Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787247 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11325 Dátum: 2008.01.20 14:42:05 »
Idézetet írta: "Jency"
Idézetet írta: "Profy"

Az alufelnire te licitáltál rám? ;)

Ha csak a névre néztél aki licitált, akkor már tudod a választ. Ott is ezt használom mint te, és nekem is 1-el több.
 :kacsint:  :nagymosoly:


jóuuu ár vót érte. :D Igaz nem tudtam volna elmenni a felniért ha megnyerem. :( Bár most szerványoltam 2 alensiot 3500 magyar pénzért. :D és már csak 2 db kell a 4 kerékhez. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
középsõ féklámpa izzócsere
« Válasz #11326 Dátum: 2008.01.20 14:46:24 »
Sziasztok!


Egy kicsit más jellegû kérdésem lenne:
Segítséget szeretnék kérni, mivel nem ég a középsõ (high-mounted) féklámpám.
Azt nem tudom, hogy egyáltalán be van-e kötve, vagy csak kiégett az izzó. A Haynes féle szerelési útmutatóban néztem, hogyan lehetne hozzáférni. Kicsavartam a csomagtartó felõl egy rögzítõ csavart, de a mûanyag egység nem nagyon mozdult. Letörni pedig nem szeretném.
A gép egy 1997. 11. havi 4 ajtós sedan.

A futómûves is próbálkozott vele, de õk sem merték erõltetni.
Mi tarthatja még? Mennyire kell megbontani? Van-e valami trükkje, ahogyan lepattan?

A hátsó rendszámtáblát sem világítja a bal oldali izzó, de szerintem azzal megküzdök, csak le kell bontanom az csomagtér ajtajának kárpitját.

Segítségeteket, válaszotokat köszönöm.
Balázs

u.i.: bocs a forumot nem olvastam végig, pedig lehet a válasz valahol ott bujkál :) Majd a következõ héten belevetem magam.  :toy:  :pofa:
Balázs

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Carina
« Válasz #11327 Dátum: 2008.01.20 18:05:00 »
Kis segítségre lenne szükségem:
Õsszel a Supratrendben lecseréltettem a vízpumpát. Elõtte az undorító barna hûtõfolyadék szintje másfél évig állandó volt, a csere óta megiszik kb. 1000km-en egy centit (a tágulási tartályban nézve). Mit tanácsoltok? Ugye ez rendellenes? Hol érdemes nézni szivárgást? Vagy ezt nem is fogom kiszúrni, mert olyan kicsi. Mit nézzek?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11328 Dátum: 2008.01.20 20:25:26 »
Idézetet írta: "Balu"
Kis segítségre lenne szükségem:
Õsszel a Supratrendben lecseréltettem a vízpumpát. Elõtte az undorító barna hûtõfolyadék szintje másfél évig állandó volt, a csere óta megiszik kb. 1000km-en egy centit (a tágulási tartályban nézve). Mit tanácsoltok? Ugye ez rendellenes? Hol érdemes nézni szivárgást? Vagy ezt nem is fogom kiszúrni, mert olyan kicsi. Mit nézzek?


A kis szivárgás is látszik. A szivárgás helyén kikristályosodik a hûtõfolyadék. A színe típusfüggõ, általában fehér.
Sajnos a vízpumpa házon nem sok mindent fogsz látni, mert a fele le van burkolva, illetve mindenkép alulról kellene nézni, mondjuk aknáról. Meleg motortérben jellegzetes édeskés szaga van, mint a vattacukornak.

Mindazonáltal, ha nem vízcsõ mellett ereszt (nem jellemzõ)akkor nyílván valamelyik tömítés lesz a ludas. Az elszivárgott mennyiség nem kevés, de el kell gondolkozni azon, hogy érdemes-e megbontani érte bármit.
Jellemzõ hiba egyébként a hûtõ tetején lévõ gyûjtõcsatorna megrepedése, bár az õsz óta olyan mértékû szivárgást eredményezne, hogy sokkal hamarabb kiszipkázná az egész kiegyenlítõ tartály tartalmát.

