Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 711913 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2610 Dátum: 2012.02.05 21:37:59 »
Ja mókás, csak szegény Starlet kockára fagy. A másik autó garázsban áll, de ennek sajnos nem jut hely. Pedig én ezt a kis puckot is sajnálom, rossz nézni, hogy mindig kint áll. Ma sikerült kiszabadítani a hóból végre, mentem vele egy karikát. Rendesen búg valami a műszerek alatt, szerintem a km. spirál jól befagyott és csinálja a fesztivált. Márpedig ha befagyott, akkor ott valami el is tört, ez szinte biztos. Tavasszal tervezek egy felújítást neki, remélem ilyen dolgokból nem lesz addigra még több. Nem sajnálom a pénzt, de a másik autó sem éppen gondozásmentes (mondjuk ott nem gondok vannak, hanem tervek) és a kettő együtt már kezd luxus lenni.
Toyota Starlet P7, 1E-L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2611 Dátum: 2012.02.06 20:44:53 »
A kint állás kevesebbet árt egy autónak, mint azt sokan gondolják  :) ... A garázs bizony a tulaj komfortján javít a legtöbbet. Persze, nyilván jobb, ha egy autó fedett helyen áll - de önmagában véve az, hogy a szabad ég alatt parkol, olyan sokat nem árt neki.

Az a nem mindegy, hogy mikor MÉSZ az autóval. A menet közben, ALULRÓL, az útról érkező dolgok okozzák az igazi rombolást. Gondolok itt másodsorban a vízre, és messze-messze elsősorban a SÓRA (meg az egyéb, kémiai út-síkosságmentesítő anyagokra). Ez a nagy ellenség! Ha fontos számodra az autód állaga, akkor elsősorban azt próbáld elkerülni, hogy olyan körülmények között menj vele, mikor ilyen anyagok vannak az úton.

Ha mégis muszáj, akkor minél előbb kap egy alapos, valódi alsó mosást, annál jobb. Nem arra gondolok, amiket a gépi mosókban kínálnak, mert az nem éri meg azt a párszáz forintot sem, amennyibe kerül. Konkrétan nem ér semmit. Hanem rendes, kézi, nagy nyomásúval végzett alsó mosásra, autókozmetikában, aknából, vagy emelőn.

A búgás... Hát, én még nem hallottam olyat, hogy km-óra spirál ilyesmit műveljen. A hang arányos a sebességgel?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2612 Dátum: 2012.02.08 14:20:10 »
Tudom, hogy olyan sokat nem árt neki, de vannak olyan apróságok, amik elkerülhetőek lennének egy garázzsal. Legrosszabb amikor nappal kicsit olvad, aztán visszafagy. Akkor produkálja a legtöbb hülyeséget. Nem tip-top az autó sajnos, sok helyre bejut a víz, ami később megfagy. Sajnos ezzel az autóval mennem kell mindig, hiszen éppen azért van, hogy ne a másikat kelljen használni. Jó autóbuzi módjára vettem, második autónak. Merthogy ez igénytelen és nem is kell rá annyira vigyázni. Aztán úgy jártam, mint a legtöbb autóbuzi. Ezt is sajnáltam kínozni, úgyhogy ebbe is mindenből megveszem a jó cuccot és szép lassan rendbe rakom a hibáit. A rettentő idegesítő hang pedig arányos a sebességgel, de azt megfigyeltem, hogy döccenőkön erősödik-halkul-elhallgat-erősödik és ezt csinálja folyamatosan. Nem tudom, mi lehet. Ha majd kicsit jobb idő lesz, szétkapom a műszerfalat és belenézek, hátha megtalálom a hibát. Érdekes megoldások vannak amúgy ezekben a Toyotákban. Nekem ez az első japán autóm és sokszor csak nézek, hogy "jé, ez itt így van megoldva". A hidraulikus kuplungon néztem a legnagyobbat. Éreztem, hogy beesik a pedál, nem sokkal azután, hogy megvettem. Gondoltam állítok a bovdenen. :D Kinyitom a motorháztetőt és láss csodát. Hát a "meglepődés" az enyhe kifejezés az érzésre. :) Nem is volt baja, csak nem volt benne olaj. Azóta már sok mindent megcsináltam rajta, szinte mindent magam szerelek. De vannak dolgok (pl. karburátor), amik kifognak rajtam. Akkor kell valami hozzáértő segítségét kérnem, de sajnos nem sok Toyotást ismerek. Csak a sógoromat, akinek még soha az életben semmi baja nem volt a 10 éves Corollával. :)
Toyota Starlet P7, 1E-L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2613 Dátum: 2012.02.08 14:45:31 »
Tudom, hogy olyan sokat nem árt neki...
Zavaró búgás: próbáld lekötni a váltóról a spirált. Elvileg elég jól hozzáférhető. Ha megszűnik a zaj, na, akkor tényleg biztos, hogy az okozza. Bár én ilyet még nem hallottam, dehát értek már meglepetések.

Kuplung: ja-ja, Toyotáéknál a hidraulikus a divat. Már a régi, P6-os, '83-as, hátsókerekes Starletemben is az volt - sőt a '80-as Coronámban is. Megjegyzem, ez nem egy akkora technikai nóvum: a 60-as évekbeli Moszkvics 408-asnak is hidraulikus a kuplungja. Megvannak ennek a megoldásnak is az előnyei-hátrányai egyaránt.

Karburátor: na, ahhoz ne nyúlj.

Amúgy én itt Pécsett tudok jó Toyotás szerelőt, 10 éve hozzá járok; mindjárt elküldöm neked priviben az elérhetőségét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2614 Dátum: 2012.02.08 18:28:12 »
Ma elég jó idő volt, sütötte a nap az autót és nem búgott. Szóval biztosan a hideg miatt van valami ***. Fene tudja, hogy a spirál e, az órák mennek és a sebességmérő sem vacakol. A karburátorhoz nem nyúlok, az biztos! :) Amúgy a szerelő számát már elküldted, köszi még egyszer. Elvileg Ő volt az aki külföldön volt és nem ért rá, de sikerült megoldani a problémát. A környékre adtad el a '83-as Starlet-et? Mert itt Siklóson van egy.
Toyota Starlet P7, 1E-L

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Starlet
« Válasz #2615 Dátum: 2012.02.08 23:12:38 »
Mi volt a baja?
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2616 Dátum: 2012.02.09 01:23:53 »
A környékre adtad el a '83-as Starlet-et? Mert itt Siklóson van egy.
Nem  ::) ... Afrikába vitték.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2617 Dátum: 2012.02.09 16:09:08 »
Mi volt a baja?

Nem tudom pontosan, valami fel volt akadva.
Toyota Starlet P7, 1E-L

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2618 Dátum: 2012.02.09 16:10:24 »
Nem  ::) ... Afrikába vitték.

Az jó túra lehetett.  :yes:
Toyota Starlet P7, 1E-L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2619 Dátum: 2012.02.18 18:35:33 »
Az jó túra lehetett.  :yes:
Sok régi, de megbízható autót (öreg Toyoták, egyéb japánok, Mercik, VW-k) visznek így ki Afrikába. Ott a rozsda nem téma, műszaki sem nagyon van, az egyszerű, strapabíró technikát pedig, némi tákolással, nagyon sokáig életben lehet tartani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2620 Dátum: 2012.02.21 14:23:56 »
Azt el is hiszem, hogy ott az ilyet szeretik. Amúgy meg lett a hang forrása. A spirál a nagy hidegben összement kicsit és nem passzolt teljesen a helyére. Amúgy is gyanítottam ezt, mert kicsit remegett a mutató, de kikaptam és utána biztos lettem benne. Felmelegítettem hőlégfúvóval, meg az idő is javult kicsit, azóta csend van. Remélem így is marad.
Toyota Starlet P7, 1E-L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2621 Dátum: 2012.02.21 17:48:07 »
Akkor meg van kopva a vége... Csak idő kérdése, és újra fogja kezdeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2622 Dátum: 2012.02.22 22:22:04 »
Igen, én is ettől félek. De majd megoldom, egy ilyen kis probléma nem fog ki rajtam. Tudod, csak a karbihoz ne kelljen nyúlni.  :D
Toyota Starlet P7, 1E-L

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Starlet
« Válasz #2623 Dátum: 2012.02.29 21:45:16 »
Sziasztok, egy ismerősöm keres 85ös Starlethez jobbos első index burát, ha valakinek van elfekvőben, kérem jelezze :)

Köszönöm

balazs90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Starlet
« Válasz #2624 Dátum: 2012.03.07 22:04:24 »
Sziasztok, ha valakinek lenne eladó régi Starlet S változatáról küszöb illetve a csomagtér ajtón lévő spojlere megvenném.