Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793751 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Carina
« Válasz #11760 Dátum: 2008.05.03 17:55:05 »
Sziasztok!

Végre rászántam magam, hogy regizzek, igaz csak egy hete találtam rá erre a fórumra.

Olvastam valakitõl, hogy nem nagyon szeretik, ha csak egy durva és hideg kérdéssel indítanak, ezért mesélek kicsit, úgyis kikívánkozik :pofa:

Az autót 1,5 éve vettem, egy 86-os Coltból ültem át, amit szintén kb 1,5 évet hajtottam (23 éves vagyok, jogsi megszerzése után egybõl lett a Colt, aztán a Karinnyám  :nagymosoly:

Nagyon hosszasan keresgéltem neten a megfelelõ típus után, igazából jó egy évig olvasgattam népítéletet, teszteket, régi autós újságogak, stb. Nektek nem kell magyaráznom miért esett a választás a Carina E -re  :szivecske:

Igazából az adta meg a végsõ löketet, hogy kicsi Coltom megadta magát, szerettem, tényleg, de 120-at nem költöttem már volna a fékrendszerére, rohadt is eléggé, igaz 95 ezerért vettem, 1,5 évig semmit nem költöttem rá (20-40-es olajat töltögettem, ennyi). Szóval mikor megváltam tõle, már rég megvolt az elképzelés, egy 96 elõtti Carina E (legalábbis asszem ez elõtt Japán, utána Angol, de javítsatok ki).

Bújtam a használtautó pont hut, és találtam egy klímás, ABS-es, sötétlila (bíbor-padlizsán?) ötajtós (Liftback) Carinát, potom 600 ezerért. Megnéztem, nem volt lelakott, a tulaj BME-n tanár, egybõl a hibákkal kezdte, sérülés, karcolás, szerinte 2 hátsó lengéscsillapítót cserélni kell majd, + a motorkontroll lámpa égett, mondta is, hogy mehetünk átvizsgálásra ha akarok, de õ már volt, vmi a lambdaszondával, de semmi komoly, csak a vezetékek valszeg zavarják egymást (???). Elkövettem életem nagy hibáját, hittem neki, át se nézettem, lefoglalóztam, megcsinálta az eredetvizsgát, és megvettem.

Innen kezdõdött a kálvária, de hát az én hibám, megérdemlem. 600-ért vettem, eddig másfél év több mint mégegyszer ennyit költöttem rá, le sem írom inkább. Mindig, de mindig volt szinte valami. És mégegy hibám: mégis szeretem. Mert tudom, hogy alapból jó autó (vót valamikó), csak elhanyagolták, stb, ja és egy ismerõsöm lekérdezte BM-ben, taxis volt az aranyom Nagykanizsán 7 évig...  Elvakultságomat jellemzi, hogy nem esett le nekem a J-s rendszámból, fúrt mûszerfalról, + a tetõ hátsó felén középen egy mûanyag kupak csavarról, gondolom antenna helye (pedig néztem már Carinát, és volt sok extaxis, és ezeket mindig megnéztem, itt szerintem már csak nem akartam tudomást venni róla, vagy nemtom).

95 ezer kilóméterrel vettem meg, de az eladó itt is korrektnek tûnt, õ 160 ezerrel hirdette, mondta, hogy biztos visszapörgették. Most 120 ezer van benne, lassan 16 éves, és ha el akarom adni elõre (!!!) kéne pörgetnem, mert így meg sem nézik...  :rolleyes:

A legutóbbi költség még egy hetes sincs, 195 ezer, teljes motorgenerál...  2 hete adta meg magát egy hûtéscsõ, én naív azt hittem csak elöregedett (volt már pár elöregedett gumicsõ okozta reggeli 'meglepi', szervo, stb).

