Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 720042 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #2520 Dátum: 2010.08.21 23:47:00 »
sziasztok Starletesek!!

Ha valakinek esetleg kellene gyári 2e-T illetve 4e-T motor csak írjatok és dobok rá nektek árat...:) vagy ha egyéb tuning cucc:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

tsch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Starlet
« Válasz #2521 Dátum: 2010.08.23 21:42:50 »
sziasztok Starletesek!!

Ha valakinek esetleg kellene gyári 2e-T illetve 4e-T motor csak írjatok és dobok rá nektek árat...:) vagy ha egyéb tuning cucc:)

http://rakocziujfalu.olx.hu/2e-toyota-corolla-motor-iid-100419894

Ő keres.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #2522 Dátum: 2010.08.24 15:03:50 »
Ok köszi de ez sajnos csak 2E nem 2E-T... Én csak 2E-T tudok..

sziasztok Starletesek!!

Ha valakinek esetleg kellene gyári 2e-T illetve 4e-T motor csak írjatok és dobok rá nektek árat...:) vagy ha egyéb tuning cucc:)

http://rakocziujfalu.olx.hu/2e-toyota-corolla-motor-iid-100419894

Ő keres.
gy Toyota sosem hagy cserben...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Starlet
« Válasz #2523 Dátum: 2010.08.25 12:39:13 »
Szutyika elment  :no:

Hát... sajnálom Palaczk uram. Pedig nagyon evidenciában tartottam, és a párom is mondta, hogy abból a szempontból, hogy minden gyíkjáról tudunk, tudtunk volna, igen jó vétel lett volna.

kaRdoSmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Starlet
« Válasz #2524 Dátum: 2010.10.09 22:19:13 »
Sziasztok Toyotások! :)

Üdvözlök Mindenkit! Kardos Miklós vagyok, egy másik márka magyarországi klubjának alapítótagja, és most Starletet készülök vásárolni. ;)

Ez nem azt jelenti, hogy kiszerettem az adott márkából (azt soha), de egyre több helyről érkezik hozzám az az infó, hogy ha megbízható, alacsony üzembentartási költségű, olcsó kis autót szeretnék venni, akkor Starletet keressek. De mivel Toyotákból nem vagyok annyira naprakész, ezért Hozzátok fordulnék tanácsokért.

A kérdéseim a következőek lennének:
Melyik évjáratból válasszak?
'90 előtti vagy '90 utáni legyen a kiszemelt?
Diesel vagy benzines? Ha utóbbi, akkor 1.0 vagy 1.3? (Jó lenne, ha minél kevesebbet fogyasztana.)

A cél, hogy a vételár kifizetését követően ne (nagyon) kelljen ráköltenem. Tudom, használt autóról beszélünk, és ezeknél mindig előfordul(hat)nak nem várt költségek, de nem lenne baj, ha ennek minimalizálhatnám a valószínűségét.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.
Miklós

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Starlet
« Válasz #2525 Dátum: 2010.10.09 22:21:01 »
Basszus, hogy nem pár héttel ezelőtt jöttél. Annyira tip-top állapotú kocka Starletet vittek most el csúnya arcú emberek Palaczk kartárstól...  :ph34r:

szerk: mik a pontos elvárások a jövendő autótól? Méret, fogyasztás, rászánt összeg, stb.? Csak azért kérdezem, mert a Corolla is esélyes lehetne akár.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.09 22:22:42 írta kleingy »
         

kaRdoSmuki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Starlet
« Válasz #2526 Dátum: 2010.10.09 22:37:02 »
A mérettel kapcsolatban a minél-kisebb-annál-jobb elvet követném, mivel legfeljebb a jobb első ülést szoktam még használni a bal elsőn kívül. Az autó a mindennapi igásló szerepét töltené be nálam (bár az én esetemben az ilyen célú autóknak sincs rossz dolga, mert mindenből a legjobbat szoktam megadni nekik), mert a veterán autómat inkább csak ünnepnapokon veszem elő. ;)

Jó lenne, ha az átlagfogyasztás 5 liter körül megállna. A kocka forma jobban tetszik, de egy '90-'92-esre is rábeszélhető vagyok. :) (Jól tudom, hogy a kocka hátsó kerekes?) Illetve nem tudom, hogy melyik verziónak (diesel, benzin) milyen típushibái lehetnek.

Kocka esetén a rászánt összeg maximum 200.000,- forint, '90 utáninál pedig legfeljebb 500.000,- forint.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.09 23:03:10 írta kaRdoSmuki »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2527 Dátum: 2010.10.10 14:32:10 »
ha ennyire kell az 5 literes fogyi akkor dizel corolla az ami szóba jöhet
tercelből nincs is dizel asszem.  :hmmmm:
azért a 2-500e között igen nagy a szórás.
dizel e9 vagy e10 corolla ami ennyit eszik
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2528 Dátum: 2010.10.15 02:17:06 »
5 literes átlagfogyasztású benzines autó: nem létezik (hibridet kivéve). Hacsak valaki nem jár szinte kizárólag országúton, és/vagy olyan extrém takarékos stílusban, mint Zénókáék.

6 literest már lehet találni... Az én Starletemnek 6.3 volt az összesített átlaga, és szerintem az eggyel újabb (a kocka) 1.0-ás is elmehet 6 körül. Az 1.3-asoknál viszont erre még legalább egy fél litert rá kell kalkulálni.

Apropó, generációk... A "kocka", az a P7-es modell, '84-'89. És már elsőkerekes. Az enyém, az még a kocka előtti volt, és hátsókerekes; P6-os modell ('78-'84), de ilyet max véletlenül lehet találni, gyakorlatilag kihalt.

P7-es már akad, de annak én félnék a karburátorától  :excl: Elég sok ezzel kapcsolatos sötét sztorit lehet hallani. És akkor hipp-hopp lesz 10-11 liter az 5-6-ból. Bár ez talán nem mindegyik változatát érinti... Ennyire részletesen viszont nem vágom a témát.

A dízel eléggé fehér holló, és nem sokat tudni róla... Én inkább hanyagolnám, hacsak nem vmi garantáltan ismert előéletű, szuper megkímélt példányt sikerülne találni.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #2529 Dátum: 2010.10.15 07:58:19 »
5 literes átlagfogyasztású benzines autó: nem létezik (hibridet kivéve). Hacsak valaki nem jár szinte kizárólag országúton, és/vagy olyan extrém takarékos stílusban, mint Zénókáék.

6 literest már lehet találni... Az én Starletemnek 6.3 volt az összesített átlaga, és szerintem az eggyel újabb (a kocka) 1.0-ás is elmehet 6 körül. Az 1.3-asoknál viszont erre még legalább egy fél litert rá kell kalkulálni.

Apropó, generációk... A "kocka", az a P7-es modell, '84-'89. És már elsőkerekes. Az enyém, az még a kocka előtti volt, és hátsókerekes; P6-os modell ('78-'84), de ilyet max véletlenül lehet találni, gyakorlatilag kihalt.

P7-es már akad, de annak én félnék a karburátorától  :excl: Elég sok ezzel kapcsolatos sötét sztorit lehet hallani. És akkor hipp-hopp lesz 10-11 liter az 5-6-ból. Bár ez talán nem mindegyik változatát érinti... Ennyire részletesen viszont nem vágom a témát.

A dízel eléggé fehér holló, és nem sokat tudni róla... Én inkább hanyagolnám, hacsak nem vmi garantáltan ismert előéletű, szuper megkímélt példányt sikerülne találni.


