Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797180 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11550 Dátum: 2008.03.02 17:56:37 »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #11551 Dátum: 2008.03.02 18:41:48 »
Idézetet írta: "Profy"
itt egy kis kuriózum erre érdemes lenne rámozdulni a szegény keverékeseknek. :D

Ismerös a kütyü, akinek telik rá az ruházon be...
böszme pijos degusztátorkám...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11552 Dátum: 2008.03.02 18:50:12 »
tsak azért raktam be mert nagyon drága cuccli újjonan. :(
És fogyó eszköz.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11553 Dátum: 2008.03.02 21:47:43 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Idézetet írta: "big_mafa"
Valaki próbálkozott már etanollal?
http://totalcar.hu/magazin/technika/hunflex/

Érdekelne a vélemény. Valahogy kisebb beavatkozásnak gondolom mint a gázt, de azért tartok tõle.
Valakinek tapasztalat? Akár Carina akár más típus?
Kösz!


Én két hónapja az offosba azt tankolok...


Köszi.

Sajnos amit nem tudk, hogy pl. a hosszú távon mennyire fogja a Carina benzin szivattyú és az üzemanyag-rendszer szeretni a cuccost... Hallani sokmindent. Nekem inkább az jött le hogy gond nélkül menne és az ellenzõk inkább az olajlobbi markában vergõdnek, vagy elméleti síkon gondolkodnak - de nem szeretnék lerohadni az úton, aztán súlyos összegeket javításra költeni

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #11554 Dátum: 2008.03.03 11:35:53 »
Idézetet írta: "big_mafa"
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Idézetet írta: "big_mafa"
Valaki próbálkozott már etanollal?
http://totalcar.hu/magazin/technika/hunflex/

Érdekelne a vélemény. Valahogy kisebb beavatkozásnak gondolom mint a gázt, de azért tartok tõle.
Valakinek tapasztalat? Akár Carina akár más típus?
Kösz!


Én két hónapja az offosba azt tankolok...


Köszi.

Sajnos amit nem tudk, hogy pl. a hosszú távon mennyire fogja a Carina benzin szivattyú és az üzemanyag-rendszer szeretni a cuccost... Hallani sokmindent. Nekem inkább az jött le hogy gond nélkül menne és az ellenzõk inkább az olajlobbi markában vergõdnek, vagy elméleti síkon gondolkodnak - de nem szeretnék lerohadni az úton, aztán súlyos összegeket javításra költeni


Nincs mit...
Csak annyit tudok hozzátenni, hogy Skoda Feliciába kb négy hónapja, és faros Skoda 135 Gli-be (szintén innyektoros, de mechanikus AC-ja van) ugyanúgy négy hónapja ez a lötyi az erönek forrása... Tisztán csak E85-tel üzemelnek, utóbbi 1989-es típus, és ilyen mód elszaladt 9000 km-t meghibásodás nélkül - igaz a gyári szívó csonk fütés tökéletesen üzemel, ezért a fagyos üzemmód sem olyan sokáig tünik macerásnak.
Viszont igazad van, én sem akarok rábeszélni senkit, bár ha nem szegénykeverékes lenne a Carinám, az 1:1-hez való vegyítést (+ benya szürövel) talán bepróbáltam volna. Igaz elötte nem árt kideríteni az üzemanyag szállító rendszer alkatrészeinek mienségét.
Én az offos "érdekes" alaktrészeit a bevetés elött fél évet tömény denaturált szeszben áztattam...
Remélem, a moderátorok nem találják túl offosnak a témát.
böszme pijos degusztátorkám...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11555 Dátum: 2008.03.03 15:12:59 »
Idézetet írta: "Jency"
Így voltam én is ezzel, de mivel ezzel a gumival vettem a felnit, gondoltam kipróbálom. Közeljövõben tervezem, hogy lecserélem mert a profilmélysége már kicsi, ezért lecserélem egy 195/60R15 méretüre ami még mindig nagyobb mint a váltóméret. Megmondom õszintén amióta ezek a 205/60R15 gumik vannak az autón, azóta minden úthibát sokkal jobban érzek a kormányon és kicsit nehezebb lett a kormány, viszont  a fékút csökkent kanyarstabilitás megnõtt és az uttartás is sokkal jobb lettés a comfortérzek nem csökkent. Nekem a Km óra  eltérés zavart, ami ezzel a gumival már közel azonos sebességet mutat, de még mindig több a valósnál.


Na ja, az óra elég sokat csal, én ilyeneket mértem a Carinán, hogy óra szerint 100-nál tényleges tempó 90; de akkora gumit tenni rá, amivel már nem csalna, régen rossz lenne :wink: ... Annak kábé ilyen 195 R 15-ösnek kéne lennie (nemtom van-e tényleg ilyen, talán C-s kivitelben), vagy valami ilyesmi :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11556 Dátum: 2008.03.03 18:57:44 »
Tisztelettel jelentem, hogy nyitottak egy bioetanolos topicot, javallanám ott folytatni az eszmecserét errõl a témáról!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Carina
« Válasz #11557 Dátum: 2008.03.04 13:29:46 »
Valaki ismeri ezeket a verdákat? Kolleganõt igencsak érdekelné.  :pofa:
http://www.hasznaltauto.hu/1895479_toyota_carina_1997
http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Carina
« Válasz #11558 Dátum: 2008.03.04 23:16:56 »
Nekem csak egy kérdésem van: miért a másodiknak van jobban kiülve az ülése, ha abban van kevesebb km? :hmm: (tudom, mert egy hozzám hasonló nagyseggûé volt...)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11559 Dátum: 2008.03.05 01:44:55 »
Idézetet írta: "kleingy"
Valaki ismeri ezeket a verdákat? Kolleganõt igencsak érdekelné.  :pofa:
http://www.hasznaltauto.hu/1895479_toyota_carina_1997
http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997


A második autó szerintem felejtõs. Visszapörgetett km-számláló, törött és valszeg gyilkolhatta is az elõzõ gazdája, nagy zengzetes marketing-duma hazugságokkal, stb, a szokásos nepper szar. Az ára nem véletlenül csak ennyi, ennek ellenére el se mennék megnézni.

Az elsõ sokkal tetszetõsebb. Mondjuk azon is furán áll baloldalt a hátsó lökhárító, de összességében jónak tûnik, még talán a km is igaz a beltér állapota alapján, már amennyire ez fotóról kiderül. Mondjuk, az nekem újdonság, hogy volt ilyen, hogy 1.6-os motor, GL felszereltség és magyar elsõ forgalomba helyezés :hmm: ... dehát fene tudja. Ez megérne egy megtekintést élõben. Hab a tortán, hogy liftback!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11560 Dátum: 2008.03.05 11:19:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kleingy"
Valaki ismeri ezeket a verdákat? Kolleganõt igencsak érdekelné.  :pofa:
http://www.hasznaltauto.hu/1895479_toyota_carina_1997
http://www.hasznaltauto.hu/1894414_toyota_carina_1997


A második autó szerintem felejtõs. Visszapörgetett km-számláló, törött és valszeg gyilkolhatta is az elõzõ gazdája, nagy zengzetes marketing-duma hazugságokkal, stb, a szokásos nepper szar. Az ára nem véletlenül csak ennyi, ennek ellenére el se mennék megnézni.

Az elsõ sokkal tetszetõsebb. Mondjuk azon is furán áll baloldalt a hátsó lökhárító, de összességében jónak tûnik, még talán a km is igaz a beltér állapota alapján, már amennyire ez fotóról kiderül. Mondjuk, az nekem újdonság, hogy volt ilyen, hogy 1.6-os motor, GL felszereltség és magyar elsõ forgalomba helyezés :hmm: ... dehát fene tudja. Ez megérne egy megtekintést élõben. Hab a tortán, hogy liftback!

Szerintem volt 1.6 Gli magyar, fõképp az utolsó évjáratoknál biztosan.
Viszont az megint egy érdekes kérdés, hogy 1 misit ér-e!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11561 Dátum: 2008.03.05 11:39:10 »
Idézetet írta: "b.c."
Viszont az megint egy érdekes kérdés, hogy 1 misit ér-e!


Egyrészt nem egy misi, mert amit 999-ért hirdetnek, azt ugye kevesebbért el lehet hozni :wink: ... Másrészt, ha valóban korrekt az állapot, stimmel a kilométer stb., akkor egy '97 októberi, GL felszereltségû liftback szerintem bõven megér ennyit. Mi a '96 augusztusi XL-ünket adtuk el tavaly októberben kerek 1 misiért - mert full jó állapotú volt, és akik megvették (jóbarátnémék), azok is tudták ezt.

Itt a Fórumon valaki (most nem emlékszem pontosan, Beken talán???) jóval 1 misi fölött (1.150-ért, ilyesmi rémlik) hirdette nemrégiben a '97-es XL szedánját, és nem sokkal késõbb írta, hogy elkelt a kocsi!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11562 Dátum: 2008.03.05 14:25:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Viszont az megint egy érdekes kérdés, hogy 1 misit ér-e!


Egyrészt nem egy misi, mert amit 999-ért hirdetnek, azt ugye kevesebbért el lehet hozni :wink: ... Másrészt, ha valóban korrekt az állapot, stimmel a kilométer stb., akkor egy '97 októberi, GL felszereltségû liftback szerintem bõven megér ennyit. Mi a '96 augusztusi XL-ünket adtuk el tavaly októberben kerek 1 misiért - mert full jó állapotú volt, és akik megvették (jóbarátnémék), azok is tudták ezt.

Itt a Fórumon valaki (most nem emlékszem pontosan, Beken talán???) jóval 1 misi fölött (1.150-ért, ilyesmi rémlik) hirdette nemrégiben a '97-es XL szedánját, és nem sokkal késõbb írta, hogy elkelt a kocsi!

Szerintem az egy 2.0 GLi volt!!!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11563 Dátum: 2008.03.05 14:27:11 »
Ezt meg tudná nézni valaki nekem Kaposváron, hogy érdemes-e elmenni érte Nyíregyházáról?

Fontos lenne!

http://www.hasznaltauto.hu/1890954_toyota_carina_1993

Kösz!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #11564 Dátum: 2008.03.05 14:30:03 »
Ez meg Jászberényben van, ezt is megköszönném, ha valaki megsasolná.

http://www.hasznaltauto.hu/1688183_toyota_carina_1995