Három hete hirdettem meg, persze, hogy rá egy hétre jön be a motorgenerál, pedig már enélkül is buktam volna rajta. Most ott állok, hogy minek adjam el, lassan kezd jó lenni a kocsi (már tényleg szinte minden le lett cserélve rajta ami kopik meg ami nem, az is).
Az utód egy Toyota Yaris Verso lenne, legalábbis ezt néztük ki, 1.3-as motorral, feleségemnek is tetszik, és családi autónak is ideális, nekem a formája is tetszik, Isofix, mert van egy lassan két hetes kislányom  :nagymosoly:

Ja, ezt nem is mondtam, mikor máskor adná meg magát Carina, mint a 39. héten, hét hétig szervízben,  pont közben jött a szülés, szerencsére sógornõméktõl kaptunk kölcsönkocsit. Tegnap elõtt hoztam haza a Carinát, azóta lenn áll, még hazafelé lemosattam kívül belül, szégyellem, de még most is megdobogtatja kicsi szívem. Most babázunk, max sétára megyünk ki, szóval kitapasztalni sem volt idõm, milyen elõnyöket hozott a motorgenerál, majd rászánom magam és kimegyek kicsit foglalkozni vele, de õszintén szólva kicsit morcos vagyok rá.

Ugyanis nem úgy adta oda a szerviz, hogy kész, hanem miután legomboltam 195 ezer magyar forintot, mondta, hogy vigyem villamoságihoz, mert kicsit kusza az elektromos rendszer, ugyan minden mûködik, de azért mégis. Ezt meg sem hallanám (pedig már rég túl vagyok rajta, hogy sajnáljam a pénzt rá), de mondja, hogy ja és a mûszerfal visszajelzõ ki van kötve (motor-kontoll lámpa). Igen, ezt tudtam, miután megvettem elvittem a Kerepesi útra egy Toyota szervizbe, mert égett a sárga lámpi, mondták ***ondát mutat a hibakód, jól megnézték, és közölték, hogy más kipufogó vagy nemtommi van a kocsin mint kéne, valaminek két ***ondája van, de csak egy csatija, és a másik bejelez, vagy valami ilyesmi, egy éve volt, õszintén szólva nem emlékszem, de valami ilyesmi, hogy két lambdaszonda, de keveseb csati, vagy két csati, de csak egy lambdaszonda, nemtom. Azt mondták, hogy az új cucc (kipufogó?) 150 ezer, használtan meg lutri, nem is csinálják, szóval döntsek, de így is elmegy, semmi baja. Utánaolvastam, ha hibás lenne emelkedett lenne az alapjárat, füstölne, sok lenne a károsanyagkibocsátás, és nagy a fogyi, de nálam indításnál 1200-t, pörög hidegen, aztán ezret, majd beáll 700-750 körülire, és nem ingadozik. Szóval kikötötték a sárga motorkontroll lámpát, mert zavart a fénye, és úgysem jelez már semmit ha baj is van, mert így is úgy is ég.

Ez egészen idáig nem is zavart, de most, hogy motorgenerál volt, érdekelne, mert akkor hadd legyen már tuti a rendszer. Szóval most megnézem a fogyasztás, de mivel városban használom és rövid távra, eddig is 8 körül evett, sztem most is ennyit fog, amit nem tartok soknak. Az alapjárat jó, halkabb is persze a motorgeneráltól, a károsanyagra nem mértek most rá, de augusztus végén úgy is esedékes a zöldkari. Ja, tavaly aug végén mûszakin simán átment, csak lámpát állítottak, viszont 2 hétre rá zöldkártyán csak néztek, mikor 2500-3000 emelt járaton füstölt mint állat, csak trükközve ment át máshol... (fickó aszonta lehet azért mert sokat araszolok, vagy mert elõtte 2 hétig Erdélyben kirándultunk, és ott szennyezett a benzin, de szerintem ott még szerepet játszott az is, hogy mióta nálam van ette az olajat, valszeg égéstérbe is került, mert most szervizben mondták kék a füst mint állat, meg 10szeres az CO érték, persze ez még motorgenerál elõtt).

Húú, fáradnak az ujjaim, most hirtelen csak ennyi. Aztán majd kérdezek :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11761 Dátum: 2008.05.03 18:18:11 »
Idézetet írta: "nautilus85"
Sziasztok!

Végre rászántam magam, hogy regizzek, igaz csak egy hete találtam rá erre a fórumra............................


Tisztelettel üdvözöllek a fórumon!

Emésztgetem a sztoridat, amit itt leírtál.  Az állatorvosi ló esete jutott eszembe a leírtak alapján. Szegény autó minden hibát produkálta Nálad, ami a Carina E esetében egyáltalán nem szokványos. A gányolt kipufogótól meg borsódzik a hátam most is.