Jelentem 5,5 literes átlagom volt annak idején a P7-esemmel mind2 vel S-es model a karbiától nem kell nagyon ám félni, én nem egyszer szétszedtem bár hallottam ám annak idején híreket, hogy az országban csak 2 ember szedte szét a P7es csúszó kabruátorát az egyik a Törteli Tibi bácsi a másik pedig én:$ Csak akkor megy el a fogyi a karbiban ha szarul vannak bekötve a váákum csövek ami, sok tulajdonos rémálma, jelentem nekem évente egyszer kétszer van ilyen melóm hogy lejönnek hozzám az országból öregebb emberkék akiknek P7ese van csak azért hogy bekössem nekik rendesen a karburátort, eddig mindig pozitív véleménnyel voltak a munkámra, alacsonyabb fogyasztás, és erősebb pörgősebb motor...

Tehát nem lehetetlen 5,5 es átlagfogyi, csak nem szabad leszedni az 1,3 masról a gyári szűrőt ez a trükje mert akkor igen is ***a sokat eszik!!!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2530 Dátum: 2010.10.15 21:04:40 »
És pontosan milyen körülmények között jött össze ez az 5.5-ös átlag? Biztos, hogy ehhez eléggé speciális körülmények kellenek - elsősorban kevés városi használat.

Spritmonitoron az egyik legjobb benzines átlagfogyija az 1.0-ás Yaris I-esnek van - 5.7 liter, úgy, hogy a Zénóka extrém alacsony (4.3-as, a következő 5.1 !) fogyasztása, ami mellé extrém magas futott km társul, komoly mértékben befolyásolja.

Egyszer murray Mester mellé is beülnék, megnézném egy napját, honnan-hová-hogyan megy a Corollájával  :hmmmm: ... Mert az ő fogyasztása is hihetetlenül jó ahhoz képest, hogy városban produkálja. Mondjuk én is csináltam már az Avensissel, végig BP-n belül, 8 liter alatti fogyit - de a váltó nagyobbrészt négyesben meg ötösben volt  :sorcerer: ... ez meg max olyan értelemben véve "városi" fogyasztás, hogy tényleg a város területén belül jön össze.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.15 21:06:27 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2531 Dátum: 2010.10.15 21:22:27 »
Egyszer murray Mester mellé is beülnék, megnézném egy napját, honnan-hová-hogyan megy a Corollájával  :hmmmm: ... Mert az ő fogyasztása is hihetetlenül jó ahhoz képest, hogy városban produkálja.

nekem egy tank benzin kb 60%a hétvégi BP "erős városi forgalom" ból van. kisebb dugókkal.
hétköznap nálunk reggel tragédia van akkor én eldobom az autót
nálunk az utcánk végéről áll a sor.
múlt héten péntek este 8kor 20 percet vártam egy vasuti átjáron átkeléshez  :censored:
ezen kívül tuzepjáratok, pakolás ilyenek.  :whistling:
 ::)
és nyomom. ahhoz h én tudjam tartani a lámpák elkapásának tempóját nekem ahhoz nyomni kell
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2532 Dátum: 2010.10.15 21:34:11 »
Nekem itt Pécsett kb. 8-at tutira megenne, az alapján amit írsz. Nekem az ezres Yaris többet eszik itt, mint neked a Corolla ott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ASYSTAUX

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Starlet
« Válasz #2533 Dátum: 2010.10.18 10:11:54 »
Szisztok!

EP70-esem van és keresek egy szakit aki a motortérben jól elboldogul
és a 21 éves autót sem küldi ki a telepről. Általános karbantartás, javítás
érdekelne. Tudtok valakit BP környékén? Igazából máshová is elvinném
ha érdemes! Köszi

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Starlet
« Válasz #2534 Dátum: 2010.10.18 13:20:11 »
Nekem az 1.3i P8-as Starletem eszik 6-6,4litert úgy hogy 70%országút 30%város a legjobb 5,4liter volt de akkor városban nem jártam, és a legrosszabb 7,4liter volt autópályás menetben amikor 180km/h-val is megkínáltam a vasat. Ha finomkodok akkor 5,8ra le tud menni a fogyi de úgy nem élvezetes a vezetés :devil: Viszont én úgy tudom hogy a karbisok télen jobban kajálnak az enyém viszont marad 6,6liter
Starlet! Feel the Power!!!