Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797192 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Carina
« Válasz #11580 Dátum: 2008.03.07 17:42:42 »
Nálunk nincs rendszám foglalás. Értelme sincs.
Egyik nap beküldjük az anyagot, másnap kijön az átírt autó és a rendszáma. Ha mi adnánk a rendszámot, akkor sincs meg hamarabb, akkor meg minek fizessük ki elõre?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11581 Dátum: 2008.03.07 18:20:11 »
Idézetet írta: "Misi"
Nálunk nincs rendszám foglalás. Értelme sincs.
Egyik nap beküldjük az anyagot, másnap kijön az átírt autó és a rendszáma. Ha mi adnánk a rendszámot, akkor sincs meg hamarabb, akkor meg minek fizessük ki elõre?

 akkor nem tudom, hogy hova viszik, én elég sûrûn fordulok meg az okmányirodánkban a munkám miatt és külön szoba van a kereskedõknek. Általában nem egy rendszámmal jönnek és mennek az emberek,a kik oda mennek!
Pesten lehet, hogy máshogy van.
Hacsak az útlevélre gondolok esetleg, ami pesten megvárható, itt meg rossz esetben 3 hét!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11582 Dátum: 2008.03.07 19:31:37 »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11583 Dátum: 2008.03.07 22:02:11 »
Már rég meg akartam mutatni nektek csak nem sikerült feltenni ezt az egyébként nagyon gyenge képet.
Szal ez elõtt a pufó elõtt min. 240 ekm van!
Gondolnátok?
Ja és nyugdíjasban van vezetve, több hónapja csak városban, nagyrészt hidegen és max 10 km/indítással!
Nem kormozza az ujjat, egy kis autópálya után meg egyáltalán nem!

Palaczk valami ilyesmirõl beszéltél az ex-Carinatokkal kapcsolatban?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11584 Dátum: 2008.03.08 00:48:24 »
Idézetet írta: "b.c."
Már rég meg akartam mutatni nektek csak nem sikerült feltenni ezt az egyébként nagyon gyenge képet.
Szal ez elõtt a pufó elõtt min. 240 ekm van!
Gondolnátok?
Ja és nyugdíjasban van vezetve, több hónapja csak városban, nagyrészt hidegen és max 10 km/indítással!
Nem kormozza az ujjat, egy kis autópálya után meg egyáltalán nem!

Palaczk valami ilyesmirõl beszéltél az ex-Carinatokkal kapcsolatban?


Igen, nagyjából így néz ki az is, bár annál szinte teljesen fémszínû a csõ belseje, csak az alján rozsdás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #11585 Dátum: 2008.03.08 07:01:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Már rég meg akartam mutatni nektek csak nem sikerült feltenni ezt az egyébként nagyon gyenge képet.
Szal ez elõtt a pufó elõtt min. 240 ekm van!
Gondolnátok?
Ja és nyugdíjasban van vezetve, több hónapja csak városban, nagyrészt hidegen és max 10 km/indítással!
Nem kormozza az ujjat, egy kis autópálya után meg egyáltalán nem!

Palaczk valami ilyesmirõl beszéltél az ex-Carinatokkal kapcsolatban?


Igen, nagyjából így néz ki az is, bár annál szinte teljesen fémszínû a csõ belseje, csak az alján rozsdás.

Ez õzbarna színû.Mint amilyenek a gyertyaeletródáknak kell lenni. Lényegb, hogy még ilyen használat mellett sem kormos!
Nos lehet, hogy nem ez a legrõsebb motorváltozat, de hogy a keverékképzés rendben van az biztos!
Nem a karom újragerjeszteni a lóerõ vitát, de én még mindíg azt mondom,hogy a 85kw-os váltpzatnak nagyon fel van tolva a magasabb fordulat tartományba a nyomatékmaximuma és talán nem is olyan nyújtott, mint a gyengébbeké. Tehát összeségében érzõdik csak lustábbnak, gyengébnek, mert nem tud úgy lentrõl elindulni.Tehát itt is van valami optimum, hogy a használt fordulatszámtartományon belül, hova érdemes tenni a max nymatékot. a 85-ös kicsit talán túl van ezen az optimumon.Az, hogy minél laposabb legyen a nyomatéki görbe abban nincs vita, csak az nehéz dió.

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Carina
« Válasz #11586 Dátum: 2008.03.08 12:12:45 »
Idézetet írta: "kleingy"
Valaki ismeri ezeket a verdákat? Kolleganõt igencsak érdekelné.  :pofa:
http://www.hasznaltauto.hu/1895479_toyota_carina_1997
http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997



Én a másodikat nézegettem (http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997) 5 percet még januárban, amikor megadta magát a családi örökség sebességváltója már sokadszor :nyelv:.
Akkor volt azt hiszem friss a hirdetés. Úgy kezdõdött, hogy 180,vagy 200 ezer felett volt az órájában :hmm:, a gazdája elvileg náluk (DieselMobil) vett Avensist, talán szegedi a tulaj (ez mondjuk jól hangzott, hogy talán Budapesten nem gyilkolta annyit)állítólag megadják a telefonszámát is, lehet kérdezõsködni.
A csomagtartóban van 4 acélfelnire szerelt téli gumi is, de persze a nyári Toyota aluminium van fent, az mutatósabb, Remus kipufogó, kicsit lötyögõs váltókar, kopott mûbõr borítással.
Az ülésrõl csak annyit, hogy kicsit nagynak éreztem a háttámla "holtjátékát". Nem emlékszem a karosszéria állapotára, nem másztam bele, nem érdekelt annyira és idõm sem volt.
Motortér rendben volt, hangra sem tûnt bajosnak.
A kék metál szép nagyon, de ugye nem színre veszünk autót. :pofa:

A légzsák patront 10 év után ellenõrizni kell. Nem tudjátok ki foglalkozik ezzel és mennyi a költsége a cserének? Gondolom ilyenkor csak a patront cserélik ki, ha a légzsák egyáltalán benne van  :roll: még. Ne durranjon el soha, de ha már része az autónak és durranni akar, hát mûködjön.
Balázs

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11587 Dátum: 2008.03.08 12:52:48 »
Idézetet írta: "b.c."
Nem a karom újragerjeszteni a lóerõ vitát, de én még mindíg azt mondom,hogy a 85kw-os váltpzatnak nagyon fel van tolva a magasabb fordulat tartományba a nyomatékmaximuma és talán nem is olyan nyújtott, mint a gyengébbeké. Tehát összeségében érzõdik csak lustábbnak, gyengébnek, mert nem tud úgy lentrõl elindulni.Tehát itt is van valami optimum, hogy a használt fordulatszámtartományon belül, hova érdemes tenni a max nymatékot. a 85-ös kicsit talán túl van ezen az optimumon.Az, hogy minél laposabb legyen a nyomatéki görbe abban nincs vita, csak az nehéz dió.


Annyi biztos, hogy a mi exautónknak is (ami ugyanolyan mint a tiéd, és a menetteljesítményei alapján szerintem 99 lovas) nagyon kellemes volt a motorkarakterisztikája. Egy 1.6-os szívó benzinmotor egy viszonylag nehéz kasztniban, amit el lehetett mozgatni városban 2000-nél váltva :o ... de a mért rugalmassági értékei is szépek, mind 60-100-on négyesben, mind 80-120-on ötösben csak egy-két mp-el maradt el a mostani 2.0 Avensisünktõl - fõleg ötösben kicsi a különbség, mondjuk rövidebb is a Carina ötöse.

Más kérdés, hogy mindez csak üres/alig terhelt autó esetében igaz. Én azt szerettem legkevésbé a Carinában, hogy erõsen megpakolva mennyire lebénult. Az Avensis pl. ezt lényegesen kevésbé érzi meg. Nade valahol csak meg kell látszodjon, hogy a Carina csak 1.6-os.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11588 Dátum: 2008.03.08 13:20:35 »
Na, irány Kaposvár, Carinát prószálni :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11589 Dátum: 2008.03.08 17:11:26 »
Idézetet írta: "kleingy"
Valaki ismeri ezeket a verdákat? Kolleganõt igencsak érdekelné.  :pofa:
http://www.hasznaltauto.hu/1895479_toyota_carina_1997
http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997


Az elsõ bizalom-gerjesztõbb, de abban is jóval több van, mint amenyit írnak. Szvsz. 250E körül.
A másodikban közel 300E.....
De ne legyen igazam... :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Carina
« Válasz #11590 Dátum: 2008.03.08 17:15:11 »
Tisztelt Klubtagok és Fórumtársak!

Egy Toyota kereskedés vette meg szeretett Carina e Five 2.0 Gli autóm.
Ha minden jól megy, hamarosan az Avensis fórumba kell írnom... :-)

A Carina és az Általános Adok-veszek topicba felírtam néhány alkatrészt.
Korántsem a pénz érdekel értük, sokkal inkább, hogy hasznára legyen valakinek.
A csak részben használható alkatrészeket Klubtagoknak ingyen odaadom.

Természetesen továbbra is látogatom majd örökös Carina Klubtársaimat. Akinek egyszer volt Carinája, nem tudja, és nem is kell elfelejtenie. :-)
Zsono

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11591 Dátum: 2008.03.08 17:29:48 »
Idézetet írta: "kisbal"
Idézetet írta: "kleingy"
Valaki ismeri ezeket a verdákat? Kolleganõt igencsak érdekelné.  :pofa:
http://www.hasznaltauto.hu/1895479_toyota_carina_1997
http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997

Én a másodikat nézegettem (http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997) 5 percet még januárban, amikor megadta magát a családi örökség sebességváltója már sokadszor :nyelv:. .......................................


No, most olvasom, hogy nem is tévedtem olyan nagyot... :roll:  Sajnos.... :elkeseredett:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11592 Dátum: 2008.03.08 17:33:22 »
Idézetet írta: "zsono"
Tisztelt Klubtagok és Fórumtársak!

Egy Toyota kereskedés vette meg szeretett Carina e Five 2.0 Gli autóm.
Ha minden jól megy, hamarosan az Avensis fórumba kell írnom... :-)

A Carina és az Általános Adok-veszek topicba felírtam néhány alkatrészt.
Korántsem a pénz érdekel értük, sokkal inkább, hogy hasznára legyen valakinek.
A csak részben használható alkatrészeket Klubtagoknak ingyen odaadom.

Természetesen továbbra is látogatom majd örökös Carina Klubtársaimat. Akinek egyszer volt Carinája, nem tudja, és nem is kell elfelejtenie. :-)

Ez így igaz! :10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11593 Dátum: 2008.03.10 15:20:59 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Az elsõ bizalom-gerjesztõbb, de abban is jóval több van, mint amenyit írnak. Szvsz. 250E körül.
A másodikban közel 300E.....
De ne legyen igazam... :hmm:


Ezt honnan a csudából lehet így megmondani, fõleg fénykép alapján? Mit vettél észre?

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11594 Dátum: 2008.03.10 15:24:20 »
Idézetet írta: "kisbal"

A légzsák patront 10 év után ellenõrizni kell. Nem tudjátok ki foglalkozik ezzel és mennyi a költsége a cserének? Gondolom ilyenkor csak a patront cserélik ki, ha a légzsák egyáltalán benne van  :roll: még. Ne durranjon el soha, de ha már része az autónak és durranni akar, hát mûködjön.


Csütörtökön viszem a Supratrendbe a kocsit, és ez is a listán van. Majd jól beszámolok az eredményrõl.