Nekem már régen nincsen meg a Carina E-m, de majd jönnek a tudorok és megmondják, hogy ha két "lamdaszonda" csatija van alatta, akkor szegénykeverékes-e, vagy sem. Ha nem, akkor  cseréltess alatta megfelelõ dobot, vagy tetesd bele a második szondát is, megszûnik a sárga jelzés is.
Ha már ráköltöttél ennyi rengeteg lóvét, akkor fejezd is be a generált! :kacsint:

Az utódhoz meg gratula, nõjjön nagyra a csöppség!!  (Van egyébként babás topic is a fórumon!!)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Carina
« Válasz #11762 Dátum: 2008.05.03 18:29:40 »
Ja igen, ez is az egyik kérdés lett volna. A motorja 1,6-os (1587 cm3), 79 kW-os, a motorkód a forgalmiban 4AB.
Amikor vettem úgy volt hirdetve, hogy vezetõoldali légzsák is van benne, persze nem néztem meg akkor. De a kormányon nincs légzsákra utaló felirat, leszedtam a középen lévõ 'burkolást', és nem igen találtam semmit, mondjuk este volt, + nem is tudom mit kéne keresnem, gondolom vmi patron félét.

Rákerestem valahol, asszem a carindex.hu-n, ott kiírja a felszerelést adott típusra, évjáratra, az sem írja, hogy lenne (klímát, ABS-t igen).

Na és a kérdés, miért van az, hogy ha szervízbe viszem, általában az alvázszám alapján rákeresnek, és amit nyomtatnak tipuspapírt, azon az van Toyota Carina E 1.6 Belgium. Már vagy nyolcadszor találkozom ezzel a Belgiummal, és nem jövök rá, tudtommal nem gyárthatták ott, vagy japán vagy anglia (mivel 92-es, így japán). Eseteg, hogy ott helyezték forgalomba?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11763 Dátum: 2008.05.03 21:41:42 »
Idézetet írta: "mixivik"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "mixivik"
Üdv mindenkinek!
A következõben kérnék véleményt,segítséget:
1.6os carinám alacsony fordulaton nagyobb gázadásra eléggé rángat,majd ahogy olyan 2500 körüli fordulaton van,minden okés lesz.elõször gyertyákra gondoltam,de azok rendben vannak a szerelõk szerint ( kb 100.000t futott,platinagyertyák )
Volt már vkinek hasonló kínja?


Azért ha " kb. 100 ezret" futott a gyertya, érdemes lehet kicserélni. Ezeken kívül sajnos nagyon sokféle oka lehet a leírt rángatásnak, ezt így nehéz megmondani. Amúgy az autó jól indul, nem füstöl, károsanyag-értékei rendben vannak?

(Egyébként ha ez egy '91-es kocsi, akkor Carina II a típusa, nem Carina E.)


Nemtom,lehet hogy 92es,csak a másik toyotámmal keverem..:D de tuti hogy carina E.
A kocsi pöccre indul,minden okés,nem füstöl.csak ez az egy kinja van..igazából én gyertyára gyanakodtam,meg cserélni is fogom,csak a szakik azt mondták hogy a gyertyák rendben vannak..ha gyertya hiba lenne akkor az nem csak alacsony fordulaton jelentkezne vagy igen?


Hát ha Carina E, akkor az valóban minimum 92-es kell legyen, lévén 92-ben kezdték árulni.

Gyertyahiba sokféleképpen megnyilvánulhat. Különféle rángatásokban is, bár ezek általában eléggé enyhék szoktak lenni. De azért a kb. 100 ezret futott gyertyákat mindenképp érdemes kicserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11764 Dátum: 2008.05.03 22:12:01 »
Idézetet írta: "nautilus85"
95 ezer kilóméterrel vettem meg, de az eladó itt is korrektnek tûnt, õ 160 ezerrel hirdette, mondta, hogy biztos visszapörgették. Most 120 ezer van benne, lassan 16 éves, és ha el akarom adni elõre (!!!) kéne pörgetnem, mert így meg sem nézik...  :rolleyes:


Szia! Nagy peched volt, vettél egy nagyon elhasznált, szétkoptatott autót :| ... Rengeteg kilométernek kell lennie ebben az amúgy nagyon megbízható, hosszú élettartamú típusban ahhoz, hogy ilyen hibákat produkáljon (eldurranó csövek, felújításra szoruló motor stb.). Szerintem úgy cirka 300 ezret hozzáadhatsz a becsült futásteljesítményhez, és ezt minden túlzás nélkül mondom. És amiatt "csak" (!) ennyit, mert taxi volt sokáig (ami nyilván extra betett neki, bár azért a taxisok igyekeznek az autóikat bevethetõ állapotban tartani, de a városi nyúzás megteszi a magáét).

Én a helyedben eladnám, mert tapasztalatból tudom, hogy az ilyen "hibageneráló", elöregedett autók sosem hagyják abba a vacakolást. Az ember újra meg újra beleesik abba a tévedésbe, hogy "most nem adom el, hisz most már rendbe van szedve" - nem szabad :nene: ! El kell adni, akár bukta, akár nem (esetedben már amúgy is bõven bukta, ahogy írod). Mert ha nem, akkor jön a további xopás, a további kiadások. Ilyen autót hétköznapi, állandó használatra megtartani nem szabad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mixivik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Carina
« Válasz #11765 Dátum: 2008.05.04 10:51:59 »
Palaczk: igen,a gyertyák cserélve lesznek,viszont a rángatások elég erõsek 2000-s fordulatig..fõleg hogy most feltettem 15ös alufelnit,az jobban leterheli aztán most már elég zavaró a rángatós.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11766 Dátum: 2008.05.04 20:52:38 »
Idézetet írta: "mixivik"
Palaczk: igen,a gyertyák cserélve lesznek,viszont a rángatások elég erõsek 2000-s fordulatig..fõleg hogy most feltettem 15ös alufelnit,az jobban leterheli aztán most már elég zavaró a rángatós.


Csak az egyértelmûség miatt kérdezem: ugye, nem a kuplungod rángat? Tehát nem az van, hogy olyankor jön a rángatás, mikor felengeded a kuplungot - ugye?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mixivik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Carina
« Válasz #11767 Dátum: 2008.05.08 19:13:42 »
Palaczk: nem,nem akkor van a rángatás:) ha már felengedtem,és adom a gázt akkor..

slimsnady

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Carina
« Válasz #11768 Dátum: 2008.05.08 19:49:45 »
Sziasztok

Én a mainap találtam véletlenûl erre a forumra és gondoltam én is csatlakozom. ahogy olvastan én is mesélek magamról és a Carináról.
Már lassan 5 éve családom tulajdona de rendszeresen olyan 3éve hajtom azóta jóformán szinte csak az enyém mert csak én kezelgetem a kicsikét de egy ideje töröm az agyam hogy vegyek e valami mást vagy perkáljam ki a fateroméknak mert csak ugy nem akarják nekem adni és mivel néha napján azért járkálnak vele ezért a pufó meg ilyen dolgok nem nagyon tetszett nekik! Én eddigiekben csak dicsérni tudom ezért is lenne jó átvenni hisz csak tudom milyen állapotban van hogy volt karban tartva meg ilyenek!

Pedi a nagyon sokat kapot már szegény sas de mégis nagyon jól viseli! másoknak vannak pár évvel fiatalabb merci bömös meg stb és még azok se bírták ugy a kiképzést!

Ennyit tudok nagyából elmondani magamról és a géprõl!

Üdvözlök mindenkit

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Carina
« Válasz #11769 Dátum: 2008.05.10 07:41:28 »
Idézetet írta: "slimsnady"

Pedi a nagyon sokat kapot már szegény sas de mégis nagyon jól viseli! másoknak vannak pár évvel fiatalabb merci bömös meg stb és még azok se bírták ugy a kiképzést!

Ennyit tudok nagyából elmondani magamról és a géprõl!

Üdvözlök mindenkit


Szia, légy üdvözölve!

Ennél jobb refenenciákkal nem vehetnél autót... :-)

Zs.
Zsono

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11770 Dátum: 2008.05.11 20:16:16 »
Idézetet írta: "slimsnady"
Sziasztok

Én a mainap találtam véletlenûl erre a forumra és gondoltam én is csatlakozom. ahogy olvastan én is mesélek magamról és a Carináról.
Már lassan 5 éve családom tulajdona de rendszeresen olyan 3éve hajtom azóta jóformán szinte csak az enyém mert csak én kezelgetem a kicsikét de egy ideje töröm az agyam hogy vegyek e valami mást vagy perkáljam ki a fateroméknak mert csak ugy nem akarják nekem adni és mivel néha napján azért járkálnak vele ezért a pufó meg ilyen dolgok nem nagyon tetszett nekik! Én eddigiekben csak dicsérni tudom ezért is lenne jó átvenni hisz csak tudom milyen állapotban van hogy volt karban tartva meg ilyenek!

Pedi a nagyon sokat kapot már szegény sas de mégis nagyon jól viseli! másoknak vannak pár évvel fiatalabb merci bömös meg stb és még azok se bírták ugy a kiképzést!

Ennyit tudok nagyából elmondani magamról és a géprõl!

Üdvözlök mindenkit


Üdv neked is :) !

Szerintem mindenképpen okos ötlet lenne, ha az ismert autót vennéd át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Carina
« Válasz #11771 Dátum: 2008.05.12 12:24:25 »
Üdv mindenkinek!


Van egy angliai forgalombahelyezésû 95-ös 1.8-as liftback Carinám (egyelõre még Angliában). 170ekm, szokásos extrák: 4 el.ablak, el.tükrök+tetõ, ködlámpa, sajna klímátlan. Mennyire lehet az ilyesmit otthon alkatrésznek eladni? Valamikor majd hazamennék vele, viszont utána már nem lesz rá szükségem itt. Kicsit ugyan fájó szívvel, mivel egyben van a leány, de eladnám otthon, már amennyiben van rá kereslet. A használtautón most egyetlen egy angol Carinát találtam (épp a "falumban"), 320-ért. 300-ért én is bármikor eladnám az enyémet :)
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11772 Dátum: 2008.05.13 20:23:33 »
Idézetet írta: "AdamBH"
Üdv mindenkinek!


Van egy angliai forgalombahelyezésû 95-ös 1.8-as liftback Carinám (egyelõre még Angliában). 170ekm, szokásos extrák: 4 el.ablak, el.tükrök+tetõ, ködlámpa, sajna klímátlan. Mennyire lehet az ilyesmit otthon alkatrésznek eladni? Valamikor majd hazamennék vele, viszont utána már nem lesz rá szükségem itt. Kicsit ugyan fájó szívvel, mivel egyben van a leány, de eladnám otthon, már amennyiben van rá kereslet. A használtautón most egyetlen egy angol Carinát találtam (épp a "falumban"), 320-ért. 300-ért én is bármikor eladnám az enyémet :)


Alkatrésznek nem hiszem, hogy megvennék annyiért. Pláne hogy jobbkormányos, klíma nélküli, és 1.8-as. 1.8-asból Magyarországon igen kevés fut, ergo alkatrészbázisként is kevesebbet ér.

Kíváncsiságból kérdezem: hol gyártották az autódat? JT, vagy SB betûkkel kezdõdik az alvázszáma?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Carina
« Válasz #11773 Dátum: 2008.05.14 12:49:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Alkatrésznek nem hiszem, hogy megvennék annyiért. Pláne hogy jobbkormányos, klíma nélküli, és 1.8-as. 1.8-asból Magyarországon igen kevés fut, ergo alkatrészbázisként is kevesebbet ér.

Kíváncsiságból kérdezem: hol gyártották az autódat? JT, vagy SB betûkkel kezdõdik az alvázszáma?



Szia!

Köszi a választ, én is ettõl tartottam. AKkor majd eladom itt.
Alvázszámot majd megnézem az autón, nekem SB rémlik, de még ellenõrzöm.
Melyik melyik egyébként?
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11774 Dátum: 2008.05.14 13:16:58 »
Idézetet írta: "AdamBH"
Alvázszámot majd megnézem az autón, nekem SB rémlik, de még ellenõrzöm.
Melyik melyik egyébként?


Az SB angol, a JT japán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )