Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797136 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11505 Dátum: 2008.02.24 12:38:39 »
Idézetet írta: "big_mafa"
Sziasztok,

kezdem megelégelni, hogy a csomagtér ajtót (Hatchback) kézzel kell mindig emelnem. Gyanítom, elfáradtak a teleszkópok.
A jelen állapot:
  -Csomagtér kinyit, ezzel az ajtó picit felemelkedik
  -Ajtót kézzel kell felnyomni teljesen végig - ha bárhol elengedem, úgy marad, nem esik vissza, de nem is emelkedik fel magától

Ez normális vajon?

Ha nem, mennyibe fáj új teleszkóp kb? És milyet érdemes?

Kösz!


Nekem a Camrym ötödik ajtaja azóta ilyen, mióta megvettem az autót (kilenc és fél éve). Valahogy eszembe sem jutott, hogy ez hiba :rolleyes: ... Engem egyáltalán nem zavar, hogy nem megy föl magától az ajtó, sõt még jól is jön gyakran, így pl. nem tudom garázsban óvatlanul kinyitva nekiqrni a tetõnek vagy ilyesmi. Föl kell emelni kézzel, na bumm... Lényeg hogy nem esik vissza, tehát (ahogy te is írod) megáll ott, ahol elengedem. Mondjuk lefelé is húzni kell, lefelé sem jön magától. Nemtom, nekem ez így okés.

Ha téged zavar, akkor nagyságrendileg 6-7 ezer körül kapsz egy pár utángyártott új telót. Mi 2001-ben vettünk jóbarátném akkori kocsijára, egy Volvora; ezek az autó 2005-ös eladásakor még tökéletesek voltak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11506 Dátum: 2008.02.24 17:30:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "big_mafa"
Sziasztok,

kezdem megelégelni, hogy a csomagtér ajtót (Hatchback) kézzel kell mindig emelnem. Gyanítom, elfáradtak a teleszkópok.
A jelen állapot:
  -Csomagtér kinyit, ezzel az ajtó picit felemelkedik
  -Ajtót kézzel kell felnyomni teljesen végig - ha bárhol elengedem, úgy marad, nem esik vissza, de nem is emelkedik fel magától

Ez normális vajon?

Ha nem, mennyibe fáj új teleszkóp kb? És milyet érdemes?

Kösz!


Nekem a Camrym ötödik ajtaja azóta ilyen, mióta megvettem az autót (kilenc és fél éve). Valahogy eszembe sem jutott, hogy ez hiba :rolleyes: ... Engem egyáltalán nem zavar, hogy nem megy föl magától az ajtó, sõt még jól is jön gyakran, így pl. nem tudom garázsban óvatlanul kinyitva nekiqrni a tetõnek vagy ilyesmi. Föl kell emelni kézzel, na bumm... Lényeg hogy nem esik vissza, tehát (ahogy te is írod) megáll ott, ahol elengedem. Mondjuk lefelé is húzni kell, lefelé sem jön magától. Nemtom, nekem ez így okés.

Ha téged zavar, akkor nagyságrendileg 6-7 ezer körül kapsz egy pár utángyártott új telót. Mi 2001-ben vettünk jóbarátném akkori kocsijára, egy Volvora; ezek az autó 2005-ös eladásakor még tökéletesek voltak.


Sajnos az az 5. ajtó nehéz. No nem nekem ( :-) ), hanem az asszonynak.
Ez az ár azért barátságosabb...
Utánanézek, köszi!

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Carina
« Válasz #11507 Dátum: 2008.02.25 08:25:36 »
Sziasztok!

Milyen izzókészlet kell a Carina E-hez, (H1,H4,H7?)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #11508 Dátum: 2008.02.25 09:37:45 »
Idézetet írta: "power"
Sziasztok!

Milyen izzókészlet kell a Carina E-hez, (H1,H4,H7?)


H4, fehér indexégõvel.

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Carina
« Válasz #11509 Dátum: 2008.02.25 13:24:50 »
Sziasztok!

Milyen izzó kell a Carina E csomagtartójába?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11510 Dátum: 2008.02.25 13:36:15 »
Idézetet írta: "power"
Sziasztok!

Milyen izzó kell a Carina E csomagtartójába?


Hát h4 pótizzó készlet. :D

Viccet félretéve pedig foglalat nélküli ring izzó.2w-os ua. mint a helyzetjelzõbe,mûszerfal világításba.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Carina
« Válasz #11511 Dátum: 2008.02.25 14:53:23 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "power"
Sziasztok!

Milyen izzó kell a Carina E csomagtartójába?


Hát h4 pótizzó készlet. :D

Viccet félretéve pedig foglalat nélküli ring izzó.2w-os ua. mint a helyzetjelzõbe,mûszerfal világításba.

Bocsesz! Nem kötekedésbõl, csak a félrevezetés elkerülése miatt: a helyzetjelzõbe -tudtommal-5w-os kell, +a mûszerfalba háttérvilágításnak is.(a mûszerfalba a kis világító ikonok a 2w-osak.asszem)
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11512 Dátum: 2008.02.25 23:46:17 »
Lehet. :D

Én kérek elnézést nem sürün cserélgettem a Carinámba az izzókat.

De a lényeg a foglalat nélküli ring izzón van a hangsúly. :)

A kis izzó úgyis rizsszem izzó névre hallgat. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Carina
« Válasz #11513 Dátum: 2008.02.26 12:29:07 »
Én is csak azért tudom, mert a megvételkor kicseréltem párat.Csak azt felejtettem megnézni, hogy a sárga benzintartály üres lámpája joe. Marad a rizikó :kormom:
Ahogy Te is írtad:
Idézetet írta: "Profy"

...De a lényeg a foglalat nélküli ring izzón van a hangsúly. :)

A kis izzó úgyis rizsszem izzó névre hallgat. :D
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #11514 Dátum: 2008.02.26 12:33:17 »
Jáááááááj végre el tudtam hozni a megrendelt cuccokat a boltból. Mivel a fönököm haverja az üzletes, így egy telefon után hirtelen jobb ára lett a csomagnak.
Sajna mindhárom szíj "csak" Contitech-es lett, a görgö NTN, a vízpumpi meg JC (nipponos csomagolásban). Durván 26 e Ft-t hagytam ott értük.
Múlt héten leraktam a Toycit, holnap futok vele még egy kört, oszt utána meglátjuk mi a téma vele. Remélem, nem valami kódolt fejü patent csavarokkal vannak rögzítve az alkatrészek, mert akkor csuda lesz az öröm...

A csapágy doboza nagyon érdekes vignyettával van lezárva, aszongya hogy "Bárdi autó ZRt, Orzcy út 46, 1089 BP, 1 év garancija, satubbi". Piha...
böszme pijos degusztátorkám...

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #11515 Dátum: 2008.02.27 14:28:22 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a platina gyertyát 100ekm után kell-e cserélni, vagy csak akkor, ha észreveszek valami hibát? Ha kell a kicserélem, de ha nem muszály akkor nem eröltetném.

Más:
Chip tuningról mit gondoltok? Az én autóm 99 lovas (ráadásul ezek elég vérszegény lovak), a feleségemé 116. A motor szerintem mechanikailag nagyjából ua., tehát egy minimális (10%) tuningot gond nélkül ki kell bírnia. Ha hasonló teljesítménye lenne mint a 116 lovas motornak, akkor már nagyon elégedett lennék. Így sem rosz, de néha jól jönne egy kis plusz teljesítmény. Az autochip.hu honlapon, elvileg a 99 lovast motort tudják chipelni. (Érdekes, hogy pont a szegénykeverékest.) Van ezzel valakinek tapasztalata?

Üdv:
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11516 Dátum: 2008.02.27 15:05:55 »
Idézetet írta: "Hard"
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a platina gyertyát 100ekm után kell-e cserélni, vagy csak akkor, ha észreveszek valami hibát? Ha kell a kicserélem, de ha nem muszály akkor nem eröltetném.

Más:
Chip tuningról mit gondoltok? Az én autóm 99 lovas (ráadásul ezek elég vérszegény lovak), a feleségemé 116. A motor szerintem mechanikailag nagyjából ua., tehát egy minimális (10%) tuningot gond nélkül ki kell bírnia. Ha hasonló teljesítménye lenne mint a 116 lovas motornak, akkor már nagyon elégedett lennék. Így sem rosz, de néha jól jönne egy kis plusz teljesítmény. Az autochip.hu honlapon, elvileg a 99 lovast motort tudják chipelni. (Érdekes, hogy pont a szegénykeverékest.) Van ezzel valakinek tapasztalata?

Üdv:


Kantujkáék próbálkoztak hasonlóval.

egyébként a chip tuning egy egyszerû ecu becsapás.több benzin és levegõ

Mennyi most a chip tyuning?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #11517 Dátum: 2008.02.27 15:13:38 »
Idézetet írta: "Profy"

Kantujkáék próbálkoztak hasonlóval.

egyébként a chip tuning egy egyszerû ecu becsapás.több benzin és levegõ

Mennyi most a chip tyuning?


38eFt

A több benzin és levegõ, az én esetemben közelít a normál üzemû motorhoz. Vagy az egész egy baromság?
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

kantulyg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 241
Carina
« Válasz #11518 Dátum: 2008.02.27 19:17:57 »
kantuj helyett kantuly :nagymosoly:
Hard chip tuningot mi nem tudtunk csinálni mert a mién is 116LE,de sokmindent vettünk a kocsiba ilyen tuning cuccokat nem olcsón a legdrágább a "sport" lambda szonda volt a magnum tuningtól 33ezerért +20% gyorsulás stb stb. Ennek még a tört részét sem éreztük pontosabban semmit  :szomoru:  volt még IAT szenzor "tuningja" is hogy ellenállással becsapni a szenzort így azt hiszi hogy hideg levegõ van és több benzint adna neki de ezzel sem mentük sokra igaz ezt már kicsit lehetett érezni ezt viszont egy ellenállásból megcsináltuk semmibe nem kerül.Sport gyertya,sport kipufogó sport légszürõ ezek nekünk semmit nem csináltak a szürõtõl csak sportosabb hangja lett.Hát na saját hibáiból tanul az ember. Az igazi tuning szerintem ott kezdõdik hogy kovácsolt dugók,könnyített hajtókar + lendkerék stb stb,ez pedig nem két forint.Lehet hogy a te kocsidnál bejönne valamelyik dolog de nem biztos.De van egy jó tippem arra hogy 116LE legyen alattad és nagyon egyszerû: Cserél el az asszonnyal a kocsit :nagymosoly:
 :toy:
Toyota Auris 1.4 D-4D

Toyotás Myki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Carina
« Válasz #11519 Dátum: 2008.02.27 21:55:19 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy cserélt e vlaki,hátsó teleszkópot .
Ha egy mód van rá csak a patront cserélném mert szinte minden hol gólyalábbal írják és elég húzós.
A haverom most cserélt a Caddy-ben,2db Sachs patront 16.000 Ft-ért.
Mivel csak komplettben írják nemtom milyen való bele.
Valaki tipp?? :sir:
Toyota a megbízhatóság szobra!!
-----------------------------------------
97 Carina GLi, 4 Runner 2.4TD