Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 704238 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Starlet általában
« Válasz #60 Dátum: 2005.05.05 08:45:25 »
Amennyi pénzem lesz rá, csodát nem várhatok, szóval a biztonság hiányára számítottam. (De egy Trabinál azért csak jobb. ;-( )
Azt hiszem a P7-P8 dolgot majd az ára dönti el.
Hogy van ez a számozás. Úgy látom, hogy négy generáció volt belőle: '78-tól '84-ig, '84-től '89-ig, '89-től '96-ig és '96-tól '99-ig. Az első generációból nem találtam eladót a hasznaltauto.hu-n. A '90-esnél újabb meg biztos túl drága lesz.
A P8 '89-től gyártott?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #61 Dátum: 2005.05.05 11:25:28 »
Na itt vagyok én is.
A P7-es az a 84-89-ig gyártott verzió. Nekem erről vannak tapasztalataim.
Az ezres 1E motor a Toyota utolsó manuális szívatós motorja volt. Az ezer köbcentis, 4 hengeres, hengerenként 3 szelepes motorja meglehetősen kellemesen mozgatta a kasztnit. Olajat egy grammot sem evett, pedig 300.000 km volt már benne. Fogyasztásával nem voltam kibékülve, mert városon kívül 6-6,5-öt megette (90-100-as tempónál), városban sok hidegindítással pedig a 8-9et elérte. Ezért is lett gázos a kicsike, gázból 8 litert evett vegyesben. A fogyasztás nagyon állapotfüggő: az enyémnek nem volt teljesen rendben a karbija, és már javítani sem lehetett.
A kényelme nem volt elsőosztályú, relatíve rázós volt. Köszönhető ez többek közt a teljesen egyszerű, merev hátsó tengelynek. Az ezres Starletekben nem volt kanyarstabilizátor, csak az 1.3-asokban. Ennek ellenére szerintem nagyon jól kanyarodott :)
A biztonság tényleg nagyon gyenge. Ez volt az egyik fő oka a váltásnak. Az oldalkárpitot leszedve látszott az ajtó "vastagsága" - egy darab acéllemez, és ennyi. Se merevítés, se több réteg.  :shock:  Persze ez akkoriban nem volt gond.  Annak ellenére, hogy jó állapotú volt, rohadt pár helyen. Azokat kilakatoltattam.

Van még tapasztalatom dízel P7-es Starlettel is. Na AZ egy csodamasina volt. Imádtam. Puritánabb volt, mint az újabb gyártású benzines, de ahogy ment... Nagyon jó nyomatékos kocsi volt. Mindezt 5 liter ALATTI fogyasztással. Pedig 100 alatt sosem mentem vele :D Mondanom sem kell, télen is egy pöccre indult. A törés után az új gazdája megcsináltatta, és azóta is rója az utakat. Kétszer szembetalálkoztam már vele. Mennek vele mint az állat :D

Nagyon sok mindent lehetne még mesélni. De a legegyszerűbb az volna,  ha beleülnél egybe, és megnéznéd. Aztán ha van még kérdésed, válaszolok  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet általában
« Válasz #62 Dátum: 2005.05.05 15:40:58 »
Idézetet írta: "afekete"
Amennyi pénzem lesz rá, csodát nem várhatok, szóval a biztonság hiányára számítottam. (De egy Trabinál azért csak jobb. ;-( )
Azt hiszem a P7-P8 dolgot majd az ára dönti el.
Hogy van ez a számozás. Úgy látom, hogy négy generáció volt belőle: '78-tól '84-ig, '84-től '89-ig, '89-től '96-ig és '96-tól '99-ig. Az első generációból nem találtam eladót a hasznaltauto.hu-n. A '90-esnél újabb meg biztos túl drága lesz.
A P8 '89-től gyártott?


Hmmm ... Én leírtam a generációkat , nem olvastad ;) ?

OK , a legelső (hátsókerékhajtású , 85-ig gyártott) modellt nem írtam bele , de az neked úgysem jön szóba .

A Trabantnál természetesen biztonságosabb a P7-es is  :)

Azért én a helyedben megpróbálnék összehozni egy P8-ast . Azok már injektorosak , és ez nem mindegy a fogyasztás és a problémamentesség szempontjából . Persze nem tudom , mennyi pénzetek lenne rá .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Starlet általában
« Válasz #63 Dátum: 2005.05.05 15:48:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze nem tudom , mennyi pénzetek lenne rá .

Hát ezt még én se... Remélem 300e összejön, de majd meglátjuk.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet általában
« Válasz #64 Dátum: 2005.05.05 16:04:31 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze nem tudom , mennyi pénzetek lenne rá .

Hát ezt még én se... Remélem 300e összejön, de majd meglátjuk.


Hát akkor a P8 felejtős  :roll: ... Az olyan 4 körül indul , esetleg kicsivel alatta , de 300-ért nincs .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Starlet általában
« Válasz #65 Dátum: 2005.05.05 17:53:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Azért én a helyedben megpróbálnék összehozni egy P8-ast . Azok már injektorosak , és ez nem mindegy a fogyasztás és a problémamentesség szempontjából.

Ez nagyon nagy tévhit! A P8-ast VÉGIG gyártották párhuzamosan 4féle motorral: 1E, 2E, 2E-E, 1N.
Az egy dolog, hogy hozzánk főleg a 2E-E és 1N motorosak kerültek  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet általában
« Válasz #66 Dátum: 2005.05.05 18:42:09 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Azért én a helyedben megpróbálnék összehozni egy P8-ast . Azok már injektorosak , és ez nem mindegy a fogyasztás és a problémamentesség szempontjából.

Ez nagyon nagy tévhit! A P8-ast VÉGIG gyártották párhuzamosan 4féle motorral: 1E, 2E, 2E-E, 1N.
Az egy dolog, hogy hozzánk főleg a 2E-E és 1N motorosak kerültek  :wink:


Szerinted én ezt nem tudom ;) ?

De ami nálunk felbukkan a piacon , az többnyire az 1.3 injektoros .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re: Starlet általában
« Válasz #67 Dátum: 2005.05.08 17:05:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Azért én a helyedben megpróbálnék összehozni egy P8-ast . Azok már injektorosak , és ez nem mindegy a fogyasztás és a problémamentesség szempontjából.

Ez nagyon nagy tévhit! A P8-ast VÉGIG gyártották párhuzamosan 4féle motorral: 1E, 2E, 2E-E, 1N.
Az egy dolog, hogy hozzánk főleg a 2E-E és 1N motorosak kerültek  :wink:


ehez csak annyit hogy itt a toyota oldalon van 1ilyen hogy a tipusok és motorok +motor számok stb.. és az én P8asomra sehogy nem illenek rá a dolgok. nekem 90'es P8asom van és a motorszámom 2E és 1.0karbis. amit itt néztem az ugy néz ki hogy eleve 1.0as motor csak az 1E -es motorszámuak. és azok csak a P7 és régebbi modelekben voltak.. szóval nem vágom.. na mind1..
egyébként P8ast tényleg nem lehet kapni 300ért.. vagy valami nagyon rossz állapotút. mondjuk én nagyon áron alul jotottam az enyémhez de nagyon nagy szerencsém volt.
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Starlet általában
« Válasz #68 Dátum: 2005.05.08 17:10:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerinted én ezt nem tudom ;) ?

De ami nálunk felbukkan a piacon , az többnyire az 1.3 injektoros .

Jólvanna  :D  Csak szerintem nem szabad általánosítani ennyire. Igenis előfordul idehaza is mindegyik féle motorral.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Starlet általában
« Válasz #69 Dátum: 2005.05.08 17:12:18 »
Idézetet írta: "sai"
ehez csak annyit hogy itt a toyota oldalon van 1ilyen hogy a tipusok és motorok +motor számok stb.. és az én P8asomra sehogy nem illenek rá a dolgok. nekem 90'es P8asom van és a motorszámom 2E és 1.0karbis. amit itt néztem az ugy néz ki hogy eleve 1.0as motor csak az 1E -es motorszámuak. és azok csak a P7 és régebbi modelekben voltak.. szóval nem vágom.. na mind1..

Ott valami elírás vagy *** lesz.  :!:
A motorkódokkal nem volt ilyen variálás. Esetleg 1.3-as volt a tied eredetileg, csak ezres motor lett beletéve, vagy a biztosítás miatt variáltak, vagy a vám miatt, nem tudom  :?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet általában
« Válasz #70 Dátum: 2005.05.08 18:13:55 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerinted én ezt nem tudom ;) ?

De ami nálunk felbukkan a piacon , az többnyire az 1.3 injektoros .

Jólvanna  :D  Csak szerintem nem szabad általánosítani ennyire. Igenis előfordul idehaza is mindegyik féle motorral.


Jóvanna  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re: Starlet általában
« Válasz #71 Dátum: 2005.05.08 19:14:40 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "sai"
ehez csak annyit hogy itt a toyota oldalon van 1ilyen hogy a tipusok és motorok +motor számok stb.. és az én P8asomra sehogy nem illenek rá a dolgok. nekem 90'es P8asom van és a motorszámom 2E és 1.0karbis. amit itt néztem az ugy néz ki hogy eleve 1.0as motor csak az 1E -es motorszámuak. és azok csak a P7 és régebbi modelekben voltak.. szóval nem vágom.. na mind1..

Ott valami elírás vagy *** lesz.  :!:
A motorkódokkal nem volt ilyen variálás. Esetleg 1.3-as volt a tied eredetileg, csak ezres motor lett beletéve, vagy a biztosítás miatt variáltak, vagy a vám miatt, nem tudom  :?


jaja szerintem is motor csere volt benne.. de mind1.. már igy lett levizsgáztatva.
de egyébként nagyon szeretem!!szerintem jó kis kocsi.
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #72 Dátum: 2005.06.07 17:25:54 »
P8 as és P7 esnek a homlokfala ugyan az??(remélem van ilyen h homlokfal és nem írok hülyeséget :) )
meg hogy a P8as hütö jó P7esre??
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Satriani

  • Vendég
Starlet
« Válasz #73 Dátum: 2005.06.15 23:34:55 »
Mennyit érhet ma egy '94-es 1,5-ös dízel Starlet? 180 ezret futott, teljesen korrekt műszaki állapotban van. Távirányítós központi zár és egy magnó van benne.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Starlet
« Válasz #74 Dátum: 2005.06.16 00:48:16 »
Nehéz megmondani, mert kevés van belőlük. Saccra 750-et mondanék, de nem ez a szakmám. :wink:
music