Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793657 alkalommal)

1 tag és 8 vendég van a témában

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Carina
« Válasz #11775 Dátum: 2008.05.16 06:04:48 »
Sziasztok!

Kicsit fura szagú levegõt fúj be a kocsi, ha bekapcsolom a klímát. Ezért szûrõt szeretnék cserélni a kocsimban, de nem tudom, hogy hol keressem. Illetve lehet, hogy nincs is benne, mert néha kisebb faleveleket is befúj. Tudnátok segíteni hol keressem?

üdv,


vier

Zsotty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Carina
« Válasz #11776 Dátum: 2008.05.16 13:35:40 »
Üdvözlök minden forumozót!

Toyote Carina 1.6-osban gondolkodik a család, és szeretnék érdeklõdni, mielött megvennénk.

Mi a szegénykeverékes Carina jellemzõi? Mitöl lehet felismerni?

Üdv Zsotty.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Carina
« Válasz #11777 Dátum: 2008.05.16 16:36:21 »
Idézetet írta: "vier"
Sziasztok!

Kicsit fura szagú levegõt fúj be a kocsi, ha bekapcsolom a klímát. Ezért szûrõt szeretnék cserélni a kocsimban, de nem tudom, hogy hol keressem. Illetve lehet, hogy nincs is benne, mert néha kisebb faleveleket is befúj. Tudnátok segíteni hol keressem?

üdv,


vier


A pollenszûrõ a gázpedál mellett van jobbra, de nem valószínü hogy van benne. Vegyél egy klímatisztító sprayt...
Xanyi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11778 Dátum: 2008.05.16 19:40:11 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "vier"
Sziasztok!

Kicsit fura szagú levegõt fúj be a kocsi, ha bekapcsolom a klímát. Ezért szûrõt szeretnék cserélni a kocsimban, de nem tudom, hogy hol keressem. Illetve lehet, hogy nincs is benne, mert néha kisebb faleveleket is befúj. Tudnátok segíteni hol keressem?

üdv,


vier


A pollenszûrõ a gázpedál mellett van jobbra, de nem valószínü hogy van benne. Vegyél egy klímatisztító sprayt...
Ez így van, de mibõl gondolod, hogy nincs benne szûrõ???

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11779 Dátum: 2008.05.16 19:59:13 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "vier"
Sziasztok!

Kicsit fura szagú levegõt fúj be a kocsi, ha bekapcsolom a klímát. Ezért szûrõt szeretnék cserélni a kocsimban, de nem tudom, hogy hol keressem. Illetve lehet, hogy nincs is benne, mert néha kisebb faleveleket is befúj. Tudnátok segíteni hol keressem?


A pollenszûrõ a gázpedál mellett van jobbra, de nem valószínü hogy van benne. Vegyél egy klímatisztító sprayt...
Ez így van, de mibõl gondolod, hogy nincs benne szûrõ???


A miénkben sem volt ('98/08 faceliftes, klímás!). Üres volt a helye :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11780 Dátum: 2008.05.16 20:01:11 »
Idézetet írta: "vier"
Sziasztok!

Kicsit fura szagú levegõt fúj be a kocsi, ha bekapcsolom a klímát. Ezért szûrõt szeretnék cserélni a kocsimban, de nem tudom, hogy hol keressem. Illetve lehet, hogy nincs is benne, mert néha kisebb faleveleket is befúj. Tudnátok segíteni hol keressem?


Szia! A klíma szaga és a szûrõ nem függ össze. A klímánál valamennyi enyhe kis "dohos" szag, közvetlenül a bekapcsolás után, nem tekinthetõ hibának - föltéve, ha nem erõsen/folyamatosan büdös. Ha utóbbi, akkor kell venni klímatisztító sprayt, és használni.

Pollenszûrõt, ettõl függetlenül, nem árt cserélni/tenni bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11781 Dátum: 2008.05.16 20:05:10 »
Idézetet írta: "Zsotty"
Üdvözlök minden forumozót!

Toyote Carina 1.6-osban gondolkodik a család, és szeretnék érdeklõdni, mielött megvennénk.

Mi a szegénykeverékes Carina jellemzõi? Mitöl lehet felismerni?


Üdv!

A felsõ képen látható a szegénykeverékes motor, az alsón a nem szegénykeverékes.





Bekarikázva ill. nyíllal jelölve az injektorok eltérõ elhelyezése, ami a fõ megkülönböztetési kritérium. Mármint ránézésre.

Amúgy a szegénykeverékes motor gyengébben húz alacsony fordulaton, jobban kell pörgetni. Cserébe valamivel (néhány decivel) kevesebbet fogyaszt; viszont a mûszaki probléma is több vele, hajlamos a rángatásra, nagyon drága hozzá a lambdaszonda, stb. Mindent egybevéve, szerintem ha nem muszáj, ne szegénykeverékest vegyél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11782 Dátum: 2008.05.16 20:09:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "vier"
Sziasztok!

Kicsit fura szagú levegõt fúj be a kocsi, ha bekapcsolom a klímát. Ezért szûrõt szeretnék cserélni a kocsimban, de nem tudom, hogy hol keressem. Illetve lehet, hogy nincs is benne, mert néha kisebb faleveleket is befúj. Tudnátok segíteni hol keressem?


A pollenszûrõ a gázpedál mellett van jobbra, de nem valószínü hogy van benne. Vegyél egy klímatisztító sprayt...
Ez így van, de mibõl gondolod, hogy nincs benne szûrõ???


A miénkben sem volt ('98/08 faceliftes, klímás!). Üres volt a helye :|

Olyan van, hogy nem rakják vissza, de, hogy gyárilag kell bele az több, mint biztos!!!
Akinek nincs benne a szûrõ az megnézheti a klíma hõcserélõjét!!! Ajánlom! Fõleg a faceliftesek esetén, ahol még az ablaktörlõ körüli levegõ beömlõ rácson sincs drótháló, mert minek!  :turelmetlen:
Nekem egész levelek is voltak benne!!!

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Carina
« Válasz #11783 Dátum: 2008.05.17 16:40:09 »
Hali!

Köszi a sok segítséget. Úgy látom másnál is volt hasonló probléma. Nem értem miért nem lehet visszatenniaz a nyomorult szûrõt, ha egyszer kiszedig. Akár 1000Ft-ba is kerülhet azért?

A szûrõ a gázpedál magasságában van a kárpit mögött?


üdv,

vier

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11784 Dátum: 2008.05.17 21:20:51 »
Idézetet írta: "vier"
Hali!

Köszi a sok segítséget. Úgy látom másnál is volt hasonló probléma. Nem értem miért nem lehet visszatenniaz a nyomorult szûrõt, ha egyszer kiszedig. Akár 1000Ft-ba is kerülhet azért?

A szûrõ a gázpedál magasságában van a kárpit mögött?


Én sem értem, hogy miért nincs bennük. De azért korántsem 1000 forintos tételrõl van szó - nekem valami 7-8 ezer rémlik, mintha ennyi lett volna három éve, mikor a miénkbe vettünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11785 Dátum: 2008.05.17 21:50:09 »
Idézetet írta: "vier"
Hali!

Köszi a sok segítséget. Úgy látom másnál is volt hasonló probléma. Nem értem miért nem lehet visszatenniaz a nyomorult szûrõt, ha egyszer kiszedig. Akár 1000Ft-ba is kerülhet azért?

A szûrõ a gázpedál magasságában van a kárpit mögött?


üdv,

vier


3-5000 ft egy pollen szûrõ.

És a kárpit mögött van. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Carina
« Válasz #11787 Dátum: 2008.05.19 05:31:31 »
Kösz a segítséget. Meg is találtam... a helyét.
volna még egy kérdésem. Íly a nyaralás elõtt olajat kell cseréljek mert egyrész alig van benne, másrészet elmentem ez elõzõ óta 10000km-t.

Nem tudjátok mennyi olaj kell bele? Ha jól olvastam valahol, akkor  3l. Igaz ez ?


üdv


vier

Zsotty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Carina
« Válasz #11788 Dátum: 2008.05.19 09:13:24 »
Köszi a kimerítõ választ :pofa:
Nagy segítség lenne ha valaki összefoglalná,hogy használt Carina E vásárlásánál mire figyeljünk oda,japán vagy brit gyártású modellt válasszunk,milyen alkatrészt kell feltétlenül cserélni vásárlás után és ennek mennyi a költségvonzata,milyen árszinten lehet már megbízható,problémamentes autót venni,a mo-i vagy a külföldrõl behozott járgányok vannak-e jobb állapotban?

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11789 Dátum: 2008.05.19 15:27:21 »
Idézetet írta: "vier"
Kösz a segítséget. Meg is találtam... a helyét.
volna még egy kérdésem. Íly a nyaralás elõtt olajat kell cseréljek mert egyrész alig van benne, másrészet elmentem ez elõzõ óta 10000km-t.

Nem tudjátok mennyi olaj kell bele? Ha jól olvastam valahol, akkor  3l. Igaz ez ?


üdv


vier


Pontosan 3l kell bele, ha szûrõt is cserélsz. (És miért ne cserélnél? :-)
(A pollenszûrõ egyébként 2 darabból áll, ha veszel, csekkold le.)