Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805614 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #11640 Dátum: 2008.03.17 19:34:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Nem lenne rossz vétel fõleg azon az áron, amit én kínáltam érte, mondjuk extra semmi nincs benne, csak az állapota, de nem tudom, hogy mennyire gyepálta meg a mocit ez a minõsíthetetlen minõségû olaj. Illetve, hogy az alapjárati fordulata nem hajlandó 1000 alá menni!


Én csinálnék egy kompressziómérést rajta. És ha az nem mutat vészes értéket, és a kocsi meg az ár amúgy tényleg jó - akkor megvenném. A motor a kis csörgés ellenére még sokáig elhúzhatja, ha mostantól jó olajat és normális bánásmódot kap - ha meg egyszer mégis fel kell majd újítani, azt szerintem ti meg tudjátok oldani doityourselfben :)

Milyen évjáratú a gép, és mennyi az a "jó ár"?

Én 500-at mondtam az öregúrnak, mert úgy vettem észre õ diktálja az észt, annak ellenére, hogy már jóideje kiszállt a kocsiból.
Mondom mégegyszer, hogy festékréteg mérõvel mentem és egyetlen helyen mutatot vastagabbat valamivel, tehát csak átfesttet az egyik hátsó sarok rész, vagy 3 tenyérnyi helyen, de szemmel nem látható!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11641 Dátum: 2008.03.17 21:49:12 »
Idézetet írta: "squiddy"
Most akkor mégegyszer és utoljára: honnan szedjem le a tolatólámpa jelét? Onnan, ahol a te képeiden látszik? A test nem lényeg, azt találok bárhol, mondjuk a csomagtér zár alatti kábelkötegnél (mintha neked is onnan menne egy kék vezeték)


A tolatólámpa jelét a jobb hátsó ajtónál, az ülés jobb széle alól tudod leszedni. (Errõl van fotó közelrõl)
2 perc odajutni. Felhajtod a jobboldali ülésfél alját, ott lesz egy csavar ami az üléstámla "szélét" (amit nem lehet lehajtani)  rögzíti. Az ki, ülés széle megemel, majd kiakaszt. Ennyi. Leírni hosszabb mint megcsinálni.

Testet meg hozz ahonnan jólesik :-) De sztem ha már úgyis a hátsó lámpánál matatsz, érdemes onnan. De a te dolgod.

Ha még mindig van kérdés, sztem írj pü-t, mert kitagadnak :-)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #11642 Dátum: 2008.03.18 07:59:00 »
big_mafa:
Megnéztem újra a képeket, de nem látok ülés alatti vezetékezésrõl fotót. A hiba az én készülékemben van? :) A kárpitot, vagy a mûanyag takarólécet fel kell szedni hozzá? Véleményem szerint jobb, ha olvassa mindenki a bénázásomat, mert ha bárki hasonló tranzakciót akarna elkövetni, akkor hasznos lehet számára is az itt összegyûjtött információ.

Egyébként lengõkábelezéssel ugyan, de este kipróbáltam a tolatós cuccost, hogy ráadtam a gyújtást, beraktam rükvercbe a váltót és elkezdtem sétálni mögötte. A teszt számomra meggyõzõ volt. A ledes visszajelzõt te hová is raktad pontosan és merre vezetted el a vezetékét?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #11643 Dátum: 2008.03.18 19:33:06 »
Na, összejött ám a tolatóradar :) Jól megszívattam magam, az a fekete kábel volt tényleg a lámpa "+" pólusa a jobb hátsó ülés alatt, csak az a vámpírcsati nem harapta át rendesen a gyári kábelt. A "-" pólust meg a csomagtartó zár alól, azzal egyvonalban szedtem a kárpit alatti közös testpontról.
Eddig nagyon kafa, bár még csak egyhelyben próbáltam úgy, hogy mögötte sétálgattam.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #11644 Dátum: 2008.03.18 22:48:02 »
király, örülök hogy sikerült :) de miért nem próbáltad ki rendesen, hogy tolatsz vmihez közeledve ?:)
remélem a vonóhorgom nem fog bezavarni a rencerbe :)
énis nekiesek amint lesz idõm, hamarosan a xenont is beszerzem asszem.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11645 Dátum: 2008.03.19 00:36:39 »
Idézetet írta: "b.c."
Én 500-at mondtam az öregúrnak, mert úgy vettem észre õ diktálja az észt, annak ellenére, hogy már jóideje kiszállt a kocsiból.
Mondom mégegyszer, hogy festékréteg mérõvel mentem és egyetlen helyen mutatot vastagabbat valamivel, tehát csak átfesttet az egyik hátsó sarok rész, vagy 3 tenyérnyi helyen, de szemmel nem látható!


Hát akkor ez nem hangzik rossz vételnek!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #11646 Dátum: 2008.03.19 08:42:14 »
ferke:
Á, már este nem akartam szórakozni vele a sötétben, fel akartam már menni és örültem, hogy befejeztem. Majd ma szépen letesztelem. Viszont ha most kéne beépíteni egy Carinába, nagyságrendekkel gyorsabban menne :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #11647 Dátum: 2008.03.19 09:16:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Én 500-at mondtam az öregúrnak, mert úgy vettem észre õ diktálja az észt, annak ellenére, hogy már jóideje kiszállt a kocsiból.
Mondom mégegyszer, hogy festékréteg mérõvel mentem és egyetlen helyen mutatot vastagabbat valamivel, tehát csak átfesttet az egyik hátsó sarok rész, vagy 3 tenyérnyi helyen, de szemmel nem látható!


Hát akkor ez nem hangzik rossz vételnek!

Na igen, de a papi modta, hogy ettõl többe gondolkozzak!
Nem tom. Én nem szívesen adnék érte többet, mert a kasztni jó, de semmi nincs benne, és hát a motor felõl sem vagyok nyugodt.
Mondtam, hogy a fix 1000-es alapjárat is utal valamire, víz siincs benne, szal...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11648 Dátum: 2008.03.19 14:39:19 »
Idézetet írta: "b.c."
Na igen, de a papi modta, hogy ettõl többe gondolkozzak!
Nem tom. Én nem szívesen adnék érte többet, mert a kasztni jó, de semmi nincs benne, és hát a motor felõl sem vagyok nyugodt.
Mondtam, hogy a fix 1000-es alapjárat is utal valamire, víz siincs benne, szal...


Én tényleg csináltatnék rajta egy kompressziómérést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: _
« Válasz #11649 Dátum: 2008.03.19 18:47:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Na igen, de a papi modta, hogy ettõl többe gondolkozzak!
Nem tom. Én nem szívesen adnék érte többet, mert a kasztni jó, de semmi nincs benne, és hát a motor felõl sem vagyok nyugodt.
Mondtam, hogy a fix 1000-es alapjárat is utal valamire, víz siincs benne, szal...


Én tényleg csináltatnék rajta egy kompressziómérést.

Nyomásveszteség mérést kell csinálni, az 1000-es alapjárat csak attól van, hogy nem melegszik be az autó, az enyém is ilyen volt amig ki nem cseréltem a termosztátot.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11650 Dátum: 2008.03.19 21:03:45 »
Nyiregyen van egy útszakasz, aki ismerõs erre annak mondom a Kelet áruháztól a Kossuth u. fele haladó 2x2 sávos út beszûkül kb 200 méter után, na itt az utóbbi 2 nap mérlege :
ford mondeo 2.0tdci megbüntetve (mondeó kerekei nyikkantak váltáskor gondolom nyomta neki)
merga b220cdi büntetve leányzó belõle kedvesen integetett majd villogott.
bömbi x5 3.0d szintén büntizve

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #11651 Dátum: 2008.03.19 23:20:15 »
Idézetet írta: "taby"
Nyiregyen van egy útszakasz, aki ismerõs erre annak mondom a Kelet áruháztól a Kossuth u. fele haladó 2x2 sávos út beszûkül kb 200 méter után, na itt az utóbbi 2 nap mérlege :
ford mondeo 2.0tdci megbüntetve (mondeó kerekei nyikkantak váltáskor gondolom nyomta neki)
merga b220cdi büntetve leányzó belõle kedvesen integetett majd villogott.
bömbi x5 3.0d szintén büntizve


nafenye, Te ilyeneket is szoktál ?:D
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Carina
« Válasz #11652 Dátum: 2008.03.20 09:06:30 »
Idézetet írta: "taby"
merga b220cdi büntetve leányzó belõle kedvesen integetett majd villogott.
:hmm: ?
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11653 Dátum: 2008.03.20 09:55:29 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "taby"
merga b220cdi büntetve leányzó belõle kedvesen integetett majd villogott.
:hmm: ?

Ippen meglett, szerintem az automata váltója és a nagy súlya hozott számomra elõnyt
 Mer a tankom is kiszáradóban volt (ma tankoltam 58,7 lityit)

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #11654 Dátum: 2008.03.20 10:27:28 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "taby"
merga b220cdi büntetve leányzó belõle kedvesen integetett majd villogott.
:hmm: ?

Ippen meglett, szerintem az automata váltója és a nagy súlya hozott számomra elõnyt
 Mer a tankom is kiszáradóban volt (ma tankoltam 58,7 lityit)


Hihi, idén már talán átléptem a 110 km/ó-t a Carinával én is, bár nem vagyok benne biztos...
böszme pijos degusztátorkám...