Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 719989 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1965 Dátum: 2009.01.15 16:40:18 »
Nem lehetne valahogy hátravinni a befújást?
Arra gondolok, hogy elszívó rendszereknél alkalmaznak már rég óta lapos csöveket (némi képzavarral élve), tehát gyak a keresztmetszet megmarad csak el van lapítva és szögletesítve van.
Ilyennel középen, az ülések között hátravinni és lábnál befujatni.
Kis barkács meg kézügyesség, de sztem megoldható lenne.

Na ja, de akkor meg elöl lenne kevésbé hatékony  ::) ... Összvissz két helyen fújja be elöl a lábtérbe, egy befújó a bal és egy a jobb oldalon, ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1966 Dátum: 2009.01.16 20:35:17 »
Erdélyből hazafelé jövet, a szép hosszú & egyenes orosházai elkerülőn kipróbáltam ám Starletke végsebességét is  :D ... ennyi jött össze:



Gyári végsebesség 140, óra-csalás 7 %, szóval egyáltalán nem rossz  :yes: (és ugye mínusz 6000 fok volt)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1967 Dátum: 2009.01.16 23:20:06 »
helyeske. jol látom 120e km?  :eek:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1968 Dátum: 2009.01.17 00:39:22 »
helyeske. jol látom 120e km?  :eek:


Jól. Már nem is lepődök meg azon, hogy meglepődsz rajta, pedig csomószor írtam már, hogy ennyi km van benne  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1969 Dátum: 2009.01.17 08:01:25 »
kösz :clap:
de télleg nem gondoltam volna  ennyire kevés. mindegy
a belso is szimpi a világos szin. azert egy nagytakaritás jot tenne a belsejének, nem? elég porosnak láccik a mfal. :helpsmilie:
és nem kvarcora van?  érdekes
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1970 Dátum: 2009.01.17 08:59:07 »
kösz :clap:
de télleg nem gondoltam volna  ennyire kevés. mindegy
a belso is szimpi a világos szin. azert egy nagytakaritás jot tenne a belsejének, nem? elég porosnak láccik a mfal. :helpsmilie:
és nem kvarcora van?  érdekes

Ja, a belső szép világos & középbarna színekből építkezik  :yes: ... Nagyon klassz a piros külsővel, ilyenkor tényleg mindig elgondolkodom, hogy ha anno egy filléres kiskocsiba bírtak tenni többféle színű belteret, akkor ezen ma ugyan miért spórolnak. Siralmas.

Takarítás: igen, jól látod, az bizony ráférne belül. Asztalosmester az ausztriai házigazdánk, és ez volt a melóskocsi, úgyhogy a belseje vastagon tele volt fűrész- meg sima porral, folyton mindenféle faanyagokat meg gépeket szállítottak benne. Mielőtt átadták, gyorsan kitakarították-porszívózták-áttörölték ugyan a belsejét, de azért lenne még mit kipucolni belőle. Majd meg is teszem, amint kicsit barátságosabbra fordul az idő  :yes: ... Szerencsére csak "száraz" kosz volt benne, tehát semmi olyan, ami összekente-megfogta volna a kárpitokat, szőnyegeket.

Óra: igen, klassz kis analóg szerkezet, csak kár, hogy nem működik  ::) ... Pedig jár (ketyeg!), de a mutatók nem mozognak. Majd alkalomadtán megpróbálom kiszerelni és elvinni egy óráshoz, bár a fejegység kijelzője is mutatja az időt. De azért mégiscsak a fedélzeti óra lenne az autentikus  :) ... Amúgy nem csoda hogy nem kvarc - a kvarcóra még nagyon hightech dolognak számított a 80-as évek elején, csak a drágább modellekbe tették bele. A Camrymben pl. az van, és alatta elég nagy betűs felirat hirdeti büszkén, hogy QUARTZ  :cool2:

És tényleg ennyi km van benne. Ez a kocsi csak ott Lienzben (Osttirol tartományi székhelye) és környékén rohangált, sosem mentek sokat vele. Főleg nem az utóbbi 10 évben, mert már '98-ban is volt benne kb. 108 ezer km - és utána 2008-ig mindössze további 10 ezer ment bele. Főleg azok mentek vele nagyon keveset, akiktől én kaptam - négy év alatt valami 3000-et  :ph34r: ... Dehát láttam, hogy hogyan használják: 300 m a műhely és a raktár között, 500 méter a ház és a kaszáló között, ilyenek... Az olajszint ugyanott van, mint ahol átvételkor volt (2500 km) :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1971 Dátum: 2009.01.17 09:02:41 »
Tegnap amúgy kérdeztem szerelőmet, hogy a diffi-búgásról mi a véleménye, és szerinte lehet-e kezdeni vele valamit. Válasz: "igen, használni, ötször körbeautózni vele a Földet, és még mindig nem fog hangosabban búgni akkor sem!" ...  :D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1972 Dátum: 2009.01.17 16:25:11 »
jófej ez a kis starlet, kész fonyeremény. kár h nálunk nincsenek ilyenek.. :no:
egy szép 10+ éves E36..megkimélten... :yawn: álom..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1973 Dátum: 2009.01.17 17:22:19 »
jófej ez a kis starlet, kész fonyeremény. kár h nálunk nincsenek ilyenek.. :no:
egy szép 10+ éves E36..megkimélten... :yawn: álom..

Én itt Pécsett háromról tudok, amiket szoktam látni. Mindhárom az enyémnél korábbi széria, az egyik még az ős kereklámpás, a másik kettő a középső, már kockalámpás, de még műanyag maszk nélküli. A kereklámpás egy igazi kuriózum, mega-ritka, egy kombi - zöld, és viszonylag egyben van. Mondjuk, utoljára tán egy éve láttam. Aztán van egy háromajtós kék, azt szoktam néha látni jönni-menni, de nagyon le van pukkanva, igazából maximum alkatrész-donor kategória. És van még egy szintén háromajtós fehér is, de azt évek óta mindig csak egy helyben állni látom.

Ez van, ezek az autók úgy kábé az ezredforduló környékére nagyrészt kihaltak. Megzabálta őket a rozsda - ezek tényleg nem több évtizedes élettartamra tervezett autók voltak (mint ahogy ma sem erre terveznek egy Yarist). Az enyém a Dinitrol alváz- és üregvédelem miatt úszta meg, amit vmikor fiatal korában kaphatott (abból ítélve, hogy az erről tanúskodó matrica, a hátsó szélvédő sarkában, milyen ősrégi).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1974 Dátum: 2009.01.18 11:28:43 »
Izé  :hmmmm: ... murray Cartárs, lehet mégsem csináltam olyan rossz befektetést racionális alapon sem, hmmm  ;) ?

És ez az egyetlen ilyen autó jelenleg ami hirdetve van; a mobile.de-n nincs egy sem, az autoscouton is csak ez az egy. OK, persze az enyém nem ilyen jó állapotú és nem ennyire keveset futott. Viszont ötajtós. Szal a felét talán megérné  :D ...

Ami érdekes: nézegetve ennek a hirdetett autónak a motorterét (amúgy kopp ugyanaz a típus, mint az enyém, '83-as 1.0 DX), ennek a légszűrője manuális téli-nyári átállítású, nincs rajta az a vákuumos-elektromos automata átállító, mint az enyémen. Érdekes, eszerint ez is piacfüggő volt. Amúgy kíváncsi lennék, hogy a fogyasztást mennyiben befolyásolja, mert anno emlékszem, hogy a Moszkvics könyvében írták: ha télire van állítva, kicsivel többet eszik.

Szervókormány viszont tutira nem volt ebben az autóban, ezt elírták. Nem is látok a motortérben semmi pluszt az enyémmel összevetve, nincs ott a szervó folyadéktartálya vagy ilyesmi. Tudtommal a Starletnek ebbe a generációjába egyáltalán nem szereltek szervókormányt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1975 Dátum: 2009.01.18 12:24:20 »
azt a qrva! :eek:
ez a nem semmi.
sztem dobd fel de tudom h nem lehet mert megsértodnek ha eladod a starletet, nem?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1976 Dátum: 2009.01.18 12:34:15 »
azt a qrva! :eek:
ez a nem semmi.
sztem dobd fel de tudom h nem lehet mert megsértodnek ha eladod a starletet, nem?

Nem sértődnének meg, mert elég józan emberek; "csak" nekem szakadna meg a szívem  ::) ... Amúgy meg ennyiért nyilván nem lehet eladni, ezt az árat nyilván nagy ráhagyással írták ki, bár azért a nagyságrendet jelzi, szerintem 3000-3500-ért gazdára fog majd találni ez a háromajtós. Az enyémet szvsz ennek, meg az egyéb youngtimer-áraknak és tendenciáknak a figyelembe vételével cirka max. 2500 euro körül lenne érdemes kiírni, és valahol 1500-nál meghúzni a tényleges eladási árat. OK, tegyük föl hogy eladom átszámítva 400 ezer forintért. Az annyit jelent, hogy kerestem rajta nettó 150-et, viszont megint nem lesz futkosó autóm, tehát kell majd nézzek valamit. Mondjuk nézek valamit 300 ezerért, és itt indul a gond, mert amit megkapok ennyiért, annak még durván lefelé megy az ára, három-négy év múlva már csak a felét fogja érni. Ráadásul ott a műszaki kockázat, míg a Starletben ugye van 120 ezer km, eredeti fényezéses kvázi törésmentes kasztni, hibátlan műszaki állapot... Á, ekkora profitért nem éri meg az egész műsor, pláne hogy kezdem erősen megszeretni a kis gépet  :yes: - és ugye ennek az ára már csak felfelé fog menni :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1977 Dátum: 2009.01.18 17:54:10 »
hát igen, ez igy van. nem éri meg ha kell ez
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1978 Dátum: 2009.01.18 17:55:40 »
hát igen, ez igy van. nem éri meg ha kell ez

Naná hogy kell, mióta megvan, csak ezt nyúzom. Camryvel kétszer mentem december 19.-e óta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1979 Dátum: 2009.01.19 17:33:53 »
Megint teletankoltam a Starletet (lásd spritmonitor), és úgy tűnik, tök stabilak ezek a fogyasztások: városban 9, városon kívül 6, punktum. A kútra menet számítgattam magamban, hogy 35-36 liter fog belemenni, és belement: 36.1 liter  :yes:

Azt is kiismertem már, hogy hol mennyit mutat a benzinszintmérő. 3/4 állásnál kb. 30 liter van a tankban, tehát ez pontos. A többi már nem, mert 1/2 állásnál kb. 23 liter van benne, 1/4-nél kb. 15 liter, és 0-nál kb. 30 liter. Tehát 10 literes tartalék a 40 literes tankban... Okos, okos  :whistling: ... De most már legalább tudom, innentől már nem lesz nehéz dolgom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )