Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6800396 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Carina
« Válasz #11670 Dátum: 2008.03.21 20:51:34 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "taby"
merga b220cdi büntetve leányzó belõle kedvesen integetett majd villogott.
:hmm: ?


Nagyon megy a kislány, én megtapasztaltam! :mrgreen:

A vastagítást senki nem figyeli? :wink: :D

Gáborunk arra az apróságra hívja fel a figyelmet hogy a létezik 180 és 200 cdi de 220 ebben nincs.

 :figyellek:  :mrgreen: :tapsi:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11671 Dátum: 2008.03.21 22:14:15 »
Idézetet írta: "Tííítusz"
Sziasztok!

Jááá, hogy jártam! Hazafelé félúton a munkából, megelõzõtt a gõz az egyik keresztezõdésnél. Elrepedt a kis összekötõ gumicsõ a vízpumpánál. Benzinkút sehol 500m-es körzetben. Annyit sztem még kibírt volna. Kedvesem hozott d.vizet. Kb 10 lityóval haza is mentem, 2 km-enként öntögettem fel vízzel. Elõször mondtam neki, hogy húzzon haza,de aszongya, hogy nem köti utána a kis Yariskának ezt a rohadt nagy dögöt :))) /De máskor meg élvezi, hogy ekkora:) /
Este 9kor tudtam nekiállni szerelni. Mák volt, hogy este fél 12-kor, amikor átugrottam a kútra lötyiért, meg gondoltam hátha van valami univ. csövük, hazafelé a sarki autószerelõ mûhelynél ott dumált egy éjjelibagoly szerelõ a haverjával és egybõl lecsaptam rá, hogy van-e ilyen csõdarabja. Volt :)) Éjjel fél kettõre végeztem is.
Elõtte hétvégén mentünk le Egerbe, és a Yarissal. Még jó hogy nem ezzel... fsza lett volna lerohadni a pályán.
Azóta semmi gixer:)

Aszondom nézzétek meg a tieiteket is, mert sunyi egy kis dög lehet. Ja és persze hogy a motor oldalon repedt ki...

Vannak képeim a szerelésrõl.


Én bizony hazahúzattam volna magam, elbírta volna a Yaris... Nem annyival könnyebb, mint amennyivel kisebb. Megszívhattad volna ezt az akciót, gondolj csak bele, 2 km-enként hideg vízzel töltögetted fel a meleg motort, simán kinyírhattad volna a hengerfejtömítést, sõt akár el is repedhetett volna a hengerfej. Nem véletlenül nem szabad a hûtõvizét elvesztett, üzemmeleg motort azonnal újra feltölteni - meg kell várni, amíg lehûl.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Carina
« Válasz #11672 Dátum: 2008.03.21 23:00:09 »
Persze, simán elbírta volna. Egyébként kb. 1 litert töltögettem utána alkalmanként. Az egyáltalán nem veszélyes. Amúgy is a hûtõ aljáról szívja, addig meg felmelegszik. Csak a sapkát nem tettem vissza, hogy ne legyen nyomás alatt. Meghát ugye nem 5e-ig húzattam :) Mindíg csak meggurítottam finoman harmadikig aztán gurulás. Így már nem volt semmi necces benne. Csak meglepõdtem, hogy mik elõ nem jöhetnek.
Egyébként kollégámnak vagy 3x eldurrantotta az opelja az egyik csövet, mire kiderült, hogy átégett az hengerfejtömítés és belefújt. De ennek nálam egyelõre semmi jelét nem láttam.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11673 Dátum: 2008.03.21 23:08:45 »
Idézetet írta: "Tííítusz"
Persze, simán elbírta volna. Egyébként kb. 1 litert töltögettem utána alkalmanként. Az egyáltalán nem veszélyes. Amúgy is a hûtõ aljáról szívja, addig meg felmelegszik. Csak a sapkát nem tettem vissza, hogy ne legyen nyomás alatt. Meghát ugye nem 5e-ig húzattam :) Mindíg csak meggurítottam finoman harmadikig aztán gurulás. Így már nem volt semmi necces benne. Csak meglepõdtem, hogy mik elõ nem jöhetnek.
Egyébként kollégámnak vagy 3x eldurrantotta az opelja az egyik csövet, mire kiderült, hogy átégett az hengerfejtömítés és belefújt. De ennek nálam egyelõre semmi jelét nem láttam.


Na ja, ez így tényleg nem vészes.

A szétmenõ gumi hûtõcsõ -elõrehaladott korban- eléggé szokványos dolog, bizonyos márkáknál meglehetõsen standard hiba; de -mint az ábra mutatja- Toyotánál is elõfordulhat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina kezelési utasítás
« Válasz #11674 Dátum: 2008.03.21 23:10:53 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "big_mafa"

Melyiknek kell hinni?

Véleményem szerint az eredeti kézikönyvnek kell hinni, hisz azt a Toyota adta ki, a Haynest meg nem õk. A garis dolgok is a kezelési betartására alapultak, nemde?


Szerintem is a gyári elõírás a mérvadó (sok esetben még az is meglehetõsen túlbiztosított). A Haynes helyenként hajmeresztõ intervallumokat ír, pl. szerintük a Camrymben 2000 (kettõezer) mérföldenként olajat kellene cserélni - normálisak ezek :crazy: ??? Nem vagyok én sejk...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Carina
« Válasz #11675 Dátum: 2008.03.21 23:29:46 »
Nyilván a gyárinak. Haynes sokmindenrõl adott ki könyvet. És mindent meg nem lehet tökéletesen tudni....szerintem... :))

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11676 Dátum: 2008.03.23 12:31:57 »
A mennyi a Carina kompressziója? 9,5:1 ???
Pár oldallal visszább valami 13,5-et olvastam, de lehet valami másról volt szó...

Milyen a henger bevonata???

Bocs a fura kérdésekét, csak igy elõzmények nélkül, de tõlem is ezeket kérdezték

Köszi.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11677 Dátum: 2008.03.23 16:24:20 »
Idézetet írta: "cujethu"
A mennyi a Carina kompressziója? 9,5:1 ???
Pár oldallal visszább valami 13,5-et olvastam, de lehet valami másról volt szó...

Milyen a henger bevonata???

Bocs a fura kérdésekét, csak igy elõzmények nélkül, de tõlem is ezeket kérdezték

Köszi.

Kevered a kompresszió viszonyt, ami 9,5:1-hez a kompresszió végnyomással, ami új állapotban 13 bár, és egész 10 bárig elfogadható az általam látott a típusra vonatkozó könyvek szerint.
Végülis mi hibáztunk, erre találták ki a mértékegységet, hogy egyrõl beszéljünk!
De így már érthetõ, ugye?

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11678 Dátum: 2008.03.23 16:55:14 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "cujethu"
A mennyi a Carina kompressziója? 9,5:1 ???
Pár oldallal visszább valami 13,5-et olvastam, de lehet valami másról volt szó...

Milyen a henger bevonata???

Bocs a fura kérdésekét, csak igy elõzmények nélkül, de tõlem is ezeket kérdezték

Köszi.

Kevered a kompresszió viszonyt, ami 9,5:1-hez a kompresszió végnyomással, ami új állapotban 13 bár, és egész 10 bárig elfogadható az általam látott a típusra vonatkozó könyvek szerint.
Végülis mi hibáztunk, erre találták ki a mértékegységet, hogy egyrõl beszéljünk!
De így már érthetõ, ugye?


Így már teljesen tiszta!

Köszönöm, ismét megtanultam valamit!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11679 Dátum: 2008.03.25 16:41:32 »
Abszolut nem ide tartozik, de ide írok a legtöbbet.

Szal, olllyan megabrutál hóesés van nálunk, hogy le a sipkával.
Bakker egész télen nem volt itt ilyen!!!  :szomoru:
Mert, mikor essne, ha nem most, ugye?

(a kocsi lemosva a garázsban, egy órája végeztem vele bibiii :nyelv: )
(holnap délután meg meg lehet nézni megint bibiii) :szomoru:

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: _
« Válasz #11680 Dátum: 2008.03.25 17:03:13 »
Idézetet írta: "b.c."

(a kocsi lemosva a garázsban, egy órája végeztem vele bibiii :nyelv: )
(holnap délután meg meg lehet nézni megint bibiii) :szomoru:

az kemény. veszprém is várpalota között is rákezdett nagyon, de hamar abbahagyta.
ha a garázsban hagyod akkor holnap is szépen fog kinénzi :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11681 Dátum: 2008.03.25 18:20:00 »
már abbahagyta...
naja, ez ilyen manapság

Sajnos "szépségemet" nem tudom itthol hagyni. De nem is gond, nagyon szeretünk együtt indulni szinte minden nap!
Én meg különösen örülök minden egyes alkalomnak, amikor vezethetem, mert annyira nem megy jól, hogy csak úgy kocsikázzuk, de igyekszem minden alkalmat magragadni, vagy ráfogni, hogy akkor márpedig nekünk mennünk kell! :nagymosoly:
Naon szeressük egymást!  :szivecske:  :toy:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11682 Dátum: 2008.03.26 17:30:36 »
Idézetet írta: "b.c."
már abbahagyta...
naja, ez ilyen manapság

Sajnos "szépségemet" nem tudom itthol hagyni. De nem is gond, nagyon szeretünk együtt indulni szinte minden nap!
Én meg különösen örülök minden egyes alkalomnak, amikor vezethetem, mert annyira nem megy jól, hogy csak úgy kocsikázzuk, de igyekszem minden alkalmat magragadni, vagy ráfogni, hogy akkor márpedig nekünk mennünk kell! :nagymosoly:
Naon szeressük egymást!  :szivecske:  :toy:


Én ugyanígy vagyok a Camryvel :szivecske: ...

A hó amúgy itt is szakadt tegnap délután - szerencsére csak pár percig, és nem is maradt meg. Volt belõle már elég a télen, december-januárban majd' egy hónapig alig is látszottunk ki alóla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11683 Dátum: 2008.03.26 17:32:32 »
Jóbarátom Carináján ('97-es 2.0) ma sikeresen lezajlott a vezérmûszíj-csere. Gyári szíjjal 23 ezerbe kóstált - görgõket szerencsére nem kellett cserélni. Az autó motorja most nagyságrendekkel csendesebb :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11684 Dátum: 2008.03.26 17:43:20 »
Jóbarátném faterja (ugye, õk vették meg a Carinánkat) hajmeresztõ dologgal megy az agyamra az utóbbi napokban :turelmetlen: ...

A kisebbik lányának van egy Corsa B-je, amiben minap cserélni kellett az egyik hátsó kerékcsapágyat (140 ezer km). Az öreg szemrevételezte a hibás csapágyat, és "megállapította", hogy azért ment tönkre, mert nem volt rajta elég zsír :shock: ... És azonnal elkezdett agyalni rajta, hogy a Carina hátsó kerékcsapágyai vajon milyenek lehetnek, nehogy azok is tönkremenjenek, meg kéne kenni õket :mivan: ... Én próbáltam magyarázni, hogy azok a hibátlan gyári csapágyak, és nem igényelnek kenést - erre leugatott, hogy dehogynem igényelnek azok kenést, tökmindegy mit mond a gyár, meg kell jól kenni oszt akkor sosem megy tönkre :? ...  :turelmetlen:  ... Tegnap felhívott kábé olyan stílusban, hogy "a q... a... a büdös japcsiknak, úgy csinálták meg a hátsó csapágyat hogy ne lehessen kenni, megnézte és kiderült hogy úgy van megcsinálva hogy ne lehessen kenni" ... :crazy: ... :banging: ...

Most erre mégis mi a fenét mondjak neki :?: Már látom elõre hogy végig ez lesz a mûsor, de azért erre nem számítottam, hogy nem lesz elég neki a kocsi hibátlan mûködése, hanem nekiáll majd "elhibázott konstrukciókat" keresni rajta :szomoru: ... Az a kib... Volvo sokszázezernyi hibát produkált csak a legutolsó egy-két éve alatt, mégis állandóan arról áradozik az öreg hogy mekkora világverõ király egy autó volt, ezt a szerencsétlen derék jó gépet meg eleve olyan rosszindulattal kezeli, hogy még a végén pszichoszomatikusan tényleg el fogja rontani :evil: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )