Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793703 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11745 Dátum: 2008.04.21 12:47:12 »
Pár hete kérdezgettem itt hátsóajtó gázteleszkóppal kapcsolatban.
Most jutottam oda, hogy leszedném, és elvinném mintának.

Igenám - de hogy kell ezt leszedni? A gömbcsuklót hiába feszítem (kézzel), nem pattan ki (ahogy látom valamiféle öntöttvas, tehát nem is fog) - a kasztnihoz meg valami patenttel rögzül. Ha macerás, hagyom a rákba, de ha könnyû lenne leszedni, meglepném asszonykát egy "nõies" hátsó ajtóval :-)


Kösz!

(a hétvégén nagyon menõ voltam a kocsival - enyim volt a "legjobb" a faluban. Mondjuk ehez Kárpátaljára kell menni. 2 éves 2107-es Lada (karburátor!) rulez....)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
angol példányok
« Válasz #11746 Dátum: 2008.04.21 17:48:19 »
ejj most kicsit leesett az állam, elkezdtem nézegetni kiváncsiságból angliai Carinákat..
brutál jó áron vannak sok jó állapotú vezetett szervízkönyves példány.
sokadjára gondolkozom el azon, érdemes e ebben az országban élni :(
Eladó angol Carinák
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Carina
« Válasz #11747 Dátum: 2008.04.21 19:33:07 »
Hö, jól bepalizzák ott az embereket. Az összes belinkelt kocsiba rossz oldalra szerelték a kormányt.
Gondolom a törés után csak így tudták visszarakni.
 :nagymosoly:

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #11748 Dátum: 2008.04.26 17:33:51 »
Na a mai napon új akksit kapott a jószág, mert ügyes voltam, és a bal hátsó ajtó nem lett bezárva teljesen és leszívta a vén 44A-es Opel akksit :)
reggel ülök be, sípolt a gép úgy, hogy nem csináltam semmit. eléggé meglepõdtem. kulcs be, gyujtást adnám rá, sekép sehang.
aztán rájöttem mi a bibi :) Exide Alphaline 60Ah-s került bele, ezt sikerült a közelben hirtelen szerezni jódrágán, Bárditól, 25.5e HUFért.
mondjuk ígyis nehéz volt hazacipelni, hátha még kerületeket kellett volna bandukoljak:)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11749 Dátum: 2008.04.26 18:28:31 »
Idézetet írta: "ferke"
Na a mai napon új akksit kapott a jószág, mert ügyes voltam, és a bal hátsó ajtó nem lett bezárva teljesen és leszívta a vén 44A-es Opel akksit :)
reggel ülök be, sípolt a gép úgy, hogy nem csináltam semmit. eléggé meglepõdtem. kulcs be, gyujtást adnám rá, sekép sehang.
aztán rájöttem mi a bibi :) Exide Alphaline 60Ah-s került bele, ezt sikerült a közelben hirtelen szerezni jódrágán, Bárditól, 25.5e HUFért.
mondjuk ígyis nehéz volt hazacipelni, hátha még kerületeket kellett volna bandukoljak:)

Gondolom néztek rád a tesók, hogy honnan szermányoltál ilyen sukár ókumbátort :nagymosoly:  :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: G12 hûtõfolyadék
« Válasz #11750 Dátum: 2008.04.26 20:31:57 »
Idézetet írta: "cozy"
MOL EVOX Premium G 30 hûtõfolyadék tehetõ az 1.6-os Carina hûtõjébe? VW G12-es szabványú. A leírása szerint: "kifejezetten ajánlott modern, nagyteljesítményû alumínium és szürkeöntvény motorok hûtõrendszereihez, a motor típusától függetlenül."
Ma került bele 1l (fél-fél l ioncserélt vízzel), mert szinte porzott a hûtõ. Csak ilyet tudtam hirtelenjében szerezni, remélem nem lesz belõle gond... :hmm: Tudom, simán csak desztvíz kellett volna...


Sztem jobb lenne, ha az egészet átcserélnéd. Nem mindig szerencsés kevergetni a hûtõfolyadékokat, szóval vegyél inkább egy teljes töltésre valót, a régit meg ereszd le, öblítsd át a rendszert, aztán töltsd fel az újjal. (Amúgy sem árt néhány évente kicserélni).

Amúgy a leírás alapján szvsz ez a lé jó a Carinába is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mixivik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Carina
« Válasz #11751 Dátum: 2008.04.28 16:16:34 »
Üdv mindenkinek!
A következõben kérnék véleményt,segítséget:
1.6os carinám alacsony fordulaton nagyobb gázadásra eléggé rángat,majd ahogy olyan 2500 körüli fordulaton van,minden okés lesz.elõször gyertyákra gondoltam,de azok rendben vannak a szerelõk szerint ( kb 100.000t futott,platinagyertyák )
Volt már vkinek hasonló kínja?

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Carina
« Válasz #11752 Dátum: 2008.04.28 20:54:53 »
Sziasztok,

A Carina-m csomagtér lámpája hiányzik, a csomagtér burkolattal együtt (így vettem). Milyen lámpa kell ide, esetleg van-e valakinek egy fotója, hogy milyennek kell lennie eredeti állapotában? (Carina E sedan 1992)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11753 Dátum: 2008.04.29 21:45:28 »
Idézetet írta: "mixivik"
Üdv mindenkinek!
A következõben kérnék véleményt,segítséget:
1.6os carinám alacsony fordulaton nagyobb gázadásra eléggé rángat,majd ahogy olyan 2500 körüli fordulaton van,minden okés lesz.elõször gyertyákra gondoltam,de azok rendben vannak a szerelõk szerint ( kb 100.000t futott,platinagyertyák )
Volt már vkinek hasonló kínja?


Azért ha " kb. 100 ezret" futott a gyertya, érdemes lehet kicserélni. Ezeken kívül sajnos nagyon sokféle oka lehet a leírt rángatásnak, ezt így nehéz megmondani. Amúgy az autó jól indul, nem füstöl, károsanyag-értékei rendben vannak?

(Egyébként ha ez egy '91-es kocsi, akkor Carina II a típusa, nem Carina E.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mixivik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Carina
« Válasz #11754 Dátum: 2008.04.30 23:08:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "mixivik"
Üdv mindenkinek!
A következõben kérnék véleményt,segítséget:
1.6os carinám alacsony fordulaton nagyobb gázadásra eléggé rángat,majd ahogy olyan 2500 körüli fordulaton van,minden okés lesz.elõször gyertyákra gondoltam,de azok rendben vannak a szerelõk szerint ( kb 100.000t futott,platinagyertyák )
Volt már vkinek hasonló kínja?


Azért ha " kb. 100 ezret" futott a gyertya, érdemes lehet kicserélni. Ezeken kívül sajnos nagyon sokféle oka lehet a leírt rángatásnak, ezt így nehéz megmondani. Amúgy az autó jól indul, nem füstöl, károsanyag-értékei rendben vannak?

(Egyébként ha ez egy '91-es kocsi, akkor Carina II a típusa, nem Carina E.)


Nemtom,lehet hogy 92es,csak a másik toyotámmal keverem..:D de tuti hogy carina E.
A kocsi pöccre indul,minden okés,nem füstöl.csak ez az egy kinja van..igazából én gyertyára gyanakodtam,meg cserélni is fogom,csak a szakik azt mondták hogy a gyertyák rendben vannak..ha gyertya hiba lenne akkor az nem csak alacsony fordulaton jelentkezne vagy igen?

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Carina
« Válasz #11755 Dátum: 2008.05.01 13:25:32 »
Üdv!
Pollenszûrõ csere: hol van, mi kell hozzá?
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
zár kiszerelése
« Válasz #11756 Dátum: 2008.05.02 12:56:47 »
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hogyan kell az elsõ ajtók zárját kiszerelni? Próbáltuk a kilincsel együtt kivenni, de a kilincset tartó két csavar közül az autó eleje felé esõ elforog, a másik kijött. A kilincs már mozog, de valami még tartja.

Tud segíteni valaki?


elõre is köszi!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11757 Dátum: 2008.05.02 13:33:20 »
Idézetet írta: "sztpuhi"
Üdv!
Pollenszûrõ csere: hol van, mi kell hozzá?


Gázpedáltól jobbra. Új pollenszûrõ.

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Carina
« Válasz #11758 Dátum: 2008.05.03 15:05:50 »
Idézetet írta: "big_mafa"
Idézetet írta: "sztpuhi"
Üdv!
Pollenszûrõ csere: hol van, mi kell hozzá?


Gázpedáltól jobbra. Új pollenszûrõ.


KÖSZKE!!

Legalább most már tudom, hol van. Bár a klímás topikban is kérdeztem, oda nem reagált senki. Ennyit a "mindenki elolvassa az új hozzászólásokat" megjegyzésrõl. Vagy csak senki nincs gépközelben?!.
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11759 Dátum: 2008.05.03 15:36:28 »
A "ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna" szlogen jegyében moderálom magam :-)