Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797050 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11565 Dátum: 2008.03.05 14:32:08 »
Ez Pesti, de kicsit drágának tûnik, ahhoz képest, hogy matt a festése.

http://www.hasznaltauto.hu/1860373_toyota_carina_1994

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11566 Dátum: 2008.03.05 20:19:22 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Itt a Fórumon valaki (most nem emlékszem pontosan, Beken talán???) jóval 1 misi fölött (1.150-ért, ilyesmi rémlik) hirdette nemrégiben a '97-es XL szedánját, és nem sokkal késõbb írta, hogy elkelt a kocsi!

Szerintem az egy 2.0 GLi volt!!!


Az a zsono autója, ami szintén eladó. Sztem a Bekené 1.6-os volt, és XL. Rémlik, hogy még mielõtt megvette volna az 1.8-as Ave II-esét, kérdezte, hogy vajon milyen lesz majd az 1.8-as Ave II az 1.6-os Carinához képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11567 Dátum: 2008.03.05 20:27:15 »
b.c. Mester

A pesti autó esetében még a xar minõségû képeken is látszik, hogy némely elemek között igen érdekes illesztési hézagok vannak :hmm: ... Továbbá a hátulján a típusfeliratok "átvándoroltak" a lámpatestek fölé. Ezek nem jó jelek, plusz az összességében elég elhanyagoltnak tûnõ állapot, és mindez ennyiért :szemforgat: ... Szerintem felejtõs.

A jászberényi autó meglehetõsen lelakott benyomást kelt a kaposvárihoz képest, kilométer is tutira jóval több van benne.

A kaposvári viszont, így fotók alapján, szép - megérne egy megtekintést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11568 Dátum: 2008.03.05 20:39:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
b.c. Mester

A pesti autó esetében még a xar minõségû képeken is látszik, hogy némely elemek között igen érdekes illesztési hézagok vannak :hmm: ... Továbbá a hátulján a típusfeliratok "átvándoroltak" a lámpatestek fölé. Ezek nem jó jelek, plusz az összességében elég elhanyagoltnak tûnõ állapot, és mindez ennyiért :szemforgat: ... Szerintem felejtõs.

A jászberényi autó meglehetõsen lelakott benyomást kelt a kaposvárihoz képest, kilométer is tutira jóval több van benne.

A kaposvári viszont, így fotók alapján, szép - megérne egy megtekintést. Küldök errõl privit!

Elõreis kösz!
Sajnos nem könnyû ilyen távolból próbálkozni, mert azért nem mindegy, hogy oda-vissza 830 km-ert akarok-e, vagy sem.

Másrészt tisztában vagyok vele, hogy ez erõs kompromisszumos vásárlás lesz, mert nincs sok zsé rá, ezért inkább a régebbi, de jó kezekben lévõket nézegetem.
Nem tagadom a kaposvári is nagyon a határon van, mert szó, mi szó drága. De, ha jó akkor nem azon a 100 e-en múlik, majd. Annyit simán rádobsz, ha beleválasztol.
A másik gond, hogy lehet hogy holnap elviszik, állítólag van egy komoly vevõje.  :szomoru:

Lenne még egy szép darab, olcsóbb is, igaz klímamentes szegény, de ami gázosabb, hogy valszeg szegénykeverékes. Az meg ilyen idõs autónál majdnem a biztos lutri kategóriája.Nem mindíg van 10 font-ért az eBay-n oxiszenzor! :szomoru:
mitöbb a 94, vagy 95-ös, amely évjáratoknál ugye jön az olajfogyi probléma lehetõsége, illetve, hogy a 95-ösöknél nehezbb alkatrészt választani, mert ott a váltás körül mindent beleraktak. Volt már szerencsém ilyesmihez. A legjobb, ha a kivett alkatrésszel megy az ember vásárolni!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11569 Dátum: 2008.03.05 21:11:34 »
Ezt nézzétek ez aztán a full fapad. Ilyet még magyarországon is kereni kellett.

Elsõ tekerõs ablakemelõ!!!! :mivan:

szerintetek motor van benne?

Csak az a szívfájdító, hogy egyébként csodaszép!

http://www.hasznaltauto.hu/1901200_toyota_carina_1993

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11570 Dátum: 2008.03.05 21:26:54 »
Idézetet írta: "b.c."
Ezt nézzétek ez aztán a full fapad. Ilyet még magyarországon is kereni kellett.

Elsõ tekerõs ablakemelõ!!!! :mivan:

szerintetek motor van benne?

Csak az a szívfájdító, hogy egyébként csodaszép!

http://www.hasznaltauto.hu/1901200_toyota_carina_1993


Én láttam itt Pécsett olyan faceliftes (!) Carinát, amiben tekerõs ablakemelõk voltak, no légzsák, no klíma, fehér (színezetlen) üvegek, és fekete festetlen lökhárítók. Felszereltség jelzése: Si.

Amúgy ez az autó elsõre tényleg nem néz ki rosszul, de tutira törött ez is (szerintem elöl-hátul, de legalábbis elöl majdnem biztosan), és az a 162 ezer megadott km nevetséges :turelmetlen: ... Mondjuk, ennyi pénzért (alkut is beleszámítva) ezzel együtt is jó vétel lehet, ha amúgy technikailag OK.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #11571 Dátum: 2008.03.05 21:41:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Ezt nézzétek ez aztán a full fapad. Ilyet még magyarországon is kereni kellett.

Elsõ tekerõs ablakemelõ!!!! :mivan:

szerintetek motor van benne?

Csak az a szívfájdító, hogy egyébként csodaszép!

http://www.hasznaltauto.hu/1901200_toyota_carina_1993


Én láttam itt Pécsett olyan faceliftes (!) Carinát, amiben tekerõs ablakemelõk voltak, no légzsák, no klíma, fehér (színezetlen) üvegek, és fekete festetlen lökhárítók. Felszereltség jelzése: Si.

Amúgy ez az autó elsõre tényleg nem néz ki rosszul, de tutira törött ez is (szerintem elöl-hátul, de legalábbis elöl majdnem biztosan), és az a 162 ezer megadott km nevetséges :turelmetlen: ... Mondjuk, ennyi pénzért (alkut is beleszámítva) ezzel együtt is jó vétel lehet, ha amúgy technikailag OK.

Szerintem, ha egyébként rendben, akkor 400-t megérne.Többet nem.
Azért ennyiért legalább villanyablak szokott benne lenni.
Másrész illúzióm  nincs.
Mind törött volt, ez nem kérdés, a km-ek kapásból nem érdekelnek az ismert okok miatt.Ebben a témában a fülemre hallgatok, az érzésre gyorsításkor, illetve az indítási és túráztatási kipufogó fustre, a pufó általános állapotára.
Van pár képem az enyémrõl csak sajna nem tudom felrakni. Na azt meg lehet nézni.
Lehet, hogy nem a legerõsebb változat, de ha megnézitek a csõ végét nem mondod meg, hogy ez az autó fél éve csak városban megy max 10 km-t!
Õszintén megmondva, engem ez fogott meg a választáskor, még egyik másik darabnál sem láttam olyet, és eddig motorikusan hibátlan.
Ha meg hozzáteszem, hogy amirõl tudok 240ekm van benne, akkor még azt hiszem örök élet van benne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11572 Dátum: 2008.03.05 22:47:19 »
Idézetet írta: "b.c."
Másrész illúzióm  nincs.
Mind törött volt, ez nem kérdés, a km-ek kapásból nem érdekelnek az ismert okok miatt.Ebben a témában a fülemre hallgatok, az érzésre gyorsításkor, illetve az indítási és túráztatási kipufogó fustre, a pufó általános állapotára.
Van pár képem az enyémrõl csak sajna nem tudom felrakni. Na azt meg lehet nézni.
Lehet, hogy nem a legerõsebb változat, de ha megnézitek a csõ végét nem mondod meg, hogy ez az autó fél éve csak városban megy max 10 km-t!
Õszintén megmondva, engem ez fogott meg a választáskor, még egyik másik darabnál sem láttam olyet, és eddig motorikusan hibátlan.
Ha meg hozzáteszem, hogy amirõl tudok 240ekm van benne, akkor még azt hiszem örök élet van benne.


OK, naná hogy az állapot számít elsõsorban. Ami a km-t illeti, igazad van, a miénkben 202 ezer volt amikor eladtuk jóbarátnéméknek, és ha a legkisebb aggályom is lett volna arról, hogy ez az autó nem fog még igen jó darabig komolyabb gond nélkül mûködni, akkor tutira nem nekik adtam volna el, hanem valami idegennek. Ami a kipufogócsõ végét illeti, az gyakorlatilag fémtiszta volt, csak az alján volt egy keskeny csíkban korrózió a városi forgalomban ott gyakran kifolydogáló víztõl. Amúgy semmi lerakódás. Ezt én is mindig ámulva néztem!

De! Azért mégsem teljesen mindegy a km. Ha a Camrym állapotából indulok ki, akkor teszem azt ebben a piros autóban, a fapadosban, amit 162 ezer km-rel hirdetnek, lehet akár 362 ezer km is, simán. És ennyi km-rel viszont nem vennék autót. Lehet hogy a vételkor hibátlanul mûködik, de alapvetõen jóval nagyobb a meghibásodás esélye, fõleg ha még nem volt felújítva/javítva kuplung, váltó, generátor, önindító stb.

Ezért lenne érdemes különös figyelmet fektetni a kaposvári autóra, annál még akár igaz is lehet a 182 ezer km, legalábbis így elsõ blikkre. Ápolt, gondozott autónak tûnik.

Törés: egy-két elemcserébõl nem csinálnék gondot, de pl. egy olyan autót, aminek az eleje kapott egy nagy pofont és a tûzfal elõtt kvázi mindent javítani/cserélni kellett, biztosan nem vennék meg. Azzal csak a gond lesz, zajok, kontakthibák, tökéletlen futómû stb., nem is beszélve a legrosszabb kérdésrõl, hogy mi van, ha megint karambolozik vele az ember :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11573 Dátum: 2008.03.06 09:32:30 »
B.C!

Ilyet az öcsédnek. :D
http://www.gabris.tuti.hu/
tech adatoknál érdemes megnézni a gyorsulást. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #11574 Dátum: 2008.03.06 11:58:48 »
Idézetet írta: "Profy"
B.C!

Ilyet az öcsédnek. :D
http://www.gabris.tuti.hu/
tech adatoknál érdemes megnézni a gyorsulást. :D


440 paci.. az eléggé táltos lehet:D

más: srácok, a Carina szélvédõje fémgõzölt? A radardetektorok miatt kérdem :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11575 Dátum: 2008.03.07 11:17:33 »
És ezt ki tudná nekem megnézni?
Naaa?
Pesti!

http://www.hasznaltauto.hu/1905066_toyota_carina_1996

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: _
« Válasz #11576 Dátum: 2008.03.07 12:07:04 »
Idézetet írta: "b.c."
És ezt ki tudná nekem megnézni?
Naaa?
Pesti!

http://www.hasznaltauto.hu/1905066_toyota_carina_1996


Ennek se a gyártási ideje 96/12.-hó.
Gbn rendszám hamarabb volt mint az én GDX-em.Az meg Epc szerint 95/12.havi gyártás vót.Egyébként meg ponytosan megnézem a maradék hamutálca mûanyag gyártásán. :D  az volt 96/8.-havi üzembe helyezés.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11577 Dátum: 2008.03.07 15:34:12 »
Idézetet írta: "Profy"
B.C!

Ilyet az öcsédnek. :D
http://www.gabris.tuti.hu/
tech adatoknál érdemes megnézni a gyorsulást. :D


2.8 mp 100-ra? Ezt képtelen vagyok elhinni :| ... Még a tömeg/teljesítmény arányt és a 4WD-t figyelembe véve sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #11578 Dátum: 2008.03.07 15:35:58 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "b.c."
És ezt ki tudná nekem megnézni?
Naaa?
Pesti!

http://www.hasznaltauto.hu/1905066_toyota_carina_1996


Ennek se a gyártási ideje 96/12.-hó.
Gbn rendszám hamarabb volt mint az én GDX-em.Az meg Epc szerint 95/12.havi gyártás vót.Egyébként meg ponytosan megnézem a maradék hamutálca mûanyag gyártásán. :D  az volt 96/8.-havi üzembe helyezés.


A mi ex-Carinánk '96 augusztus végi üzembe helyezésû volt (a mûanyagokba ütött dátum alapján júliusi gyártású), és GBY a rendszáma. Forgalomba helyezés helyétõl erõsen függõ a dolog, simán adhatnak ki az ABC-ben elõrébb lévõ betûs rendszámot késõbbi idõpontban, jópár hónapos eltérések is lehetnek. További példa: az egyik ex-Moszkvicsom 2004 május legelején a JER rendszámot kapta. Az Avensisünknek, ami 2004 júniusi forgalomba helyezésû, JEN a rendszáma :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #11579 Dátum: 2008.03.07 16:35:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "b.c."
És ezt ki tudná nekem megnézni?
Naaa?
Pesti!

http://www.hasznaltauto.hu/1905066_toyota_carina_1996


Ennek se a gyártási ideje 96/12.-hó.
Gbn rendszám hamarabb volt mint az én GDX-em.Az meg Epc szerint 95/12.havi gyártás vót.Egyébként meg ponytosan megnézem a maradék hamutálca mûanyag gyártásán. :D  az volt 96/8.-havi üzembe helyezés.


A mi ex-Carinánk '96 augusztus végi üzembe helyezésû volt (a mûanyagokba ütött dátum alapján júliusi gyártású), és GBY a rendszáma. Forgalomba helyezés helyétõl erõsen függõ a dolog, simán adhatnak ki az ABC-ben elõrébb lévõ betûs rendszámot késõbbi idõpontban, jópár hónapos eltérések is lehetnek. További példa: az egyik ex-Moszkvicsom 2004 május legelején a JER rendszámot kapta. Az Avensisünknek, ami 2004 júniusi forgalomba helyezésû, JEN a rendszáma :nana:


 :10:

Tudnék én is mesélni, hogy nálunk is az újonnan forgalomba helyezett autókon természetsen vidéki okmányirodákban forgalomba helyezve felrendszámozva, szal meglepõ ezeken a helyeken milyen rendszámok fordulnak elõ. Azt hinéd, hogy már rég kifutott, asztán mégis.
Arról nem is beszélve, hogy a szalonok marokszámra foglalják le a rendszámokat elõre is aká, hogy ha jön a vevõ ne az legyen az akadály!