Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 710062 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2685 Dátum: 2012.11.30 20:49:34 »
Sziasztok S.o.S Segítség keresek egy 1990-es starletbe 2E generátort  1.3 12V kat nagyon Köszönöm a válaszokat
Találtam valami régit:
http://www.jofogas.hu/pest/Toyota_starlet_alkatresz_3994995.htm?last=1

Ezen az oldalon írja, hogy más Toyotákban is van ilyen generátor (elvileg):

http://www.ebay.co.uk/itm/TOYOTA-COROLLA-STARLET-ALTERNATOR-A688-/310390979739

Bizonyos Corollákban is ilyen van tehát...így szerintem kérdezd meg ezt, ez is 2E motoros, az eddigiek alapján valószínűleg jó lehetne a generátora:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/onindito_generator/toyota_corolla_1986_generator_3255_166_1676131022.html
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.30 21:02:29 írta vd1234 »

Greger85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Starlet
« Válasz #2686 Dátum: 2012.11.30 21:12:38 »
Nagyon nagyon köszönömmm a segítséget :clap:

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2687 Dátum: 2012.11.30 23:43:38 »
Üdv!

Stibi:

Fehér füst:


Előgyújtás:


Azért nem gyanakszom a hengerfej tömítésre, mert soha nem csinálja, csak közvetlen indítás után egyetlen pamacs. Ebből gyanakszom arra, hogy amíg áll az autó, addig kicsit becsorog. Indításkor ezt beszívja a hengerbe és utána azért nem látom, mert menet közben elenyésző a bejutó mennyiség a benzinhez képest. Az tiszte sor, hogy nem a karbiba vezetik, de a tömítésen van ott egy lyuk ahol összeér a torok és a karbi. Teljesen értelmetlennek tűnik, hiszen így csak neki megy a víz a karbi talpának és kész. De gyárilag is lyukas, biztosan van valami értelme. :hmmmm:

Gondoltam erre az összejelölős módszerre, csináltuk már motoron is, de szerintem van egy egyszerűbb megoldás. Havernak van üveggyertyája, azzal simán belőjük. Az üvegben látni az égés minőségét, jó kis találmány. Nagyon köszi amúgy a segítséget, ha az üveggyertya nem jön be valamiért, akkor visszatérünk rá. :yes:
Toyota Starlet P7, 1E-L

Greger85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Starlet
« Válasz #2688 Dátum: 2012.12.01 20:09:18 »
Sziasztok S.o.S Segítség keresek egy 1990-es starletbe 2E generátort  1.3 12V kat nagyon Köszönöm a válaszokat
kéne még mindég a segítségetek a generátorokhoz

Kérlek ne írj színessel!!!  Az a modik, adminok kiváltsága minálunk!  Köszi! Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 20:19:35 írta Trotter66 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2689 Dátum: 2012.12.01 20:55:07 »
kéne még mindég a segítségetek a generátorokhoz

...

Mi a baj?

Greger85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Starlet
« Válasz #2690 Dátum: 2012.12.02 16:43:33 »
Mi a baj?
már a jó fogásos nincs meg az ebay nem küld hun-ba szólval még mindég keresünk

ha tudsz még valamit szívesen fogadom

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2691 Dátum: 2012.12.02 17:44:20 »
már a jó fogásos nincs meg az ebay nem küld hun-ba szólval még mindég keresünk

ha tudsz még valamit szívesen fogadom
A vaterás nem jó??

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2692 Dátum: 2012.12.09 23:43:26 »
Sziasztok!

Beigazolódott, hogy szegény embert az ág is húzza. :) Mentem ma az autóval és kanyar közben egyszer csak felpörgött a motor és nem haladtam tovább. Egy erős kerregő hangot hallottam a jobb első kerék felől. Mikor felnyitottam a motorháztetőt, láttam, hogy forog a jobb oldali féltengely úgy, hogy a váltó üresben van. Ebből kiindulva gondolom a fogak szálltak el, csak azt nem tudom, hogy a csuklóban vagy magán a tengelyen? Szerintetek melyik a valószínűbb?
Toyota Starlet P7, 1E-L

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2693 Dátum: 2012.12.10 08:48:22 »
Sziasztok!

Beigazolódott, hogy szegény embert az ág is húzza. :) Mentem ma az autóval és kanyar közben egyszer csak felpörgött a motor és nem haladtam tovább. Egy erős kerregő hangot hallottam a jobb első kerék felől. Mikor felnyitottam a motorháztetőt, láttam, hogy forog a jobb oldali féltengely úgy, hogy a váltó üresben van. Ebből kiindulva gondolom a fogak szálltak el, csak azt nem tudom, hogy a csuklóban vagy magán a tengelyen? Szerintetek melyik a valószínűbb?
Szia!

Nem úgy forgott, hogy inkább sebességben volt?
Mert akkor külső féltengelycsuklóra gondolnék. A difi leforog, a könnyebb (most nulla mértékű) terhelés forog, a másik áll.
Nem olyan bonyolult vagy drága a megoldása.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.10 08:50:19 írta vd1234 »

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2694 Dátum: 2012.12.10 13:37:27 »
Úgy is forgott ha sebességben volt, csak gyorsabban ugye. Egyedül akkor nem forgott ha benyomtam a kuplungot. Én is biztos vagyok abban, hogy a féltengelycsuklónál van a gond, csak azt nem tudom, hogy a csukló vagy maga tengely fogazott le. Logikus az lenne, ha a csuklót valamivel gyengébb anyagból csinálták volna. De ha utángyártott esetleg, akkor ki tudja? Amíg nem szedem szét, nem leszek okosabb. Nem akarok feleslegesen rendelni egy csuklót mert ha netán kiderül, hogy a tengely fogazott le, akkor értelmetlen lenne.
Toyota Starlet P7, 1E-L

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2695 Dátum: 2012.12.10 15:05:47 »
Úgy is forgott ha sebességben volt, csak gyorsabban ugye. Egyedül akkor nem forgott ha benyomtam a kuplungot. Én is biztos vagyok abban, hogy a féltengelycsuklónál van a gond, csak azt nem tudom, hogy a csukló vagy maga tengely fogazott le. Logikus az lenne, ha a csuklót valamivel gyengébb anyagból csinálták volna. De ha utángyártott esetleg, akkor ki tudja? Amíg nem szedem szét, nem leszek okosabb. Nem akarok feleslegesen rendelni egy csuklót mert ha netán kiderül, hogy a tengely fogazott le, akkor értelmetlen lenne.

Szerintem emeld meg annál a keréknél, ami gyanús, a féltengelyt egy csőfogóval tartsd meg, és ha el lehet forgatni a kereket, akkor a külső csukló a gond. A belsők elbírnak pár külsőt általában, mert azok sokat kapnak. Marutinál pl. meg sem kellene emelni: motortérből rá a fogó a féltengelyre üres váltónál, aztán ha elgurul, akkor a külső csukló a baj.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2696 Dátum: 2012.12.10 18:53:21 »
Úgy is forgott ha sebességben volt, csak gyorsabban ugye. Egyedül akkor nem forgott ha benyomtam a kuplungot. Én is biztos vagyok abban, hogy a féltengelycsuklónál van a gond, csak azt nem tudom, hogy a csukló vagy maga tengely fogazott le. Logikus az lenne, ha a csuklót valamivel gyengébb anyagból csinálták volna. De ha utángyártott esetleg, akkor ki tudja? Amíg nem szedem szét, nem leszek okosabb. Nem akarok feleslegesen rendelni egy csuklót mert ha netán kiderül, hogy a tengely fogazott le, akkor értelmetlen lenne.
Tiszta kész vagyok. Ha csukló menne szét, akkor elvileg a gumiharang is elszakadna körben  :surrender:

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2697 Dátum: 2012.12.12 09:57:11 »
Na, megvan a hiba oka. Szerencsére semmi komoly. :) Csak kiugrott a féltengely a csuklóból. Visszaraktam és már jó is, ráadásul azt is tudom, miért ugrott ki. Hegylábnál lakom és itt elég jellemző az északi szél. Mikor a hétvégén havazott, a szél össze-vissza szórta a havat. Volt ahol 40-50 centi volt, néhol meg semmi. Ökörködtem a városban és közben itt-ott hirtelen rászaladtam ilyen száraz foltokra. Csakhogy az oldalazva csúszás sebessége nem száraz aszfaltra volt belőve. Szegény kis Starlet nem bírta és inkább "befákkolt". :D
Toyota Starlet P7, 1E-L

Zolires

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Starlet
« Válasz #2698 Dátum: 2012.12.12 21:36:25 »
Üdv mindenkinek !

Kérdésem, kérésem az lenne, hogy okosítson már ki valaki, de lehet több tapasztalt ember is :) hogy mit kell tudnom egy 1989-es Starlet-ről ami 13 XL.

Képbe jött egy ilyen, de sajnos ezzel a típussal kicsit sem vagyok képbe. Nagyon érdekelne a kicsike :)

Jöhet a szakzsargon, értem a szót csak a típust nem ismerem.

Előre is köszi mindenkinek !

Üdv.: -Z-

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2699 Dátum: 2012.12.15 10:14:18 »
Szia!

Én nem vagyok régi itt a fórumon, de régóta hajtok Starletet, szinte mindent magam szerelek rajta. Szívesen elmondom a tapasztalataimat, bár az enyém csak 1000-es. De a többi ugyanaz. Olyan Starletről van szó amilyen az én avatar képemen is van? Csak mert azt hiszem, hogy '89-ben már volt az újabb karosszéria is.
Toyota Starlet P7, 1E-L