nem sérült, ezt megvizslattuk.
Viszont én úgy lettem informálva, hogy az xli felszereltségben a 95-ös évjáratban (japán)még nem volt légzsák(gyárilag?). A műszerfalban nincs is visszajelzés.
Viszont aki belerakta azt mondta, hogy valahogyan be lett kötve, tehát aktív? a rendszer. Viszont nem szeretném, ha beköszönne a nagy fehér lufi a ki-beszerelés közben!Ezért kéne a leírás a szerelés konkrét menetéről!

A problémáról már korábban is tárgyaltunk, de sajnos akkor sem reagált más, érdemi infót akkor sem kaptam. Tehát: vagy nem ért senki hozzá, vagy nem olvassák elegen a fórumot, vagy a sok szétoffolt választól elsikkad a kérdés.....
...vagy nemtom...

Szoktunk reagálni, ha tudjuk a választ.

A '95-ös Carina évjáratban bizonyos piacokon már széria volt a (vezetőoldali) lufi, másokon nem. De mindenképpen létezett egy csomó 95-ös Carina, gyárilag vezetőoldali légzsákkal.

Viszont ha a tiédben nincs visszajelző lámpa a műszerfalon, akkor eredetileg minden bizonnyal nem volt légzsákos, és 100 %-ra veheted, hogy az a "valahogyan be lett kötve" szöveg - kamu! Légzsákrendszert nem lehet csak úgy "valahogy bekötni", az egy meglehetősen komplex cucc. Minden bizonnyal egyszerűen csak betettek egy lufis kormányt az autódba, mert épp olyat sikerült szerezzenek. Abban sem lennék egyébként biztos, hogy a más típusba való légzsákos kormány képes lenne-e együttműködni a Carina rendszerével, még akkor is, ha az a Carina gyárilag légzsákos kivitel.

Szóval gyakorlatilag kizárt, hogy a képedbe durranhatna a nagy fehér lufi, amikor leveszed a volánt. De azért, a teljes nyugalom érdekében, leveheted előtte az akkusarut.

Alternatívaként pedig ott van a Trotter által említett megoldás, amihez nem kell levenni a kormányt, "csak" elvinni az autót futóműveshez.

Viszont Misi kérdése helyénvaló: egyáltalán rendben van amúgy a futómű? Tehát az egyenestartás OK, csak a kormány áll ferdén, mikor egyenesen megy a kocsi? Tehát nem arról van szó, hogy az autó elhúz az egyenesből vmelyik irányba, és ezért kell folyamatosan egy kissé elfordítva tartani a kormányt?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #11893 Dátum: 2008.06.29 10:15:49 »
És ha van visszajelző, csak kiégett?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11894 Dátum: 2008.06.29 10:24:00 »
És ha van visszajelző, csak kiégett?

Jó kérdés... Meg kéne nézetni egy villamosságissal, az szvsz a kormánykerék levétele után egyből megmondja, hogy eredetileg légzsákos-e a kocsi, vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )