Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787292 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11340 Dátum: 2008.01.22 11:51:37 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Taby!

Nyelvészkedjünk kicsit, meg terjesszünk ösmeretet is! :nagymosoly:  :nagymosoly:

Írtad, hogy "tóth ziher"   Namármost, amennyiben a tõlünk északra élõ szláv ajkú népségre értetted, akiknek 1920.-óta van önálló államuk, akkor azok "h" nélkül írandóak.  De azért botorság lenne azt hinni, hogy közük van ehhez a szóláshoz, ugyanis német eredetû a szlogen, nevesül azt jelenti magyarul, hogy holt biztos.  Ez esetben nem egy halott rendõrrõl van ugye szó, hanem egy tuti dologról. Az eredeti német szöveg: "tot sicher".

De csak azért írtam, hogy piszkatoljalak vele :kacsint: , különben meg irrelaváns a féktárcsákhoz.   Amúgy meg, hogy ne legyek abszolút OFF: Szeretem a Carina E-ket. :vezetes:  :mrgreen:

Elõsször is: OFF  Na akkor elmondom neked  frankót Tesó! De pszt. Szóval tisztában vagyok azzal hogy Tot sicher a holt biztos node a szitu az hogy nekem már örökre Tóth Zicher lesz mert közép gimis tanárom Tóth Imre Aka "Totya"; "Haynau"(mert haj nó<erõsen megkopaszodott a lelkem> bár õ ezt a Haynauságát azzal magyarázta hogy egyszer régen 26 db 1est osztott ki egy órán... ) kedvenc szava járása volt hogy Tóth Zicher Th-zvel és hát rajtammaradt már csak nosztalgiából is, mert jófej az öreg. Tehát engedtessék meg nekem hogy tóth zicher legyen jó Tesó?
Egyébként a tótsággal is tisztába vagyok hogy kik azok pl a környékünkre betelepült tótok a tirpákok akiknek és hát én is tudok ilyen õsöket is felmutantni! Már csak azért is, mert pl tirpák vallásúnak kereszteltek meg éngemet valamikor.(evangélikust szokták tirpákvallásnak titulálni) Ja nemmellesleg Nyíregy jelenleg is létezõ legrégebbi temploma véletlenül tirpákvallás temploma (Profy kartács melóhelyének tõszomszédságába található) .  
Na elég már az OFFBÓL
Kapischi Tesó? :partyman:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11341 Dátum: 2008.01.22 12:29:19 »
Na ja, hogy capisi Tesó!

De elértem a célomat: ismeretet terjesztettünk, mind a 2en! :kacsint:  :nagymosoly:  :nyelv:  :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11342 Dátum: 2008.01.22 12:31:00 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Na ja, hogy capisi Tesó!

De elértem a célomat: ismeretet terjesztettünk, mind a 2en! :kacsint:  :nagymosoly:  :nyelv:  :szemez:

:partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11343 Dátum: 2008.01.22 13:45:56 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Trotter66"
Na ja, hogy capisi Tesó!

De elértem a célomat: ismeretet terjesztettünk, mind a 2en! :kacsint:  :nagymosoly:  :nyelv:  :szemez:

:partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:


És akkor beszállnék én is, annyival, hogy egyrészt egybe kell írni, tehát nem tot sicher, hanem totsicher; továbbá nem csak így használják németben a kifejezést, hanem úgy is, hogy todsicher  :figyellek:  :nyelv:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11344 Dátum: 2008.01.22 14:04:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Trotter66"
Na ja, hogy capisi Tesó!
De elértem a célomat: ismeretet terjesztettünk, mind a 2en! :kacsint:  :nagymosoly:  :nyelv:  :szemez:

:partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:

És akkor beszállnék én is, annyival, hogy egyrészt egybe kell írni, tehát nem tot sicher, hanem totsicher; továbbá nem csak így használják németben a kifejezést, hanem úgy is, hogy todsicher  :figyellek:  :nyelv:

Nem is Te lennél, ha nem szólnál be... :mrgreen:
Nefürggyééééééééééééééé le! :rohog:  :rohog:
És különben is: Téged is üdvözöllek a Toyotaclub Népszerû Ismertetterjesztõ Szekciójában! :toy:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11345 Dátum: 2008.01.22 19:00:59 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Trotter66"
Na ja, hogy capisi Tesó!
De elértem a célomat: ismeretet terjesztettünk, mind a 2en! :kacsint:  :nagymosoly:  :nyelv:  :szemez:

:partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:

És akkor beszállnék én is, annyival, hogy egyrészt egybe kell írni, tehát nem tot sicher, hanem totsicher; továbbá nem csak így használják németben a kifejezést, hanem úgy is, hogy todsicher  :figyellek:  :nyelv:

Nem is Te lennél, ha nem szólnál be... :mrgreen:
Nefürggyééééééééééééééé le! :rohog:  :rohog:
És különben is: Téged is üdvözöllek a Toyotaclub Népszerû Ismertetterjesztõ Szekciójában! :toy:


Óóó, hát ebben a szekcióban én már rég benne vagyok :nagymosoly: ... Az efféle alkalmakat sosem tudtam parlagon heverni hagyni :nyelv:  :ordog:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

todi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Palaczk
« Válasz #11346 Dátum: 2008.01.22 19:06:26 »
Elnézést, hogy több helyre is beírtam,csak még kezdõ vagyok, és nem tudtam,hogy melyikbe kell beírnom :(

Sajnálom,de már tanultam is belõle :)

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: üzemanyagtartály
« Válasz #11347 Dátum: 2008.01.22 20:04:05 »
Idézetet írta: "todi"
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy az autómnak mekkora lehet az üzemanyagtartálya? Sajnos elromlott az üzemanyag visszajelzõ Sad Illetve már úgy vettem, hogy 1-2 napig azt mutatta, hogy kb. 1/2-ig van,de aztán azóta,mint ha semmi se lenne benne Sad

Toyota Carina II. 2.0D 1992-es évjárat, 5 ajtós

Tud vki mondani egy megbízható,jó bontót?

Köszi


Nekem 92-es E Carinám van, annak 60 literes a tankja. A szintérzékelõt nem nagy ügy kiszerelni. A hátsó ülés alatt a szõnyegen lévõ kivágás alatt található. Lehet hogy a csúszkás érintkezõn egy kicsit hajlítani kell.
Mennyit futott az autód? 270 ezer környékén le kellett venni a tankot, mert vizes olaj került bele. Ekkor vettem ki a jeladót, minimális kopás volt csak látható rajta (elvileg a gázolaj keni). Esetleg biztosíték, mûszerfal?
Persze lehet hogy valami más a rossz.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11348 Dátum: 2008.01.24 08:50:48 »
Üdv mindenkinek!

Szeretném megkérdezni h az ablakemelõ szerkezettel volt e vkinem már trogylémája?
Nekem tavajly a jobb elsõ adta meg magát,2 hete meg a bal elsõ,de az nem teljesen,csak ha hideg van.
Melegben csak "belassúl".
Érdeklõdtem már bontókban de vagy nincs,vagy 2o rugó a motorral együtt.Nem tudom meg-e vegyem-e?

Végül köszönetet mondanék BLAZIO testvérünknek,akinek hála most már van ABS-szem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11349 Dátum: 2008.01.24 09:39:40 »
b.c. Mester!

Szót váltottunk nemrék a relézésrõl, meg a lábikosztásról, tehát:
Négylábas:
Kapcsolóoldal: 30 közvetlen + betáp, 87 eszköz felé kapcsolóoldali +  
Vezérlõoldal: 86 vezérlõoldali + , 85 vezérlõoldali -
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11350 Dátum: 2008.01.24 16:39:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
b.c. Mester!

Szót váltottunk nemrék a relézésrõl, meg a lábikosztásról, tehát:
Négylábas:
Kapcsolóoldal: 30 közvetlen + betáp, 87 eszköz felé kapcsolóoldali +  
Vezérlõoldal: 86 vezérlõoldali + , 85 vezérlõoldali -


na, mindegy. Ha látom akkor tudom- Én harmincasokra emlékeztem. De ha azt vesszük a 8 fele a 3,  ha jól megnézed.:nagymosoly:
Megvalósult az agyamban a felezési idõ! :nagymosoly:  

Ami a lényeg, hogy sikerült?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11351 Dátum: 2008.01.24 18:18:31 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Trotter66"
b.c. Mester!

Szót váltottunk nemrék a relézésrõl, meg a lábikosztásról, tehát:
Négylábas:
Kapcsolóoldal: 30 közvetlen + betáp, 87 eszköz felé kapcsolóoldali +  
Vezérlõoldal: 86 vezérlõoldali + , 85 vezérlõoldali -


na, mindegy. Ha látom akkor tudom- Én harmincasokra emlékeztem. De ha azt vesszük a 8 fele a 3,  ha jól megnézed.:nagymosoly:
Megvalósult az agyamban a felezési idõ! :nagymosoly:  

Ami a lényeg, hogy sikerült?


Attól eltekintve, hogy a szetthez adott relé megkettyent szinte azonnal :robbanfej: , és vasárnap lévén - szombaton ugye szakadt a Zesõ  :roll: - nem volt nyitva semmi sem, így rövidre kötöttem, tom szabálytalan :crazy: , meg egyébként is.  :vag2:
7fõn vettem relét, bekötöttem, és feltettem egy 20A-os lengõbiztit a kapcsolóoldali + oldalra. Zsír volt, mígnem megadta magát :nemnem: . Kicsit alulméreteztem a biztit  :sir: . Most 30A-es van benne és sivít, mint a barom. :pofa:  Sajna csak ad hoc jelleggel bírtam a szüxséges biztit saccolni, lévén a kompreszoron annyi írás sincsen, hogy bakfitty. :ordog:
Nincsen hangmérõm, de olyan 90-120 db-re saccolom. Mindenesetre takarodnak :vezetes: , ha megnyomom.  :mrgreen:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Carina
« Válasz #11352 Dátum: 2008.01.27 14:29:40 »
Kedves Klubtársak, Fórumozók!

Egyesületünk élete talán eddig sem volt unalmas, de azon vagyunk, hogy még színesebbé tegyük, még több hozzáadott értékkel lássuk el a hivatalos klubtagságot. A tegnapi nap, többek közt éppen ezért, elnökségi ülést tartottunk, ahol átbeszéltük, hogy hol tartunk most és, hogy mit tehetnénk még azért, hogy a jövõben még többen tartsák fontosnak, hogy ehhez a közösséghez tartozzanak akár fórumunkon, akár az Egyesület által szervezett találkozókon keresztül. Számos jó ötlet pattant elõ a fejekbõl, melynek eredménye remélhetõleg egy még színesebb autós klub lesz. Az elkövetkezendõ hónapokban újdonságokkal fogtok találkozni, ami remélhetõleg elnyeri tetszéseteket. Ezek közt lesznek apróságok és lesznek nagyobb léptékû dolgok is.
Célunk fõként az, hogy az egyesületi tagok részesüljenek plusz szolgáltatásokban, így a legtöbb változást fõleg Õk fogják tapasztalni.
Az elsõ apró lépések, már a tegnapi nap folyamán megvalósításra kerültek és reményeink szerint a tavaszi találkozó idejére (errõl már olvashattok a találkozók topicban), melyen az éves közgyûlésünket is tartjuk, fog befejezõdni.
Reméljük, hogy ténykedésünk elnyeri majd tetszéseteket!

Üdvözlettel:
A Toyota Klub Magyarország Egyesület elnöksége

Toji77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Carina
« Válasz #11353 Dátum: 2008.01.27 15:16:12 »
Sziasztok. Segitség kellene.Pár napja elment az autoban a fütés(elötte hibátlan volt).Ez a termosztát hibája lehet?De csak a felsö csö melegszik nem mindkettö...És hol van a termosztát a disel carinában?Elöre is köszönöm...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11354 Dátum: 2008.01.27 18:16:28 »
Idézetet írta: "Toji77"
Sziasztok. Segitség kellene.Pár napja elment az autoban a fütés(elötte hibátlan volt).Ez a termosztát hibája lehet?De csak a felsö csö melegszik nem mindkettö...És hol van a termosztát a disel carinában?Elöre is köszönöm...


Egyik pillanatról a másikra elment a fûtésed? Közben nem történt semmi a kocsival, nem nyúlt benne senki semmihez? És más hibajelenség nincs, tehát minden egyéb hibátlanul mûködik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )