Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793694 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11805 Dátum: 2008.06.02 22:11:10 »
Köszi a kimerítõ választ :pofa:
Nagy segítség lenne ha valaki összefoglalná,hogy használt Carina E vásárlásánál mire figyeljünk oda,japán vagy brit gyártású modellt válasszunk,milyen alkatrészt kell feltétlenül cserélni vásárlás után és ennek mennyi a költségvonzata,milyen árszinten lehet már megbízható,problémamentes autót venni,a mo-i vagy a külföldrõl behozott járgányok vannak-e jobb állapotban?

Olvasd el az Általános fórumrészben a "Mire figyeljünk használt autó vásárlásakor" topikot, amit Trotter is említett!

Amúgy címszavakban: mindegy, hogy japán vagy angol. Vásárlás után semmit nem kell feltétlenül cserélni, ez a körülményektől (eladó személye, előző cserékre vonatkozó infók hihetősége stb.) függ. A problémamentesség elsősorban nem az ár függvénye, lehet venni olcsón jót, és drágán xart. Elsősorban évjárattól függ az ár, durván 500-tól indulnak a 92-esek, szóval 550-600-ért már lehet jót is találni, ha nem gond, hogy öreg. De nem a kor számít, hanem az állapot! Lehetőleg törekedni kell olyan kocsit találni, amit Magyarországon helyeztek forgalomba, mert a nepperek majdnem mindig a xart gyűjtik össze kint. Kivétel lehet, ha a magánszemély saját magának hozta be az autót kintről, de ez ritka eset.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11806 Dátum: 2008.06.02 22:18:56 »
Idézetet írta: Palaczk
Az SB angol, a JT japán.


Szia!

Megkésve bár...
SB valóban, ahogy emlékeztem.
A szélvédõ jobb felsõ sarkában van is egy Made in Britain matrica :)

Na tessék :) !

Kezd összeállni a kép, azt hiszem. Ugye a facelift előtt a Carinák vegyesen jöttek japán és angol gyártásból; ehhez képest itt Magyarországon vajmi ritka az olyan facelift előtti Carina, ami angol. A megoldás az lehet, hogy a már akkor is EU-tag országokba kerülhettek az angol gyártású darabok; gondolom, ezen belül is főként a brit szigetekre, logisztikai okokból. "Keletre" meg mentek a japán példányok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11807 Dátum: 2008.06.02 22:23:42 »
Pár kép a vasról...

Szép :) !

De én sem értem, hogy miért akarod itthon, alkatrésznek eladni ezt az autót, valami minimál pénzért? Kint nem lehetne eladni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Carina
« Válasz #11808 Dátum: 2008.06.03 19:05:23 »
Nagyjából háromhetente szoktam ellenőrízni. Előző méréskor sem volt maxig, de 1 vagy 2 X-ig volt. A következő méréskor már nem érte el a minimumot. Ezt nem nagyon tudom hova tenni. 9000 alatt fogyott fél liter, aztán az utolsó ezer alatt 1 liter, vagy ilyesmi. Aggasztó, nem tudom megmagyarázni semmivel. Gyorsan rátöltöttem, majd 2 napra gyorsan olaj és szűrőcsere. Most is nézem ezrenként, de eddig nem csökkent. Benzintől függhet? Általában ugyanott szoktam tankolni, de akkor máshova mentem...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11809 Dátum: 2008.06.04 20:39:04 »
Nagyjából háromhetente szoktam ellenőrízni. Előző méréskor sem volt maxig, de 1 vagy 2 X-ig volt. A következő méréskor már nem érte el a minimumot. Ezt nem nagyon tudom hova tenni. 9000 alatt fogyott fél liter, aztán az utolsó ezer alatt 1 liter, vagy ilyesmi. Aggasztó, nem tudom megmagyarázni semmivel. Gyorsan rátöltöttem, majd 2 napra gyorsan olaj és szűrőcsere. Most is nézem ezrenként, de eddig nem csökkent. Benzintől függhet? Általában ugyanott szoktam tankolni, de akkor máshova mentem...

Olajtól függhet. Sok olaj "elfárad" bizonyos km után, és hirtelen elkezd fogyni. Példa: a mi Carinánk a Castrol RS 0 W 40-ből az első 10 ezer km-en nem evett semmit (!). Aztán a következő 5 ezer km-en benyelt egy teljes litert, és gondolom, ez sem lineárisan oszlott el azon az 5 ezer km-en, hanem a vége felé gyorsulhatott fel.

Ezzel együtt elég durva, amit írsz. Ez azért fura, hogy 9 ezer km/1 liter, aztán meg 1 ezer km/1 liter ::) ... Az okozhat még ilyet, ha folyton városban mész rövid utakon a kocsival, aztán meg hirtelen kimész egy többszáz km-es, hajtós városon kívüli útra. Ilyenkor el tud tűnni több deci olaj párszáz km-en, mert a városi üzemben az olaj felhígul (kondenzvíztől, benzintől stb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Carina
« Válasz #11810 Dátum: 2008.06.04 23:41:09 »
Nagyjából háromhetente szoktam ellenőrízni. Előző méréskor sem volt maxig, de 1 vagy 2 X-ig volt. A következő méréskor már nem érte el a minimumot. Ezt nem nagyon tudom hova tenni. 9000 alatt fogyott fél liter, aztán az utolsó ezer alatt 1 liter, vagy ilyesmi. Aggasztó, nem tudom megmagyarázni semmivel. Gyorsan rátöltöttem, majd 2 napra gyorsan olaj és szűrőcsere. Most is nézem ezrenként, de eddig nem csökkent. Benzintől függhet? Általában ugyanott szoktam tankolni, de akkor máshova mentem...

Olajtól függhet. Sok olaj "elfárad" bizonyos km után, és hirtelen elkezd fogyni. Példa: a mi Carinánk a Castrol RS 0 W 40-ből az első 10 ezer km-en nem evett semmit (!). Aztán a következő 5 ezer km-en benyelt egy teljes litert, és gondolom, ez sem lineárisan oszlott el azon az 5 ezer km-en, hanem a vége felé gyorsulhatott fel.

Ezzel együtt elég durva, amit írsz. Ez azért fura, hogy 9 ezer km/1 liter, aztán meg 1 ezer km/1 liter ::) ... Az okozhat még ilyet, ha folyton városban mész rövid utakon a kocsival, aztán meg hirtelen kimész egy többszáz km-es, hajtós városon kívüli útra. Ilyenkor el tud tűnni több deci olaj párszáz km-en, mert a városi üzemben az olaj felhígul (kondenzvíztől, benzintől stb).

Nekem is a Carinánál a Mobil1 és a Castrol is 10000km-ig nem fogyott, de mikor átlépte a 10000-et, elkezdte csipegetni! Most az Avém olajában van 10500km és apránként elkezdte csipegetni kb 1500-2000km-el ezelőtt ótan. Sokat megyek városba és sokat két város között, ami csak 15km-re van egymástól és még egy falu is van közöttük  (Oroszlány - Környe - Tatabánya). Ezt a távot oda vissza havi kb. 20x megteszem legalább.
BekeN

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Carina
« Válasz #11811 Dátum: 2008.06.05 05:26:39 »
napi 2*30km-et megyek. ebből 23 város, 7 pálya. a pálya kivezető 100as korlátolt, és nem is szoktam gyorsabban menni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11812 Dátum: 2008.06.05 13:49:27 »
napi 2*30km-et megyek. ebből 23 város, 7 pálya. a pálya kivezető 100as korlátolt, és nem is szoktam gyorsabban menni.

Hát akkor tényleg furcsa ez a hirtelen olajfogyi-megugrás :wacko: ... Cseréld le az olajat. Ha az újat is enni fogja, méresd le a kompressziót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11813 Dátum: 2008.06.05 13:54:36 »
Gyerekek, közben örömmel közlöm ám a 10telt Társulattal, hogy egyre inkább olybá tűnik, Carinám lesz nekem belátható időn belül (ősszel, ha minden klappol)  :yes: ...

Valami ilyesmi, mint ez a szépség itt  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #11814 Dátum: 2008.06.05 14:53:57 »
Hát ezt konkrétan én is elfogadnám.  :yes:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11815 Dátum: 2008.06.05 18:19:57 »
Hát ezt konkrétan én is elfogadnám.  :yes:

Ebbe a szép piros gépbe nap mint nap jó kedvvel ülnék be :) !

