Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 711653 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #165 Dátum: 2005.10.03 18:04:04 »
Idézetet írta: "squiddy"
Szeke:
Ezt nem gondoltam volna, hogy egy 7vége alatt ilyen változások történnek. Mintha anno azt mondtad volna, hogy nem lesz meg sokáis a Carina, mert helyett egy Ave II-t szerzel be :) Ezek szerint az még várat egy kicsit magára...

Na igen. Egyelőre a pénz beszél. Majd jövő ilyenkorra ha minden igaz már más lesz a helyzet.

Idézetet írta: "squiddy"
Tényleg a klubos matricák rajta maradtak a Carinán?

Igen. Egy darab matrica volt rajta, a hátsó szélvédő legtetején. De a fólia miatt halványabban látszott, plusz már ott a szélvédő elég lapos, tehát lényegében hátulról láthatatlan maradt :D
A klubos rendszámtartó hátul van rajta, majd leszedem. A Starleten van az elsője :D  Úgyis jön még vissza az új tulaj pénteken, majd akkor elintézem.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Starlet
« Válasz #166 Dátum: 2005.10.04 06:22:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "squiddy"
Ezt nem gondoltam volna, hogy egy 7vége alatt ilyen változások történnek. Mintha anno azt mondtad volna, hogy nem lesz meg sokáis a Carina, mert helyett egy Ave II-t szerzel be :) Ezek szerint az még várat egy kicsit magára...
Na igen. Egyelőre a pénz beszél. Majd jövő ilyenkorra ha minden igaz már más lesz a helyzet.

Ha minden igaz, akkor jovore ezek szerint nagyobb Avensis-bovulés várható a klubban. :wink:
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #167 Dátum: 2005.10.04 16:29:27 »
Idézetet írta: "music"
Ha minden igaz, akkor jovore ezek szerint nagyobb Avensis-bovulés várható a klubban. :wink:

Egyáltalán nem biztos, hogy Ave lesz belőle. Lehet yaris meg corolla is. De valami talán lesz.
Bár most is 6,5l/100km alattira jött ki a gázfogyim, na ezt költségekben még a dízel yaris se tudja nagyon alulmúlni. Ez elég csábító hosszútávon.  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Starlet
« Válasz #168 Dátum: 2005.10.05 08:31:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Bár most is 6,5l/100km alattira jött ki a gázfogyim, na ezt költségekben még a dízel yaris se tudja nagyon alulmúlni. Ez elég csábító hosszútávon.  :wink:

Ez gázból bizony nagyon derék :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #169 Dátum: 2005.10.07 22:20:43 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Ha minden igaz, akkor jovore ezek szerint nagyobb Avensis-bovulés várható a klubban. :wink:

Egyáltalán nem biztos, hogy Ave lesz belőle. Lehet yaris meg corolla is. De valami talán lesz.
Bár most is 6,5l/100km alattira jött ki a gázfogyim, na ezt költségekben még a dízel yaris se tudja nagyon alulmúlni. Ez elég csábító hosszútávon.  :wink:


Ez roppant kedvező  :D ... viszont azért a dízel Yaris egy lehelletnyivel jobban megy , és egy pöppet kényelmesebb  :wink: ... amivel csak annyit akarok mondani , hogy azért biztosan nem bánnád meg túlzottan , ha később arra váltanál  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #170 Dátum: 2005.10.09 21:28:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
viszont azért a dízel Yaris egy lehelletnyivel jobban megy , és egy pöppet kényelmesebb  :wink: ... amivel csak annyit akarok mondani , hogy azért biztosan nem bánnád meg túlzottan , ha később arra váltanál  :)

Ismerem a dízel Yarist, vezettem már pár ezer kilométert  :wink:
Menetteljesítményben az 1.6-os benzinesekkel simán partiban van. Rugalmasságban szerintem még a TS-t is veri. Namármost a Starlet most gázzal úgy gyorsul, hogy szerintem egy kétütemű Trabant is jobb rugalmasságban :D  Az M1-esen Győr és Pest között van néhány emelkedő, ott volt, hogy padlógáz esetén is lassult a kocsi  :shock:
Szóval nekem ezek után csak jobb teljesítményű kocsim lehet, lévén lassabb jelenleg nem elérhető a piacon  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Starlet
« Válasz #171 Dátum: 2005.10.10 04:06:29 »
A Népítéletben találtam egy automata Starletet. Nem lelkesedett érte a gazdája, azt írt, hogy lomha és 10 litert fogyaszt. Ha tényleg ilyen, akkor konnyebb szívvel mondok le róla.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #172 Dátum: 2005.10.10 12:53:04 »
Idézetet írta: "music"
A Népítéletben találtam egy automata Starletet. Nem lelkesedett érte a gazdája, azt írt, hogy lomha és 10 litert fogyaszt. Ha tényleg ilyen, akkor konnyebb szívvel mondok le róla.


Egy magányos vélemény alapján ne ítélj . Ki tudja mije volt előtte a jóembernek - ami magyarázhatja , hogy lomhának érzi ; ezért nyilván ki is tapossa a belét , aztán csodálkozik , hogy sokat fogyaszt  :roll: ... mellesleg épp lehet valami baja is annak az autónak . Mondjuk , azért 7-8 litert valszeg tényleg megeszik városi forgalomban az automata .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #173 Dátum: 2005.10.10 12:56:28 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
viszont azért a dízel Yaris egy lehelletnyivel jobban megy , és egy pöppet kényelmesebb  :wink: ... amivel csak annyit akarok mondani , hogy azért biztosan nem bánnád meg túlzottan , ha később arra váltanál  :)

Ismerem a dízel Yarist, vezettem már pár ezer kilométert  :wink:
Menetteljesítményben az 1.6-os benzinesekkel simán partiban van. Rugalmasságban szerintem még a TS-t is veri. Namármost a Starlet most gázzal úgy gyorsul, hogy szerintem egy kétütemű Trabant is jobb rugalmasságban :D  Az M1-esen Győr és Pest között van néhány emelkedő, ott volt, hogy padlógáz esetén is lassult a kocsi  :shock:
Szóval nekem ezek után csak jobb teljesítményű kocsim lehet, lévén lassabb jelenleg nem elérhető a piacon  :wink:


Rugalmasságban azért épp nem veri a dízel Yaris a TS-t , de tény , hogy közel van hozzá :)

Menetteljesítmények : nekem a Moszkvics volt ilyen szempontból jó iskola , a 0-100 22 másodpercével :) (és ehhez teljesen tiptopnak kellett ám lennie!) ... ehhez képest majdnem minden csak fürgébb lehet , leszámítva néhány dízeles dromedárt ;) ... a Camrym akkor gyorsul így , ha 2500-nál váltok fölfelé  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Starlet
« Válasz #174 Dátum: 2005.10.11 07:36:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egy magányos vélemény alapján ne ítélj . Ki tudja mije volt előtte a jóembernek - ami magyarázhatja , hogy lomhának érzi ; ezért nyilván ki is tapossa a belét , aztán csodálkozik , hogy sokat fogyaszt  :roll: ... mellesleg épp lehet valami baja is annak az autónak . Mondjuk , azért 7-8 litert valszeg tényleg megeszik városi forgalomban az automata .

A vélemény annyiban nem magányos, hogy alátámasztja az automatáról elterjedt általános sztereotípiát, és lévén nem mai autóról szó, az ember hajlamos ezt el is hinni.
Egyébként dízel 205-ose volt elotte, de itt van az egész.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #175 Dátum: 2005.10.11 17:06:02 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egy magányos vélemény alapján ne ítélj . Ki tudja mije volt előtte a jóembernek - ami magyarázhatja , hogy lomhának érzi ; ezért nyilván ki is tapossa a belét , aztán csodálkozik , hogy sokat fogyaszt  :roll: ... mellesleg épp lehet valami baja is annak az autónak . Mondjuk , azért 7-8 litert valszeg tényleg megeszik városi forgalomban az automata .

A vélemény annyiban nem magányos, hogy alátámasztja az automatáról elterjedt általános sztereotípiát, és lévén nem mai autóról szó, az ember hajlamos ezt el is hinni.
Egyébként dízel 205-ose volt elotte, de itt van az egész.


Sztereotípia ide vagy oda , 10 literes fogyasztás sok egy ilyen picike , kis motorral szerelt autótól . Automata váltóval is sok . Kétliteres automata Toyoták esznek 10-11 körül városban , pl. az én Camrym automata változata . A Toyotának nagy rutinja van az automaták gyártásában , nem kell azt hinni , hogy vacak teljesítményzabáló-fogyasztásnövelő automatákat készítenek (készítettek) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Starlet
« Válasz #176 Dátum: 2005.10.11 20:31:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Sztereotípia ide vagy oda , 10 literes fogyasztás sok egy ilyen picike , kis motorral szerelt autótól . Automata váltóval is sok . Kétliteres automata Toyoták esznek 10-11 körül városban , pl. az én Camrym automata változata . A Toyotának nagy rutinja van az automaták gyártásában , nem kell azt hinni , hogy vacak teljesítményzabáló-fogyasztásnövelő automatákat készítenek (készítettek) .

Pl. említhetnénk a mi kocsinkat, ami ugye automata, és Carina, szal az fogyaszt 11 lityit városban, és apunak nem túl finom a lába :)
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Starlet
« Válasz #177 Dátum: 2005.10.12 02:58:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Sztereotípia ide vagy oda, 10 literes fogyasztás sok egy ilyen picike, kis motorral szerelt autótól. Automata váltóval is sok . Kétliteres automata Toyoták esznek 10-11 körül városban , pl. az én Camrym automata változata. A Toyotának nagy rutinja van az automaták gyártásában, nem kell azt hinni, hogy vacak teljesítményzabáló-fogyasztásnövelő automatákat készítenek (készítettek) .

Kovetkezménye legfeljebb annyi lesz, hogy azt az autót nem fogom megvenni, marcsak azért sem, mert ossze-vissza torte...
music     

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Starlet
« Válasz #178 Dátum: 2005.10.31 08:51:28 »
Hali,

Nemrég vettünk egy P7-es, 1,3-as Starletet. A forgalmi szerint 60 lovas. Az alapjáratát az előző tulaj nagyon levette, 550 köré, így picit egyenetlenül jár. Állítólag egy csavarral lehet feljebb venni. Nem tudja valaki, hogy merre van az a csavar rajta?

Ki kéne cserélnem a légszűrőt és az olajszűrőt. Lehetséges, hogy a 4EFE motor olajszűrője jó hozzá? Első blikkre hasonlónak tűnik a két szűrő.

A másik kérdés, hogy a hátsó futóműnél a csomagtérben van mindkét oldalon egy állítóvar, amin egy csavarkulcs szerű valami van. Ezzel vajon mit lehet állítani?

A tanácsokat előre is köszi!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #179 Dátum: 2005.10.31 10:34:30 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Nemrég vettünk egy P7-es, 1,3-as Starletet. A forgalmi szerint 60 lovas. Az alapjáratát az előző tulaj nagyon levette, 550 köré, így picit egyenetlenül jár. Állítólag egy csavarral lehet feljebb venni. Nem tudja valaki, hogy merre van az a csavar rajta?

Üdv a klubban! :)
Ha olyan kocka, mint az enyém, az 1.3-as 75 lovas szokott lenni. De végülis lehet, hogy volt kicsi változtatás, meg papíron le kellett vinni.
A csavar ha szembe állsz a kocsival, a karbi bal oldalán van, a légszűrőház alatt. Ott keresd!

Idézetet írta: "Blasius78"
Lehetséges, hogy a 4EFE motor olajszűrője jó hozzá? Első blikkre hasonlónak tűnik a két szűrő.

Előfordulhat, meg kellene nézni. Fejből sajnos nem tudom.

Idézetet írta: "Blasius78"
A másik kérdés, hogy a hátsó futóműnél a csomagtérben van mindkét oldalon egy állítóvar, amin egy csavarkulcs szerű valami van. Ezzel vajon mit lehet állítani?

Sosem néztem, passz  :shock:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D