Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 720088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2415 Dátum: 2010.02.09 09:29:45 »
szutyinak nincs gyári sípolás ha bekapcsolva felejtetted? nekem van benne, sőt régebbi J autókban is is láttam már. na mindegy.
Szutyiban nem volt. Camryben sem, Coronában sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2416 Dátum: 2010.02.09 09:30:55 »
megvan az a (szerintem) rossz szokása, hogy csak bekapcsolt lámpával autózik, helyben is
Én is. Része az elindulási rituálénak a lámpa felkapcsolása.
Oszt' minek  :?: ? Plusz fogyasztás, hamarabb kiégő izzó... Lakott területen belül, jó látási viszonyok közt tök fölösleges. (Persze ezt vele sem tudom megértetni.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2417 Dátum: 2010.02.09 09:54:56 »
ezt én sem értem ezt a lámpaégetést. minek? városban, világosban nyet
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Starlet
« Válasz #2418 Dátum: 2010.02.09 09:57:39 »
Mert jobban látszom (rengeteg fehér és szürke autó nem kapcsol pilácsot ebben a gyönyörű hóban és rohadtul nem látszanak!) és mert a város határában véletlen se jut eszembe felkapcsolni, így tehát mindenhol lekapcsolt lámpákkal közlekednék. És nem érdekel az, hogy hamarabb kiég az izzó, mert inkább ezek mint egy büntetés a lámpa nélküli közlekedés miatt. Plusz fogyi: lesziéket még tuti érdekelné, engem az a fél deci nem.  :flowers:
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Starlet
« Válasz #2419 Dátum: 2010.02.09 15:49:11 »
... Plusz fogyi: lesziéket még tuti érdekelné, engem az a fél deci nem.  :flowers:
nem fél, hanem 1deci :flowers: ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Starlet
« Válasz #2420 Dátum: 2010.02.09 15:50:28 »
Pedig ott volt az ujjamban, hogy "fél-egy" decit írok.  :D
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2421 Dátum: 2010.02.09 15:52:06 »
Lacinak kezd igaza lenni...amilyen drága a nafta.. :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2422 Dátum: 2010.02.09 16:40:06 »
...mert a város határában véletlen se jut eszembe felkapcsolni, így tehát mindenhol lekapcsolt lámpákkal közlekednék. És nem érdekel az, hogy hamarabb kiég az izzó, mert inkább ezek mint egy büntetés a lámpa nélküli közlekedés miatt.
OK, ez egy elfogadható érv  :yes: ... Sajnos barátnémnél nem ez van, ő akkor is felkapcsolta, mikor itt Pécsett folyamatosan csak városon belül járt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Starlet
« Válasz #2423 Dátum: 2010.02.09 20:21:01 »
Én már '85-től, vagyis amióta jogsim van, azóta felkapcsolom, mindíg. :yes: Nekem fontosabb a látszani elv, mint az a féldeci xaros nafta.  :hmmmm: Pont lexarom a többletfogyasztást.  :D
Kb olyan, mint a biztonsági öv. Mondjuk az utóbbit zirka 5 éve használom üzemszerűen. :hug:

 :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Starlet
« Válasz #2424 Dátum: 2010.02.09 21:34:01 »
... Sajnos barátnémnél nem ez van, ő akkor is felkapcsolta, mikor itt Pécsett folyamatosan csak városon belül járt.
Mert ez már automatikus mozdulat: öv, indítás, lámpa. Én sem gondolkozom, hogy most kimegyek a városból vagy sem. Felesleges lámpahasználat miatti balesetről még nem hallottam  :flowers:

ewing03

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Starlet
« Válasz #2425 Dátum: 2010.02.16 23:06:12 »
Üdv!

A feleségemnek van egy EP70-es Starlet-je ami most rendetlenkedik.
A hibajelenség: nehezen vagy egyáltalán nem indul, gyertyákat beköpi, az olajba benzin kerül (kb. 500 km megtétele után 3 liter helyett 7-8 liter jött „olaj” jött le.
Használat: sajnos napi kb. 5 km-t tesz meg az autóval, és mivel hideg van, szivatóval (kézi).
Cserélve lett: AC pumpa (bontott), 4 db Denso gyertya (majd kb 100 km után 4 db NGK mert a szerelő azt mondta, hogy 2 kuka!!!?), megszakító, olaj.
A gyertyák tegnapi lecserélése után este még szépen ment az autó, sőt még ma reggel is. A délutáni indulásnál már csak 1-2 henger ment. A gyertyákat kivettem, megpucoltam, így haza tudtam jönni vele.
Most szelepszár szimeringre gyanakszom.
Szerintetek?
Tippek?