Az imént beszélgettem szerelő ismerősömmel, és szerinte valamennyi Carina E teljesíti az Euro II normát  :eek: ... Tud erről valaki valami konkrétat? Egyáltalán, hogyan lehet ezt kideríteni?

Nagy poén lenne, ha valóban igaz lenne, mert ez esetben nem kellene a '96-os évjárathoz ragaszkodnom, és egy korábbi évjáratból még talán egy 1.8 vagy 2.0 is beleférne  ::) ... Az meg nagy poén lenne, egy szép 2.0 GLi Liftback  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #11816 Dátum: 2008.06.05 19:27:11 »
Gyerekek, közben örömmel közlöm ám a 10telt Társulattal, hogy egyre inkább olybá tűnik, Carinám lesz nekem belátható időn belül (ősszel, ha minden klappol)  :yes: ...

Valami ilyesmi, mint ez a szépség itt  :)

Na ez egy jó gondolat, kedves Palaczk!  Mégsem kisautó...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11817 Dátum: 2008.06.05 19:52:07 »
Gyerekek, közben örömmel közlöm ám a 10telt Társulattal, hogy egyre inkább olybá tűnik, Carinám lesz nekem belátható időn belül (ősszel, ha minden klappol)  :yes: ...

Valami ilyesmi, mint ez a szépség itt  :)

Na ez egy jó gondolat, kedves Palaczk!  Mégsem kisautó...

De nem ám :cool2: !

OK fine Barátom nagyon mondogatja, hogy inkább Camryt vegyek. Hát vennék én, a 2.2-es el is mozogna kb. annyival, mint a mostani Camrym... Csak tartok tőle, hogy abból nem találnék (nem fogok találni) normálisat. A kinti behozatal ebben az esetben nem játszik, a 2.2-esre túl sok a regadó; a hazaiakban meg mind bááázi sok km van :pinch: ...

A másik dolog meg, hogy az 5 ajtós kasztni baromi jó dolog, és erről nagyon nem szívesen mondanék le.

Bár ha találnék egy szép, '96-os V20-ast, mondjuk 1.3-ért, mondjuk 180 ezer tuti km-rel, akkor lehet, hogy mégis :tt1: ... De tartok tőle, hogy ilyen csak a mesében létezik :no:
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.05 19:54:36 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Carina
« Válasz #11818 Dátum: 2008.06.06 10:02:26 »
Gyerekek, közben örömmel közlöm ám a 10telt Társulattal, hogy egyre inkább olybá tűnik, Carinám lesz nekem belátható időn belül (ősszel, ha minden klappol)  :yes: ...

Valami ilyesmi, mint ez a szépség itt  :)

Na ez egy jó gondolat, kedves Palaczk!  Mégsem kisautó...

De nem ám :cool2: !

OK fine Barátom nagyon mondogatja, hogy inkább Camryt vegyek. Hát vennék én, a 2.2-es el is mozogna kb. annyival, mint a mostani Camrym... Csak tartok tőle, hogy abból nem találnék (nem fogok találni) normálisat. A kinti behozatal ebben az esetben nem játszik, a 2.2-esre túl sok a regadó; a hazaiakban meg mind bááázi sok km van :pinch: ...

A másik dolog meg, hogy az 5 ajtós kasztni baromi jó dolog, és erről nagyon nem szívesen mondanék le.

Bár ha találnék egy szép, '96-os V20-ast, mondjuk 1.3-ért, mondjuk 180 ezer tuti km-rel, akkor lehet, hogy mégis :tt1: ... De tartok tőle, hogy ilyen csak a mesében létezik :no:

végre megjött az eszed. már bocs  ::) drukkolok, hogy találj egy szép egészséges példányt:)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11819 Dátum: 2008.06.06 11:45:05 »
végre megjött az eszed. már bocs  ::) drukkolok, hogy találj egy szép egészséges példányt:)

Németföldön ez biztosan nem lesz nehéz, most is hirdetnek jópárat, amit mennék is megvenni, ha most lenne aktuális ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )