Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 704205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #45 Dátum: 2005.04.08 18:26:24 »
Már írtam az általános topicba...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Starlet ar
« Válasz #46 Dátum: 2005.04.13 12:25:14 »
Idézetet írta: "Zuzmara"
Udv!
Szerintetek mennyit er egy 89-es 3 ajtos Starlet 1.0? Lehet hogy elado lesz, de annyira keveset hirdetnek, hogy fogalmam sincs, mennyit kerjek erte. Teljesen jo allapotban van, semmit nem kell ra kolteni, csak beulni es menni. Aposom autoszerelo, szerinte motorikusan baromi jo allapotban van (en nem ertek hozza), mondta is hogy megvenne, ha elado lesz, de hat ertitek... rokontol hogy kerjen az ember minel tobbet :)? Na jo, eleg a rizsa.... Legyeg: szerintetek mennyit er?

Zuz


Ha aktuálissá válik a dolog, írj, érdekelne a dolog.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Starlet általában
« Válasz #47 Dátum: 2005.05.04 09:06:42 »
Valaki homályosítson fel engem a Starletekről. Ősszel lehet hogy kéne venni egy második autót, nagyon olcsón, napi kb 30 km-re.
Egyáltalán mennyi lehet a reális ára? (250-től 850-ig láttam a használtauto.hu-n, '89-től '96-ig.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Re: Starlet általában
« Válasz #48 Dátum: 2005.05.04 11:02:34 »
Idézetet írta: "afekete"
Valaki homályosítson fel engem a Starletekről. Ősszel lehet hogy kéne venni egy második autót, nagyon olcsón, napi kb 30 km-re.Egyáltalán mennyi lehet a reális ára? (250-től 850-ig láttam a használtauto.hu-n, '89-től '96-ig.)


Toyota minőség kisebb méretben , ezért jól tartja az árát .. :idea:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Starlet általában
« Válasz #49 Dátum: 2005.05.04 11:24:33 »
Idézetet írta: "baranyas"
Toyota minőség kisebb méretben , ezért jól tartja az árát .. :idea:

Az rendben is van. De azért lehetne valami több infót. Pl nem egy féle motor van. Esetleg jellemzőik? Vagy bármi ami számomra érdekes lehet.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Re: Starlet általában
« Válasz #50 Dátum: 2005.05.04 11:30:30 »
Idézetet írta: "afekete"
Pl nem egy féle motor van. Esetleg jellemzőik? Vagy bármi ami számomra érdekes lehet.


1.0 ás 1,3 .. :wink: Vagy régebbiben 1,5 D ...
Ha ismersz egyéb Toyotákat, hidd el, ugyanolyan minőségű, mint azok ... :idea:  :wink:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Starlet általában
« Válasz #51 Dátum: 2005.05.04 11:35:46 »
Idézetet írta: "baranyas"
Idézetet írta: "afekete"
Pl nem egy féle motor van. Esetleg jellemzőik? Vagy bármi ami számomra érdekes lehet.


1.0 ás 1,3 .. :wink: Vagy régebbiben 1,5 D ...
Ha ismersz egyéb Toyotákat, hidd el, ugyanolyan minőségű, mint azok ... :idea:  :wink:

2K 3K 4K 1E 2E 1N 2E-E és 4E-FE motorokat láttam a klub oldalon.
Köbcentiket azt találtam ott, inkább tapasztalat érdekelne.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet általában
« Válasz #52 Dátum: 2005.05.04 14:47:22 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "baranyas"
Idézetet írta: "afekete"
Pl nem egy féle motor van. Esetleg jellemzőik? Vagy bármi ami számomra érdekes lehet.


1.0 ás 1,3 .. :wink: Vagy régebbiben 1,5 D ...
Ha ismersz egyéb Toyotákat, hidd el, ugyanolyan minőségű, mint azok ... :idea:  :wink:

2K 3K 4K 1E 2E 1N 2E-E és 4E-FE motorokat láttam a klub oldalon.
Köbcentiket azt találtam ott, inkább tapasztalat érdekelne.


Nagyon megbízható kis jószágok . Még Toyota-viszonylaton belül is :) ! Ami szóba jön , az gyakorlatilag kétféle típus , amik között a váltás durván egybeesik a 80-as és 90-es évek fordulójával . A leggyakoribb az 1.3-as benzinmotor , 75 lóerővel ; a régebbiben (a 85-től 90-ig gyártott P7-esben) volt ezres is , asszem 54 lovas vagy valahogy így , erről Szeke tudna mesélni , neki volt ilyenje . Az 1.3-as változat kifejezetten jól megy , de mégis keveset fogyaszt , köszönhetően a nagyon könnyű karosszériának . '96-ban volt még egy váltás , az ekkor bevezetett P9-es modellt 99-ig gyártották , a Yaris váltotta le ; de ebből nálunk meglehetősen kevés van . Mindenesetre ez is rendkívül megbízható autó , többek közt a 2005-ös TÜV-statisztikában is nyert a 6-7 éves kategóriában (a P8-as pedig a második helyezett a 8-9 éves kategóriában , és hetedik a 10-11 éves kategóriában) .

Az , hogy az ár mennyire reális , természetesen az évjárattól függ . A P7-esekhez már nagyon olcsón hozzá lehet jutni , de azt tudni kell , hogy ezeknek a biztonsága valahol a régi Suzuki Swiftek színvonalán mozog  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Starlet általában
« Válasz #53 Dátum: 2005.05.04 15:38:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A P7-esekhez már nagyon olcsón hozzá lehet jutni , de azt tudni kell , hogy ezeknek a biztonsága valahol a régi Suzuki Swiftek színvonalán mozog  :roll:

A biztonság gondolom a légzsákok és gyűrődési zónák hiányát jelenti, ugye?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Re: Starlet általában
« Válasz #54 Dátum: 2005.05.04 15:44:02 »
Idézetet írta: "afekete"
A biztonság gondolom a légzsákok és gyűrődési zónák hiányát jelenti, ugye?


És a méretét...  :idea: Annak idején még nem akartak ( kellett ) megfelelni az NCAP törésteszteknek ..  :idea:
De azért egy Buzuki Stift szintjére nem degradálnám le ... :oops:  :evil:  :wink:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Starlet általában
« Válasz #55 Dátum: 2005.05.04 15:50:04 »
Idézetet írta: "baranyas"
Idézetet írta: "afekete"
A biztonság gondolom a légzsákok és gyűrődési zónák hiányát jelenti, ugye?


És a méretét...  :idea: Annak idején még nem akartak ( kellett ) megfelelni az NCAP törésteszteknek ..  :idea:
De azért egy Buzuki Stift szintjére nem degradálnám le ... :oops:  :evil:  :wink:

Na azért a Yaris eleje se nagyon hosszú, de sokmindent megfog. (Tapasztalat. :-( )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re: Starlet általában
« Válasz #56 Dátum: 2005.05.04 17:23:37 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "baranyas"
Toyota minőség kisebb méretben , ezért jól tartja az árát .. :idea:

Az rendben is van. De azért lehetne valami több infót. Pl nem egy féle motor van. Esetleg jellemzőik? Vagy bármi ami számomra érdekes lehet.


én csak ajánlani tudom a p8 ast!!nekem is ilyenem van.és nagyon jó autó!!+bizható!!keveset fogyaszt és megy is!!
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet általában
« Válasz #57 Dátum: 2005.05.04 18:40:17 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
A P7-esekhez már nagyon olcsón hozzá lehet jutni , de azt tudni kell , hogy ezeknek a biztonsága valahol a régi Suzuki Swiftek színvonalán mozog  :roll:

A biztonság gondolom a légzsákok és gyűrődési zónák hiányát jelenti, ugye?


Igen . Egyrészt , ahogy te is mondod , hiányzik belőle minden modern biztonsági felszerelés (légzsák , övfeszítő , oldalütközés-védelem stb) - másrészt egy húsz évvel ezelőtt piacra dobott kisautóról beszélünk , amelynek a tervezésénél még nem/alig volt szempont a törésbiztonság , mert a vevők ezt ebben a kategóriában ekkor még nem várták el  :roll: ... A kisautóknál ebből a szempontból csak a 90-es évek közepe táján kezdett változni a helyzet , úgy nagyjából az Opel Corsa B , a VW Polo IV és a Fiat Punto I megszületése idején . Toyota-kisautóból a Starlet P9 az , amelyik már tessék-lássék , és a Yaris , amely valóban biztonságosnak nevezhető . Ezzel együtt , természetesen ha csak a P7 és a P8 Starlet jön szóba , akkor a P8 mindenképpen jóval biztonságosabb - egyrészt az újabb fejlesztés , másrészt az autó fiatalabb kora miatt is (gondoljunk pl. a teherviselő elemek korróziójára , amelyre jóval nagyobb az esély egy P7 esetében) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet általában
« Válasz #58 Dátum: 2005.05.04 18:42:23 »
Idézetet írta: "baranyas"
Idézetet írta: "afekete"
A biztonság gondolom a légzsákok és gyűrődési zónák hiányát jelenti, ugye?


És a méretét...  :idea: Annak idején még nem akartak ( kellett ) megfelelni az NCAP törésteszteknek ..  :idea:
De azért egy Buzuki Stift szintjére nem degradálnám le ... :oops:  :evil:  :wink:


Szó nincs degradálásról . A régi Swiftet a nyolcvanas évek végén konstruálták , ezért volt olyan a biztonsága , amilyen . A korabeli mezőnyből nem lógott ki . A Starlet P7 pedig még régebbi konstrukció .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Starlet
« Válasz #59 Dátum: 2005.05.04 23:34:15 »
AZ elhangzottakhoz annyit tennék hozzá, hogy a 75 lovas motort a végén leváltotta az E-10 Corollában is megtalálható 1332 ccm-es motor, de itt 82 lóerős változatban.
music