j_bob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Starlet
« Válasz #2426 Dátum: 2010.02.17 02:45:42 »
Sziasztok!
Jómagam is új vagyok itt a fórumon, meg Starletem sincs túl régóta, de próbálom a megvásárlás óta csiszolgatni rajta a dolgokat, hogy mindene tökéletesen működjön.
Egyébként egy piros P8-asom van és imádom. Bár gondolom minden Starlet-es így van a kocsijával.  ::) :wub:

Szóval így a rövid bemutatkozó után bele is csapnék a lecsóba, mert arról van szó, hogy a műszerfal világításom annyira halovány hogy vak sötétben is inkább csak pislákolni látszik. Tehát cserélnék a műszerfalban izzót. De gondoltam mielőtt lebontom az egész műszerfalat megkérdezlek benneteket, mint tapasztalt rókákat, hogy milyen izzó is kéne bele, illetve milyen foglalaltú?
- B8,5D
- B8,3D
- T5 csúszó
vagy esetleg
- T3 csúszó?

Bár akkor foglalat típusától függ, de szemből belemennek az izzók, vagy a műszerfal mögül kell betenni, tehát kihúzogatni minden csatlakozót hátul valami sebész kézzel?
Illetve még egy kérdés, hogy van-e valakinek esetleg tapasztalata ilyen világítótestekből LED-essel? Tudnak fényerőben annyit mint az izzók? Érdemes ilyet venni?

Egyébként úgy keveredtem ide a fórumra, hogy neten keresgettem a megoldást a problémámra, és többedszer is kidobta a kereső ezt a linket, szóval úgy tűnika végén mindenki itt köt ki...  :yes:

 
Toyota Starlet P8 1.3 xli '92

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2427 Dátum: 2010.02.17 08:15:11 »
Üdv!

 
A hibajelenség: nehezen vagy egyáltalán nem indul, gyertyákat beköpi, az olajba benzin kerül (kb. 500 km megtétele után 3 liter helyett 7-8 liter jött „olaj” jött le.
Használat: sajnos napi kb. 5 km-t tesz meg az autóval, és mivel hideg van, szivatóval (kézi).

ha kézi szívatót használtok nem hagyjátok rajta? ugyebár kihuzott szivatóval inditunk de ha a motor jár azonnal visszatolni annyira h éppen ne dadogjon a motor
pont az az 5 km elég arra rajtahagyva hogy beköpje. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #2428 Dátum: 2010.02.17 08:18:03 »
Tehát cserélnék a műszerfalban izzót. De gondoltam mielőtt lebontom az egész műszerfalat megkérdezlek benneteket, mint tapasztalt rókákat, hogy milyen izzó is kéne bele, illetve milyen foglalaltú?
 

én uolyan rizsszem izzóra tippelek mint ami a corinkba kell. így kell kérni ótósbótba
müszerfalba egy kábelkorbács vezet hátul azt elméletileg nem kell kihúzni. előtte kell lebontani és sztem szemből hozzáférhetők az izzók. nekem E8as corin simán ment
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Starlet
« Válasz #2429 Dátum: 2010.02.17 09:09:15 »
j_bob nem lesz könnyű dolgod ha először cseréled a műszerfalizzót :wacko: először a műszeregység elötti műanyag búrkolatot kell leszedni (2 csavar) utána kipattan könnyen majd 2vagy 4 csavar tartja a műszeregységet ha ez is kész akkor már csak a spirált kell trükkösen a műszerfal alá bújva felnyúlni és kipattintani (ez lesz a legrosszabb része) sajnos nem enged annyit hogy jó legyen utána a kábelek engednek annyit hogy kijöjjön de ha nem leszedheted nyugottan és úgy kényelmesen nézegetheted 2 sima helyzetjelző izzó megy bele, gyárilag raktak az izzóra egy zöld sapkát ezt ha leszeded akkor nagyon erős fénye lesz. Szerintem ledes megoldást felejtsd el mert ha nem barkácsolsz valamit hogy több led világítson akkor nagyon gyenge lesz a fény :wacko: sajna 2 nagyon karcsú. Ha nagyon szeretnéd színezni a világítást akkor sima izzót fess be lámpafestékkel úgy elég jó lesz szerintem de ez utóbit még nem próbáltam ki ::) Remélem tudtam segíteni ;)
Starlet! Feel the Power!!!