Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 711636 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2655 Dátum: 2012.11.05 08:21:31 »
Hát igen, gondolom van. Pl. az újpesti Karburátor szakműhely sokat segít, ők ismerik ezt a karbit, de sajnos így távgyógyászatban akkor is nehéz. De azért próbálkozom, valami csak lesz.
Toyota Starlet P7, 1E-L

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2656 Dátum: 2012.11.05 15:27:36 »
Hát igen, gondolom van...
Arra gondoltam, hogy itt a fórumon  :otlet:

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2657 Dátum: 2012.11.06 09:29:49 »
Sajnos itt még nem találtam olyat, ami nem azt jelenti, hogy itt a fórumon nincs hozzáértő, hanem azt, hogy ennyire ritka ez a fajta. :)
Toyota Starlet P7, 1E-L

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2658 Dátum: 2012.11.06 10:17:53 »
Sajnos itt még nem találtam olyat, ami nem azt jelenti, hogy itt a fórumon nincs hozzáértő, hanem azt, hogy ennyire ritka ez a fajta. :)
Ha segítene valamit, Maruti karburátor javításit tudok küldeni. Abból csak el lehet indulni, csak email cím kell.

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2659 Dátum: 2012.11.07 16:13:17 »
Szuper, hátha segít.

lomha8v@totalcar.hu

Amúgy ma megint szétszedtem az egész karburátort, kipucoltam újra mindent. Összerakás után szépen járt alapjáraton, aránylag tűrhetően sikerült beállítani is. Elindultam vele egy próbakörre, de olyan 7-800 méter után megint elkezdett rángatni és ha leszálltam a gázról, leállt. Kis gázzal rögtön újraindult, de a rángatózó járás már megmaradt. Utána csak úgy volt alapjárat, ha az alapjárati csavart nagyon betekertem, de akkor is ugrált a motor, mintha kihagyogatott volna. Hol felpörgött, hol fulladozott. 
Toyota Starlet P7, 1E-L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2660 Dátum: 2012.11.07 16:58:30 »
Amúgy ma megint szétszedtem az egész karburátort, kipucoltam újra mindent. Összerakás után szépen járt alapjáraton, aránylag tűrhetően sikerült beállítani is. Elindultam vele egy próbakörre, de olyan 7-800 méter után megint elkezdett rángatni és ha leszálltam a gázról, leállt. Kis gázzal rögtön újraindult, de a rángatózó járás már megmaradt. Utána csak úgy volt alapjárat, ha az alapjárati csavart nagyon betekertem, de akkor is ugrált a motor, mintha kihagyogatott volna. Hol felpörgött, hol fulladozott.
Lehet, hogy valami membrán a szar... Vagy valami kis tömítés... Vagy csak simán lenne egy összeszerelési & beállítási procedúra, amit követni kéne, és amit magadtól nyilván nem tudsz kitalálni... Szvsz csak kéne találnod valami szakit, aki ismeri ezeket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2661 Dátum: 2012.11.07 19:40:45 »
Szuper, hátha segít.

lomha8v@totalcar.hu

Amúgy ma megint szétszedtem az egész karburátort, kipucoltam újra mindent. Összerakás után szépen járt alapjáraton, aránylag tűrhetően sikerült beállítani is. Elindultam vele egy próbakörre, de olyan 7-800 méter után megint elkezdett rángatni és ha leszálltam a gázról, leállt. Kis gázzal rögtön újraindult, de a rángatózó járás már megmaradt. Utána csak úgy volt alapjárat, ha az alapjárati csavart nagyon betekertem, de akkor is ugrált a motor, mintha kihagyogatott volna. Hol felpörgött, hol fulladozott.
Kapsz automatikus e-mailben értesítést, hogy honnan töltheted le. Most megy fel az egész.
Remélem használ valamit!
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 19:42:45 írta vd1234 »

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2662 Dátum: 2012.11.08 09:04:58 »
Lehet, hogy valami membrán a szar... Vagy valami kis tömítés... Vagy csak simán lenne egy összeszerelési & beállítási procedúra, amit követni kéne, és amit magadtól nyilván nem tudsz kitalálni... Szvsz csak kéne találnod valami szakit, aki ismeri ezeket.

Szerencsére a Karburátor Szakműhely nagyon segítőkész, szerintem velük és veletek összedolgozva meglesz az eredmény. :) Azt hiszem újra lecserélem a benzinszűrőt és keresek másikat is, mert gyanús nekem, hogy több van, mint egy. Alapos pucolás után jó lett, rá 2 perce megint rossz. Szerintem kívülről szív be valami koszt. A szűrők cseréje és újabb pucolás után nekiugrok még egyszer. Majd jelzek, hogy mi történt.
Toyota Starlet P7, 1E-L

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2663 Dátum: 2012.11.08 09:05:46 »
"Kapsz automatikus e-mailben..."

Megjött, köszönöm. Majd belenézek és szólok, hogy okosabb lettem e. :)
Toyota Starlet P7, 1E-L

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2664 Dátum: 2012.11.08 12:19:39 »
Szerencsére a Karburátor Szakműhely nagyon segítőkész, szerintem velük és veletek összedolgozva meglesz az eredmény. :) Azt hiszem újra lecserélem a benzinszűrőt és keresek másikat is, mert gyanús nekem, hogy több van, mint egy. Alapos pucolás után jó lett, rá 2 perce megint rossz. Szerintem kívülről szív be valami koszt. A szűrők cseréje és újabb pucolás után nekiugrok még egyszer. Majd jelzek, hogy mi történt.
Nekem Marutinál a hátsóban még szigetelőszalag-darab is volt  :eek:

Megjött, köszönöm. Majd belenézek és szólok, hogy okosabb lettem e. :)
Szívesen  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2665 Dátum: 2012.11.08 12:36:24 »
Azt hiszem újra lecserélem a benzinszűrőt és keresek másikat is, mert gyanús nekem, hogy több van, mint egy. Alapos pucolás után jó lett, rá 2 perce megint rossz. Szerintem kívülről szív be valami koszt.
Nem hinném. A szűrőt, mint lehetséges okot kb. kizárnám. Esetleg, de nagyon esetleg arra tudnék gondolni, hogy vizet szív be a tank aljáról. De ennek is pici az esélye szvsz. Magával a karbival lesz ott a gond. És lehet, hogy vmi banális dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2666 Dátum: 2012.11.08 19:36:52 »
Igazad lehet, de egy próbát megér, nem drága dolog. A víz nekem is gyanús, de nem a tank aljáról. Be van vezetve a karbi alá a hűtővíz, abban nem bíztam eddig sem, de egyre sandábban nézek rá. Sajnos talptömítést nem lehet már kapni hozzá, legalábbis én nem találok sehol.
Toyota Starlet P7, 1E-L

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Starlet
« Válasz #2667 Dátum: 2012.11.08 19:50:05 »
Igazad lehet, de egy próbát megér, nem drága dolog. A víz nekem is gyanús, de nem a tank aljáról. Be van vezetve a karbi alá a hűtővíz, abban nem bíztam eddig sem, de egyre sandábban nézek rá. Sajnos talptömítést nem lehet már kapni hozzá, legalábbis én nem találok sehol.
Marutinál is, az melegíti a szívótorkot. A tömítés elvileg helyettesíthető tömítőpasztával is, ha nagyon muszáj, csak figyelni kell, nem szabad sokat rátenni.

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2668 Dátum: 2012.11.08 23:28:00 »
Hát pasztával nagyon csínján kell bánni. Az egyik torok mellett közvetlen van egy fúvóka, ha azt véletlen eltömi, akkor az rossz lesz nekem. :)
Toyota Starlet P7, 1E-L

supraMKIV

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Starlet
« Válasz #2669 Dátum: 2012.11.09 17:30:32 »
sziasztok nem tudjátok itthon van vkinek GLanza-ja? vagy valaki hallott róla már vmit?
Toyota alkatrészek, Autóhitel, Biztosítás