Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 716798 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2460 Dátum: 2010.04.20 19:01:05 »
Gyönyörű képek, nem?







Látható, hogy igyekeztem a mágikus 69 alatt tartani a sebességet, csak a lejtő miatt gyorsultam picit túl rajta, aztán vissza is fogtam - de ekkor már persze késő volt. A rendőröket amúgy nem szúrtam ki, hisz akkor lett volna időm és lehetőségem lassítani... Fogalmam sincs, miféle autóból mérhettek, de nyilvánvalóan nem olyanból, amit látva gyanút foghattam volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2461 Dátum: 2010.04.20 19:38:05 »
szépek!  :clap:
mennyi bírság várható?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Starlet
« Válasz #2462 Dátum: 2010.04.20 20:17:26 »
 :cry:
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Starlet
« Válasz #2463 Dátum: 2010.04.20 20:58:01 »
Ez sajnos 30 ezres :(

mostanában sajnos errefelé is civil autókból mérnek. Csornán van pl fekete daewoo amivel rendszeresen beállnak a kis falvakba, no de nem ám szemböl... befordulnak a kapu elé mintha hazaértek volna, és a hátsó oldalsó ablakra rögzítik a cuccost tapadókoronggal.... így nagyon nehéz kiszúrni. Ezenkívül fehér seat ibiza van szintén csornán. Győrieknek van sötétkék bora amiből menet közben szembe is tud mérni. Ugyanezt tudja 2 fehér f astra. Egyik sedan másik 5 ajtós. Utóbbi 2 sötétített üvegekkel. Ezzel a 3 menetközbenivel ráadásul leginkább lakott területen "vadásznak".
Szóval vége már a jó világnak, mikor csak bütyköstaxiból mértek. Akkor azért nem volt nehéz kiszúrni.
Ráadásul ha van kedvük le is meszelik az embert és 63 ért pl helyszini 10 rugót adogatnak :S Fatert kapták le helyszínen legutóbb.

Amúgy én is úgy szoktam ha sietek, hogy faluban nem csökkentem a sebességet. De ez sajna egyre veszélyesebb.


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #2464 Dátum: 2010.04.20 21:38:54 »
Az első képen mit mértek, az árnyékodat?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2465 Dátum: 2010.04.20 21:45:08 »
mennyi?
30. Pont belecsúsztam, pedig igyekszem figyelni a limitre. 68 kmh-ig jó lettem volna (hacsak meg nem állítanak a helyszínen, az olyan méréseket viszont ki lehet szúrni, mert olyankor ott állnak a rendőrök/rendőrautó is jellemzően az út szélén - ha valahol messzebb, akkor is legalább a szembejövők jelezni szoktak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2466 Dátum: 2010.04.20 21:53:17 »
mostanában sajnos errefelé is civil autókból mérnek. Csornán van pl fekete daewoo amivel rendszeresen beállnak a kis falvakba, no de nem ám szemböl... befordulnak a kapu elé mintha hazaértek volna, és a hátsó oldalsó ablakra rögzítik a cuccost tapadókoronggal.... így nagyon nehéz kiszúrni. Ezenkívül fehér seat ibiza van szintén csornán. Győrieknek van sötétkék bora amiből menet közben szembe is tud mérni. Ugyanezt tudja 2 fehér f astra. Egyik sedan másik 5 ajtós. Utóbbi 2 sötétített üvegekkel. Ezzel a 3 menetközbenivel ráadásul leginkább lakott területen "vadásznak".
Szóval vége már a jó világnak, mikor csak bütyköstaxiból mértek. Akkor azért nem volt nehéz kiszúrni.
Ráadásul ha van kedvük le is meszelik az embert és 63 ért pl helyszini 10 rugót adogatnak :S Fatert kapták le helyszínen legutóbb.

Amúgy én is úgy szoktam ha sietek, hogy faluban nem csökkentem a sebességet. De ez sajna egyre veszélyesebb.
Na ja. A gond az hogy mérnek már mindenféle autóból. Ezeket észben is tartom (piros Lacetti, ilyen-olyan Astrák, Octaviák, Logan, Swift szedán, VW Transporter, Fonyódon PUG 306 kombi stb), viszont ennek, amiből elkaptak, vmi egyéb autónak kellett lennie, ráadásul valszeg tényleg olyan módon parkolhatott ott, ami nem kelt gyanút. Na ja, ők sem hülyék  ::) ... Minap egy másik is majdnem elkapott: Osztopán és Somogyjád között a mellékúton, a préri közepén, egy buszmegállóban álldogált a sötétkék, ötajtós H-Astra. Ha a szembejövők nem jeleznek, úgy belefutok a Corollával óra szerint 120-al (=kb. valós 115), mint a szél, és akkor most lenne még egy 30-asom  :wacko: ... Nincs mese, most már tényleg muszáj lesz legalább a közigbírság-zónához tartozó limiteket mindenhol betartani, hacsak nem teljesen tiszta a szitu (mondjuk töküres országút, sehol egy autó és sehol egy búvóhely - de ugye ilyen kombináció nem túl gyakran van).

Mert azért ezek a 30 ezres pofonok fájdalmasak. Nekem ez a mostani pl. beverte az utolsó szöget a tavaszi talin való (amúgy is nagyon bizonytalan, ezért nem is jelentkeztem) részvételem koporsójába  :surrender: :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2467 Dátum: 2010.04.20 21:57:53 »
Az első képen mit mértek, az árnyékodat?
Sajnos mindegy, a középső kép alapján jön a bünti  ::) ... Amúgy azt nézem, hogy a középső kép bal oldalán a nagy fekete folt mi lehet? A mérőautó jobb külső visszapillantó tükre? Eszerint beállhattak orral befelé egy kapuba, az útra merőlegesen (ahogy Zénóka is írja) :hmmmm: ? Így már valszeg az autó pozíciója miatt sem tekintettem rá gyanúsként.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2468 Dátum: 2010.04.20 22:05:55 »
én mostmár nagyon keményen betartom a határokat. 50 az 50 :yes: :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Starlet
« Válasz #2469 Dátum: 2010.04.21 00:07:51 »
Csak nem itt történt, Palaczk? Ha igen, akkor mondhatni tipikus mérős hely. Ott mindig belassulok én is...
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Starlet
« Válasz #2470 Dátum: 2010.04.21 08:00:03 »
én mostmár nagyon keményen betartom a határokat. 50 az 50 :yes: :hug:
Én ezt azóta igyekszem tényleg tartani, amióta egy ott hagyott 30-as táblánál bemértek 50-nel.  [rohog] Fater hívott fel hótt komolyan hogy most azonnal mondjam meg, mit csináltam mert a rendőrségtől jött papír,majd elröhögte magát, hogy városban mentél 50-nel lányom, ezért akarnak megbüntetni.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2471 Dátum: 2010.04.21 10:28:43 »
én mostmár nagyon keményen betartom a határokat. 50 az 50 :yes: :hug:
De ugye, nem óra szerint  :surrender: ? Mert az az, ami aztán tényleg tök fölösleges. Óra szerint 55 alá akkor sem veszem le soha, ha látom hogy mérnek. Még helyszíni bírságolás esetén is rá kell tegyenek ők is pár % toleranciát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2472 Dátum: 2010.04.21 10:30:00 »
Csak nem itt történt, Palaczk? Ha igen, akkor mondhatni tipikus mérős hely. Ott mindig belassulok én is...
Nem, nem itt. Magyarszék belterületén mértek be, a 66-os úton. De ott sem a két megszokott helyük egyikén, hanem egy új helyen. Pár hete amúgy is tapasztalom, hogy újítanak ezerrel - szokatlan helyekre állnak, szokatlan autókkal. Vigyázni kell nagyon  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Starlet
« Válasz #2473 Dátum: 2010.04.21 10:32:31 »
Ez sajnos 30 ezres :(

mostanában sajnos errefelé is civil autókból mérnek. Csornán van pl fekete daewoo amivel rendszeresen beállnak a kis falvakba, no de nem ám szemböl... befordulnak a kapu elé mintha hazaértek volna, és a hátsó oldalsó ablakra rögzítik a cuccost tapadókoronggal.... így nagyon nehéz kiszúrni. Ezenkívül fehér seat ibiza van szintén csornán. Győrieknek van sötétkék bora amiből menet közben szembe is tud mérni. Ugyanezt tudja 2 fehér f astra. Egyik sedan másik 5 ajtós. Utóbbi 2 sötétített üvegekkel. Ezzel a 3 menetközbenivel ráadásul leginkább lakott területen "vadásznak".
Szóval vége már a jó világnak, mikor csak bütyköstaxiból mértek. Akkor azért nem volt nehéz kiszúrni.
Devecser kornyeken piros Fiestabol mertek kb 3 hete. Aztan Veszpremnel meg egy feher Fiat Ducato allt be egy foldutra a 8-assal merolegesen. Toloajtot kicsit kinyitottak es ott kuksoltak a 3 labuval.  :wacko: Raadasul pont akkor egy csomo auto ott allt korulette es a tulajdonosaik dolgoztak a mezon.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Starlet
« Válasz #2474 Dátum: 2010.04.21 21:40:08 »
Csak nem itt történt, Palaczk? Ha igen, akkor mondhatni tipikus mérős hely. Ott mindig belassulok én is...
Nem, nem itt. Magyarszék belterületén mértek be, a 66-os úton. De ott sem a két megszokott helyük egyikén, hanem egy új helyen. Pár hete amúgy is tapasztalom, hogy újítanak ezerrel - szokatlan helyekre állnak, szokatlan autókkal. Vigyázni kell nagyon  :excl:
Hát asszem most már csak hazafelé fogok sietni. Talán az esti trafizás még nem annyira dívik...
Gabe 254.