Ha a pumpa lenne rossz- nem tudom milyen típust tetettél bele- szal az is engedhet.
Sajnos ezt is aknáról fogod látni, vízpumpa mögötti pumpaházrészt kell figyelni, van rajta egy lefelé nézõ lyuk, éppen ebbõl a célból, hogy ott látszik ha folyik, vagy fehér kristályszerû kiválás van rajta. Ott érdemes még keresni.

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Carina
« Válasz #11329 Dátum: 2008.01.20 21:35:39 »
Idézetet írta: "b.c."

A kis szivárgás is látszik. A szivárgás helyén kikristályosodik a hûtõfolyadék. A színe típusfüggõ, általában fehér.
Sajnos a vízpumpa házon nem sok mindent fogsz látni, mert a fele le van burkolva, illetve mindenkép alulról kellene nézni, mondjuk aknáról. Meleg motortérben jellegzetes édeskés szaga van, mint a vattacukornak.

Mindazonáltal, ha nem vízcsõ mellett ereszt (nem jellemzõ)akkor nyílván valamelyik tömítés lesz a ludas. Az elszivárgott mennyiség nem kevés, de el kell gondolkozni azon, hogy érdemes-e megbontani érte bármit.
Jellemzõ hiba egyébként a hûtõ tetején lévõ gyûjtõcsatorna megrepedése, bár az õsz óta olyan mértékû szivárgást eredményezne, hogy sokkal hamarabb kiszipkázná az egész kiegyenlítõ tartály tartalmát.

Ha a pumpa lenne rossz- nem tudom milyen típust tetettél bele- szal az is engedhet.
Sajnos ezt is aknáról fogod látni, vízpumpa mögötti pumpaházrészt kell figyelni, van rajta egy lefelé nézõ lyuk, éppen ebbõl a célból, hogy ott látszik ha folyik, vagy fehér kristályszerû kiválás van rajta. Ott érdemes még keresni.

Köszi, keresgélni fogok kristályszerû kiválást. Amúgy "gyári" pumpa van benne. Kitisztítottak valami nayobb vízcsöveket is, lehet hogy azok illesztése rossz most. Kutatok.... , de aknám nincs sajna.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11330 Dátum: 2008.01.20 21:43:13 »
Idézetet írta: "Balu"
Idézetet írta: "b.c."

A kis szivárgás is látszik. A szivárgás helyén kikristályosodik a hûtõfolyadék. A színe típusfüggõ, általában fehér.
Sajnos a vízpumpa házon nem sok mindent fogsz látni, mert a fele le van burkolva, illetve mindenkép alulról kellene nézni, mondjuk aknáról. Meleg motortérben jellegzetes édeskés szaga van, mint a vattacukornak.

Mindazonáltal, ha nem vízcsõ mellett ereszt (nem jellemzõ)akkor nyílván valamelyik tömítés lesz a ludas. Az elszivárgott mennyiség nem kevés, de el kell gondolkozni azon, hogy érdemes-e megbontani érte bármit.
Jellemzõ hiba egyébként a hûtõ tetején lévõ gyûjtõcsatorna megrepedése, bár az õsz óta olyan mértékû szivárgást eredményezne, hogy sokkal hamarabb kiszipkázná az egész kiegyenlítõ tartály tartalmát.

Ha a pumpa lenne rossz- nem tudom milyen típust tetettél bele- szal az is engedhet.
Sajnos ezt is aknáról fogod látni, vízpumpa mögötti pumpaházrészt kell figyelni, van rajta egy lefelé nézõ lyuk, éppen ebbõl a célból, hogy ott látszik ha folyik, vagy fehér kristályszerû kiválás van rajta. Ott érdemes még keresni.

Köszi, keresgélni fogok kristályszerû kiválást. Amúgy "gyári" pumpa van benne. Kitisztítottak valami nayobb vízcsöveket is, lehet hogy azok illesztése rossz most. Kutatok.... , de aknám nincs sajna.

Pedig anélkül nehéz lesz.
De sok szerencsét!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11331 Dátum: 2008.01.21 16:35:01 »
Megvettem a brembó féktárcsákat, meg az aisin vízpumpákat.
Ma voltam szerelõmnél aki kiadta a következõ igét amíg a betétem el nem kopik õ aztán nem cseréli le a mostani tárcsám az tóth ziher:)
A vízpumpa meg leállításkor elõjövõ hangját eltûntette, pedig míg meg nem vettem az aisin pumpát addig biza folymatasoan minden leállításkor lehetett hallani, na meg ha hirtelen alapjárat alá esett a fordulat mondjuk egy gáznélküli elinduláskor.
Biztos megijedt, szóval egyenlõre ez is a polcon marad :)



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: középsõ féklámpa izzócsere
« Válasz #11332 Dátum: 2008.01.21 20:25:01 »
Idézetet írta: "kisbal"
Sziasztok!


Egy kicsit más jellegû kérdésem lenne:
Segítséget szeretnék kérni, mivel nem ég a középsõ (high-mounted) féklámpám.
Azt nem tudom, hogy egyáltalán be van-e kötve, vagy csak kiégett az izzó. A Haynes féle szerelési útmutatóban néztem, hogyan lehetne hozzáférni. Kicsavartam a csomagtartó felõl egy rögzítõ csavart, de a mûanyag egység nem nagyon mozdult. Letörni pedig nem szeretném.
A gép egy 1997. 11. havi 4 ajtós sedan.

A futómûves is próbálkozott vele, de õk sem merték erõltetni.
Mi tarthatja még? Mennyire kell megbontani? Van-e valami trükkje, ahogyan lepattan?

A hátsó rendszámtáblát sem világítja a bal oldali izzó, de szerintem azzal megküzdök, csak le kell bontanom az csomagtér ajtajának kárpitját.

Segítségeteket, válaszotokat köszönöm.
Balázs

u.i.: bocs a forumot nem olvastam végig, pedig lehet a válasz valahol ott bujkál :) Majd a következõ héten belevetem magam.  :toy:  :pofa:


Nekem sajnos nincs már meg a Carina kézikönyvem, az autóval együtt eladtuk azt is :roll: ... De vmelyik Cartárs, akinek megvan, biztosan megteszi majd, hogy megnézi neked :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Carina
« Válasz #11333 Dátum: 2008.01.21 21:46:51 »
Ezt most nem értem taby mester!

Gyári fékbetétet és féktárcsát feltételezve egy olyan keveset futott Carinába mint a Tiéd ha még nem kopott el a betét akkor valszeg a tárcsának sem lehet semmi baja. Miért akartad egyáltalán cseréltetni?  :hmm:
Xanyi

todi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
üzemanyagtartály
« Válasz #11334 Dátum: 2008.01.21 22:01:22 »
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy az autómnak mekkora lehet az üzemanyagtartálya? Sajnos elromlott az üzemanyag visszajelzõ Sad Illetve már úgy vettem, hogy 1-2 napig azt mutatta, hogy kb. 1/2-ig van,de aztán azóta,mint ha semmi se lenne benne Sad

Toyota Carina II. 2.0D 1992-es évjárat, 5 ajtós

Tud vki mondani egy megbízható,jó bontót?

Köszi

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11335 Dátum: 2008.01.21 22:20:37 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Ezt most nem értem taby mester!

Gyári fékbetétet és féktárcsát feltételezve egy olyan keveset futott Carinába mint a Tiéd ha még nem kopott el a betét akkor valszeg a tárcsának sem lehet semmi baja. Miért akartad egyáltalán cseréltetni?  :hmm:

Fékbetét garnitúrából már a 3.at koptatom(most akebono van benne). A tárcsa meg már 23,4mm vtg ha a vállak lejönnek róla akkor ott vanhogy 23mm vtg na most akkor már ez csere határ igy amig ez a mostani betét el nem kopik addig jó. Igy hát kell az új tárcsa.
Profy B.C. megmondhassa hogy aktív fékhasználó tudok lenni, na meg a 205/60r14 gumik okozta többlet tapadás erõs fékezéskor jobban igénybe tujda venni a fékeket is hisz késõbb van a gumiknál a blokkolási határ. Ezáltal jobban kopik. De inkább álljak meg hamar.
Ezért hát 100ekm alatt eltudok koptatni egy féktárcsát, és ennyi betétet.
Ja az egésszel az a baj hogy néha bezörög a fék lassításkor, se kormány rázás se fékerõ csökkenés nincs, de zaj van. ez nem tetszik nekem.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #11336 Dátum: 2008.01.21 22:30:31 »
Idézetet írta: "taby"
Megvettem a brembó féktárcsákat, meg az aisin vízpumpákat.
Ma voltam szerelõmnél aki kiadta a következõ igét amíg a betétem el nem kopik õ aztán nem cseréli le a mostani tárcsám az tóth ziher:)
A vízpumpa meg leállításkor elõjövõ hangját eltûntette, pedig míg meg nem vettem az aisin pumpát addig biza folymatasoan minden leállításkor lehetett hallani, na meg ha hirtelen alapjárat alá esett a fordulat mondjuk egy gáznélküli elinduláskor.
Biztos megijedt, szóval egyenlõre ez is a polcon marad :)


csini:) mipénz vót?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11337 Dátum: 2008.01.21 22:41:50 »
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "taby"
Megvettem a brembó féktárcsákat, meg az aisin vízpumpákat.
Ma voltam szerelõmnél aki kiadta a következõ igét amíg a betétem el nem kopik õ aztán nem cseréli le a mostani tárcsám az tóth ziher:)
A vízpumpa meg leállításkor elõjövõ hangját eltûntette, pedig míg meg nem vettem az aisin pumpát addig biza folymatasoan minden leállításkor lehetett hallani, na meg ha hirtelen alapjárat alá esett a fordulat mondjuk egy gáznélküli elinduláskor.
Biztos megijedt, szóval egyenlõre ez is a polcon marad :)


csini:) mipénz vót?


26500

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: üzemanyagtartály
« Válasz #11338 Dátum: 2008.01.22 10:15:00 »
Idézetet írta: "todi"
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy az autómnak mekkora lehet az üzemanyagtartálya? Sajnos elromlott az üzemanyag visszajelzõ Sad Illetve már úgy vettem, hogy 1-2 napig azt mutatta, hogy kb. 1/2-ig van,de aztán azóta,mint ha semmi se lenne benne Sad

Toyota Carina II. 2.0D 1992-es évjárat, 5 ajtós

Tud vki mondani egy megbízható,jó bontót?

Köszi


Fölösleges ugyanazt a hozzászólást több topikba is beírnod! Aki tud, úgyis fog rá válaszolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11339 Dátum: 2008.01.22 11:29:39 »
Taby!

Nyelvészkedjünk kicsit, meg terjesszünk ösmeretet is! :nagymosoly:  :nagymosoly:

Írtad, hogy "tóth ziher"   Namármost, amennyiben a tõlünk északra élõ szláv ajkú népségre értetted, akiknek 1920.-óta van önálló államuk, akkor azok "h" nélkül írandóak.  De azért botorság lenne azt hinni, hogy közük van ehhez a szóláshoz, ugyanis német eredetû a szlogen, nevesül azt jelenti magyarul, hogy holt biztos.  Ez esetben nem egy halott rendõrrõl van ugye szó, hanem egy tuti dologról. Az eredeti német szöveg: "tot sicher".

De csak azért írtam, hogy piszkatoljalak vele :kacsint: , különben meg irrelaváns a féktárcsákhoz.   Amúgy meg, hogy ne legyek abszolút OFF: Szeretem a Carina E-ket. :vezetes:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.