Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 706018 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akapulko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Starlet
« Válasz #2700 Dátum: 2013.01.12 14:17:50 »
Sziasztok

Egy 96-os Starletem van, szeretnék rá egy vonóhorgot, neten találtam egy 89-eshez valót, az jó lehet hozzá? megegyeznek a paraméterek? Mert az árba elég jó csak nem tudom hogy rá lehet-e rakni nem irják sehol neten, vagy nem jó helyen kerestem :D.  A megyén belül bontóba nem találtam, netes is csak ezt az egyet, vmi ötlet esetleg? :D
Köszi a választ
 Üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2701 Dátum: 2013.01.20 00:22:29 »
Egy 96-os Starletem van, szeretnék rá egy vonóhorgot, neten találtam egy 89-eshez valót, az jó lehet hozzá? megegyeznek a paraméterek? Mert az árba elég jó csak nem tudom hogy rá lehet-e rakni nem irják sehol neten, vagy nem jó helyen kerestem :D.  A megyén belül bontóba nem találtam, netes is csak ezt az egyet, vmi ötlet esetleg? :D
Köszi a választ
Más a két autó - tehát eltér a 89-es és a 96-os modell. Úgyhogy szerintem sanszos, hogy nem jó a tiédre a régire való vonóhorog. Aztán fene tudja... lehet, hogy némi alakítással hozzá lehetne igazítani.

De azt is vedd figyelembe, hogy ha nincs hozzá dokumentáció, akkor nem fogod tudni levizsgáztatni vele a kocsit, tehát vontatni csak illegálisan tudsz majd. Papírok nélkül maximum "ütközőnek" jó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akapulko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Starlet
« Válasz #2702 Dátum: 2013.01.27 20:27:18 »
Értem, akkor nem lesz vonóhorgom  :whistling: , köszi a választ

csabi0209

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Starlet
« Válasz #2703 Dátum: 2013.01.30 15:26:16 »
Sziasztok! Új vagyok itt és szeretném a segítségeteket kérni, egy-két hiba jelenségem van a toyota starlet Ep 70-es tipusú kocsimnak. Remélem Tudnátok tippet adni hogy mi lehet a gond. Tehát: első hiba: Menetközben Váltásnál mikor benyomom a kuplungot a fordulatom felszalad 2000-2300-ra és 5 másodperc után esik vissza.
A második 40-50 km/h- nál Rángat 3-4.ik sebességbe.
És a harmadik: a gyújtáselosztónál szivárog az olaj  :helpsmilie:  emiatt egy picit eszi az olajat is  :?:
Legutójára a gyútáson lett állítva, kilettek cserélve a gyertyák 3 pólusú NGK-ra, egy ülepítő szűrő lett cserélve.
Nem igazán vagyok autószerelő zseni, az alapokon kívűl nem igazán értek hozzá, bár szeretek bütykölni, de nem merek belenyúlni.
Ezért kérném segítségeteket mi lehet a probléma, esetleg milyen alkatrész kellene cserélnem? Ha nem boldogulok Elvinném szerelőhöz de sajnos nem állok úgy anyagilag hogy 3-4 ezres rezsi óradíjért szereltessem a kocsit  :nonono:
Válaszotokat előre is köszönöm  :helpsmilie:   :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2704 Dátum: 2013.01.31 00:10:19 »
Sziasztok! Új vagyok itt és szeretném a segítségeteket kérni, egy-két hiba jelenségem van a toyota starlet Ep 70-es tipusú kocsimnak. Remélem Tudnátok tippet adni hogy mi lehet a gond. Tehát: első hiba: Menetközben Váltásnál mikor benyomom a kuplungot a fordulatom felszalad 2000-2300-ra és 5 másodperc után esik vissza.
A második 40-50 km/h- nál Rángat 3-4.ik sebességbe.
És a harmadik: a gyújtáselosztónál szivárog az olaj  :helpsmilie:  emiatt egy picit eszi az olajat is  :?:
Legutójára a gyútáson lett állítva, kilettek cserélve a gyertyák 3 pólusú NGK-ra, egy ülepítő szűrő lett cserélve.
Nem igazán vagyok autószerelő zseni, az alapokon kívűl nem igazán értek hozzá, bár szeretek bütykölni, de nem merek belenyúlni.
Ezért kérném segítségeteket mi lehet a probléma, esetleg milyen alkatrész kellene cserélnem? Ha nem boldogulok Elvinném szerelőhöz de sajnos nem állok úgy anyagilag hogy 3-4 ezres rezsi óradíjért szereltessem a kocsit  :nonono:
Válaszotokat előre is köszönöm  :helpsmilie:   :szemez:
Szia!

Az elosztónál szivárgó olajat valószínűleg egy egyszerű tömítés-cserével meg lehetne oldani, bár ez csak tipp. Mindenesetre, hacsak nem FOLYIK ott az olaj, akkor nem ez állhat az olajfogyasztás hátterében - hanem belső tömítetlenség: tehát az olaj valószínűleg bejut az égéstérbe (a dugattyúgyűrűknél és/vagy a szelepszár-szimeringeknél), és ott elég az üzemanyaggal együtt. Mennyi olajat fogyaszt?

Rángatás, felpörgés: szinte biztosan karburátor-gond. CSAK olyan nyúljon hozzá, aki ért ezekhez a karbikhoz, különben a beavatkozás szinte biztosan csak rontani fog a helyzeten! Mondjuk, a kuplung-kinyomás utáni felpörgésnek lehet az oka egy szoruló fojtószelep-tengely, gázpedál vagy gázbowden is... Olyankor is lassan esik vissza a fordulat, ha üresben felpörgeted a motort?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2705 Dátum: 2013.01.31 12:00:17 »
Üdv!

csabi0209:
Ha az elosztóházat kiveszed, hogy le tudd cserélni a tömítést (elvileg ez külön simán le kell tudnod venni), nagyon jól jegyezd meg, hogy hol állt a rotor, és visszatétel után is ott álljon, és a motor az elosztóház levétele után véletlenül se mozduljon meg! A kábeleket is jelöld meg esetleg, ha nem egyértelmű, hogy hogyan kell visszatenni. Ha ezek nem teljesülnek, nem fog elindulni a motor, és elég sokat lehet babrálni vele, hogy jó legyen. Így viszont nem lesz baj a gyújtásszinkronnal.

Az elosztóházaz és a motort levétel előtt jelöld össze (feltételezve, hogy jó az előgyújtás), különben állíthatsz előgyújtást is, amit persze nem árt ellenőrizni.

csabi0209

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Starlet
« Válasz #2706 Dátum: 2013.01.31 21:54:02 »
Köszönöm a tippeket, és a segítséget. Pénteken Fogom vinni egy hozzáértőhöz aki mellesleg egy ismerősöm apukája így olcsóbban megúszom a szereltetést :)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Starlet
« Válasz #2707 Dátum: 2013.03.12 16:52:30 »
Sziasztok! Új vagyok itt és szeretném a segítségeteket kérni, egy-két hiba jelenségem van a toyota starlet Ep 70-es tipusú kocsimnak. Remélem Tudnátok tippet adni hogy mi lehet a gond. Tehát: első hiba: Menetközben Váltásnál mikor benyomom a kuplungot a fordulatom felszalad 2000-2300-ra és 5 másodperc után esik vissza.
A második 40-50 km/h- nál Rángat 3-4.ik sebességbe.
És a harmadik: a gyújtáselosztónál szivárog az olaj  :helpsmilie:  emiatt egy picit eszi az olajat is  :?:
Legutójára a gyútáson lett állítva, kilettek cserélve a gyertyák 3 pólusú NGK-ra, egy ülepítő szűrő lett cserélve.
Nem igazán vagyok autószerelő zseni, az alapokon kívűl nem igazán értek hozzá, bár szeretek bütykölni, de nem merek belenyúlni.
Ezért kérném segítségeteket mi lehet a probléma, esetleg milyen alkatrész kellene cserélnem? Ha nem boldogulok Elvinném szerelőhöz de sajnos nem állok úgy anyagilag hogy 3-4 ezres rezsi óradíjért szereltessem a kocsit  :nonono:
Válaszotokat előre is köszönöm  :helpsmilie:   :szemez:

Szia a felprögés Karburátor probléma ha érdekel a dolog és közel vagy BAZ megyéhez Pontosabban Miskolchoz gyere el és megnézem, már rég csináltam Starletet :)
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Starlet
« Válasz #2708 Dátum: 2013.03.23 12:57:42 »
Szépecskék
gy Toyota sosem hagy cserben...

csabesz0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Starlet
« Válasz #2709 Dátum: 2013.03.23 22:17:07 »
Sziasztok!
Újj vagyok, szeretnék egy starletett venni. 85ös évjáratról lenne szó, és szeretnék egy kis segítséget kérni tőlletek.
Mire figyeljek oda, mikor a kocsit körbe nézem, milyen jellegzetes hibái lehetnek ennek a típusnak amit észre lehet venni?
Motorikusan az 1.3-as mennyire megbízható? Milyen gondok lehetnek esetlegesen a kocsinak? Mire figyeljek okvetlenül oda.
Válaszotokat előre is köszönöm szépen.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Starlet
« Válasz #2710 Dátum: 2013.03.24 10:12:59 »
Sziasztok!
Újj vagyok, szeretnék egy starletett venni. 85ös évjáratról lenne szó, és szeretnék egy kis segítséget kérni tőlletek.
Mire figyeljek oda, mikor a kocsit körbe nézem, milyen jellegzetes hibái lehetnek ennek a típusnak amit észre lehet venni?
Motorikusan az 1.3-as mennyire megbízható? Milyen gondok lehetnek esetlegesen a kocsinak? Mire figyeljek okvetlenül oda.
Válaszotokat előre is köszönöm szépen.

Szia ugyan úgy oda kell rá figyelni mintha nem Starletett vennél:))) Kaszni! Motorikusan a motor még mindig fog menni mikor már rég nincs karosszéria feletted és alattad! De a vákuumos előgyújtás szabályzót lehet megnézni hogy jó e! Ami át szokott szakadni és benzin jön belőle ha megszívod az nem jó pl!!Valószínüleg majd később vákuumozási problémád lesz amit nagyon sokat egyből leírnak Karburátor felújításra, holott csak a vákuumot kell rendesen a helyére tenni! ( sok mindenki belepiszkál és nem tudja helyére rakni azt )
gy Toyota sosem hagy cserben...

csabesz0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Starlet
« Válasz #2711 Dátum: 2013.03.24 11:24:13 »
azt sejtettem hogy ugyan úgy körbe kell nézni mint a többi kocsit csak kérdezem mik lehetnek a fellelhető hibái.
A vákumos előgyújtás szabályzó az milyen? O.o

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Starlet
« Válasz #2712 Dátum: 2013.03.24 13:31:16 »
azt sejtettem hogy ugyan úgy körbe kell nézni mint a többi kocsit csak kérdezem mik lehetnek a fellelhető hibái.
A vákumos előgyújtás szabályzó az milyen? O.o


http://www.toyodiy.com/parts/diag_AyErOf.png

Bal felső sarokban 19100 számban a gyujtáselosztó alatt egy vákuum dob van és azt kell ellenőrizni, általában úgy szokás hogy az egyik résolajcsövet ami rámegy lehúzzák és elkezdik szívogatni ha folyékony benzin jön belőle az nem jó ha csak benzingőz vagy sima levegő akkor jó!
gy Toyota sosem hagy cserben...

csabesz0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Starlet
« Válasz #2713 Dátum: 2013.03.24 14:43:23 »
Okés köszi szépen az infot.
Az oldal amit linkeltél nem található nekem 404es hibát ír ki rá

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re:Starlet
« Válasz #2714 Dátum: 2013.03.24 16:59:40 »
Okés köszi szépen az infot.
Az oldal amit linkeltél nem található nekem 404es hibát ír ki rá

gy Toyota sosem hagy cserben...